New Orleans or nowhere

Jesteś ciekawy/a jakie nowe RPGi pojawiają się na rynku? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61551 31 paź 2023, 18:15



how did you fall in love with
new orleans?
Och, pardon! Nie zauważyłam cię. Mmmm… co za smakowity kąsek! Świeża krew w mieście? Doskonale, to idealny moment na odwiedziny Nowego Orleanu! Uprzedzam, że w Halloween może panować tu… mały chaos, że tak łagodnie - he, he - to ujmę. Ale, ale, pozwól, że będę twoim przewodnikiem przez zakamarki magicznego French Quarter podczas Wigilii Święta Zmarłych - jedynej w swoim rodzaju nocy, w trakcie której przenikają się wzajemnie i integrują ze sobą światy żywych i nieumarłych.

Zacznijmy przy bramie, gdzie duchy opowiadają przerażające historie o ludziach. Myślisz, że opowieści o duchach przy ognisku na harcerskim w biwaku lesie są straszne? Nie umywają się do tych opowiadanych przez duchy o ludziach! Te przyjazne i psotne na co dzień duszki, w Halloween dostają dzikiej szajby i bardzo obrazowo przedstawiają wydarzenia zawierane w swoich opowieściach. Naprawdę bardzo obrazowo.

Po lewej stronie w ogromnym kotle bulgocze gęsta zielonkawa maź, znad której unosi się gęsty, gryzący dym. To wiedźmy przygotowują swój halloweenowy bulion. Nikt nie wie, jaki dokładnie stosują przepis, ale widziano, co dorzucają do wywaru - zaufaj mi, nie chcesz tego próbować!

Ach, no i nigdy nie pomyl wiedźm z wróżkami! Bo na złość wyciągną ci z tarota okrutną klątwę, a uwierz mi, bujanie się z taką przez wieczność może napsuć krwi. Czujesz? Z ich namiotu pachnie dębową szufladą wypełnioną pergaminami i kurzem wszechobecnych dywanów i narzut. Dzwonki we włosach i frędzle przy chustach to ich znak rozpoznawczy. Uśmiechnij się do niej ładnie i pomachaj. Szybciej, szybciej, bo zaraz wyciągnie kartę z tarota i każe nam sobie za nią zapłacić!

Oui, oui, ma chérie… ne te dérange pas, tout est bien! Passe une bonne nuit!

Ale powoli! Bo przegapisz rytuał nad laleczkami Voodoo. W tym roku przyjechał jakiś guru z Haiti, żeby przywołać ducha Marie Laveau, najważniejszej nowoorleańskiej wielkiej kapłanki. Ale zobacz lepiej tam! Och, mon Dieu! Spójrz, jak misternie stworzone są te laleczki! Ach, widzisz te zdobienia? Te oczka? I włoski? No małe dzieła sztuki! Podejdź bliżej, ja poczekam tutaj. Od tych kadzideł dostaję mdłości.

Albo nie! Spójrz tam! Balkon po prawej stronie to enklawa wampirów. Nie zatrzymuj się i nie zerkaj tak ostentacyjnie! Dyskretnie! Patrzą na wszystkich z góry uważając się za samozwańczych władców miasta, ale od kiedy zaczęli nosić się jak celebryci, stanowią tylko reprezentacyjny dodatek miasta. Mało kto traktuje ich poważnie. Czerwone drinki z poskręcanymi słomkami, to bez dwóch zdań Bloody Mary, odpowiednio zmodyfikowana na potrzeby wampirzej elity, bien sûr.

Na koniec - jeśli masz kondycję - możesz dołączyć do cmentarnego maratonu między grobowcami organizowanego przez zombie. Skurczybyki naprawdę szybko przebierają tymi swoimi obdartymi z mięśni nóżkami! Kto wie - może dopisze ci szczęście i jako pierwszy człowiek staniesz na najwyższym stopniu podium? O ile po drodze nie wyplujesz płuc. Ale wtedy do mety dobiegniesz już jako pełnoprawny zombie!

Tu nasze ścieżki się rozchodzą. Ja idę dalej szukać swojej siwowłosej dziewicy, choć odnoszę przykre wrażenie, że to bardziej mityczny gatunek niż wszystkie inne zgromadzone dzisiaj w Nowym Orleanie… A ty koniecznie zaczep o stoisko z przekąskami. Wiedźmie paluchy z brudem za paznokciami i z fluorescencyjnymi kośćmi paliczków w tym roku są wybitnie wyborne, palce lizać! Nie możesz też przejść obojętnie obok galaretki z wytrzewionych jelit i mózgu w stanie zaawansowanej martwicy rozpływnej… Délicieux! Dosłownie rozpływa się w ustach.

Tylko uważaj! W noc taką jak ta, nie ufaj nikomu. Nigdy nie wiadomo, czy atrakcyjna wampirzyca rankiem nie okaże się zagrzybiałą wiedźmą zaklętą urokiem, jakie halloweenowa noc podkręciła swoją potężną magią. Albo czy przyjazny pirat nie wzbudzi twojego zaufania tylko po to, aby w najmniej oczekiwanym momencie pozbawić cię portfela...

No i co my tutaj mamy? Ech, same karty, dokumenty, paragony, zdjęcia, a żadnej gotówki! Nie rozumiem tej nowej mody na płatności elektroniczne, no kto to wymyślił, już nawet okraść człowieka porządnie nie można!

No cóż, masz dziś szczęście. Zegarek zatrzymam - nie będzie ci potrzebny. Czas tutaj płynie zupełnie inaczej. A - jak wiadomo - szczęśliwi czasu nie liczą.

Ach, no i oczywiście zapomniałabym o najważniejszym!

Witaj w Nowym Orleanie!

- w tej chwili przy forum pracuje sześć osób, a nasze nicki to: lisowa, medusa, stokrotka, turkusowa, osoba pomagająca oraz osoba odpowiedzialna za wygląd forum
- przewidywana data otwarcia to początek stycznia 2024; niestety, nie wyrobimy się z obowiązkami do końca listopada, a grudzień to czas przygotowywania do świąt oraz wyjazdów do rodziny, etc., dlatego stawiamy na początek stycznia
- Nowy Orlean zostanie postawiony na prywatnej domenie z najnowszym silnikiem phpBB
- na forum będą cztery grupy główne przydzielane na podstawie znaków zodiaku i ich żywiołów, planujemy również uwzględnić podgrupy dotyczące wieku postaci dla łatwiejszego odnajdywania rówieśników do relacji
- fabuła forum jest osadzona w świecie realnym, jednak przewidujemy uwzględnić magiczną stronę Nowego Orleanu, przez co mamy zamiar przygotowywać dla Waszych postaci horoskopy, a niektóre lokacje będą nawiedzone
- na forum planujemy mistrza gry opierającego się na kostkach oraz opisie, ale więcej informacji dotyczących jego funkcjonowania oraz kwestii fabularnych i organizacyjnych podamy w kolejnych zapowiedziach
- jesteśmy również otwarte na wszelkie Wasze pomysły i propozycje :sparkling_heart:
















17 Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 gru 2023, 21:09 przez Pelican City, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
guten morgen, willkomen meine damen und herren
Moje RPGi
auf keinen fall
Pomógł(a) : 1 raz
 pffifering

#61552 31 paź 2023, 18:44

Idę chyba skrobnąć zaraz jakieś poszukiwania, bo mam ochotę chyba na jakąś rodzinę latynosów. Nic innego nie pozostaje :rip:
Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak upchnęliście ten świat „nadnaturalny”. Nie było chyba nic podobnego przy SLach.. Chociaż Nowego Orleanu też nie pamiętam. Mimo, że robię za dinozaura z jakąś tam przerwą dłuższą w graniu. Może mnie coś ominęło.
Trzymam kciuki, żebyście skończyli jak najszybciej i powodzonka!

Awatar użytkownika
O mnie
Próbuję być odpowiedzialna, ale jakoś mi nie idzie
Moje RPGi
Nowy Orlean
Czas już na zimowy sen Potem pisać będzie lżej
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 2 razy

 moonlight_13

#61556 31 paź 2023, 23:07

Wcześniej wspominaliście o sekta, bazująca na wierzeniach voodoo i hoodoo, ale poprzez pryzmat popkultury nadal to wchodzi w grę, czy raczej z tego rezygnujecie?
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Dziewczyna poszukująca swojego miejsca
Moje RPGi
Czekam na Nowy Orlean <3
-
Podziękował(a): 1 raz

 hantomhivee

#61557 01 lis 2023, 9:44

Sunflower pisze:
31 paź 2023, 23:07
Wcześniej wspominaliście o sekta, bazująca na wierzeniach voodoo i hoodoo, ale poprzez pryzmat popkultury nadal to wchodzi w grę, czy raczej z tego rezygnujecie?
Uważam, że wprowadzenie tej sekty na forum byłoby super pomysłem, a tak poza tym...

Cieszę się, że powstaje Nowy Orlean, nawet jeśli nie jestem pewna składu administracyjnego, będę śledzić temat i mocno trzymam kciuki za projekt. Nie ukrywam, że w świecie SL brakuje mi takich magicznych miejsc. Pomysł na postać już kreuje się w mojej głowie. Szczerze liczę na to, że w styczniu zobaczymy się w Luizjanie. <3

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61558 01 lis 2023, 10:49

Hej! Dziękujemy za zainteresowanie i już spieszymy z odpowiedziami :<3: Części rozpisane w pomyśle będą wprowadzone na forum, a więcej informacji o sekcie podamy w kolejnych zapowiedziach — prawdopodobnie tej, gdzie rozpiszemy bardziej rolę MG na forum.
@Xayenne przykro nam czytać, że nie jesteś pewna naszej ekipy administracyjnej, ale zapewniamy Cię, że podchodzimy do tematu z powagą i dajemy z siebie 110%! Oczywiście nie oczekujemy, że z naszych zapewnień w zapowiedzi nagle zmienisz zdanie, ale mamy nadzieję, że po otwarciu forum zyskamy Twoje zaufanie 💖
2 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61612 12 lis 2023, 17:06




how did you fall in love with
new orleans?
Nowy Orlean – miasto pełne magii, z nutą tajemniczości i dużą dozą szaleństwa.

Nowy Orlean to największe miasto południowej części kraju, położone w stanie Luizjana. Powstałe w roku 1718 jako kolonia francuska, przejęte przez Hiszpanię, następnie znów trafiło w ręce francuskie, by w końcu zostać sprzedane Stanom Zjednoczonym. Dzięki temu przechodzeniu z rąk do rąk łączy w sobie wpływy francuskie, hiszpańskie i amerykańskie.
Samo miasto jest ciężko dostępne – z każdej strony otoczone przez wody Zatoki Meksykańskiej, co znacznie naraża na kataklizmy naturalne (to tutaj huragan Katrina dokonał największych zniszczeń w 2005 roku zalewając 80% miasta). Nowy Orlean przez lata rozwijał się bardzo szybko głównie dzięki niewolnictwu – niegdyś znajdował się tu największy rynek czarnoskórych niewolników, przez co również Afroamerykanie mieli ogromny wpływ na kulturę miasta.

Sercem Nowego Orleanu jest malownicza Francuska Dzielnica (French Quarter). To najbardziej znana część tego miasta, w której na każdym kroku pośród kolorowych domków można spotkać artystów ze swoimi pracami oraz muzyków grających nowoorleański jazz – Nowy Orlean do dzisiaj znany jest jako kolebka jazzu. Mieści się tu najbardziej znana i tętniąca życiem do późnej nocy ulica Bourbon Street, gdzie zlokalizowanych jest najwięcej klubów oferujących muzykę graną na żywo (nie tylko jazzową) i restauracji kuszących pysznym jedzeniem.
Równie olśniewającą dzielnicą w Nowym Orleanie jest Garden District. Znajdują się tam francuskie i hiszpańskie rezydencje z połowy XIX, skąpane w egzotycznej roślinności, czarujące finezyjnymi stylami architektonicznymi. Dzielnica powstała dla Amerykanów, którzy wzbogacili się na uprawie trzciny cukrowej i bawełny, a którzy chcieli odizolować się od innych dzielnic. Dziś z French Quarter można dojechać tam zabytkowym tramwajem.

Jedną z ważniejszych atrakcji miasta są… cmentarze. Są one bardzo specyficzne – w większości miejsc w Stanach nekropolie wyglądają dość podobnie: tereny pokryte trawą, z bardzo skromnymi tablicami wystającymi wprost z ziemi. Nowoorleańskie cmentarze wyglądają zaś zupełnie inaczej! Tam zamiast skromnych nagrobków cmentarze mają rozbudowane mogiły, a zmarłych nie grzebie się w ziemi, lecz kładzie na “półkach” w wysokim grobowcu, nawet po kilkadziesiąt osób w jednym.

Nowy Orlean nazywany jest najbardziej nawiedzonym miastem Ameryki. To miasto legend, starych rytuałów i wierzeń, specjalizujące się w produkcji laleczek voodoo. Atmosferę tajemniczości i magii czuje się tam w powietrzu. Znajduje się tu pełno wróżek, sklepów ezoterycznych, a każdy dom w starej części miasta ma podobno swojego ducha!

Jak widać w aktualnej zapowiedzi skupiłyśmy się na samym Nowym Orleanie, dlatego chcemy przedstawić Wam podział dzielnic grywalnych, w tym mieszkalne:
  • na forum mamy sześć dzielnic miejskich: French Quarter, Treme, Mid-City połączone wraz z Central Business District, Uptown, Garden District oraz Gentilly
  • w każdej z wymienionych powyżej dzielnic będzie możliwość zamieszkania przez wasze postaci; oferujemy głównie kolorowe domki jednorodzinne, wille w stylu francuskim i hiszpańskim w Garden District, tanie mieszkania w Uptown, mieszkania nad lokalami we French Quarter oraz możliwość zamieszkania na łodzi oraz w akademiku w miasteczku studenckim w Gentilly
  • oprócz lokalizacji miejskich oddajemy Wam również możliwość grania poza NOLA: mokradła, zamknięta dzielnica, podróże oraz retrospekcje i AU
  • przypominamy, że na potrzeby forum zmieniłyśmy nieco rozkład lokacji czy samych dzielnic, które podzieliłyśmy na ulice
  • oddajemy Wam lokalizacje całkowicie otwarte, co znaczy, że to Wy będziecie zakładać tematy z Waszymi rozgrywkami; ale nie martwcie się, postawiłyśmy również na subfora otwarte, a przy każdej wizualizacji jest opis danej ulicy
  • więcej informacji fabularnych (w tym związanych z funkcjonowaniem Mistrza Gry) wypatrujcie w kolejnych zapowiedziach

















9 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61654 23 lis 2023, 17:01



how did you fall in love with
new orleans?
Ładnie przystroili w tym roku Fair Grounds na wyścigi, nie? Tak jesiennie. I skromnie. W zeszłym roku to przesadzili z plastikowymi ozdobami i światełkami. No toż przecież rano się idzie na wyścigi, to po co im tyle świateł? Zero pomyślunku, dobrze że przynajmniej koktajle mieli dobre. Te ze słodkich ziemniaków naprawdę im wyszły!

Ale widzieliście te kapelusze? A co to ludzie nie wymyślą! Ja już myślałam, że wszystko na tym świecie widziałam, ale takich cudów to jeszcze nie! A ta paniusia w świecącym zielonym płaszczu? Przecież jej kapelusz był dwa razy większy od niej! Że niby drzewo i korona drzewa, ale to przecież nie było widać zza niej tych koni, co to ścigały się na torze! Że też jej w ogóle szyja nie odpadła, toż to musiało ważyć kilkanaście funtów przynajmniej!

A dobry był wyścig w tym roku, nie? Dobry! Ale widzieliście? Jak ładnie nasz Thomasek ubrał gniadą? No już, nie wstydź się, toż ładne miała kokardki w grzywie, żaden inny koń nie był tak ładnie ustrojony! Aj, już tam, dajcie spokój z wynikiem! Najpiękniejsza była nasza Fleurcia. Wy to byście tylko wygrywać chcieli! Zobaczycie, jeszcze ostatni będą pierwszymi, ja wam to mówię!

Ale bufet w tym roku mieli kiepski w Clubhouse, oj, kiepściutki! Ten ryż z orzechami pekan taki sobie. Już ja lepszy robię, a na pewno bez takiej ilości chemii, co tam dali! W tej knajpie to też nie wiadomo, co dadzą. To kpina jakaś, żeby nie zjeść obiadu po ludzku w domu!

No co, no co? Już mi tu nie babciuj!

Nawet po Katrinie nie było tak, że trzeba było łazić nie wiadomo gdzie! A to się do Theriotów zaszło, to indyka mieli. A jak indyka nie było, to kurę się upiekło, ale tradycja była zachowana! A jak piekarnik mi wysiadł, to się ciasto u Herbertów upiekło i zjadło razem! Herbatę imbirową się wypiło i po kieliszku nalewki przechyliło, co by się rozgrzać przed paradą, hihihi.

No ale powiedzcie, no, zły był mój indyk? Suchy może jeszcze? Z dziada pradziada ten przepis był stosowany i nikt nigdy nie narzekał, że coś nie tak. Świętej pamięci dziadkowi – świeć Panie nad jego duszą! – aż uszy się trzęsły tak się zajadał!

Co już tam szepczesz, kwoko złośliwa? Dobry mam jeszcze słuch! Kochał nie kochał, wygłodzony nie wygłodzony – wystał swoje w kolejce, to i jadł z apetytem! Nie wydziwiał, że skórka za tłusta, czy kostek za dużo!

Artretyzm-sretyzm! Wy się tak o mnie martwicie tylko wtedy, jak coś przeforsować chcecie, ot i co! Albo potrzeba wam czegoś. Rady udzielić. O, albo sweter wydziergać. Wtedy to nie ma artretyzmu, hę? Podśmiechujki sobie robią ze starej kobiety. Pogadamy, jak będziecie w moim wieku. Zobaczycie, jak to was młodzież nie będzie szanować!

I o, i niosą tę wymyślną drobiową matrioszkę! Jak to się nazywa? Turducken? To się już od dobrobytu w głowach poprzewracało! Jakby sam indyk był za mały, to jeszcze kaczkę i kurczaka trzeba tam wciskać. No i po co, ja się pytam? Po co? Żeby się zmarnowało! Kto to zje? O, a Ella nie lubi kaczki, i co? I ma nie jeść? A ten to na pierwszy rzut oka głębokim tłuszczu smażony, jak nic! I na pewno nie na świeżym! Jakby już nie można było po ludzku upiec w piekarniku! To nie, wymyślają jakieś innowacje!

No spróbuję, spróbuję, co mam nie spróbować, głodna mam siedzieć?

No może i nie jest zły ten indyk. Soczysty nawet. I chyba masłem polany. Na bogato. Sos ostrygowy też jakiś taki dobrze doprawiony… Niech już wam będzie. Ale i tak uważam, że mój był lepszy!

Przynajmniej zmywać tego wszystkiego nie trzeba…

Pojedli? No, to zabierajcie resztki i idziemy na paradę! Musimy zająć dobre miejsce, koniecznie przy samej ulicy! W tym roku na Bayou Classic nasze koło gospodyń przygotowało platformę. Nie chwaląc się uważam, że jest najlepsza ze wszystkich, hehe. A stary Stanley będzie grał na niej na saksofonie! Oj tam, deszcz pada, już nie wymyślaj! Nie z cukru jesteś, nie rozpuścisz się! Trzeba było się dobrze ubrać, a nie teraz wymyślasz. No szybciej, szybciej, bo przegapimy najlepsze występy!

A ty, Thomasku, wróć z tego swojego meczu przed północą! Trzeba jeszcze przygotować sklep przed jutrzejszą wyprzedażą…

- w tej chwili przy forum pracuje dziewięć osób, a nasze nicki to: cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, turkusowa, dwie osoby odpowiedzialne za wygląd forum oraz zewnętrzny konsultant do spraw fabularyzowanych rozgrywek (aka MG)
- wstępnie wybrane wizerunki przez ekipę to: Ella Balińska, Aristotelis Bolovinos, Pinar Deniz, Mimi Keene, Charles Leclerc, Nate (@eclxpsxe_) i Noah Mills, jednak mogą one ulec zmianie, o czym na pewno poinformujemy w kolejnych zapowiedziach
- dla każdej dzielnicy mieszkalnej przewidujemy specjalne wydarzenia związane ze specyfiką danej dzielnicy, ale więcej informacji o formie ich prowadzenia przez Mistrza Gry udzielimy w kolejnych zapowiedziach
- w ramach informowania użytkowników o wydarzeniach w mieście przygotowałyśmy kanał wiadomości w social media, które będą zawierały kwartalne wydarzenia jako tło fabularne oraz bieżące informacje dotyczące życia w Nowym Orleanie, a które będzie można wykorzystać w wątkach fabularnych
- jako że w Nowym Orleanie magia i wróżby są na porządku dziennym, planujemy zamieszczać horoskopy na dany tydzień, a od czasu do czasu postaci będą mogły spodziewać się indywidualnych zdarzeń oraz wróżb związanych z ich aktualnymi horoskopami, za których rozegranie będą przysługiwały specjalne odznaki
- a skoro o odznakach mowa – przygotowałyśmy dla chętnych możliwość zbierania odznak, które będą podzielone na odznaki dla postaci, dla gracza, fabularne oraz specjalne, możliwe do zdobycia na drodze innych form aktywności na forum
- Nowy Orlean to miasto o bogatym dziedzictwie kulturowym i zróżnicowanej społeczności, gdzie ponad 60% mieszkańców stanowią osoby czarnoskóre; dlatego, dla ułatwienia poszukiwań, przygotowałyśmy spis faceclaimów *klik* dla tych, którzy chcieliby wcielić się w postacie POC, do czego zachęcamy, jednak nie będziemy narzucały ograniczeń związanych z realizmem etnicznym – naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której każdy może wybrać wizerunek, który mu odpowiada :sparkling_heart:














6 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Dziewczyna poszukująca swojego miejsca
Moje RPGi
Czekam na Nowy Orlean <3
-
Podziękował(a): 1 raz

 hantomhivee

#61655 23 lis 2023, 17:27

Bardzo fajna i przyjemna zapowiedź. Spis proponowanych wizerunków to doskonały pomysł, na pewno duże ułatwienie dla graczy, za co osobiście bardzo dziękuję.
Cieszę się, że udało Wam się zebrać ekipę, powodzonka i do zobaczenia w styczniu <3

Awatar użytkownika
O mnie
Próbuję być odpowiedzialna, ale jakoś mi nie idzie
Moje RPGi
Nowy Orlean
Czas już na zimowy sen Potem pisać będzie lżej
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 2 razy

 moonlight_13

#61656 23 lis 2023, 18:07

Czy macie zamiar wstawić szybciej kod do karty postaci? <3
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61657 23 lis 2023, 18:59

@Xayenne dziękujemy za miłe słowa! Mamy nadzieję, że przygotowany spis proponowanych wyglądów pomoże w wybiorze tego odpowiedniego! :<3:

@Sunflower tak, bliżej otwarcia planujemy udostępnić wzór karty postaci 💖
2 Obrazek

Awatar użytkownika

#61676 02 gru 2023, 1:35

macie już pewną date otwarcia w styczniu?

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61677 02 gru 2023, 11:07

Chanel Oberlin pisze:
02 gru 2023, 1:35
macie już pewną date otwarcia w styczniu?
Tak, datę otwarcia podamy w kolejnej zapowiedzi, która wpadnie 6.12 w godzinach wieczornych <3
3 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61685 06 gru 2023, 17:00



how did you fall in love with
new orleans?
Witajcie w magicznym Nowym Orleanie – miejscu, gdzie dźwięki jazzu przenikają uliczne kamieniczki, a zapachy kuchni kajunskiej unoszą się w powietrzu. Przygotujcie się na podróż przez niezwykłe dzielnice, gdzie historia, kultura i tajemnice splatają się w jedno niezapomniane doświadczenie.

Rozpocznijmy naszą podróż od serca miasta – French Quarter. Znane również jako Vieux Carré, to miejsce, gdzie historia Nowego Orleanu rozkwita w każdym zaułku. Spacerując po brukowanych uliczkach, odkryjecie architekturę z epoki kolonialnej, zatopioną w atmosferze radosnych barów, artystycznych kafejek i tajemniczych zakątków. Ta dzielnica emanuje energią, a nocą staje się świątynią jazzu i rozrywki.

Przejdźmy teraz do Treme – serca afroamerykańskiej kultury muzycznej. To miejsce, gdzie rytm i melodia łączą się w niepowtarzalne symfonie. Treme to nie tylko stary cmentarz St. Louis, ale także spotkanie z dziedzictwem jazzu, bluesa i second line parades. Przygotujcie się na muzyczną ucztę, która przeniesie Was w głąb duszy Nowego Orleanu.

Podążając dalej, odkryjemy zaskakujący kontrast Mid-City – między Warehouse District a Central Business District (CBD). Mid-City zaskoczy Was parkami, festiwalami i wspaniałą kuchnią. Warehouse District to mekka sztuki, a CBD jest pulsującym sercem biznesowym miasta. Razem tworzą harmonijną symfonię, w której nowoczesność współgra z tradycją.

W Uptown charakterystyczna atmosfera południowa miesza się z nowoczesnością. Antyczne domy pełne są lokalnego kolorytu, a uliczki obfitują w szeroki przekrój różnorodności, jaką oferuje Nowy Orlean. To miejsce, gdzie spotykają się tradycja i nowoczesność, tworząc wyjątkowe środowisko dla mieszkańców i odwiedzających.

Garden District – znane ze swych przepięknych ogrodów i majestatycznych bulwarów – to oaza zieleni i elegancji. Antyczne rezydencje z żeliwnymi balustradami wprowadzają wczesnokolonialny klimat, a bujne rośliny otaczające posiadłości ukazują wyjątkowy charakter tego obszaru. Spacerując po bujnych alejkach, przeniesiecie się w czasie do epoki pełnej romantyzmu i uroku.

Na koniec naszej podróży odwiedzimy Gentilly – dzielnicę, gdzie tętniące życie miasta przenika spokój i przyroda. Parki, jeziora i zielone promenady zapraszają do relaksu i odkrywania naturalnego piękna. Okolica wita swoich mieszkańców spokojem ulic. Domy rodzinne otaczają zielone dziedzińce, a lokalne sklepiki dodają dzielnicy swojskiego charakteru. Gentilly to miejsce, gdzie życie płynie spokojnie, zachęcając do relaksu w otoczeniu przyjaznych sąsiadów.

Przygotujcie się na niezapomniane chwile w Nowym Orleanie, gdzie każda dzielnica jest jak osobny rozdział w magicznej księdze miasta. Niech ta podróż pośród dźwięków, smaków i historii stanie się dla Was niezapomnianym doświadczeniem, które zapisze się głęboko w Waszych wspomnieniach.

Bienvenue à La Nouvelle-Orléans!

- data otwarcia: 6.01.2024 – jest to pierwszy dzień karnawału, okresu bogatego w atrakcje i wydarzenia fabularne, zakończonego niepowtarzalną paradą z okazji Mardi Gras, pełną wyśmienitej zabawy i pysznego jedzenia, ściągającą do Nowego Orleanu tłumy turystów z całego świata :sparkling_heart:
- zajęte wizerunki przez administrację, pomocników oraz grafików to: Ella Balińska, Ben Barnes, Aristotelis Bolovinos, Timothée Chalamet, Pinar Deniz, Mimi Keene, Charles Leclerc, Nate (@eclxpsxe_), Noah Mills
- aby w pełni móc skupić się na kluczowych obowiązkach w dniu otwarcia, zdecydowałyśmy się na rezerwację wizerunków dodatkowych przez administrację, te wizerunki to: Mara Lafontan, Meagan Good, Chance Perdomo, Tobias Reuter, Cristiano Palmerini
- postaciami NPC związanymi z fabułą forum będą: burmistrzyni Nowego Orleanu, liderka sekty The Shadow Enclave, lider New Orleans Vampire Association, komendant główny policji oraz szefowie dwóch gangów; więcej informacji o tych organizacjach ujawnimy w kolejnej zapowiedzi
- dostępna będzie możliwość stworzenia postaci spokrewnionej z postaciami NPC oraz na zajmujących wysokie stanowiska w wymienionych wyżej organizacjach, jednak chęć gry taką postacią trzeba będzie skonsultować z administracją przed rozpoczęciem pisania karty
- na forum dostępny będzie Instagram w tradycyjnej formie oraz portal Threads, a zamiast standardowych tematów z telefonem wybrałyśmy opcję osobnych tematów dla każdej nowej konwersacji (tak, jak w wiadomościach grupowych)














11 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
cado, eze, lisowa, medusa, stokrotka, tucha
Moje RPGi
New Orleans

#61731 22 gru 2023, 17:05



how did you fall in love with
new orleans?
W głębokich zakątkach Nowego Orleanu, gdzie rzeczywistość splata się z magią i tajemnicą, rozgościła się sekretna społeczność owiana legendą misterium. Członkowie The Shadow Enclave skrywają się w cieniach miasta, gdzie zawieszone w powietrzu tradycyjne dymne kadzidła palonych ziół i świec splatają się z mistycznym muśnięciem obecności duchów przodków. Zagłębiając się w tajniki magii Hoodoo i Voodoo odkryj sekrety, które ukrywają się w mrocznych zakamarkach Nowego Orleanu, wraz z tą tajemniczą społecznością, gdzie rzeczywistość staje się opowieścią z przeszłości i alternatywną rzeczywistością. Gotowy na podróż w głąb The Shadow Enclave? Przekraczając próg nocy i dnia, otwórz drzwi do zaświatów, gdzie magia i historia łączą się w niekończącym się tańcu.

W sercu magicznego Nowego Orleanu, gdzie dźwięki jazzu przenikają ulice, a tajemnicza atmosfera wisi w powietrzu, znajduje się świat, gdzie noc ukrywa nie tylko melodię, lecz także ciemne sekrety wampirzych istot. New Orleans Vampire Association to miejsce, gdzie współistnieją estetyka gotycka i sztuka wampirycznego stylu życia, tworząc wyjątkową społeczność gotową na nowe przygody w krainie nocy. Odnajdź swoje miejsce w tej mistycznej społeczności, pełnej tajemniczych postaci i mrocznych sojuszy. Przekrocz granice rzeczywistości i dołącz do NOVA, gdzie każda noc jest pełna potencjału do odkrycia czegoś wyjątkowego!

Spomiędzy wiktoriańskich rezydencji Garden District i urokliwych alejek obstawionych rzędami kwitnących białych magnolii, nęcących zapachem oraz aurą przepychu i luksusu, wyłania się siedziba White Magnolias Club – elitarnej wspólnoty zrzeszającej śmietankę towarzyską Nowego Orleanu. Zanurz się w świat prestiżowego grona bogaczy, dołącz do hucznej organizacji imprez charytatywnych, otwartych pikników i wystawnych kolacji, i zasmakuj salonowego życia pośród członków White Magnolias Club, aby zaznać odrobiny arystokratycznego sznytu i eleganckiej europejskości pośród rzeczywistości Nowego Świata nieubłaganie pędzącego ku nowoczesności!

Mimo zakazu palenia, w korytarzu sąsiadującym z klatką schodową śmierdzi papierosami, a czujka dymu zasłonięta jest czarną lateksową rękawiczką wiszącą przy suficie, niczym omen mrocznych czasów. Budynek New Orleans Police Department okres swojej świetności ma już dawno za sobą, ale w otwartej przestrzeni sali – gdzie przyjmuje się petentów oraz zatrzymanych poprzedniej nocy delikwentów, czekających na przesłuchanie – wrze jak w ulu. Pośród szerokiego przekroju zebranych interesantów i policjantów dotarcie do swojego biurka zajmuje dłużej niż zwykle, szczególnie w poniedziałkowy poranek. Nie chce ci się, ale do emerytury pozostało jeszcze kilkanaście lat, a musisz opłacić rachunki i zapewnić utrzymanie dzieciakom. Wypij kawę, włącz komputer i poproś pierwszego krzykacza, bo jeśli nie ruszysz z robotą, zasypią cię raportami i znów nie wyjdziesz z pracy przed wieczornym serwisem informacyjnym.

W ciemnej piwnicy oświetlonej gołą żarówką rzucającą żółte światło na prosty, chybotliwy drewniany stół, w dużym kręgu stoi kilkanaście postaci zgromadzonych wokół mężczyzny siedzącego przy stole. Huk wystrzałów dudni w uszach, szelest przeliczanych pieniędzy wywołuje ciarki przebiegające pod skórą, zapach prochu unosi się w powietrzu pełnym napięcia. Cisza jest ostra niczym brzytwa, a ukradkiem rzucane spojrzenia wymierzają ciosy nie mniej dotkliwe niż wystrzelone pociski. Niewypowiedziana groźba, mordercze oczekiwanie oraz pot strużką spływający po plecach towarzyszą każdemu członkowi The Byrd Gang, kiedy dochodzi do oceny i rozliczenia za wykonaną robotę. Nie daj się ugiąć presji, wykonuj swoje zadania dobrze i nie współpracuj z policją, a będziesz mógł spać spokojnie. Gang zapewni ci wszystko, czego potrzebujesz.

Czarny plecak wygląda niepozornie na ramieniu dwudziestoletniego chłopaka przekraczającego próg taniej jadłodajni “U Barry’ego”. Nie cofa się przed aromatem przypraw, powietrza gęstego od zatęchłego zaduchu zebranych ludzi, tłuszczu i pary wodnej skraplającej się na suficie. Chłopak przechodzi wąskim przejściem na zaplecze, a klienci jadłodajni – stanowiący zbieraninę pomarszczonych starców, wychudzonych kobiet, dzieci i poturbowanych przez życie mężczyzn – uśmiechają się pod nosem na jego widok. To jeden z członków D-Block. Siedzisz jak na szpilkach w oczekiwaniu na decyzję i wreszcie Barry prosi cię na zaplecze. Chłopak przedstawia się jako Luca i rozdziela wyjmowane z plecaka pieniądze na kilka kupek. Masz je dyskretnie roznieść do wszystkich stolików. To twoje pierwsze zadanie dla gangu. I szansa, aby wreszcie stać się członkiem jakiejś społeczności, gdzie będziesz pasować – nawet jeśli D-Block zrzesza głównie wyrzutków; ale sam jesteś przecież wyrzutkiem. Nie zmarnuj okazji, bądź lojalny, a zdobędziesz nie tylko miejsce na ziemi, ale przede wszystkim – rodzinę.
- data otwarcia pozostaje niezmieniona: 6.01.2024, godzina – 19:00
- w związku z niewielkimi modyfikacjami w wizerunkach, przypominamy – zajęte wizerunki przez administrację, pomocników oraz grafików to: Ella Balińska, Ben Barnes, Aristotelis Bolovinos, Timothée Chalamet, Pinar Deniz, Mimi Keene, Charles Leclerc, Nate (@eclxpsxe_), Noah Mills oraz wizerunki dodatkowe: Simay Barlas, Florian Folger, Mara Lafontan, Cristiano Palmerini, Chance Perdomo, Tobias Reuter
- na forum nie planujemy stosować tradycyjnych poziomów Mistrza Gry, zamiast tego kładziemy nacisk na otwartą komunikację z graczami oraz szanowanie ich granic fabularnych; należy jednak liczyć się z tym, że członkowie gangów, TSE, NOVA, WMC, NOPD, biedniejszych, niebezpiecznych oraz nawiedzonych dzielnic są narażeni na większą ingerencję Mistrza Gry w fabułę i życie postaci, niż osoby nieuczestniczące aktywnie w dostępnych na forum organizacjach
- przypominamy również, że dostępna będzie możliwość stworzenia postaci spokrewnionej z duchami zawartymi w nowoorleańskich legendach i postaciami NPC oraz zajmującej wysokie stanowiska w wymienionych wyżej organizacjach (na forum czekają gotowe tematy z opisami organizacji oraz hierarchią w nich panującą), jednak chęć gry taką postacią wraz z pomysłem fabularnym na jej rozwój, trzeba będzie skonsultować z administracją przed rozpoczęciem pisania karty
- postacie nienależące do wymienionych wyżej organizacji, również mogą liczyć na udział w fabule forum poprzez rozgrywanie wątków związanych z tłem fabularnym, wydarzeniami powiązanymi z główną linią fabularną, udziałem w wydarzeniach zaplanowanych dla każdej z dzielnic – uchylamy tym samym rąbka tajemnicy i zdradzamy, że jedna dzielnica mieszkalna będzie całkiem nawiedzona, a w innej pojawią się nawiedzone lokacje 🤫
- w związku z tematem budzącym dyskusje, a dotyczącym powielania imion, zdecydowałyśmy się wprowadzić na forum pomysł zaproponowany przez @nata – każdy użytkownik w karcie postaci zaznaczy, czy wyraża zgodę na powielanie imienia i/lub pseudonimu postaci














10 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
babo, ile mam czekać na twoje forum ???
Podziękował(a): 25 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#61734 23 gru 2023, 8:40

Dosyć sporo rzeczy oferujecie na start, ale mam nadzieję że każdy się na coś załapie. Wyczekuję i życzę Wesołych Świąt :loff: