Mirage

Jesteś ciekawy/a jakie nowe RPGi pojawiają się na rynku? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Caretaker, gravebean, Wilczek
Pomógł(a) : 1 raz

#61096 04 lip 2023, 12:50

MIRAGE
Do not call up that which you cannot put down
 Błądził po omacku w ciemnościach, dłonią wiódł po zimnej, kamiennej ścianie, w tej nieprzeniknionej wzrokiem czerni starając się odnaleźć jakikolwiek punkt podparcia i odniesienia. Równie dobrze góra mogła być dołem, podłoga sufitem, a może to on właśnie tak naprawdę stąpał po ścianie? Zdążył się już przyzwyczaić do dusznego, stęchłego powietrza, które tkwiło tu nieruchome od co najmniej kilku stuleci. Kiedy ostatni raz ludzie mogli zagłębić się w ciasne labirynty piramidy, w której właśnie się znajdował? Mieli XXII wiek, niemal dwieście lat temu wybuch superwulkanu pod Yellowstone pogrążył świat w chaosie i popiele na pięć dekad. Przez ten czas nikomu raczej nie przychodziło na myśl wchodzenie do starożytnych ruin, żeby zgrywać archeologa. Zresztą, cholera, oni tu też przyszli tylko z powodu durnej plotki. Artefakty starej cywilizacji... Im było trzeba czystej wody i jedzenia lepszego niż przerośnięty chrząszcz zagryziony chlebem na mące ze świerszczy, a nie magicznych błyskotek, które nie miały prawa istnieć.
 Usłyszał zgrzyt echem dobiegający gdzieś z przestrzeni przed nim. Kolejna pułapka? Na poprzedniej jeden z towarzyszących im najemników stracił życie, zyskując w ciele kilka nowych dziur od zaostrzonych pali postawionych pionowo do góry tuż pod miejscem, w którym musieli przeskoczyć. Bardziej szkoda mu było jednak latarki, która podzieliła los mięśniaka – nie było co żałować mutanta, za to przydatnego źródła światła i owszem.
 – Jesteście tu? – Rzucone w przestrzeń pytanie obiło się przytępionym echem. Rozdzielili się, kiedy nieopatrznie uruchomiona zapadnia wysłała jego towarzyszy gdzieś w głąb piramidy. Od tamtej pory wędrował sam z duszą na ramieniu. Jaka była możliwość, że w tej zapomnianej przez bogów stercie kamieni również żyją takie same bestie, jak na powierzchni? W piramidzie było ciemniej niż nocą na pustyni, ale z drugiej strony nie tak łatwo było się do niej dostać. Przysypana piachem i pyłem wymagała tygodni kopania, marnowania cennych zasobów.
 Odpowiedziała głucha cisza, po której nastąpił kolejny zgrzyt, głośniejszy, bliższy. Jego dłoń natrafiła na coś oślizgłego, co szybko umknęło spod pokrytych kurzem palców – cofnął z obrzydzeniem rękę, nie będąc nawet w stanie stwierdzić, co takiego właśnie dotknął. Bijące szybko serce podeszło mu do gardła razem z pozostałymi wnętrznościami, włosy jeżyły mu się na karku. Zauważył drobne iskry po bokach, w jednej chwili pojawiła się wątła nić światła, ogień zapłonął nieśmiało, tworząc linię wzdłuż ściany. Zamiast jednak poczuć się lepiej i powitać blask z ulgą, widok, jaki rozpostarł się przed jego oczami, zmroził go doszczętnie. Istota przed nim wydawała się być zbitą i poskręcaną masą macek ociekających dziwnym śluzem, o szerokiej paszczy pełnej wyszczerzonych, paskudnych zębisk w miejscu, w którym normalnie na ciele znajdowałaby się głowa. Coś o czterech rękach nie przypominało nawet najobrzydliwszego z mutantów, bo ci przynajmniej zachowywali jakiś podstawowy ludzki kształt. Gdzieś za stworzeniem walały się świeże szczątki, w których jedynie po ubiorze rozpoznał dwójkę swoich towarzyszy. Nim zareagował, potwór rzucił się do przodu, jednym kłapnięciem przecinając go w pół.
 Kolejny nieprzygotowany mieszkaniec pustkowi stał się posiłkiem koszmaru.
Rok 2135, miejsce akcji – tereny Egiptu, 190 lat po apokalipsie wywołanej wybuchem wulkanu pod Yellowstone
— Forum powstaje na darmowym hostingu;
— Szata graficzna utrzymana będzie w ciemnej szarości i zieleni;
— Klimat to połączenie postapo, horroru, dark fantasy i drobnych elementów sci-fi;
— Grywalne będą cztery rasy oraz pięć ugrupowań;
— Czerpiemy z twórczości H. P. Lovecrafta, jednak znajomość jego dzieł nie jest obowiązkowa;
— Mechanika rzutu kośćmi oparta o papierowe RPG Zew Cthulhu;
— Stawiamy na avki "rysunkowe".
Obrazek

10 Obrazek

Awatar użytkownika

#61098 05 lip 2023, 10:20

Macie moje zainteresowanie. Zastanawia mnie jakie pomysły macie na rasy w takim uniwersum i jak ma się sama katastrofa do mutantów i reszty. Czy one się pojawiły po niej, czy wcześniej już coś było, jak to ugryziecie.
Ciekawi mnie też kwestia regulaminu, jakie obostrzenia do postów planujecie i multilokacji.
1 Obrazek

Awatar użytkownika

#61099 05 lip 2023, 10:36

Też jestem zainteresowana, chociaż jestem raczej fanką realnych avatarów, ale może się przełamie ;)

Awatar użytkownika

#61100 05 lip 2023, 12:37

Podpisuje się pod postami powyżej czyli - strasznie ciekawią mnie potencjalne rasy (i czy będą jakieś oryginalne jak sukkuby :D) i też jestem fanem bardziej realnych avków, ale jak forum fajne to może się przełamię.

Awatar użytkownika
O mnie
Zapalony RPGowiec z prawie 15 letnim stażem w temacie, akolitka Zakonu Czarnego Mnicha i wychowawczyni na obozach rpgowych.
Moje RPGi
Story of Magic!
Podziękował(a): 21 razy | Pomógł(a) : 6 razy
 kira_96

#61101 05 lip 2023, 23:24

Z zapowiedzi totalnie nie czuję klimatu Lovecrafta, ale może to się zmieni w przyszłości. :D Będę obserwować temat

Awatar użytkownika
O mnie
Caretaker, gravebean, Wilczek
Pomógł(a) : 1 raz

#61110 09 lip 2023, 21:12

MIRAGE
Do not call up that which you cannot put down
 Apokalipsy w latach 40. XX wieku nie spodziewał się nikt – wielu wystarczyła już tragedia II Wojny Światowej. Iskrą zapalną w tym przypadku stał się niepozorny ruch zwany Kongregacją Matki Ziemi. Ugrupowanie wydawało się być kolejną proekologiczną organizacją wyznającą Wielką Matkę mającą zmienić Ziemię w raj przywracając balans na planecie. Zdecydowanie zbyt późno odkryto, że znikające dzieci poświęcane są w krwawych rytuałach, a wraz z tysięczną ofiarą na świat wypuszczone zostały ohydne istoty – wielkie niczym drzewa zbitki wijących się, czarnych, lepkich macek na poskręcanych kopytnych nogach. Dzieci Shub-Niggurath, a być może i ona sama, wydostały się z otwartego portalu do innej przestrzeni.
 Kolejna była wojna domowa w Stanach. Kultyści rozprzestrzeniali się po kraju niczym plaga, wspierani finansowo przez Korporację Chrysalis, wcielając w swoje szeregi nowych członków. Niedługo później odnotowane zostały nasilone wstrząsy superwulkanu pod Yellowstone, a kilka lat później, w 1945 roku nastąpił jego wybuch. Pył wyrzucony do atmosfery przykrył niebo na ponad pięć dekad, wywołując choroby i głód wśród tych, którzy nie zdołali umknąć do budowanych przez wielkie korporacje schronów. Wulkaniczne popioły za sprawą tajemniczego związku mieszając się z wodą powodowały mutacje zarówno wśród ludzi, jak i fauny oraz flory.
 Nadzieja pojawiła się z początkiem XXI wieku, kiedy w dawnym Egipcie założone zostało Heliopolis – samowystarczalne miasto-utopia powstałe przy pomocy magii. Zarządzające nim Bractwo Nephren-Ka szybko zaczęło kontrolować wszystkich mieszkańców poprzez tajemniczy artefakt, a mury nie tylko przestały wpuszczać mieszkańców okolicznych pustkowi, ale też wypuszczać tych, którzy znaleźli się wewnątrz nich.
Prawie 200 lat po apokalipsie świat wciąż odradza się po kataklizmie. Heliopolis rozwinęło się do zaawansowanej technologicznie metropolii, podczas gdy poza miastem warunki życiowe wciąż są tragiczne, a na wędrowców za każdym rogiem czyhają zagrożenia.
Aktualizacja nr 1
— Powyższy tekst jest skróconą wersją tematu z opisem fabuły. Z przyjemnością przedstawiamy Wam ten zarys, aby bardziej wprowadzić Was w świat Mirage.

@Viedzma – mutanty zaczęły pojawiać się dopiero po wybuchu, aczkolwiek dziwne stworzenia istniały na świecie już wcześniej. Oprócz nich oraz standardowych ludzi dostępni będą również lovecraftowscy ludzie-węże i rasa, którą określamy "przeklętymi". W kwestii multilokacji, jak na razie jesteśmy za bilokacją. Jeśli zaś chodzi o posty – nie chcemy, by gracze czuli przymus pisania; od momentu rejestracji dawalibyśmy miesiąc na stworzenie karty, a brak aktywności przy odgrywaniu fabuł w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności niósłby za sobą konsekwencję przeniesienia postaci do grona nieaktywnych po dwóch miesiącach od ostatniego fabularnego posta :3
@Xaira – może nie będziemy mieć sukkubów jako takich, ale rasa przeklętych będzie dość otwarta na kwestię wyglądu postaci. Z odpowiednim zestawem umiejętności lub magicznych mocy (także tych pochodzących z artefaktów), dałoby radę wcielić się w takiego rogatego demona ;)
@Kira – mamy nadzieję, że wraz z postępem prac uda nam się lepiej odwzorować klimat szaleństwa, grozy i oślizłych potworów czających się za rogiem :)
@zombie – liczymy, że przekonamy do siebie nawet fanów realnych avków ❤
Obrazek

2 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Zapalony RPGowiec z prawie 15 letnim stażem w temacie, akolitka Zakonu Czarnego Mnicha i wychowawczyni na obozach rpgowych.
Moje RPGi
Story of Magic!
Podziękował(a): 21 razy | Pomógł(a) : 6 razy
 kira_96

#61168 03 sie 2023, 16:56

I co tam słychać w krainie bezimiennej grozy?

Awatar użytkownika
O mnie
I am dingle dangle scarecrow with a flippy, floppy hat...
Moje RPGi
Crucio
Secrets of London
 missr.

#61221 29 sie 2023, 9:34

Błagam powiedzcie, że pomysł nie umarł.
Od lat nie byłam tak podekscytowana tematem nowego forum post-apo (zwłaszcza teraz, kiedy for z reguły powstaje znacznie mniej niż kiedyś). W dodatku post-apo inspirowanego L o v e c r a f t e m?
Wiem, że to może być coś fantastycznego i jeśli nie porzuciliście pomysłu - będziecie mieli u mnie absurdalnie wiernego gracza.
1 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Haraedo; dziergam Mirage w bólach i osamotnieniu

#61229 30 sie 2023, 20:36

Spokojnie, pomysł nie umarł. Prędzej my przez upały, które nas roztapiały w ostatnie tygodnie ;D Wracamy powoli do życia jak jerychońskie róże po deszczu, okres urlopowy też już mija i niebawem pełną parą wjedziemy w prace wykończeniowe.
5 Obrazek

Awatar użytkownika

#61284 10 wrz 2023, 10:38

Hej, zapowiada się coś, za co naprawdę trzymam kciuki! Można prosić trochę więcej informacji o wspomnianych rasach :D? Macie już planowaną datę otwarcia forum?

Awatar użytkownika

#61473 17 paź 2023, 22:48

Dawno nie było forka w tym klimacie (ostatnie jakie kojarzę to był Zew dobrych kilka lat temu). Będę uważnie obserwował ten projekt i liczył na same sukcesy ekipy. :)

Przy okazji mam nadzieję, że nie będziecie jedynie patrzeć na "ilość" graczy tzn: narzucicie sobie rozsądne granice. Nawet jak uda się zebrać kilkunastu stale piszących graczy to uznam to za wasz sukces. Klimat jak najbardziej brzmi kusząco.

Jeżeli potrzebujecie jakiegoś kontaktu/wsparcia to zawsze chętnie porozmawiam. Może nawet w niewielkim stopniu mogę wam asystować.

I w sumie jedno pytanko co do fabuły - jak jest ze świadomością ludzi obecnie o tych wszystkich rzeczach? Każdy przeciętny zjadacz chleba wie co i jak czy to taka szczątkowa wiedza? Jak to wygląda od strony społeczeństwa?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2023, 8:29 przez Buraczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
Kaczuszek morderczy nożem z plastiku.
Moje RPGi
Story of Magic
Martwy Kaczuszek
Podziękował(a): 29 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 łajzia#6375

#61547 31 paź 2023, 0:55

Hejo! Jak tam idzie projekt? :D

ODPOWIEDZ ]