#37 zaprojektuj z nami Eden

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#21447 17 lip 2016, 19:22

Nie ma, bo nie praktykujemy takiego zwyczaju, a nie wyobrażam sobie momentu, kiedy będę słuchać od Edeńczyków, że moje forum jest pod patronatem Edenu i wywodzi się na "fejmie" i adminuje Eden, żeby jedynie móc robić reklamę sobie. Nie życzę sobie takich tekstów, znam środowisko zbyt dobrze, aby mieć nadzieję, że będzie inaczej :)
Ale... że co? W jaki sposób umieszczanie linków do Edenu na innych forach ma być wybijaniem się na fejmie, bo trochę mnie tym zaskoczyłaś? O co w ogóle chodzi? Chcesz stworzyć społeczność graczy to poinformuj graczy o jej istnieniu - proste. I jaki patronat Edenu? Przecież NY jest reklamowane w takim samym temacie jak wszystkie inne fora.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#21451 17 lip 2016, 19:31

Rzadko się wypowiadam, ale... okey. Zabiorę głos, bo czemu nie, bo w końcu przecież w jakiś sposób zaliczam się do tego nielicznego grona osób, które siedzą bardziej w forach Fantasy niż w forach SL.. Za ewentualne błędy i tym podobne z góry przepraszam. Przeczytałam większość postów z tego tematu, bo jak dla mnie jest interesujący i jest szansa, że coś zmieni, stworzy coś kluczowego. A mianowicie co? Portal, który naprawdę zrzesza wszystkie PBF-y i daje możliwość wprowadzenia zupełnie nowych, zupełnie niezorientowanych osób, które mogą stać się potencjalnymi graczami. Pozwólcie, że nie będę się tutaj dokładnie cytować i odnosić się do poszczególnych wypowiedzi.

Tak, jak u kogoś czytałam, moim zdaniem reklama na portalach literackich, nawet blogach może być pomocna i to naprawdę, jednakże... wypadałoby zrobić porządnie. Nie tylko banner czy też button, ale też opis miejsca jakim jest Eden, może dodania plusów (?) PBF-ów i tego jak bardzo rozwijają umiejętności literackie, dają możliwość poznania nowych osób, rozwinięcia wyobraźni... niby to nic, niby jest to jasne, ale dla kogoś, kto kompletnie nie wie "z czym to się je" może być przydatne. Co do Facebooka... jasne, nie wyszło z fanpejdżem i to się zdarza nawet najlepszym, ale uważam, że już reklama na innych grupach jakichś tematycznych, czy też po prostu osób, które piszą lub czytają też może wiele zdziałać. Tak, na to potrzeba czasu i rozumiem, że jest go bardzo mało, ale... czy nie warto zaryzykować? Poświęcić choćby jeden dzień któregoś miesiąca i porządnie przy tym usiąść?

I tak jak pisali wcześniej inni, toplisty działają. Tak serio, serio. Od kilku osób już słyszałam, że to właśnie przez nie trafiły na forum. Nie warto więc z tego rezygnować i jak najbardziej jestem za tym by i Eden to wprowadził. Poza tym, nie oszukujmy się. Fora lubią rywalizować w takich rzeczach, co zachęca graczy do klikania a także mówienia o topliście znajomym by też klikali. To sprawia, że trafia ona do większego grona. Kogoś zaciekawi na tyle, że poklika sobie i gdzieś zajrzy.

Podział o którym wcześniej była mowa, jest moim zdaniem potrzebny, jeśli chcecie zachęcić graczy z for nadnaturalnych i pokazać, że mają tu czego szukać. Reklamy, opinie, avatary... może ktoś skusi się też na jakieś poradniki? Osobiście od zawsze fascynowały mnie wyglądy for mangowych i sposoby ich graczy na avatary, bo naprawdę robi to wrażenie. Niekiedy to wręcz mini-dzieła sztuki! Efekty, warstwy i perfekcyjnie dobrane napisy... to tworzy klimat. Gdy sobie nieraz na takie fora zaglądam to ogarnia mnie nostalgia i przypominam sobie jak to kiedyś wyglądało na nieistniejącym już serwerze mojeforum.net.
Czytałam opinie w temacie na Virusie (świetny ze mnie stalker) i powtarzało się przede wszystkim zdanie, że gracze stamtąd nie mają czego tutaj szukać. Ja rozumiem, rozumiem zarówno ich stronę jak i Edenu, ale... no ktoś musi wyciągnąć rękę, po czym wskazać, że tutaj też znajdzie się dla nich miejsce. Fajnie więc, że temat ten jest aktywny, że gracze piszą, co można by zrobić by zmienić obecną sytuację. Dlatego liczę na to, że się uda i poruszane tutaj kwestie nie zostaną zamiecione pod dywan i zapomniane.

Co do artykułów... jestem mocno niepewna. Dlaczego? Ciężko o osoby, które rzeczywiście będą w stanie obiektywnie podejść do tematu, często przecież w nasze opinie, chcąc czy nie chcąc, wkradają się emocje. No i też takie artykuły wypadałoby sprawdzić, bo nie trudno napisać recenzję, która będzie zbyt słodka lub zbyt gorzka. Na VL też istnieje możliwość ich pisania (i nie chodzi tu o newsy), więc jeśli już miałoby coś takiego powstać to mocno bym się nad tym zastanowiła; nad sposobem "oceniania", kryteriami i przede wszystkim kto mógłby taki artykuł napisać. Nasz obecny światek PBF-owy jest dość mały i nie trudno trafić na osobę, która może mieć lub miała powiązanie z danym forum. Poza tym nie każdemu się chce, nie oszukujmy się. Porównywanie wszystkich for SL-owych lub przykładowo Potterowych... to też mogłoby stwarzać problemy. No nie wiem.

To tyle z mojej strony. Może coś wniosłam, może i nie, ale wypowiedziałam się. Także dalej będę śledzić ten temat. Powodzenia.
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#21466 18 lip 2016, 14:05

Wnioski ogólne:
- inny podział forów niż realne/fantasy
- dodanie do bazy avatarów działów z avatarami innymi niż realne
- w związku z powyższym inny podział warsztatów (?)
- promowanie pbf
- toplista edenu (może dwie, dla forów nadnaturalnych i realnych (?) )

To bardzo duży skrót dla osób, które chciałyby zabrać głos, ale nie chce im się przeglądać wszystkich postów. Czy coś mi wypadło i brakuje tego na powyższej liście?

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#21488 18 lip 2016, 21:23

@up, zapomniałaś o bazie hostingów.

Dobra, myślałam nad tymi artykułami o forach i braku obiektywności i wpadłam na pomysł. A gdyby z własnej woli poddawać fora analizie innych osób? Aktualne tematy z ocenami polegają na tym, że część słodzi, inni próbują zniechęcić, ale w większości przypadków to ocena zawierająca albo same plusy, albo same minusy. Czasami jest to zaledwie sygnał ostrzegawczy w postaci kilku zdań. Moja propozycja to utworzenie takiej edenowskiej analizatorni, skoro i tak działy miałby by być zmienione. Stworzyłoby się jakieś kategorie wedle których można forum ocenić, na przykład: pierwsze wrażenie, wygląd forum (struktura, kolory i tak dalej, czy jest czytelne), fabuła, ogólne wrażenie i tak dalej. Ktoś by tworzył temat, a ludzie by się na temat forum wypowiadali, dając jakieś rady i tak dalej. Może ocena kogoś z zewnątrz okazałaby się pomocna dla administracji? Przecież każdy chce się rozwijać, a żeby to zrobić trzeba zauważyć błędy. To o wiele fajniejsza sprawa niż taki artykuł na VL, bo wypowiada się więcej niż jedna osoba. Podsumowując: aktualne oceny nie zawierają zwykle żadnych konkretnych informacji i fajnie by było, gdyby wprowadzić jakieś zasady i dział przebudować, zachęcić do oceniania również osoby z zewnątrz, z poza zamkniętej społeczności owego tworu. (Chyba, że tylko mi nie odpowiada luźna forma obecnych ocen?)

@Edytuję, bo chyba niejasno się wypowiedziałam. Chodzi mi o to, żeby głównie nowe fora mogły poprosić ludzi o konkretne informacje co można zmienić, żeby było lepiej. Czyli taka jedna, wielka, wytykalnia błędów, gdzie wrzucasz swoje dzieło i słuchasz konstruktywnej krytyki od innych ludzi. Co w forum odstrasza, co się psuje i tak dalej. W końcu z jakiegoś powodu osoba analizująca konta tam nie robi. No i świeże oko zawsze się przyda.

Plus może dodać takie wyzwania graficzne i pisarskie jak na zagranicznych forach? Mieliśmy konkurs na mistrza avatarów, więc może iść w to dalej?

Awatar użytkownika
O mnie
#WerkaHejterka
Moje RPGi
Zapytaj, wyśledź mnie!
 Werka #1964
 48001676

#21497 18 lip 2016, 23:07

To ja się tak tylko odniosę co do promocji Edenu i samych pbfów. Już tyle było o tym pierdolenia jeszcze na Czarcie, teraz zaczyna się tutaj znowu. Meh! Trzeba po prostu siąść i działać.
Trzeba przygotować odpowiednie FAQ dla kompletnych laików, do czego chętnie się dołączę, ale też nie pogardzę pomocą, więc zapraszam tutaj.
Trzeba też zacząć się roznosić po miejsach nie slowych, bo nie wierzę, by ktoś z sli Edenu nie znał. I tu również chętnie coś podziałam, chociaż trudno mi mówić, żebym zrobiła to całkowicie sama, bo o czymś pewnie zapomnę i będzie na mnie, także chcę murzyna, chodźcie do mnie. Na jakiej podstawie to zrobić? Nie wiem jak wiele osób o tym pamięta, ale my też mamy bazę for. Można zwyczajnie zmienić troszkę jej formę i umieścić w niej fora, które reklamy na Edenie nie ma. W podobny sposób. Wkleić wzór, uzupełnić podstawy, które jesteśmy w stanie sprawdzić nawet bez żadnych informacji o danym forum. I wtedy dać znać administracji, że siema, wrzuciliśmy was, jeśli chcecie podrzucić nam wasz banner i opis to walcie, a jak wystarczy wam link i kategoria, to też spoko. I no.
Obrazek
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
Gramy już trzy dogrywki, wciąż nie widzę zwycięzcy
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
To już ostatni karny, wciąż nie widzę zwycięzcy


#21503 19 lip 2016, 9:45

Chienne pisze:Nie wiem jak wiele osób o tym pamięta, ale my też mamy bazę for. Można zwyczajnie zmienić troszkę jej formę (...)
Która raczej od stycznia nie była uzupełniania, a przynajmniej nie w pełni. Poza tym jest ona trochę nieczytelna, brakuje na początku spisu treści z linkami do postów i trzeba przewijać długo zanim się znajdzie odpowiednią kategorię. Poza tym, myślę, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie na bazę osobnego forum. [Jeśli ktoś zacznie narzekać, że przez to forum się wydłuży, to mówię, że wystarczy te wielkie dziury pomiędzy kolejnym działami zmniejszyć o co najmniej połowę, ramki z opisami zrobić szersze i nawet ze trzy działy wejdą nowe.] Wtedy można by było zrobić bazę podzieloną na kilka tematów wg kategorii, co byłoby czytelniejsze i nikt nie musiałby się przebijać przez kilkanaście wpisów o SLach, by dotrzeć do wpisów z półki opisanej jako Fantasy.

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#21508 19 lip 2016, 12:56

@up, zapomniałaś o bazie hostingów.
To nie jest do końca coś, co możemy zrobić od ręki przez brak wiedzy. Możemy stworzyć pomocniczą listę tego co znamy, aczkolwiek nie rozbudujemy tego o informacje na temat tego jak lawirować np. na cba, bo np. ja nigdy na tym nie pracowałam.
Moja propozycja to utworzenie takiej edenowskiej analizatorni, skoro i tak działy miałby by być zmienione. Stworzyłoby się jakieś kategorie wedle których można forum ocenić, na przykład: pierwsze wrażenie, wygląd forum (struktura, kolory i tak dalej, czy jest czytelne), fabuła, ogólne wrażenie i tak dalej. Ktoś by tworzył temat, a ludzie by się na temat forum wypowiadali, dając jakieś rady i tak dalej. Może ocena kogoś z zewnątrz okazałaby się pomocna dla administracji?
Brzmi okej, ale mimo wszystko dołożyłabym od tego jakieś "podsumowanie", "słowo od siebie", aby można było napisać coś ponad sztywną rubrykę. Każda kategoria mogłaby mieć maks punktów do przyznania. Fora, które mają ich najwięcej w danym miesiącu mogłyby znajdować swoje miejsce na stronie głównej forum, a potem "by się to zerowało" i w kolejnym miesiącu od początku by te punkty zliczano.
Oczywiście suma punktów, które dane forum zbiera przez cały czas istnienia nowej formy oceny, byłaby swego rodzaju poziomem zaufania, którym użytkownicy darzą forum i mogłaby się znajdować w opisie tematu.

Nie mniej jednak nie wiem czy chciałabym oceniać fora, na których nie gram, nie bywam. Mam często swoje zdanie, ale jednak skoro mnie tam nie ma, to nie zabieram głosu publicznie.
Plus może dodać takie wyzwania graficzne i pisarskie jak na zagranicznych forach? Mieliśmy konkurs na mistrza avatarów, więc może iść w to dalej?
Na Edenie pojawiały się takie konkursy, ale nie cieszyły się zainteresowaniem.
Trzeba przygotować odpowiednie FAQ dla kompletnych laików, do czego chętnie się dołączę, ale też nie pogardzę pomocą, więc zapraszam tutaj.
Świetny pomysł!

Natomiast co do bazy uważam za logiczne, że Eden wspiera fora, które się reklamują na nim i to jest nasza oferta. To administratorzy tych forów zaufali Edenowi przychodząc z reklamą na forum. Rozumiem, że wychodzenie naprzeciw innych ma byc sposobem na reklamę, aczkolwiek zrzeszenie to zrzeszenie, ale nic na siłę.

A co do bazy, z pewnością zostanie przebudowana, ale nie jestem w stanie podać konkretnej daty.

Awatar użytkownika
O mnie
#WerkaHejterka
Moje RPGi
Zapytaj, wyśledź mnie!
 Werka #1964
 48001676

#21509 19 lip 2016, 14:38

No właśnie dlatego napisałam, że trzeba sobie o niej przypomnieć i ciut ją zmienić.
No i dobrze, dobrze. Nie trzeba od razu ich tam wciskać, można do nich też napisać, yy siema siema, zapraszamy do naszej bazy, korzyści z obu stron, po miesiącu subskrypcji dostaniecie czajnik.
Obrazek
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
Gramy już trzy dogrywki, wciąż nie widzę zwycięzcy
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
To już ostatni karny, wciąż nie widzę zwycięzcy


#21607 26 lip 2016, 5:48

[esej]

Ze mnie człowiek z opóźnionym zapłonem, ale:
podobają mi się pomysły Shappie. Wszystkie w zasadzie.

1. Ja jestem bardzo na tak. Głównie dlatego, że przez SLe zwyczajnie nie chce się czasami przegrzebywać. Mając w jednym miejscu to, jak graficznie i fabularnie zrobione jest forum też wielu ludziom zapewni to zdrowy sen. I nie dlatego, że SLe są złe i niedobre. Ale jest ich od cholery i jeszcze więcej. Wyłuskiwanie z 50 tematów akurat tego jednego to katorga. Już ludzie wolą poskakać sobie po bannerach, bo te i tak zrobione są w stylu (realne/fantasy/mangowe), który ich interesuje.
I jestem za wyszczególnieniem forów zwierzęcych. Plus to:
Yenna pisze:1. Podział mógłby się zmienic na większą liczbę subforów, ale z drugiej strony nie wiem czy też chcecie tego, aby subforów z podziałem było więcej, a tych subforach się zrobi po jednym temacie... Lub w ogóle?
Uwierz, że zrobi. Na pewno więcej, gdy ludzie zobaczą, że jest dla nich miejsce.

+ Całkiem mnie uwiódł pomysł, by rozbić bazę danych. Jakiś spis albo faktycznie 1 temat=1 kategoria fabularna.

3. O więc właśnie. Mnie to zawsze zastanawiało.
I teraz to:
Yenna pisze:gracze pbf nie chcą reklamować Edenu, ani brać udziału w jego promowaniu.
Śmiechłem.
Nie, że jestem chamem.
Ale naprawdę śmiechłem.
Nie wiem o co chodzi z resztą wypowiedzi, o tych wywiadach i innych cudach niewidach. Ale wiem, że wystarczy zwykła wymiana bannerów, żeby zdziałać coś konkretnego. Tak się ludzie promują.

Swoją drogą, przeprowadziłem na Virusie ankietę dotyczącą Edenu (o czym Ce już wspomniała).
Jeżeli będzie to konieczne – stworzę statystyki, zrobię to „profesjonalnie”, czy czego sobie żywnie życzycie. Na chwilę obecną dodam tylko, że moi użytkownicy głównie nie wiedzą co to Eden. I nie tylko dlatego, że Eden wygląda jak typowy SL. Ale dlatego, że nie ma nigdzie żadnej informacji o tym, czym to jest. Wchodząc tutaj, statystyczny Polak faktycznie może mieć mylne wrażenie, że wbił na kolejny second life. Bo nie wszyscy czytają opisy forów, nie każdy będzie zerkał w głąb, przeżerał się przez tematy, ogłoszenia też nic nie mówią.

Co więcej, a to akurat zabawna sprawa, ale:
Shappie pisze:Co do reklamy - serio? Napisałam w moim poprzednim poście, że ludzie nie mają pojęcia o tym czym jest Eden. Naprawdę. Link do was pojawił się w stopce Mortisa i niektórzy userzy dopiero wtedy go odkryli.
A moi nie odkryli tego, czym jest Eden, mimo bannera w wymianach. Wymianach, które są na stronie głównej Virusa. Wymianach, w których Eden figuruje na samej górze. Nie trzeba nawet scrollować.
Czemu?
„Meh, kolejny SL.”
^temu
Ankieta tego dowiodła.

Żeby było jeszcze śmieszniej – był czas, nie wiem, jak jest obecnie, że nie mogłem bannera Edenu znaleźć w żadnym temacie; pisałem w tej sprawie z prośbą do którejś z administratorek, bo uznałem, że szlag, Eden to fajne miejsce, coś się tu zdziała i siłą rzeczy przyszło mi na myśl, że jak wlepię dodatkowy button na Virusa to Ziemia nadal będzie się kręcić. Wiecie co? Kręci się. Eden da się promować. Już nawet nie poprzez handel wymienny. Jestem na to żywym przykładem, bo przecież nikt mnie o to nie prosił, noża pod gardłem też nie miałem, a mojej rodziny jak nikt nie porwał, tak nadal nie porywa.
Więc może warto zerknąć, jakby to wyglądało, gdyby w ogóle była możliwość zawiązania z Edenem jakiejkolwiek współpracy? Czegokolwiek w zasadzie? To uczciwa sprawa i Eden też może na tym korzystniej wyjść. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że na portal zacznie wpadać więcej osób, które przywykły, że przemieszczają się między forami przez wymianę bannerów.
Bo osobiście jeszcze nigdy do nikogo nie podbiłem z tekstem: ej, znam Eden! Weź się zarejestruj. o;
Bo po co?
Chce, to to zrobi.
Ale jak o Edenie można się dowiedzieć TYLKO od znajomych... to nie zawędruje do was nikt nowy.

Dodatkowo robicie jakieś fejsbuki i inne gnioty, gdzie świat forów PBF jest dla części graczy taki atrakcyjny właśnie dlatego, że można być anonimowym (i się ewentualnie od-anonimować na forum, które nam się spodoba), a nie możecie zrobić czegoś, co na wielu forach – szczególnie tych, które chcecie przyciągnąć – działa bez zarzutu od kiedy tylko sięgnąć pamięcią? Co nikomu w gardło nie wchodzi? Nie wymaga żadnych danych osobistych, zdjęć i innych?

Yenno, twoje własne słowa:
Nie wyszło? Trudno, nie pierwszy projekt i nie ostatni. Trzeba próbować, żeby do kogoś trafić.
To promujcie. My wam sprawdzony sposób podsuwamy.

I wiem, że było to już gdzieś powiedziane, ale znów dam ten przykład: VL. Człowiek stamtąd włazi z brudnymi butami na forum, rejestruje się (sic!chamstwo), pyta o co chodzi, na starcie dając jasno do zrozumienia, że grać nie będzie, ale rozejrzeć się przyszedł. Mogę ręczyć, że żadnemu z tych ludzi korona z głowy nie spadła. A jak nie macie czasu, to wywalcie osoby z administracji i poszukajcie kogoś, kto go ma. Jak nie ma nikt, a jest was piątka, to nie wiem jakim cudem portal wciąż się trzyma na nogach. Ktoś wspominał, ja powtórzę: wymówki, wymówki, wymówki.
Yenna pisze:Proszę bardzo, śmiało kazdy może wysłać zgłoszenie i spróbować swoich sił. Nie ma co się oglądać na innych, świat leży u naszych stóp, wystarczy po niego sięgnąć, że tak napiszę górnolotnie
Jak „zgłoszenie=moderatorowanie” to źle do tego podchodzicie. Są osoby, które chcą Edenowi pomóc. Ale nie na konkretnym stanowisku, bo to nadal jest duża odpowiedzialność. To działa tak samo, jak na innym, fabularnym forum – nie każdy użytkownik, który zarzuca pomysłem od razu musi dostać panel admina, małpkę przy nicku (forumpolishbardzo) i wpis w ogłoszeniach, że „do niej biec, jak bijo i wyzywajo”. Czasami ktoś chce pomóc jednorazowo albo „być do dyspozycji”. Kobieto, nie wiesz czegoś? Pisz. Gościu, masz problem, a wiesz, że ja się na tym znam? Po to się deklarowałem – PW nie gryzie, dawaj!
Rozumiem. Jakby trzeba było zgłębiać na nowo idee forów fantasy, mangowych albo psich, to by się na to straciło szmat czasu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wbić na cudze forum (skoro na Edenie ludzi z tych stron nie ma) i wysłać PW z tekstem: „Witam. Rozszerzamy możliwości Edenu – portalu zrzeszającego PBFy o różnej tematyce. Jako że słabo znamy się na zwierzęcych forach piszę z pytaniem, czy nie zechciałabyś...” i jazda.

W każdej tematyce forów są osoby mniej lub bardziej wyróżniające się. Jestem w stanie podać kilku grafików mangowych, którzy zrobią ze zwykłego arta cudo. Ale gdyby ktoś mnie pytał o grafika z forów SL to pewnie by mnie wmurowało, bo mimo chęci nie wiem. Wywiad wśród osób z danego środowiska może zdziałać cuda. Ale musi być ktoś, kto ten wywiad przeprowadzi.

A co do tego:

„Poczekamy, jak ktoś chce, to się zgłosi”.
Nie. To działa w obie strony i zawsze możemy odszczeknąć: jak wy chcecie, to sami zapytajcie. Zaczynam odczuwać wrażenie, że myślicie, że tylko wy macie coś do roboty, życie realne, znajomych, własne fora, magisterki. Rozwieję wątpliwości: nie, nie tylko. Więc bez gadania, że: „my poczekamy”. Bo się nie doczekacie. Jak tak ma to wyglądać, to od razu przewartościujcie Eden na forum zrzeszające SLe. Chyba, że coś jest nie tak z rozumowaniem funkcji admina, bo albo się mylę, albo to stanowisko, od którego wymaga się interwencji.
Porównywanie forów do życia realnego jest złe i oby czekały mnie za to solidne tortury, ale serio sądzicie, że firma, której szefostwo myśli: „ej, pewnie nowy, którego dziś zwerbowałem, napisze do tej firmy X i ustali wszystkie szczegóły, he he he, chociaż mu nie powiedziałem, że ma to zrobić, ale no przecież wszyscy tworzymy naszą działalność” ma prawo bytu? Jesteście naszymi szefowymi, naszym wzorem do naśladowania. Jak mówicie: „e, nie umiem” i „nie mam czasu”, to nam się też nie chce. I czasu też mamy jakby mniej.
Admin to nie osioł, żeby harować i wół, żeby się na to nie skarżyć, ale do czegoś to wciąż zobowiązuje. Jak się myśli, że admin jest od zmiany szaty graficznej raz na pół roku i sprzątaniem opuszczonych tematów raz na ćwierć to nie. Nie jest. Od szat są graficy, od sprzątania powinni być moderatorzy. Admin to ten przysłowiowy Pan i Władca. A Pan i Władca, niestety, musi nie tylko wyjść do ludu, ale zacząć realizować (lub zlecić realizację) pomysłów. Samo się nie zrobi i na tym polega różnica między użytkownikiem a adminem. Ktoś za sznurki pociągać musi - a to nie tylko przyjemności i fejm na dzielni. To też ta czarna strona, o której się nie mówi.

Od siebie dorzucę, że jestem również za:
- spisem hostingów i krótkim wyjaśnieniem z czym co się je; wiem, że tu będzie sporo roboty, ale są osoby, które znają się na hostingu, na którym założyły własne forum - można do nich podbić i popytać;
- indywidualnymi artykułami, o których wspomniała Lana;
- toplista - tak, tak, tak, żarłbym się o jedno z pierwszych miejsc, aco;

I wątpliwościom poddaję:
- ocenianie*

* Osoby z taką funkcją, mając ocenić forum, którego nie znają, powinny się na nim zarejestrować, pożyć trochę cudzym życiem, spróbować się wczuć, zagadać do userów, przewertować tematy. To nie jest pięć minut, ale byłoby to rzetelniejsze.
Tu problem jest taki, że ludziom nie będzie się chciało aż tak angażować. Siłą rzeczy ciężko, by projekt się utrzymał. Ale nie neguję.
@edit:
Wróć.
Nie wiem teraz, czy dobrze to zrozumiałem.
Bo jak ocenianie=mówienie o ogólnym wrażeniu to jestem za.
Taka świeża ocena kogoś, kto tam nie gra, kto nie jest przyzwyczajony jednak daje do myślenia. Jak ktoś umie przyjąć krytykę i się nad nią przynajmniej zastanowić, to może wyjść tylko na plus.

[/esej]
Ostatnio zmieniony 11 sie 2016, 14:06 przez Arcanine, łącznie zmieniany 1 raz.

#21814 11 sie 2016, 12:06

Growlithe aww.
Yenna pisze:gracze pbf nie chcą reklamować Edenu, ani brać udziału w jego promowaniu.
Wnoszę o wykonanie edenowych buttonów. Nie mogę wstawić takiego na moje kochane wilczki, bo nie istnieje.

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#21817 11 sie 2016, 14:17

Przy zmianie wyglądu ogarniemy większość zmian, które jeszcze musimy omówić i wtedy oficjalnie dodamy buttony w widocznym miejscu. Teraz jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to się odbędzie, bo wszyscy jesteśmy na wakacyjnych rozstajach :roll: