New York

Jesteś ciekawy/a jakie nowe RPGi pojawiają się na rynku? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
lubię pjeski
Moje RPGi
lorne bay
Podziękował(a): 10 razy | Pomógł(a) : 1 raz
 ileiak

#62000 16 mar 2024, 19:49

Ja jednak liczę na to, że przed otwarciem dowiemy się, jakie jeszcze konkretnie wątki są zakazane, bo nie ukrywam, że ciężko jest jakkolwiek planować postać, jeśli nie wie się czy nagle połowa jej historii nie będzie do kosza, bo np. miała być członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, a te są zakazane albo miała mieć doświadczenie bycia ofiarą zgwałcenia i nagle to ma nie przejść, bo to treść niedozwolona na forum.
7 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62009 18 mar 2024, 16:15

Cześć Leosia, już spieszymy z odpowiedzią!

W części fabularnej forum zabroniłyśmy opisywania wątków erotycznych dotyczących przestępstw kazirodztwa oraz pedofilii. Jeśli takie zdarzenia miały miejsce w przeszłości postaci (co jest dozwolone) prosimy wspominać o nich w sposób ogólnikowy i oznaczać triggerem. Zdecydowałyśmy się na taką formę cenzury ze względu na doświadczenia z poprzednich for i kwestia ta nie będzie podlegać dyskusji. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy obserwatorzy naszej zapowiedzi nie będą tym usatysfakcjonowani, ale nie jesteśmy w stanie zadowolić każdego, a w naszych decyzjach kierowałyśmy się ogólnymi zasadami netykiety.
Jeśli chodzi o grupy przestępcze (wpisane już niejako w krajobraz Nowego Jorku), doświadczenia przemocy seksualnej oraz inne kontrowersyjne treści, nie są one zakazane i prosimy jedynie o poprawne ich oznaczanie.

Nieco konkretniejsza zapowiedź pojawi się w tym tygodniu, wraz z nią planowana (wczesnokwietniowa) data otwarcia oraz wizerunki, na które ostatecznie się zdecydowałyśmy. Prace trwają, powoli wychodzimy w nich na ostatnią prostą i dziękujemy za miłe słowa oraz konstruktywną krytykę skierowaną pod adresem forum.

Pozdrawiamy!
b/s/k/k

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62024 22 mar 2024, 11:49

i'm in new york
state of mind
Good morning, New Yorkers!
Looking for another beautiful day here in the city...


Bezwiednie przeglądasz rolki na Instagramie i po raz kolejny twój wzrok pada na panoramę Nowego Jorku - algorytm dobrze wie, czego potrzebujesz! Czas rzucić wszystko i udać się do miasta, które nigdy nie śpi, by przeżyć przygodę życia i zakochać się w tym miejscu. Niepowtarzalny, wielkomiejski klimat, mieszanina kultur i tętniące życiem dzielnice mogą się okazać brakującym elementem twojej układanki. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć spełniać amerykański sen!
  • Jesteśmy już na ostatniej prostej i nie możemy się doczekać gry w Nowym Jorku!
  • Zapowiadane wcześniej miejsca pracy, których dotyczyć będą dodatkowe atrakcje, to: Conde Nast, Elmhurst Hospital, kancelarie Cravath, Swaine & Moore LLP oraz Latham & Watkins, a także 84 posterunek policji. Przynależność do nich jest dobrowolna, ale decydując się na objęcie tam stanowiska, użytkownik wyraża zgodę na ingerencję w karierę swojej postaci. Na forum nie istnieje funkcja Mistrza Gry, dlatego nie bójcie się słowa “ingerencja” - nie będą to nieprzyjemne niespodzianki, a raczej ciekawe wyzwania fabularne, mające na celu integrację forumowej społeczności oraz rozwój postaci pod kątem zawodowym. Bo przecież Nowy Jork to miasto możliwości!
  • Jeszcze jedną grupą postaci, której dotyczyć będą wyzwania fabularne, będą mieszkańcy apartamentowca w Mott Haven na Bronksie - tworząc postać zamieszkującą Arkadię wyrażasz zgodę na ingerencję w sąsiedzkie życie swojej postaci!
  • Każde miejsce pracy, które zatrudnia minimum dwie aktywne postacie, będzie mogło powstać jako subforum w jednej z pięciu dzielnic Nowego Jorku - wystarczy tylko złożyć zamówienie.
  • Jeśli już przy lokacjach jesteśmy: zdecydowałyśmy się dać wam wolną rękę, dlatego tematy w mieście będziecie mogli tworzyć sami, ale nie martwcie się, każda dzielnica ma swój opis i listę wyszczególnionych atrakcji.
  • Każde sąsiedztwo w Nowym Jorku ma swój niepowtarzalny klimat, dlatego miejsce zamieszkania będzie zależało od was; nie narzucamy z góry dostępnych dzielnic mieszkalnych.
  • Nie możemy się doczekać postaci, z jakimi do nas zawitacie, dlatego od razu dajemy znać, że w Karcie Postaci znajdziecie miejsce na klasyczne dane osobowe oraz freeform. Po akceptacji Karty będziecie mieć 72h na rozpoczęcie gry.
  • Imiona postaci nie będą mogły się powtarzać, jednak mamy od tej reguły dwa wyjątki: jeśli imię znajduje się w pierwszej dziesiątce na TEJ liście lub użytkownik w KP zaznaczył, że wyraża zgodę na powtórzenie używanego imienia.
  • Wizerunki zajęte przez administrację to: Aaron Taylor Johnson, Ana de Armas, Chris Pine, Emma Watson, Jodie Comer, Paul Mescal, Scott Eastwood
  • Forum zostanie otwarte 4 kwietnia w godzinach wieczornych.








3 Obrazek 1 Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 mar 2024, 12:42 przez Concrete Jungle, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

#62025 22 mar 2024, 12:16

Cześć. Czy możecie udostępnić pełną listę członków Administracji, skoro wizerunków jest łącznie siedem, a w profilu wymieniacie tylko cztery konta?

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62026 22 mar 2024, 12:45

Hej, w profilu dostępna jest pełna lista administracji. Zajęte wizerunki to cztery podstawowe + trzy dodatkowe. :)

Awatar użytkownika

#62027 22 mar 2024, 12:56

A możecie sprecyzować? :lol: Czy to znaczy, że niektórzy z was rezerwują na start po dwa wizerunki? Bo skoro lista mówi "wizerunki zajęte przez administrację", trochę jest to wszystko niejasne, w znaczeniu: czy macie dodatkowych pomocników, czy ktoś nie chce się pod tym projektem podpisać :lol:

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62028 22 mar 2024, 13:04

Hej, okej. Więc dla sprecyzowania: są to wizerunki zajęte przez nas, cztery osoby w administracji: Blossom, Sandman, Kosik, Katona Kitty. Cztery wizerunki podstawowe, plus trzy wizerunki dodatkowe to wizy zajęte pomiędzy nami. Nie mamy pomocników i wszystkie cztery podpisujemy sie pod projektem :)

Awatar użytkownika

#62029 22 mar 2024, 13:10

Okej, dziękuję pięknie za odpowiedź! :dance:

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz

#62032 22 mar 2024, 23:55

Są planowane rzeczy w stylu scenariuszy sesji do losowania? Np na odznaki, o ile odznaki w ogóle są?
I jakie macie podejście do pisania solopostów/jednostrzałowców, jak zwał pies, jak zwał. Czy mogę napisać fabułę na 1 posta sama ze sobą? O to mi chodzi.
Ciasto czekoladowe z mikrofalówki:
150g mąki, 100g cukru, 60g kakao, 2 łyżki proszku do pieczenia -> Wymieszaj to
Dodaj 90g roztopionego masła, 380ml wody -> Wymieszaj to
Wstaw na 5-15 min na średnią moc do mikrofalówki. Co jakiś czas sprawdzaj wykałaczką, czy nie jest mokre w środku.
Na koniec polej to roztopioną czekoladą zmieszaną z odrobiną mleka i daj do ostygnięcia. :3

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62035 23 mar 2024, 10:50

Mus Czekoladowy pisze:
22 mar 2024, 23:55
Są planowane rzeczy w stylu scenariuszy sesji do losowania? Np na odznaki, o ile odznaki w ogóle są?
I jakie macie podejście do pisania solopostów/jednostrzałowców, jak zwał pies, jak zwał. Czy mogę napisać fabułę na 1 posta sama ze sobą? O to mi chodzi.
Cześć, dzięki za odzew, już dajemy znać co i jak.
Nasze wyzwania fabularne są w założeniu podobne do scenariuszy, jednak nie będą losowane; są dobrowolne dla postaci zatrudnionych w pięciu wymienionych wcześniej firmach oraz dla mieszkańców Arkadii.
Odznaki jak najbardziej się pojawią, standardowo jako nagroda za aktywność.
Nie mamy nic przeciwko postom przypominającym małe opowiadania i dozwolona jest taka forma pisania, jednak żeby postać pozostawała aktywna, wymagane są rozgrywki z innym graczem i/lub kontem specjalnym (np. universal person).

Awatar użytkownika

#62036 23 mar 2024, 11:15

Jestem podekscytowana od pierwszej zapowiedzi na NY, bo od dłuższego czasu brakowało mi jakiegoś dużego miasta, razem z ich skrajnościami i możliwością zachowania anonimowości wśród setek mijanych ludzi, które otwierają dużo możliwości do wątków, które w innych miejscu nie miałby sensu się wydarzyć - Nowy Jork jest do tego wręcz idealny z jego monumentalną architekturą, luksusowymi butikami i jednocześnie tysiącami szczurów (jaki pewnie i gorszych rzeczy) pomieszkującymi w metrze.

Jednocześnie mam pytanie w kwestii firm związanych z wątkami fabularnymi.
Concrete Jungle pisze:
22 mar 2024, 11:49
Zapowiadane wcześniej miejsca pracy, których dotyczyć będą dodatkowe atrakcje, to: Conde Nast, Elmhurst Hospital, kancelarie Cravath, Swaine & Moore LLP oraz Latham & Watkins, a także 84 posterunek policji. Przynależność do nich jest dobrowolna, ale decydując się na objęcie tam stanowiska, użytkownik wyraża zgodę na ingerencję w karierę swojej postaci.

Czy byłaby szansa na rozwinięcie tego czym poszczególne firmy się zajmują? Konkretniej chodzi mi o Conde Nast, Swaine & Moore LLP i Latham & Watkins, w przypadku pozostałych oczywiście jest to całkiem jasne :)
Wyzwania fabularne związane z miejscem pracy brzmią ciekawie, a fajnie byłoby móc już stress zacząć sobie planować postać / zrobić research związany z zawodem.

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#62037 23 mar 2024, 12:28

Hejka! Pozwolę sobie odpowiedzieć za ekipę Nowego Jorku @berry merry <3 Conde Nast to, z tego co powiedziało Google, corporate office, a co do reszty, to w zapowiedzi napisane, że kancelarie:
Concrete Jungle pisze:
22 mar 2024, 11:49
Zapowiadane wcześniej miejsca pracy, których dotyczyć będą dodatkowe atrakcje, to: Conde Nast, Elmhurst Hospital, kancelarie Cravath, Swaine & Moore LLP oraz Latham & Watkins, a także 84 posterunek policji. Przynależność do nich jest dobrowolna, ale decydując się na objęcie tam stanowiska, użytkownik wyraża zgodę na ingerencję w karierę swojej postaci.
Od siebie jeszcze dodam, że życzę wam powodzenia :<3:
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62038 23 mar 2024, 13:21

Dziękujemy za miłe słowa @berry merry i postaramy się sprawić, by klimat Nowego Jorku był na forum wyraźnie odczuwalny <3

Jeśli chodzi o firmy/instytucje, które wybrałyśmy jako fabularne, to istnieją one naprawdę - dodanym, fikcyjnym elementem będą wasze postacie obejmujące wybrane stanowiska oraz sytuacje opisane w wyzwaniach.
Conde Nast jest wydawcą takich tytułów jak Vogue, The New Yorker, Vanity Fair czy Architectural Digest, jego siedziba mieści się w One World Trade Center i inspirując się serialem The Bold Type chcemy zaangażować do fabularnej zabawy postacie związane z mediami.
Dwie wspomniane kancelarie i wyzwania z nimi związane to z kolei inspiracja (między innymi) serialem Suits. Cravath od lat jest nowojorskim numerem jeden, przez co być może spoczęli ostatnio na laurach, za to Latham&Watkins jako jedyna firma z pierwszej dziesiątki notuje wzrost poziomu zadowolenia pośród klientów i pracowników, mają więc ambicję i ostrzą sobie zęby na pozycję lidera. Gdyby ktoś miał ochotę na stworzenie prawników z rywalizujących kancelarii, trafi idealnie. :brewki:

W razie dodatkowych pytań związanych z kreacją postaci zapraszamy też na pw lub discorda!

@medusa dziękujemy za czujność i mamy nadzieję, że zobaczymy się na otwarciu! <3

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 1 raz

#62043 26 mar 2024, 16:04

Rzadko śledzę nowe zapowiedzi, ale przypadkiem zawsze wpadam na Was xD, więc bedąc w miarę na bieżąco pomyślałam, że pożyczę Wam owocności, bo termin otwarcia forum zbliża się już dużymi krokami.

Fajnie patrzeć z jakim zaangażowaniem podchodzicie do tworzenia forum i jak transparentni jesteście w komunikacji z graczami. Pewne aspekty planowanych organizacyjno-technicznych struktur podobają mi się bardzo, inne mniej – osobiście jestem stara szkoła forumowa, więc niektóre wprowadzenie rygotystycznych zasad zdają się "zbędne" – ale rozumiem, że takie są obecnie potrzeby graczy, dlatego ostatecznie to na plus, że śledzicie aktualne trendy i uwzględniacie je w swoich planach.

Życzę Wam powodzenia i dużo graczy, jak już forum zostanie otwarte. :)
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
chroniczny brak czasu

#62059 02 kwie 2024, 8:52

Cześć! Zapowiedź jest bardzo kusząca i na pewno wpadnę się rozejrzeć. Mam tylko jedno pytanko do ekipy co do godziny otwarcia. Czy jest szansa, że "godziny wieczorne" będą nie wcześniej niż 18? Głupio byłoby utknąć w korkach i nie dojechać na czas 🫠😅