New Orleans or nowhere

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61791 06 sty 2024, 19:00




once upon a time in
new orleans?
Omg, omg, omg, omg, omg!!! Zaczęło się!!!

Nie wierzę, że moje marzenie wreszcie się spełniło! Zawsze chciałam przylecieć na Mardi Gras do Nowego Orleanu! No chodź już, szybciej, musimy mieć najlepsze miejsce przy samej ulicy! Nie słyszałaś?! W tym roku na papradzie otwierającej mają rzucać prawdziwymi srebrnymi i złotymi dublonami! No oczywiście, że nie wszystkie będą złote albo srebrne! Ale im bliżej staniesz, tym większe prawdopodobieństwo, że złapiesz ten szlachetny!

Przepraszam. Przepraszam! No przepraszam, naprawdę, chcę tylko przejść trochę dalej! Przepraszam! Przepraszam!!!

Chodź, stań koło mnie. Zobacz, no patrz, widzisz te stroje?! Te maski?! Wyglądają jak prawdziwe... Z epoki wiktoriańskiej. Albo edwardiańskiej, nigdy tego nie odróżniam. No ale w każdym razie – piękne! Każdy element garderoby wygląda tak, jakby był uszyty i zrobiony na miarę! Myślisz, że alkohol w tych kieliszkach jest prawdziwy? O matko, no zobacz, jak ten król wygląda! Jak nic jego futro jest z prawdziwe, nie żadne sztuczne! Podobno nawet koronę wytopili mu z jakiegoś metalu specjalnie na rozmiar jego głowy i wczepili w nią prawdziwe kamienie. No wiadomo, że nie brylanty, bez przesady, to tylko parada, ale… no spójrz…

Ach… Myślisz, że uda nam się dostać na platformę? Jako dziecko zawsze chciałam zostać księżniczką! Jakby udało mi się tam wejść chociaż na chwilę... Ach! No co "już tak nie wzdychaj"?! Nie szukam przecież żadnego księcia! Chcę tylko chociaż raz w życiu stać się prawdziwą księżniczką, zasmakować tego uczucia, utopić się królewskiej w atmosferze... Maski już mamy, korony też. Sukienki jakby się uprzeć też można uznać za eleganckie…

A może… Och!

Zobacz! Nie pilnują jej od tyłu! Chodź, wskoczymy tam! E tam, złote dublony! Nie gadaj tyle i nie marudź, tylko chodź! Szybko, szybko, podaj rękę i wskakuj ze mną! Czeka nas niezapomniana przygoda w Nowym Orleanie!




















Witaj w Nowym Orleanie - miejscu, gdzie tajemnica i magia splatają się w niepowtarzalną opowieść! 🎭 Przygotuj się na fascynujące doznania i wspólną podróż przez magiczne zakamarki tego miejsca! 🌙🔮

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61811 13 sty 2024, 19:01




once upon a time in
new orleans?
Między ulicami Warehouse District rozpętała się burza niezadowolenia. Pracownicy elektrowni wnoszą swój włoski protest, rozgrzewając atmosferę miasta, a nocami – gdy światła zwykły malować swoje wykwintne obrazy – prąd zostaje zgaszony, pozostawiając dzielnicę w świetlnym mroku. Symbolika włoskiego strajku przenika ulice, a tłumy tańczą w rytmie zbuntowanego nieba. Jest to akt odwagi, mówiący o pragnieniu zmiany. Kiedy elektryczne światła przestają tańczyć, narasta energiczny puls oporu. To moment, w którym Nowy Orlean zaczyna odczuwać delikatne drgania niezgody, a ulice wypełniają się zapalającymi się świecami i manifestacyjnymi transparentami.
Wszystko zaczyna się od uliczek Warehouse District w Mid City, ale niewątpliwie ta burza jest zwiastunem większych zmian w mieście magii. Jakież wibracje tańczą w rytmie Nowego Orleanu, gdy światło niepewności rzuca swoje cienie na lokalne media? Przyszłość nowoorleańskiego spokoju jest obecnie jedną z niewiadomych. Co może się jeszcze wydarzyć?

Zapraszamy do wspólnej zabawy!




















Na forum ruszył pierwszy etap tła fabularnego! Co czeka Nowy Orlean w świetle strajków w elektrowni?

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#62006 17 mar 2024, 20:55




once upon a time in
new orleans?
W Nowym Orleanie niepokój rozprzestrzenia się szybciej niż dźwięk jazzowych nut w nocnym klubie French Quarter. Wiadomość o znalezieniu ciała niezidentyfikowanej osoby w Gauche Crescent wstrząsnęła mieszkańcami miasta. To, co zaczęło się jako rutynowa patrolowa kontrola, szybko przekształciło się w koszmar. Ciało było w tak opłakanym stanie, że identyfikacja stała się niemożliwa. Mieszkańcy zaczęli się zastanawiać, czy to tylko pojedynczy incydent, czy początek czegoś znacznie bardziej mrocznego.

Nowy dzień przynosi nowe zmartwienia. Informacje o zaginięciach trzech kolejnych osób, z różnych grup wiekowych i środowisk społecznych, tylko pogłębiły atmosferę lęku i niepokoju. Zniknęła studentka, starsza kobieta i turysta, każdy bez śladu, bez uprzedniego ostrzeżenia. Mieszkańcy zaczęli zastanawiać się, czy są w zasięgu nieznanego sprawcy, czy też te zaginięcia są przypadkowe.

Niepokój narasta. Wciąż nie ma żadnych wieści o córce burmistrzyni, która zaginęła kilka tygodni temu. Spojrzenia mieszkańców Nowego Orleanu stają się coraz bardziej podejrzliwe, a plotki krążące po ulicach są coraz bardziej fantastyczne i przerażające. W międzyczasie, posterunek policyjny Six District Police Station został zlikwidowany; część jego personelu została rozesłana do innych parafii, a część do Criminal Justice Square, a mimo to wciąż brakuje funkcjconariuszy. Decyzja ta tylko pogłębiła nieufność wobec władz.

Czas płynie, a miasto zaczyna tonąć w atmosferze niepokoju i strachu. Co tak naprawdę dzieje się w ulicach Nowego Orleanu? Czy ktoś odkryje prawdę przed kolejnym zaginięciem, zanim stanie się za późno?

Zapraszamy do wspólnej zabawy!




















Na forum ruszyło kolejne tło fabularne! Tym razem odnaleziono ciało niezidentyfikowanej osoby oraz zaginęło kilka osób, w tym turysta.

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#62116 18 kwie 2024, 18:18




once upon a time in
new orleans?
W Nowym Orleanie mamy wiosnę! Termometry pokazują nawet 30 stopni, a Magnolia kwitnie na każdym rogu, dlatego i u nas – na forum – wiosna zawitała w pełnej krasie. Zrobiłyśmy porządki wiosenne, dzięki czemu odsłona Crescent Dream przybrała innych kolorków. ❤️
Oprócz zmian wizualnych, zmieniłyśmy trochę rzeczy organizacyjnych. Zmianie uległo kilka punktów w regulaminie, które rozpisałyśmy w naszym ogłoszeniu oraz przygotowałyśmy przewodnik po forum dla tych, którzy wracają do grania po przerwie, są całkowicie nowi w świecie PBF-ów lub przenoszą się z platform discordowych, blogów lub innych. Udostępniłyśmy również dodatkowy kod na SMS, z możliwością odpowiedzi na konkretną wiadomość, wzór na rozmowę telefoniczną oraz karuzelę na instagram ✨

Zapraszamy serdecznie na odświeżony Crescent Dream, na którym wciąż trwa tło fabularne „Zaginione dusze w Nowym Orleanie” oraz event Spring Cleaning.

Na koniec chciałyśmy podziękować naszej niezawodnej koderce @aina, która przygotowała dla nas piękny, nowy styl. Wszystkie kody oraz grafiki są jej autorstwa, a my jesteśmy nimi zachwycone! 🤩




















Został zaktualizowany wygląd forum, a oprócz tego nastąpiło kilka wiosennych porządków! 🌙🔮

ODPOWIEDZ ]