Sweet Urge

Jesteś ciekawy/a jakie nowe RPGi pojawiają się na rynku? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
I would never fall in love again until I found her ~
Moje RPGi
Szukam tego jedynego albo go stworzę!

#62106 15 kwie 2024, 20:18

Sweet Urge
A Ty? Po której stronie się opowiesz?
Koniec II wojny światowej, nastały ciężkie czasy powojenne. Zniknął Bóg, a wraz z nim zaczęła słabnąć moc pieczęci do celi Lucyfera zamkniętym w 9 kręgu piekielnym. W obawie przed utratą wygodnej posady jego syn, jeden z wielu, przystaje na propozycję Najwyższego Anioła i podpisuje pakt, na mocy którego obie strony tymczasowo zawieszają wpływy najsilniejszych popleczników ze swoich stron. Nastaje czas martwej ciszy, lecz co będzie dalej?
Taką oto krótką zapowiedzią chciałybyśmy zasiać niewielkie ziarenko ciekawości w Waszych serduszkach w związku z nowo powstającym projektem forum RP. Jako że prace są na dość wczesnym etapie, to chciałybyśmy podzielić się z Wami tym, co jest już pewne.
Na wstępie chciałybyśmy zwrócić uwagę, iż z racji skromnej ekipy, chwilowo złożonej z dwóch osób, podział forum będzie wyglądać następująco: 60% SL'a do 40% fabuły. Przygody będą stanowić dodatek i tło dla reszty, oczywiście wraz z głównym motywem, którym jest przysłowiowe poszukiwanie zaginionego Boga. Chociaż podział w większej ilości rzutuje na klimat SL, na forum nie zabraknie ingerencji MG, jednakże będzie ona cykliczna i skupiona bardziej na klimatycznych przygodach niżeli częstych questów.
Balans SL'a do fabuły może jak najbardziej ulec zmianie o ile naszą ekipę zasilą chętne do pomocy kreatywne duszyczki.

Czasem i miejscem akcji na forum, po zliczeniu głosów z różnych ankiet co do realiów, będzie okres powojenny, dokładnie po II wojnie światowej, zaś miejscem akcji Londyn. Na pytanie, dlaczego akurat on, chwilowo odpowiemy - ponieważ jest nam bliski :)

Głównymi rasami oddanymi do gry będą: Anioły oraz Demony z najniższych szczebli dla zachowania balansu oraz uniknięcia sytuacji gry postacią kanoniczną z któregoś z przekładów wierzeniowych, a także ludzie z dopiskiem, że wcale nie będą tacy słabi.

Z uwagi na tematykę oraz fakt, iż forum jest światem fikcyjnym, na co będziemy zawsze zwracać szczególną uwagę, nie wszystko da się wytłumaczyć logiką. Na forum nie zabraknie zatem pojęcia magii, choć będzie ona skupiona bardziej na rytuałach niżeli klasycznym czarowaniu i operowaniu zaklęciami.
Dodatkowo już teraz uprzedzamy, że nie wszystko będzie zgodne z klasycznym poglądem wobec ras aniołów i demonów oraz ogólnym kanonem stworzenia i tak dalej. Nasz świat tworzymy praktycznie od zera na podstawie wielu mniej lub bardziej popularnych źródeł, które będziemy modyfikować na potrzeby naszego świata.

Ponieważ chcemy zachować prostotę, teksty na forum będą mocno skondensowane, a więc skupione do najważniejszych faktów. Wśród nich nie zabraknie oczywiście ogólnego zarysu historycznego wybranych lat, charakterystyki społeczeństwa - w tym wspomnienia o takich rzeczach jak: ówczesna moda, informacje na temat majętności poszczególnych klas i ich podział, różnice społeczne pomiędzy postaciami żeńskimi oraz męskimi, podejście do obcokrajowców, popularna muzyka, powszechne zawody i tak dalej.
Prócz powyższego będą oczywiście, z zachowaniem zasady prostoty, teksty o dostępnych rasach: ich charakterystyka, mocne oraz słabe strony, a także ogólny opis tego, z czym będzie wiązało się pojęcie prosperującego na forum pojęcia magii.

Póki co to chyba tyle z naszej strony. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w naszych ankietach w związku z czasami 🙂 Mamy nadzieję, że uda nam się dobrze dopracować, skończyć i wypuścić projekt w obieg. W tym miejscu nie deklarujemy konkretnej daty otwarcia. Prace są na dość wczesnym etapie, a do tego chcemy wszystko jak najlepiej dopracować. Poza poszukiwaniem ludzi do ekipy nie wykluczamy także przyszłych poszukiwań beta testerów.
Administracja Sweet Urge















10 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#62115 18 kwie 2024, 11:29

Zaginiony bóg skojarzył mi się z serią Kossakowskiej „Zastępy anielskie” i muszę powiedzieć, że czekałam na tego typu forum od lat 🥹 będę was obserwować i trzymam za was kciuki <3
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Lubię patrzeć, jak imperia upadają.
Moje RPGi
To przykra sprawa.
 radio.dem0n

#62128 24 kwie 2024, 20:27

O matko, trzymam kciuki!
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
I would never fall in love again until I found her ~
Moje RPGi
Szukam tego jedynego albo go stworzę!

#62130 26 kwie 2024, 13:48

Sweet Urge
A Ty? Po której stronie się opowiesz?
Bardzo cieszy nas tak pozytywny odbiór i łapki z kciukami do góry pod postem. W tym dobrym akcencie chciałybyśmy poinformować Was o powiększeniu się ekipy o dwie dodatkowe osoby. Cieplutko je witamy na naszej sofie: bam, bam, bam - świeżutkich prosto z pieca dwóch Mistrzów Gry!
Co tu dużo mówić, urosłyśmy w siłę, a do tego czujemy ogromnego kopa motywacyjnego przez tak dobry odbiór :<3:
od strony technicznej nasz koder obecnie pracuje nad wersją mobilną forum, aby jak najlepiej dostosować je do telefonów oraz tabletów. Prócz tego dodała wiele superowych smaczków związanych z ogólnym wyglądem forum i avatarami, ale o tych drugich powiemy przy innej okazji, hi, hi.

od strony opisowej sytuacja nadal wygląda jak poletko remontowe, ale! Sukcesywnie powiększamy zbiór tekstów.
Zebrałyśmy już komplet materiałów na temat wybranych czasów, mamy też wstępny zarys prologu, podziału Aniołów, opis piekła, czyśćca, sfery limbo, oddzielonej od innych na potrzeby świata. Ustaliłyśmy także, kim będą strażnicy poszczególnych kręgów piekielnych, z czym wiąże się śmierć, a więc ogólny zarys wędrówki dusz i przydziału zgodnie z “rachunkiem sumienia”.
Poza tym w rękawie trzymamy opis łowców wszelkiego tałatajstwa no i koncept ludzi będących potomkami człowieka z aniołem lub demonem, a także smaczek z serii: z czym jedzą się potomkowie dwóch bytów nadnaturalnych, niestety grupki (z odpowiednim uzasadnieniem w lore) niedostępnej na forum.

Jak widzicie, praca wrze, niemniej nadal nie deklarujemy konkretnej daty wypuszczenia projektu. Chcemy bowiem wszystko jak najlepiej dopracować: nie tylko dopieścić szatę graficzną, ale utworzyć solidne fundamenty uniwersum, od którego będą odchodziły kolejne gałęzie.
Jedno wiemy na pewno: dla wszelkich miłośników punktowych nie będzie łatwo - pomimo myśli o prostocie, chcemy jak najbardziej “wydłużyć” drogę do osiągnięcia szczytu, przy tym odpowiednio nagradzając śmiałków za niestrudzony wkład podczas przygody.

Na razie to tyle z naszej strony. Będziemy dalej informować Was o postępach i możliwych poszukiwaniach na beta testerów, którzy zechcieliby wspomóc nas przy przejściu przez projekt celem dokładnego sprawdzenia go i poprawy “dziur”.
Administracja Sweet Urge















4 Obrazek

ODPOWIEDZ ]