OPAD

Jesteś ciekawy/a jakie nowe RPGi pojawiają się na rynku? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
kontur, krez oraz pomocne pszczółki

#61116 13 lip 2023, 2:13

Opad
Początek
Opad to historia o żrących, kwaśnych deszczach, które zmusiły ludzkość do wycofania się pod powierzchnię ziemi i zamieszkania w tamże wykreowanym mieście dzisiaj nazywanym Sferą. Zbliża się pięćsetny rok przeżycia, podczas którego ludzkość celebrować będzie Święto Odnowy — kolejne stulecie istnienia gatunku człowieka po apokalipsie. Rytuał Iluminacji wyznacza początek uroczystości, gdy uczestnicy gromadzą się w atrium. Pojedyncze promienie światła przebijają mrok, gdy kolejno, jeden po drugim, rozpalane są lampiony, a ich promienisty blask odbija się od przypominających stalagmity i stalaktyty kryształów. Niosąc ze sobą lampiony, korowód przemieszcza się po ścieżce pierwszego schronu, z którego została rozbudowana Sfera.

Miejsce
Powierzchnia planety — Eter — przypomina, wyłamując spod definicji budynki postawione dzięki aktualnej technice — bionitowi, wciąż niszczejące pustkowie. Korozja wżera się w pozostałości po dawnym świecie i powoduje powstawanie kolejnych abominacji. Następują katastrofalne załamania pogodowe jak wspomniane już toksyczne opady, suche burze, pioruny sejsmiczne czy rozbłyski słoneczne. Sfera to trzy komory będące schronem dla nowego odłamu człowieka per se, ale też i dla ludzi, których ciała i myśli skażone zostały toksykaliami opadów. Infekcja świadomości odbywała się szybko; tak szybko, jak gna myśl w adrenalicznym pędzie. Wszczepia się w zmysły niczym krwiopijczy owad, na ciało nakłada przypominający blizny wzór plastrów miodu a przez niewytłumaczalne połączenie synaps, włącza człowieka w część czegoś znacznie większego — zbiorowego bytu nazwanego Rojem (ang. hive mind).


Hive mind
Być częścią Roju porównać można do istnienia w wielości; w wielości wspomnień, żyć, przeszłych wydarzeń czy uogólniając historii świata. Być częścią Roju to jest posiadać możliwość wniknięcia w umysł innego członka hive minde’u, ale nie tylko. Osoba zainfekowana połączona jest ze wszystkim, co żyje, i co żyło kiedyś. Staje się bohaterem nie swojej przeszłości, a doświadcza wspomnień ogólnie pojętej fauny oraz flory. Rój to nie ty, to wy.

Konflikt
Rój jest naturalnym zagrożeniem dla normalnego człowieka, dla Sfery; jest zaprzepaszczeniem tego, co ludzkość osiągnęła do tej pory. Przez połączenie z zainfekowaną fauną i florą, przyciąga do miasta zagrożenia — mutacje. Naprzeciwko Rojowi wychodzą więc Forum i Kręgi. Forum jest określeniem całej społeczności, która dzięki regularnym spotkaniom określa przyszłość miasta. Natomiast na Kręgi składają się osoby wykształcone w danej dziedzinie, w ten sposób stworzone zostały m.in. Kręg Medyczny czy Kręg Edukacji. Na czele wszystkich Kręgów, choć niezwiązany z żadnym stoi Zarządzający. Za jego sprawą dokonywane są łapanki Roju a w konsekwencji wyrzucanie jego członków na powierzchnię planety, w Eter.


4 Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 lip 2023, 2:47 przez Opad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
kontur, krez oraz pomocne pszczółki

#61117 13 lip 2023, 2:35

Co oferujemy?
Przyjazna światotwórstwu mechanika.
Opad bardziej przychylny jest światotwórstwu niż brutalnym konfrontacjom. Mechanika forum opiera się na kreatywności pisarskiej zarówno Mistrzów Gry, jak i piszących, czyli najistotniejszym elementem jest aspekt opowiadania historii. Jako kreatorzy forum, zachęcamy do stawiania na pierwszym miejscu człowieczeństwa, współczucia i kreatywności. Opad to gra, ale przede wszystkim zabawa, dlatego też bazując na najnowoszych systemach growych, które skupiają się na elemencie kreowania świata, stworzyliśmy bardzo prostą i przystępną mechanikę dla wszystkich chętnych.
Związki przyczynowo-skutkowe.
Prócz mechaniki postaci przygotowaliśmy dla grających osobną, angażującą piszących jedynie leksykalnie, mechanikę forum. Raz na trzy-cztery miesiące bohaterowie będą mógli wziąć udział w fabularnie uzasadnionym głosowaniu, którego wyniki będą miały konkretne rezultaty w mieście. Rozstrzygane będą kwestie organizacyjne, ale też czysto etyczne. Dla przykładu: czy powinniśmy przyjmować uchodźców z powierzchni.
Cztery rasy grywalne.
Człowiek, czyli zwykły mieszkaniec Sfery. Rój, czyli członkowie hive minde'u. Szerszeń, czyli osoba mikro-dawkująca toksykalia z Opadów. Bionovi, czyli pół-ludzie, pół-bionici aktualnie rozwijający swoją własną tożsamość. Każda z ras posiada własną charakterystykę oraz urozmaicenia w mechanice.
Grupy oraz zawody grywalne.
Jesteśmy w trakcie rozpisywania kilku grup grywalnych o różnym charakterze — legalnych i mniej legalnych. Dla grających przygotowane zostały także specjalistyczne i nowe zawody, które wymyślone zostały na podstawie stworzonych realiów, m.in. biologowie pracujący w Eterze, na powierzchni planety, czy rajderzy badający ziemię w celu znalezienia surowców.
Homebrew świat.
Świat stworzony został przez nas od podstaw, w celu czego omówiliśmy i spisaliśmy jego najważniejsze aspekty, tj. polityka i ekonomia, elementy urbanistyczne, występujące religie, medycynę i technologię oraz, oczywiście, historię wraz z elementami fantastycznymi. Wszystkie te elementy skrótowo przedstawione zostaną w odpowiednio ku temu przygotowanych tematach.
Gatunki.
Opad to świat postapokaliptyczny z elementami dystopii a także mający swoje inspiracje w gatunku sci-fi. Otwarty na rozbudowywanie realiów przez grających, czemu sprzyjać ma i wcześniej wspomniana mechanika.
Wizerunki w postaci artów
, ale przy możliwości dostosowania przez Zarząd bądź support zdjęć na stylistykę ilustracji. Jako kreatorzy forum sporo rozmawialiśmy na temat wizerunków postaci, ponieważ nasze preferencje są podzielone. Zależy nam na ściągnięciu jak największej ilości osób, postaramy się pomóc tym, którzy preferują realne wizerunki w przekształceniu ich na bardziej ilustracyjne.



4 Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 14 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#61121 15 lip 2023, 22:17

Pomysł ciekawy, powodzenia!
2 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
czekam na postapo
Podziękował(a): 7 razy
 Wilczek#2397

#61128 17 lip 2023, 22:21

Jakie wieści z placu budowy, sąsiedzie? Już sobie upatrzyłem rajdera, chociaż patrząc na zapowiedź to świat będzie na tyle rozbudowany, że pięć razy jeszcze zmienię zdanie. Obrazek
3 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
kontur, krez oraz pomocne pszczółki

#61132 19 lip 2023, 19:53

@gusto Bardzo dziękujemy!

@Wilczek Witam cieplutko i serdecznie kolegę; pracujemy dzielnie, nosimy deski, mieszamy cement i robimy długie przerwy, jak majster nie patrzy. Prace przede wszystkim trwają teraz wokół systemu walk i craftingu, grup, które zostaną wprowadzone... Także jestem pewna, że zmienisz jeszcze kilka razy koncept na postać — tak jak my Obrazek Na dniach postaramy się zebrać kilka nowości, które powinny jeszcze trochę rozjaśnić zamysł Opadu, więc w cierpliwości nadzieja i siła.
2 Obrazek

Awatar użytkownika
 _jellyfish02

#61167 03 sie 2023, 15:08

W końcu coś, co nie będzie ciągnącą się modą na sukces... Biorę Was w ciemno *.*
2 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
kontur, krez oraz pomocne pszczółki

#61178 07 sie 2023, 0:05

Nowości

Aby zarysować świat Opadu, powstanie subforum z opisami przykładowych miejsc, które można wplatać w prowadzone wątki. To wszystko dlatego, że zdecydowaliśmy się na odejście od tematów z lokalizacjami. W zamian za to wątki fabularne prowadzone będą indywidualnie, tj. dwie postacie tworzą temat na potrzeby ich fabuły w tytule umieszczając powiedzmy “imię bohatera A x imię bohatera B”. W ten sposób unikniemy tłoku w lokacjach.
Pracujemy nad połączeniem Discorda z Chatboxem tak, aby każdy, wedle własnych upodobań, mógł uczestniczyć w rozmowach. Jednocześnie informujemy, że z pewnością powstanie kanał discordowy.
Udało nam się znaleźć osobę, która zakoduje forumową grafikę. Stawiamy na czytelność i prostotę wizualną.
Wciąż rozszerzamy zagadnienia świata a raczej to, co już powstało, ubieramy w gotowe tematy. Jako że realia są całkowicie homebrew wiemy, że wiele zagadnień rozwinięte zostanie już po otwarciu forum. Jesteśmy otwarci na pomysły ze strony graczy, a wręcz nalegamy na nie! Nie chcemy, by idea Opadu zatrzasnęła się na zdaniu tworzących.
Będziemy wdzięczni za aktywne puszczanie pytań w temacie, abyśmy mogli zastanowić się nad innymi kwestiami, które Wam wydają się potrzebne i logiczne a nasze robacze móżdżki na to nie wpadły.


4 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
płaczę nad caledonią
Moje RPGi
story of magic

 tangjinjaem#3954

#61283 09 wrz 2023, 12:54

I jak tam Wam idzie budowa? (:

Awatar użytkownika
O mnie
kontur, krez oraz pomocne pszczółki

#61325 17 wrz 2023, 12:41

czasem pisze:
09 wrz 2023, 12:54
I jak tam Wam idzie budowa? (:
Hej! Jesteśmy na etapie budowania szablonu i zbierania ponad trzydziestu stron informacji w znacznie krótsze jej wersje. :)
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
nie mam wystarczająco czasu dla siebie, więc jego resztki przeznaczam na pisane rpg
Moje RPGi
Die Ac Nocte, Midgard
Podziękował(a): 1 raz

#61539 29 paź 2023, 19:56

Jakie wieści z placu budowy?
god knew I'd be too powerful if I had social skills

Awatar użytkownika
O mnie
kontur, krez oraz pomocne pszczółki

#61542 30 paź 2023, 13:49

sidereus pisze:
29 paź 2023, 19:56
Jakie wieści z placu budowy?
Życie zaatakowało nas o dziwo z zaskoczenia i musieliśmy nieco zwolnić, ale dziergamy w wolnych chwilach. Także jesteśmy, tworzymy i trzymamy kciuki, żeby w połowie listopada udało się nam już wpuścić was do środka :<3:
4 Obrazek

ODPOWIEDZ ]