Jericho, Maine (USA)

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
fassylover
Moje RPGi
jericho.forumpolish.com

#61524 28 paź 2023, 17:25

Obrazek
#wilkołaki #wampiry #wiedźmy #magia #nadnaturalni #dużeMiasto #USA
inspiracja: cykl książek o mercy thompson, cykl alfa i omega (P. Briggs), tvd, the originals ect.

Jericho, stan Maine. Populacja: 75 tys. w tym szacunkowo ok. tysiąc nieludzi.
Otoczone zewsząd wodami Atlantyku Jericho to turystyczna kolebka regionu, zwłaszcza dla spragnionych rozrywki. Miejsce to zachowuje jednak idealny balans pomiędzy dzikością nocnego życia, a wytchnieniem od wielkomiejskiego zgiełku. Sęk w tym, że wszystko funkcjonuje niczym trybiki wielkiego zegarka jedynie dlatego, że nieludzie skrupulatnie dbają o tereny, które stały się na przestrzeni lat ich domem. Działają w kuluarach, starając się nie alarmować swoją egzystencją szarych obywateli miasta. Nie mają się za lepszych, ani gorszych; po prostu chcą żyć. Wilkołaki, wampiry, wiedźmy. Postacie z którymi dzięki popkulturze ludzie zdążyli się już oswoić do tego stopnia, że nie wywołują już one pierwotnych, najbardziej prymitywnych lęków. To duży błąd, który przy odrobinie nieszczęścia można przypłacić życiem; mimo to podejrzane doniesienia o dziwnych śmierciach są tutaj rzadkością. Może to mieć związek z faktem, że siatka kontaktów nieludzi jest szersza, niż można by się było spodziewać; sąsiad zza płotu może być wilkołakiem, a kelnerka w barze - wampirzycą. Kruchy pokój trzyma wszystko w ryzach. Więcej w tym wszystkim wymuszonej tolerancji niż faktycznej wiary w to, że wszyscy mogą egzystować w zgodzie. To, jak wątłe jest porozumienie pomiędzy nieludźmi różnych gatunków zweryfikuje czas... Lub na razie bardzo odległe pogłoski o pojawieniu się na terenie Ameryki Północnej Armanda Sagana.

Serdecznie zapraszamy na forum w klimacie urban fantasy, oparte luźno o uniwersum przedstawione w książkach Patricii Briggs. Inspiracje czerpano również z innych źródeł takich jak m. in Pamiętniki wampirów. Odnajdą się u nas zwłaszcza osoby, które poszukują odskoczni od orki życia codziennego, a w PBFach poszukują prostoty i dobrej zabawy, bez zbędnego komplikowania rozgrywki. Stawiamy na storytelling wspomagany łatwą mechaniką i dynamiczną rozgrywkę, co nie oznacza jednak, że postowe żółwiki nie są u nas mile widziane.

W skrócie:
  • Fikcyjne miasto w Maine, (USA); czasy współczesne
  • nie nastiawiamy się na strikte wąski MG, ale będzie on występował
  • całość forum jest widoczna dopiero po zalogowaniu, lecz tematy jakie powinny zainteresować nowego gracza są dostępne od ręki
  • forumowy discord w pełnej swojej krasie jest dostępny wyłącznie dla graczy, którzy mają zaakceptowaną kartę
  • szukasz miejsca na spokojną grę, rozwijanie wątków? zapraszamy :buttdance:

Awatar użytkownika
O mnie
fassylover
Moje RPGi
jericho.forumpolish.com

#61555 31 paź 2023, 20:16

Obrazek

Halloween w Jericho!
Na forum trwa okres przed halloweenowy i z tej okazji przygotowana została zarówno upiorna loteria jak i bitwa dwóch drużyn: team chucky oraz team caspar. Za podjęcie się różnych zadań Gracze zdobywają punkty. Drużyna która wygra otrzyma unikatową odznakę oraz dodatkowe punkty do statystyki.

Pojawiły się również pierwsze poszukiwania graczy. Zapraszamy także na naszego discorda, gdzie postaramy się pomóc z tworzeniem postaci :<3:

Awatar użytkownika
O mnie
fassylover
Moje RPGi
jericho.forumpolish.com

#61627 17 lis 2023, 14:52

Obrazek Obrazek

Gracze docierają się z forum, forum dociera się z graczami. Jeśli rozważasz rejestrację na forum to jest to idealny czas, aby do nas dołączyć nim wydarzenia fabularne ruszą z kopyta. Nadal tkwimy w ostatnim tygodniu października, a postacie mogą zmierzyć się z grozą, którą sami wylosują w upiornej loterii. Walka drużyn nabiera rumieńców i aktualnie team chucky wysuwa się na prowadzenie *.*
Zapraszamy na forumowego discorda i przejrzenia poszukiwań graczy :omnomnom:

Ps. Doskwiera nam brak wilkołaków i wampirów :angry:

Awatar użytkownika
O mnie
fassylover
Moje RPGi
jericho.forumpolish.com

#62011 19 mar 2024, 0:56

e02s01: impuls
Poczuły to wszystkie wiedźmy na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednocznych. Impuls przyprawił je o ból głowy i dezorientacje. Nikt nie wiedział co to takiego, ale magiczne przyrządy bezbłędnie wskazywały jedną lokalizację - Jericho w stanie Maine. Belvina McGuire, Najwyższa Kapłanka Sabatu zwołała naradę. Chciała wyprzedzić ruch Dirka Hammonda i dowiedzieć się pierwsza co miało miejsce na jej terytorium. Było pewne, że Kapituła na czele z arcymagiem wyślą swoich śledczych. W każdym wiedźmim domu szeptano o Armandzie Saganie i jego zwolennikach. Szerzyły się plotki, a także dochodziło do bójek. Kilkoro rodzin rozważało opuszczenie miasta na dłuższy czas w obawie, że spotka ich taki sam los jak przeciwników Sagana. Belvina zwróciła się o pomoc do Isary Thorsen chcąc poznać wizje przyszłości, nie mogła wiedzieć o jej problemach w tej sferze. Wysłała również poselstwo do wilkołaków oraz wampirów, chcąc zarówno ich ostrzec jak poprosić o pomoc, gdyby miastu zagrażało faktyczne niebezpieczeństwo.
Gdy inni żyli dziwnym impulsem i Saganem, do Roscoe Thorsena zwrócili się zdesperowani rodzice piętnastoletniej wiedźmy, która zaginęła. Emma Heferth była ulubioną uczenicą Romy Sarkis. Zdolna z zadatkami na osiągnięcia w dziedzinie warzelniczej i do której nie pasowało lekceważące słowa policjanta: "pewnie poszła w tango".
Lokalna chmara zdawała się mieć swoje własne problemy i to we własnych szeregach. Podwójni agenci czy najzwyklejsi szpiedzy? Grunt pod nogami Domingo Falcone zaczął się tlić. Wataha na prośbę Belviny McGuire rozpoczęła patrolowanie miasta i jego okolic. Podczas jednego z takich patroli w Acadia National ParkCash Medina znalazł na wpół zakopane zwłoki młodej dziewczyny i chłopaka. Stan rozkładu utrudniał identyfikacje na miejscu. Nieopodal mieszkała dobrze mu znana Irina Darko.




Awatar użytkownika
O mnie
fassylover
Moje RPGi
jericho.forumpolish.com

#62049 30 mar 2024, 12:28

dołącz do nas!

Lubisz tematykę wampirów, wilkołaków i magii? Brakuje ci gry, którąś z tych niezwykłych ras? A może jako człowiek chcesz odkryć niezwykłe sekrety?
Forum jest oparte głównie o uniwersum Patricii Briggs (cykl M. Thomson i Alfa&Omega) oraz luźno na TVD, The Originals. Zachęcamy do tworzenia postaci z poszukiwań lub powiązanych z obecnymi, ułatwi to znajdowanie relacji i rozpoczęcie gier.

P O S Z U K I W A N I A

ODPOWIEDZ ]