Smoki Wolnych Stad

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje fora
Smoki Wolnych Stad
 Alekto#7844

#45611 07 sty 2019, 19:21

Obrazek

SWS to forum umożliwiające wcielenie się w smoka - gramy razem od 2006! Użytkownik może wybrać jedno ze stad, z których każde posiada inny bonus mechaniczny i klimat współtworzony przez jego członków. Rozpocząć przygodę można smokiem zarówno starszym jak i młodszym. Każde stado zaopiekuje się swoim nowym nabytkiem i przydzieli mu opiekuna aby gładko wspiął się po szczeblach i zyskał jedną z pięciu rang - Łowcy, Wojownika, Czarodzieja, Uzdrowiciela lub Piastuna.
Choć duży nacisk kładziemy na interakcje pomiędzy postaciami, na SWS nie brakuje również mniejszych i większych eventów. Misje, wojny, spotkania z innymi rasami inteligentnymi i porwania, a także happeningi świąteczne i konkursy - znajdzie się coś dla każdego!

Jesteśmy otwarci na nowych użytkowników i ich pomysły, cały czas doskonalimy nasze forum zarówno od strony fabularnej jak i mechanicznej. Chętnie wprowadzimy zainteresowanych w nasz świat i odpowiemy na każde pytanie.
Rozłóż skrzydła i leć z nami!

Obrazek

Bariera otaczająca tereny Wolnych Stad była stałym elementem krajobrazu od wielu, wielu księżyców. Większość z nas nigdy nie widziała ziem poza nią. Opowieści o jej powstaniu słyszało każde pisklę zaraz po wykluciu - stworzyła ją Naranlea, bogini magii, by chronić nas przed smokami z równin, dziećmi byłego boga śmierci Tarrama.
Bariera upada. Jest dziurawa, słaba, każdy dzień może być jej ostatnim. Bogowie przestali odpowiadać, prorok został zabity, a łowcy smoków zuchwale zapuszczają się do obozów stad i porywają pisklęta. Czy stada zostawią za sobą uprzedzenia, byśmy wspólnie mogli stawić czoło nowym zagrożeniom?
Immanorze, miej swoje dzieci w opiece.


Nasz discord:
Obrazek




Ostatnio zmieniony 11 lip 2022, 18:58 przez SmokiWolnychStad, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
Moje fora
Smoki Wolnych Stad
 Alekto#7844

#45612 07 sty 2019, 19:22

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Smoki Wolnych Stad
 Alekto#7844

#45988 12 lut 2019, 19:27

Błękitne niebo przeszył blask spadającego meteoru, którego upadek zatrząsł nawet najgłębszymi jaskiniami. Choć jego odłamki uderzyły we wszystkie Stada, to Tereny Wspólne zaznaczone zostały ogromnym kraterem stworzonym przez serce meteoru.
Skąd pojawiły się skały wokół których powietrze było aż gęste od magii?
I kim była mała istota strzegąca meteoru?

Już niedługo odbędzie się Spotkanie Młodych - na Skały Pokoju wezwane zostaną pisklęta i adepci Wolnych Stad. Jakim zadaniom będą musiały sprostać tym razem?


Na forum wprowadzono również Punkty Społeczności, za pomocą których zacieśniając więzy stadne można wywalczyć błogosławieństwa dla całej grupy smoków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Smoki Wolnych Stad
 Alekto#7844

#46502 01 kwie 2019, 8:03

Uwaga!
Po długich naradach, konsultacjach z graczami oraz wszystkimi szczeblami administracji podjęta została decyzja - Smoki Wolnych Stad kończą swoją działalność. Postanowiliśmy podążyć z duchem czasu, faktycznie rozwinąć skrzydła i zmienić tematykę forum na taką, która zapewni nam kolejne lata przyjemności z gry.
Mamy przyjemność przedstawić nasze najnowsze dziecko: Igrzyska Śmierci - Tropem Katniss.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Smoki Wolnych Stad
 Alekto#7844

#46518 02 kwie 2019, 22:15

Choć bawiliśmy się doskonale, powyższy komunikat jest niestety jedynie żartem z okazji Prima Aprilis.
Wysłaliśmy więc naszych Trybutów na Igrzyska, a sami wróciliśmy do smoków.

Zakończeniu dobiegło Spotkanie Młodych - pisklęta i adepci wspólnymi siłami odzyskali ukradzione smocze zmysły, które przybrały postać tajemniczych kul. Dzierżąc w łapach możliwość odzyskania czegoś utraconego stanęli przed trudnym wyborem - naprawić barierę chroniącą Stada przed ich odwiecznymi wrogami, przywrócić boską moc Nauczycielowi, bogowi Zimy, czy wyleczyć zmysły swoich stadnych braci?

Nasza mechanika także powitała dość istotne odświeżenie jednej z naszych najbardziej popularnych opcji. Bowiem system Kompanów przeszedł wyczekiwaną restrukturyzację - od dzisiaj oswoić będzie można prawie każde zwierzę występujące na terenach Wolnych Stad! Od niesamowicie groźnej mantykory, aż po praktycznie bezbronną zwierzynę łowną. Pytanie tylko ile przeżyje biedna sarenka w towarzystwie drapieżników...
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Smoki Wolnych Stad
 Alekto#7844

#48120 05 lip 2019, 15:41

Bariera upadła.
Kaltarel, bóg zimy znany dotychczas smokom jako Nauczyciel, odzyskał swą moc pochłaniając źródło mocy tarczy odgradzającej Wolne Stada od reszty świata. Czy, wraz z Dziką Gwiazdą u boku, pomoże odnaleźć pozostałych przedstawicieli nieśmiertelnego panteonu? A może sprowadzi na Wolne Stada kolejną wieczną zimę i pozostanie jedynym bogiem?
Krwawy przewrót w Stadzie Cienia sprawił, że większość jego smoków odnalazła azyl w Stadzie Ognia. Teraz na Zdradliwym Urwisku ważą się losy pozostałych wyznawców Kruczego Pana.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Smoki Wolnych Stad
 Alekto#7844

#48898 25 sie 2019, 20:09

Zła passa wisi nad Wolnymi Stadami niczym ciemna chmura - Dzika Gwiazda, prorok Boga Zimy, zdążyła poprowadzić jedynie krótkie spotkanie nim jej ciało zostało spetryfikowane przez tajemniczą i potężną istotę.
Zniknięcie bariery otworzyło przed smokami nowy świat. Już na granicach dokonano pierwszych odkryć, znajdując zarówno ślady obcych smoków jak i obozowisko inteligentnych istot.
Dawne smoki Stada Cienia żyły dotychczas na terenach Ziemi, korzystając z jej gościnności aby zebrać nowe siły i udoskonalić swój plan. Teraz oddzieliły się, tworząc nową grupę - Stado Plagi. Czy ruszą do walki o nowe tereny dla swych potomków?

A za kulisami? Znacznie rozszerzono świat Wolnych Stad, ale nie został on podany użytkownikom na talerzu - pojawiła się natomiast doskonała szansa na przygodę połączoną z odkrywaniem nowych terenów. Misje Zwiadowcze czekają na swoich pierwszych uczestników!
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Smoki Wolnych Stad
 Alekto#7844

#58340 11 lip 2022, 19:09

🌙 T Y G O D N I K K S I Ę Ż Y C O W Y 🌙
Księżyc: 155 UB, Era: Ostatnia?

Ciemne chmury spowiły niebiosa, Świątynia opustoszała, a w powietrzu grzmi od boskiego gniewu. Boska Iskra Lahae została utracona, a wraz z nią dostęp do tego świata. Pozostali bogowie również się oddalili, a pozostałym zostało patrzeć jak jedne stada umierają a inne rodzą się na nowo w tych przeklętych czasach.

FURIA NIEBIOS
Bogowie są wściekli. Przywódczyni Ziemi ośmieliła się oddać boską iskrę złemu bytowi i za ten uczynek spotkała ją sroga kara. Jej ślepia przemieniły się w czarne skały cieknące czernią, jej stado wyklęte przez bogów, a niebo przykryło się czarnymi chmurami. A to dopiero początek.

BOGOWIE OPUSZCZAJĄ WOLNYCH
Chrupot skał rozległ się po Świątyni, poprzedzony wrzaskiem wygonionych duchów. Szczep Immanora opuścił Wolnych zostawiając po sobie jedynie czwórkę obojętnych bogów. Z duchów zaś na posterunku pozostały jedynie główne pięć, z których Katamu dniem i nocą przebywa w warsztacie w ramach boskiej kary.

SŁOŃCE WYKUTE W BÓLU KSIĘŻYCA
Księżyc ugiął się pod siłą Plagi, oddając wrogiemu stadu ponad połowę ziem wraz z obozem. Jednocześnie połączył się ze stadem Ognia, tworząc nowe stado - Słońce. Stare obozy opustoszały, a smoki zebrały się nad wybrzeżem jednego z jezior, by tam założyć nową siedzibę.

===================================

autorstwa Ziemi Przodków
Obrazek

ODPOWIEDZ ]