What Comes After PBF

Jesteś ciekawy/a jakie nowe RPGi pojawiają się na rynku? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje RPGi
Skład: Lex, Saycia, Plamczak66
 Maggie#4269

#61361 25 wrz 2023, 20:22

DON'T DEAD
WHAT COMES AFTER
Drodzy Edeńczycy!

Wielkie zmiany nadchodzą i wcale nie mówimy o znalezieniu lekarstwa na rozwijającą się u nas epidemię Necroleptis-B. Nie, zamiast tego chcemy w dalszym ciągu kontynuować rozwój naszego projektu - tak więc przenosimy się na forum!

What Comes After niedługo będzie PBFem!

Zaczęliśmy nasz projekt w kwietniu 2022 i od samego początku był on tworzony z myślą o prowadzeniu go na Discordzie. W ciągu ostatnich tygodni zaczęliśmy jednak na poważnie zastanawiać się nad tym (głównie po feedbacku obecnych i niedoszłych graczy), czy może jednak nie warto byłoby podjąć ten drastyczny mimo wszystko krok i przenieść naszą grę na forum!

Fabuła

What Comes After obecnie ma swoje miejsce w stanie Kolorado, w malowniczym miasteczku Breckenridge. Kiedy Stany Zjednoczone, razem z resztą świata, stanęły na głowie, to w tym oto miejscu pewna grupka ocalałych połączyła wspólnie siły, aby przetrwać ten kataklizm. Wybuch wirusa zburzył porządek w kraju i doprowadził do tego, że wszyscy zaczęli walczyć o zasoby jak i swoje życie.

Wkrótce odosobnione przypadki kanibalizmu, a potem wybuch zamieszek okazały się niczym innym, jak rozprzestrzenianiem się nieznanego dotąd patogenu, który zamienia martwych w krwiożercze potwory. Jest jednak coś, z czego większość społeczeństwa wciąż nie zdaje sobie sprawy. Wszyscy jesteśmy zarażeni.

Większość ludzi miała nadzieję na szybki powrót do normalności, lecz gdy od pierwszych przypadków i ogłoszenia stanu wyjątkowego minęło już parę tygodni, to ocalali zaczęli podejrzewać, że może to trochę potrwać. Dlatego też w Breckenridge powstała grupa, która schroniła się w Hotelu Breckenridge. Wspólnymi siłami starają się przetrwać dzień za dniem. Nadzieja jednak łatwo nie umiera. W ciągu ostatnich dni, w miasteczku pojawił się oddział żołnierzy, który zwiastuje przybycie kolejnych posiłków. W Breckenridge powstaje obóz dla ocalałych. Czy to ratunek, który tak wielu wyczekiwało?

Fabuła naszego serwera w dużej mierze opiera się o historie pojedynczych grup czy osób, będących częścią większej grupy. Poświęcenia, wyprawy ratownicze, walka o zasoby, kłótnie, dramaty, współpraca, poświęcenie, wielkie decyzje - wszystko to miało miejsce w ciągu ostatnich tygodni fabularnych. I wszystkie te wydarzenia miały wpływ na ogólną fabułę.

Rozpoczynający się już na forum drugi sezon przeniesie nas do wiosny 2023. Owy przeskok w czasie zaserwuje potencjalnym nowym graczom ciekawe rozpoczęcie gry i zapewni tło fabularne, w które będzie można się wkręcić. Oczywiście jako administracja chętnie będziemy wspierać nowych graczy tak samo jak robiliśmy to do tej pory.

Więcej o fabule pojawi się niebawem, prawdopodobnie pod koniec prac nad forum, ponieważ finalny zarys będzie w dużej mierze określony przez ostatnie poczynania naszych graczy. Wtedy też, każdy z Was jak i z naszych obecnych graczy, będzie mógł rozpocząć planowanie postaci (lub jej "postarzenie"), a my jako administracja pomożemy Wam znaleźć wasze miejsce w Breckenridge. Na ten proces będziemy mieli wyznaczony czas, więc bez obaw!

Informacje

What Comes After PBF (Play by Forum) zostanie otworzone wraz z rozpoczęciem drugiego sezonu, a co za tym idzie, będzie kontynuacją fabuły, którą prowadzimy od kwietnia 2022.

Jak już sporo z was wie, funkcjonuje u nas system epizodów. Nasza rozgrywka ma strukturę serialu i dzieli się na epizody i sezony. Staramy się, aby każdy posiadał swój motyw fabularny i wydarzenia, którym nasi gracze muszą sprostać.

Obecnie trwa finałowy epizod pierwszego sezonu, którego koniec będzie oznaczał początek nowego sezonu oraz początek What Comes After PBF. Kiedy to nastąpi? Przewidujemy, że najpóźniej do końca roku.

Forum stanie na płatnym hostingu i będzie działało na PHPBB3.

Forum będzie w kolorach zieleni i będzie posiadało dwa motywy, darkmode i lightmode.

Wizerunki postaci — od samego początku pozwoliliśmy wybierać zarówno realne wizerunki jak i rysunkowe arty. Nie przewidujemy, aby uległo to zmianie.

W ciągu następnych tygodni planujemy pomóc wam zapoznać się ze światem What Comes After, jego wydarzeniami, ważnymi postaciami i tak dalej. W najbliższej przyszłości będziemy tutaj umieszczać małe smaczki z naszej fabuły, jak i odpowiadać na wszelkie pytania z tym związane.
OPEN INSIDE





























wayfaring stranger
the last of us soundtrack
Obrazek
Civilian
Wye Oak
Obrazek
lead me home
Jamie N Commons
Obrazek
The Last Pale Light In The West
Ben Nichols
Obrazek

Through the Valley
shawn james
Obrazek
Deadman's Gun
Red Dead Redemption soundtrack
Obrazek
Where Did You Sleep Last Night
nirvana
Obrazek
We Carry On
The Phantoms
Obrazek























Serdecznie dziękujemy Nene za pomoc z zapowiedzią!
4 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Morsmordre, What Comes After

 Katrina#9786
 5302161

#61362 25 wrz 2023, 21:07

Czekamy :popcorn:

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Skład: Lex, Saycia, Plamczak66
 Maggie#4269

#61384 02 paź 2023, 16:57

Obrazek

Cześć Edeńczycy!

W najbliższych tygodniach, tak jak obiecywaliśmy, mamy zamiar opowiedzieć Wam trochę o naszych planach, wieściach z placu budowy jak i ogólnie o naszej rozgrywce. Dziś przychodzimy do was, z krótką odpowiedzą na pytanie: "Jak toczy się u nas rozgrywka?"

Wydaje nam się, że jest to dość interesujący temat. Staramy się wprowadzić powiew świeżości i dać naszym graczom ciągły powód do pisania kolejnych postów i rozwijania postaci. Chcemy, by fabuła była czymś, na co każdy ma wpływ i każdy zdaje sobie z niej sprawę. Nie chcemy stać w miejscu.

Dlatego więc chcielibyśmy dziś nieco wam przybliżyć nasz system epizodów i ogólnie podzielić się trochę informacjami o tym, jak toczy się u nas rozgrywka. Przerywnikami w tekście są cytaty naszych graczy z rozgrywki.

Jak już wiecie, jest ona podzielona na system epizodów i sezonów.

Obrazek
Gdy podważa się autorytet kapitana, emocjonalna rodzina się rozpada.


Sezony
Sezony mają jakiś ogólny motyw, zawsze kręcą się wokół większego konfliktu.

Pierwszy sezon „What Comes After” skupiał się na wyzwaniach przetrwania i konfliktach między grupami po wybuchu zarazy. Postacie przeszukiwały tereny, zbierając zasoby, co zwiększało ich szanse na przetrwanie. Wkrótce pojawił się konflikt z inną grupą agresywnych osób, co wywołało szereg mniejszych problemów, takich jak zaginione dziecko, walki o zapasy, a nawet kilka morderstw. Sezon zakończył się pojawieniem się żołnierzy.


Epizody
Poszczególne epizody skupiają się na specyficznych wydarzeniach, będącymi częścią większej fabuły, która jest określona w sezonie.

Epizody często koncentrowały się na rozwiązywaniu konkretnych problemów, jak ratowanie rannych. W jednym z epizodów grupa natrafiła na ranną postać, którą uratował inny NPC. Niestety, ta postać odniosła obrażenia, więc grupa zostawiła ją z innym graczem, by nie zwalniać reszty. W międzyczasie inna grupa eskortowała owego rannego gracza do obozu Marines, który powstał w Breckenridge. Gracz otrzymał pomoc. Tam sytuacja stała się bardziej skomplikowana, gdy okazało się, że wcześniejszy NPC i inny gracz zostali otoczeni przez trupy. Gracze musieli współpracować, by ich ocalić, ale zakończyło się to śmiercią dwóch NPC i poważnymi obrażeniami innego gracza. Te wydarzenia miały długotrwałe konsekwencje dla wielu innych postaci w grze.

Obrazek
Wiesz, ja kurewsko dużo płaczę.
Jak nie płakać kiedy wszystko zaczyna się walić?

Rola Mistrza Gry
Rola Mistrzów Gry na What Comes After polega głównie na łączeniu graczy i graniu jako „świat otaczający”. Zależnie od potrzeb, dołączamy do rozgrywek i sterujemy wydarzeniami tak, by coś się działo, by gracze mieli na co „reagować” i z czym się zmagać.

Robimy to w formie opisów świata i zagrożeń — trupy, pogoda, różne wydarzenia w świecie jak i NPC — ci dobrzy, ale też ci źli.

Chcemy, by każdy gracz miał okazję wywrzeć jakiś wpływ na ogólną fabułę i dać każdemu równą szansę na „wdrożenie się” do rozgrywki, bez konieczności szukania przez długi czas kogoś do gry. Dlatego też sami inicjujemy rozgrywki, proponujemy graczom różne rzeczy i łączymy naturalnie ludzi w grupy, które muszą mieć sens (zwykle już podczas rozgrywki).

Jeśli jacyś gracze niespecjalnie współpracują lub jedno z nich nie odpisuje, staramy się wyprowadzić taką osobę i podrzucić gdzieś indziej w świecie.

Obrazek
Nie wiesz, kogo prosisz o pomoc, no ale gdybym odmówiła,
ratowanie cię byłoby tylko stratą tej cennej butelki wody.


Upływ Czasu
Zazwyczaj jeden okres fabularny równa się jednemu dniowi fabularnemu (lub jednej nocy, w zależności od fabuły), co odpowiada 1,5 - 2 miesiącom czasu rzeczywistego.

Gracze otrzymują informacje o zakończeniu okresu fabularnego 10 dni wcześniej, co jest zazwyczaj związane z wydarzeniami w grze (zmierzch, zakończenie dnia itp.). Wtedy mogą zakończyć rozgrywkę i napisać krótkie podsumowanie, co działo się dalej.

System gry w dużej mierze opiera się na interakcji z Mistrzem Gry i akcji. Chcemy jednak oferować różnorodne doświadczenia, dlatego prezentujemy Okresy Wydarzeń i Rozwoju:

Okres Wydarzeń: IC trwa zazwyczaj jeden dzień fabularny, a OOC od miesiąca do dwóch. Charakteryzuje się większą aktywnością Mistrzów Gry i intensywną akcją. Gracze prowadzą tylko jedną grę naraz, a czas fabularny przesuwa się do przodu wraz z upływem czasu rzeczywistego.

Okres Rozwoju: IC trwa zazwyczaj kilka dni fabularnych, a OOC od miesiąca do dwóch W tym czasie gracze mogą prowadzić 3 gry naraz w różnych dniach i porach.

Ponadto oferujemy też granie retrospekcji niezależnie od okresów fabularnych czy epizodów.

Serdecznie zapraszamy do zadawania pytań dotyczących rozgrywki czy jakichkolwiek innych. Mam nadzieję, że zobaczymy się już na forum! :buttdance:


Ic - In Character (W świecie postaci, jako postać)
OOC - Out Of Character (W naszym realnym świecie, poza światem postaci)














2 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Czekam, aż coś mnie urzeknie.

#61392 05 paź 2023, 21:57

Totalnie mnie macie! Od dłuższego czasu czekałam na coś nowego w takim klimacie. Jedna kwestia tylko nie daje mi spokoju - o ile zaproponowane przez was epizody są mega specyficzne i przez to dają taki powiew świeżości, tak jak ma to się do sytuacji, w których przez braki odpisów (często kluczowych), opóźnienia, nagła rezygnacja graczy, etc. w rozgrywce nastaje mniejszy bądź większy chaos? Czy wtedy nie pojawia się ryzyko, że plan gry, który w głowie malował się świetnie, w rzeczywistości będzie tylko frustrował i niekorzystnie wpływał na całokształt forum?

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Skład: Lex, Saycia, Plamczak66
 Maggie#4269

#61394 06 paź 2023, 11:55

O rany!!! Pierwsze pytanie!! :D

Myślę, że jako główny Mistrz Gry mogę opowiedzieć, jak to do tej pory działało — ogólnie to staram się promować taki ogólny dialog pomiędzy graczami jak i mną. Ogólnie chyba wszyscy mieliśmy sytuacje, gdy graliśmy gdzieś i po prostu odechciało nam się odpisywać albo po prostu rozgrywka nas znudziła — nie mam nikomu za złe, jeśli taka sama sytuacja ma miejsce u nas, więc zawsze mówię ludziom, że jak nie chcą/nie mogą odpisać, to mogą dać mi znać i wyjaśnić, dlaczego i tak dalej. Albo mogą po prostu sobie pójść, ja za nikim nie będę goniła, ani robiła żadnych wyrzutów. Mamy określony czas na odpis (5 dni) i tyle.

Są różne sytuacje i nie każda fabuła każdemu odpowiada, wtedy kombinujemy, co można zmienić, czy kogoś gdzieś przenieść, czy co. Nie wszystkim się fajnie wspólnie gra i moim zdaniem nie ma w tym niczego złego.

Ogólnie to mam po prostu oko na rozgrywki i jeśli ktoś np. nie odpisuje, a potem nie odpisuje też na PW, to rozmawiam z drugim graczem i mówię, jaka jest sytuacja i co chce zrobić — wtedy też zwykle po prostu „wyprowadzam” takiego gracza z takiej sesji. W niektórych wypadkach jest to po prostu jakiś wypadek, albo dołącza się jakiś NPC i to on towarzyszy graczowi, albo gracz kończy taką sesję, pisze podsumowanie, a potem zaczyna grę gdzieś dalej, np. przenosząc się do innej lokacji — zależy, co dana postać chce robić, jakie ma cele w rozgrywce.

Czasami jak w rozgrywce jest więcej osób, to taki gracz zostaje pominięty, aż nie wróci i nie zainteresuje się postacią.

Zawsze staram się, żeby w takich wypadkach zachować ciągłość fabularną, ale też nasz setting historii pozwala nam na takie randomowe zniknięcia raz na jakiś czas, więc nigdy nie było z tym większych problemów, szczerze mówiąc. Kilkukrotnie przejęłam postać gracza i doprowadziłam jakoś fabularnie do rozłąki. Nie jest to coś, co lubię robić i zdecydowanie nie jest to proste — wszystko zależy od danej sytuacji fabularnej i na jej podstawie podejmujemy decyzje. Nie chcę nigdy, żeby zapał jakiegoś innego gracza, który chce grać, został wypalony przez kogoś, kto nie ma aż tak dużych chęci do gry.

Potem też na podstawie tego, kto, kiedy, jak i gdzie odpisuje, jestem w stanie parować graczy w takie grupy, które piszą mniej-więcej w takim samym tempie i np. fabularnie dawać im powody, by pojawiały się w tych samych rozgrywkach. Miewałam graczy, którzy grali w parach, gdzie odpisywali sobie raz na tydzień i w sumie też nie miałam z tym większego problemu, nawet jeśli to łamało nasz regulamin. Jeśli taka dwójka była zadowolona, to niech grają, chociaż zdecydowanie mniej udawało im się ugrać w danym epizodzie niż innym.

Czy takie podejście sprawdzi się na forum? Mam nadzieje. Mam nadzieje, że gracze będą też chętnie dołączali do forumowego discorda, gdzie będziemy mogli ich pingować i po prostu pytać, czy będą pisali, czy też nie, jak było to do tej pory.

Myślę, że w takich kwestiach dopiszemy też kilka rzeczy do regulaminu, że jeśli jakaś postać nie odpisze przez taki i taki okres czasu, to będzie pominięta, a jeśli potem zniknie z forum na taki i taki okres, to możemy sobie wyjmować taką postać z rozgrywki i uznać za porzuconą — bez kontaktu, jeśli ktoś taki nie jest na forumowym Discordzie. Nie chcemy też nikogo zmuszać do używania go.
2 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Czekam, aż coś mnie urzeknie.

#61409 08 paź 2023, 22:45

Bardzo racjonalne i proste podejście do tematu - tak jak lubię. Też zależy czy mówimy o prowadzeniu sesji dla trzech czy trzynastu graczy, ale z każdej opresji można wyjść z twarzą, jeżeli dobrze się to rozegra.

Czy awatary postaci będą realistyczne czy stawiacie bardziej na digital arty? I czy mniej więcej wiecie już kiedy wasze dzieło ujrzy światło dzienne? Bo nie powiem, że z chęcią zaczęłabym odliczać. :excited:

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Skład: Lex, Saycia, Plamczak66
 Maggie#4269

#61411 09 paź 2023, 20:39

W kwestii wizerunków mieliśmy dość sporo dyskusji, jednak zdecydowaliśmy się przystać na to jak było do tej pory — czyli wizerunki mieszane, czyli i arty i realne. Wiadomo, mamy różne wytyczne dotyczące wizerunków i tego jak wyglądają i niektóre były już odrzucane, jeśli nie wpasowywały się w realia i tak dalej — np. nie akceptujemy specyficznych stylów anime.

Jednak wolimy pozostać dość otwarci w tych kwestiach i nie ograniczać naszych autorów — zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu.

Ogólnie, często pytaliśmy w przeszłości naszych autorów czy jest coś, co można zmienić czy usprawnić i w wielu kwestiach jesteśmy otwarci na dyskusje, głosowania itp. Jeśli coś się zmieni w kwestii wizerunków i np. nasi gracze w większości powiedzą, że woleliby takie lub takie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości pogadać na ten temat, jak już będziemy na forum.

Co do otwarcia — planujemy celować w okolice grudnia! Jeśli ktoś ma ochotę nas trochę postalkować, to serdecznie zapraszamy na naszego Discorda, jest podany na górze.
1 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Skład: Lex, Saycia, Plamczak66
 Maggie#4269

#61605 08 lis 2023, 9:42

Cześć Edeńczycy!

Przychodzimy do Was dziś z dość małą aktualizacją, chcemy po prostu powiedzieć, że prace nad forum trwają i nic nie zmieniło się w sprawie planowanego otwarcia w okolicach grudnia.

Mamy większość rzeczy skończonych w kwestii treści na forum, typu lokacje i różne regulaminu, nasze mechaniki zostały odświeżone i przeredagowane w oczekiwaniu na nowych graczy, nasz wygląd jest już prawie gotowy i w sumie to nie możemy się doczekać otwarcia.

Fabuła na forum cały czas gna do przodu i planujemy jej zamknięcie w okolicach końca tego miesiąca, rozpoczynając okres przejściowy, w którym gracze będą mogli postarzać swoje aktualne postacie, pisać nowe KP, dogadywać się na relacje i te sprawy. W tym okresie też możecie oczekiwać nieco więcej informacji czysto fabularnych tutaj.

Więc w sumie taki mały update z naszej strony i jeśli ktoś ma jakieś pytania, lub zechce nas odwiedzić na Discordzie, to zapraszamy. :<3:
2 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Skład: Lex, Saycia, Plamczak66
 Maggie#4269

#61675 01 gru 2023, 20:13

Cześć Wszystkim!
Kilka informacji:

→ Planujemy nasze otwarcie na jutro, okolice godziny 16:00 (+/- 2 godziny)! :nori:

→ Zapraszamy serdecznie na naszego Discorda, żeby być na bieżąco!

→ Rozgrywkę planujemy otworzyć za około 10 dni, ponieważ chcemy skupić się na planowaniu fabuł, dogadywaniu kart postaci i oczywiście dać też Wam wystarczającą ilość czasu na przygotowanie.

→ Jeśli ktoś jest zainteresowany, to w tym linku znajdują się informacje o najnowszej fabule, a to jest nasz wzór karty postaci, a tutaj jest jej kod w naszym BBcode, więc zainteresowani powoli mogą zacząć planować swoje postacie. <3
2 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Skład: Lex, Saycia, Plamczak66
 Maggie#4269

#61679 02 gru 2023, 15:59

Forum otwarte!

Zapraszamy do zapoznania się z treścią i z naszym najnowszym ogłoszeniem. <3

LINK
1 Obrazek

ODPOWIEDZ ]