New York

Jesteś ciekawy/a jakie nowe RPGi pojawiają się na rynku? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#62061 02 kwie 2024, 17:05

Na pewno zagram. Już się nie mogę doczekać otwarcia. Czekałam na Nowy Jork <3
Powodzenia!
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62063 02 kwie 2024, 21:09

i'm in new york
state of mind
Z drzemki wyrywa cię sygnał pilota - czas zapiąć pasy, bo samolot będzie podchodził do lądowania. Przecierasz oczy i czym prędzej spoglądasz przez okno, by pod sobą dostrzec wieczorne światła Nowego Jorku. Zapominasz o planach sięgnięcia po telefon i uchwycenia tej chwili, bo na moment zaparło ci dech w piersiach. Miasto, które nigdy nie śpi, jest już na ciebie gotowe.

Welcome to New York! It's been waiting for you.

- Na wstępie chciałybyśmy poinformować, że z powodów organizacyjnych zdecydowałyśmy się przesunąć datę otwarcia. Mamy nadzieję, że nie będziecie mieć nam tego za złe, ale weekendowe plany części ekipy uległy zmianie i nie wyobrażałyśmy sobie witać was bez pełnego składu. Nowa data to 11.04, godzina 19:00.
- Jeśli nie jesteście przekonani lokalizacją i obawiacie się, że wszelkich informacji na start będzie za dużo, spieszymy poinformować, że czekają na was kompleksowe przewodniki zarówno po mieście, jak i po forum. Poświęcenie kilku minut na ich przeczytanie na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości.
- Nie wspominałyśmy o tym wcześniej, ale jako wielkie fanki Simsów zdecydowałyśmy, że forumowe rangi nie będą związane z pochodzeniem postaci, ale jej aspiracjami. Do wyboru (i swobodnej zmiany w miarę rozwoju postaci) będzie na was czekać sześć kategorii.
- W KP pojawi się też zapytanie o ubezpieczenie posiadane przez waszą postać, ale do akceptacji będzie wystarczyła informacja o tym, czy postać takowe posiada, czy też nie. Istnieje także rubryka określająca status majątkowy postaci, którą wypełnić należy symbolem $ według legendy dostępnej we wzorze - skala jest orientacyjna, a jej wartość wybieracie sami.
- W dziale z social mediami powstało rozrywkowo-satyryczne konto, któremu być może daleko do Make Life Harder, ale postaramy się zabawiać chętnych nowojorskimi memami i ciekawymi zadaniami do wykonania.
- Nastąpiła mała zmiana na liście wizerunków zajmowanych przez administrację. Do obiegu wraca Aaron Taylor Johnson, a zajęta zostaje Sydney Sweeney. Do reszty dołączy jeszcze jeden wizerunek, zaoferowany naszej forumowej testerce, ale decyzja na ten moment jeszcze nie zapadła, na pewno damy wam znać przed otwarciem.
- Dziękujemy za odzew, komplementy i słowa wsparcia, a jeszcze bardziej cieszą nas pojawiające się poszukiwania - trzymamy kciuki, żeby wszyscy zainteresowani znaleźli to, czego szukają!

Do zobaczenia w Nowym Jorku!









5 Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz

#62074 04 kwie 2024, 20:35

To ja mam jeszcze pytanie. Czy jest planowany serwerowy DC? Bo ostatnio dość często trafiam na rozwiązanie bez DC i tylko chatbox na dole strony i trochę to utrudnia mocno integrację i komunikację.
2 Obrazek 3 Obrazek
Ciasto czekoladowe z mikrofalówki:
150g mąki, 100g cukru, 60g kakao, 2 łyżki proszku do pieczenia -> Wymieszaj to
Dodaj 90g roztopionego masła, 380ml wody -> Wymieszaj to
Wstaw na 5-15 min na średnią moc do mikrofalówki. Co jakiś czas sprawdzaj wykałaczką, czy nie jest mokre w środku.
Na koniec polej to roztopioną czekoladą zmieszaną z odrobiną mleka i daj do ostygnięcia. :3

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62075 04 kwie 2024, 22:11

Hej @Mus Czekoladowy !
Nie planujemy dedykowanego dla forum serwera na discordzie. Wychodzimy z założenia, że od codziennej komunikacji jest shoutbox, a bardziej prywatne rzeczy można ustalać także na pw. Jeśli chodzi o kontakt ze współgraczem/ współgraczami na discordzie to zawsze można zrobić to we własnym zakresie. Kontakt z administracją także jest możliwy na forum - jest od tego odpowiedni temat, a także można skorzystać z prywatnej wiadomości czy zaczepić nas na sb. Biorąc pod uwagę powyższe, wydaje nam się więc, że nie ma powodów do utworzenia serwera.

Pozdrawiamy!
b/s/k/k
1 Obrazek 5 Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz

#62076 04 kwie 2024, 23:00

Hmmm, no dobra.... Takie rozwiązanie jak patrzyłam, to się nie sprawdzało zazwyczaj jakoś super. Wolno się dostaje odpowiedzi i chat na forku zabija nieco spontaniczność rozmowy i nawiązywanie relek. Plus często jest to średnio wygodne, bo dc gdzieś tam jest odpalone na kompie zazwyczaj, a tak to trzeba specjalnie siedzieć na forku i sprawdzać co chwila. Ale ok.
Ciasto czekoladowe z mikrofalówki:
150g mąki, 100g cukru, 60g kakao, 2 łyżki proszku do pieczenia -> Wymieszaj to
Dodaj 90g roztopionego masła, 380ml wody -> Wymieszaj to
Wstaw na 5-15 min na średnią moc do mikrofalówki. Co jakiś czas sprawdzaj wykałaczką, czy nie jest mokre w środku.
Na koniec polej to roztopioną czekoladą zmieszaną z odrobiną mleka i daj do ostygnięcia. :3

Awatar użytkownika

#62081 06 kwie 2024, 9:30

Osobiście uważam, że brak dc to słuszna decyzja. Zauważyłam, że im więcej sposobności do komunikacji, tworzenia grupek wzajemnej adoracji etc. tym więcej było toksycznych sytuacji na chatcie. Jeśli ktoś będzie się chciał z kimś skontaktować to znajdzie sposób. Czasem i mi brakuje bardziej dynamicznej rozmowy, in character również, czy szybkości w komunikacji i łapania relacji/wątków, ale mam wrażenie, że koniec końców wychodziły z tego gorsze rzeczy, niż lepsze.

@Concrete Jungle obserwuję i na pewno wpadnę <3 trzymam kciuki przed wielkim otwarciem i mam nadzieję, że utrzymacie się jak najdłużej.
3 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62099 11 kwie 2024, 11:22

i'm in new york
state of mind
Cześć!
Dzień otwarcia wreszcie nadszedł i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy się na forum! Zgodnie z planem otwieramy o 19:00 - rezerwacje miejsc pracy ruszają o 19:10, natomiast rezerwacje wizerunków o 19:15.

W związku z tym, że miejsca pracy (poza fabularnymi) nie będą regulowane, rezerwacja miejsc pracy nie jest konieczna dla osób, które chcą wykreować swoją własną firmę. Natomiast jeśli interesują was pozycje/funkcje, które są w rzeczywistości ograniczone (np. burmistrz miasta, dyrektor konkretnego szpitala) - zachęcamy do rezerwacji.
Ostateczna i definitywna lista wizerunków zajętych przez administrację to: Ana de Armas, Emma Watson, Chris Pine, Jodie Comer, Paul Mescal, Sam Claflin i Sydney Sweeney.

Przez pierwsze 72h od otwarcia forum rezerwacje wizerunków nie będą przedłużane.

Czas na pierwszy post fabularny wynosi 72h od akceptacji Kart Postaci, jednak dla osób, którym nie uda się w tym czasie dogadać rozgrywki, w piątek pojawią się wątki, do których będzie można dołączyć, by nie utracić koloru.

Dla chętnych udostępniamy wzór Karty Postaci:

Kod: Zaznacz cały

[kp]
[kptitle=TUTAJ WPISZ IMIĘ I NAZWISKO POSTACI]TUTAJ WPISZ IMIĘ I NAZWISKO WIZERUNKU[/kptitle]
[kpcontent]
[kppic]ADRES ZDJĘCIA POSTACI[/kppic]
[kpinfo]
[kpinfoleft]
[info=data i miejsce urodzenia]TUTAJ WPISZ DATĘ ORAZ MIEJSCE URODZENIA[/info]
[info=miejsce zamieszkania]TUTAJ WPISZ MIEJSCE ZAMIESZKANIA[/info]
[info=stan cywilny]TUTAJ WPISZ STAN CYWILNY[/info]
[info=orientacja seksualna]TUTAJ WPISZ ORIENTACJĘ SEKSUALNĄ[/info]
[info=zaimki]TUTAJ WPISZ ZAIMKI POSTACI[/info]
[info=zawód]TUTAJ WPISZ ZAWÓD[/info]
[info=miejsce pracy]TUTAJ WPISZ MIEJSCE PRACY[/info]
[info=wykształcenie]TUTAJ WPISZ WYKSZTAŁCENIE[/info]
[info=status majątkowy]TUTAJ WPISZ STATUS MAJĄTKOWY[/info]
[info=rodzaj ubezpieczenia]TUTAJ WPISZ RODZAJ UBEZPIECZENIA[/info]
[info=ranga]treść[/info]
[/kpinfoleft]
[kpav]TUTAJ WKLEJ ADRES AVATARA POSTACI[/kpav]
[/kpinfo]
[kpfreeform]
TUTAJ WPISZ BIOGRAFIĘ POSTACI

[/kpfreeform]
[kpuser]
[userinfo=nick]TUTAJ WPISZ SWÓJ NICK[/userinfo]
[userinfo=zaimki]TUTAJ WPISZ SWOJE ZAIMKI[/userinfo]
[userinfo=foma kontaktu]TUTAJ WPISZ PREFEROWANĄ FORMĘ KONTAKTU[/userinfo]
[userinfo=narracja]TUTAJ WPISZ RODZAJ NARRACJI[/userinfo]
[userinfo=zgoda na powtórzenie imienia postaci]tak/nie[/userinfo]

[triggery]TUTAJ WPISZ CO MOGĄ ZAWIERAĆ TWOJE POSTY[/triggery]
[rozgrywki]TUTAJ WPISZ PREFEROWANE ROZGRYWKI[/rozgrywki]
[/kpuser]
[/kpcontent]
[/kp]
O 19 pojawi się w tym temacie link do forum. Do zobaczenia w Nowym Jorku!







3 Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz

#62100 11 kwie 2024, 13:56

Głupie pytanie, ale wiadomo jakie wymiary mają mieć zdjęcia do KP? Bo nie ma wymiarów w kodzie. Albo chociaż kształt czy wiadomy XD Idk czy pierwszy do pionowy prostokąt czy kwadrat.
Ciasto czekoladowe z mikrofalówki:
150g mąki, 100g cukru, 60g kakao, 2 łyżki proszku do pieczenia -> Wymieszaj to
Dodaj 90g roztopionego masła, 380ml wody -> Wymieszaj to
Wstaw na 5-15 min na średnią moc do mikrofalówki. Co jakiś czas sprawdzaj wykałaczką, czy nie jest mokre w środku.
Na koniec polej to roztopioną czekoladą zmieszaną z odrobiną mleka i daj do ostygnięcia. :3

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62101 11 kwie 2024, 14:12

Mus Czekoladowy pisze:
11 kwie 2024, 13:56
Głupie pytanie, ale wiadomo jakie wymiary mają mieć zdjęcia do KP? Bo nie ma wymiarów w kodzie. Albo chociaż kształt czy wiadomy XD Idk czy pierwszy do pionowy prostokąt czy kwadrat.
Nie, nie ma problemu! Już piszemy!
Pierwsze zdjęcie w kwadracie, a avatar 200x320 (może być 400x640, który się automatycznie zeskaluje) :)
3 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
blossom, sandman, kosik, katona kitty
Moje RPGi
where dreams are made of
Pomógł(a) : 5 razy

#62103 11 kwie 2024, 18:59

3... 2... 1...
I serdecznie zapraszamy do Nowego Jorku!

<3