#142 Oprawa graficzna for

Nasze małe centrum wszechświata, oko Saurona. Widzimy wszystko, rozmawiamy o wszystkim, dyskutujemy o tym, co nas najbardziej gryzie!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Kaczuszek morderczy nożem z plastiku.
Moje fora
Story of Magic, Wizzardy
Martwy Kaczuszek
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 19 razy

łajzia#6375

#55725 07 kwie 2021, 10:41

Było o MG, było o nowych forach, a nawet avatarach. Dawno jednak nie rozmawialiśmy o ogólnych wyglądach for oraz ich zapowiedziach, czy reklamach tutaj na edenie. To temat, który w sumie warto poruszyć, chociażby ze względu na to, że nowe PBFy wciąż się otwierają i taki zbiór wszelkich ogólnych do's and don'ts mógłby się administratorom przydać. Pytania przygotowałam dla was tylko dwa, każdego zapraszam do dyskusji! :wroc:

Jakim rzeczom dajecie dużą okejkę?

Ładny, prosty, czytelny tekst w postach. Duży font, dorzućmy do tego piękny kontrast i macie moje serduszko. Imho PBFy głównie służą do pisania i czytania. Czytamy na nich dużo, więc wszelkim mikrofontom 10px mówię stanowcze nie. To samo się tyczy jeśli chodzi o szary tekst na szarym tle.

Responsywne forum to też jest coś, co z miejsca przykuwa moją uwagę. Często jak wpadam na nowe forum, to zanim przejdę do czytania czegokolwiek, sprawdzam, czy wygląda dobrze z telefonu. Jeśli forum posiada wersję mobilną/dostosowuje się do ekranu, ma mnie z miejsca.

Za czym nie przepadacie w kwestii kodów oraz grafiki na forach?

Mi osobiście najbardziej przeszkadzają miniaturowe rameczki 150px na 150px ze scrollbarem obok. Nie raz nie dwa zdarzyło mi się kopiować tekst z rzeczonej ramki do notatnika, żeby móc komfortowo go przeczytać.

Font szeryfowy (z tymi takimi ogonkami, ale wikipedia to ładniej tłumaczy) w tekście jest moją kolejną zmorą. Spotkałam się z takim zabiegiem parę razy na forach i nie wspominam tych czasów dobrze. Może to tylko ja i moje osobiste preferencje, ale fonty bezszeryfowe czyta się o wiele lepiej, łatwiej. Szczególnie przy tak dużej ilości tekstu, jaką serwujemy sobie dziennie, grając na forach PBF.

Brak widocznych creditsów, jeżeli zostały użyte jakieś zewnętrzne kody. Nie ma to w sumie wpływu na sam wygląd forum, ale po prostu mnie irytuje.

Jakie są wasze opinie w tym temacie? c: Chętnie je poznam! :wroc:
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
pomagam ludziom w podejmowaniu złych decyzji, bo w życiu podejmuję tylko takie. Lubię koty.
Moje fora
story of magic
uśpiony, ale obecny
Podziękował(a): 5 razy | Pomógł(a) : 2 razy

Unthinkable#0079

#55726 07 kwie 2021, 11:46

Ja ogólnie mam osobliwy gust, niewiele rzeczy mi się podoba, ale jestem w stanie docenić to, jaką pracę ktoś włożył w ogarnianie wyglądu forum. Czasami mam tak, że choćby nie wiem jak mnie zmuszano, to nie potrafię zarejestrować się na forum – ot coś mi nie pasowało, wręcz kuło w oczy i doskonale wiedziałem, że nie byłbym w stanie ignorować tego przez dłuższy czas. Jestem raczej zwolennikiem prostych tworów z innowacyjnymi, ale nieprzekombinowanymi elementami. Cenię sobie, gdy posty na forum wyglądają smukło, są wyjustowane i po prostu nie są rozciągniętym na całą szerokość strony tekstem. Czcionka na forum też powinna być taka, żeby nie męczyły się oczy – o ile ja sam nigdy nie miałem problemów ze wzrokiem, to wiem jednak, że wielu ludzi trochę narzeka, gdy litery są za małe, a kolory nie współgrają ze sobą. Wiadomo, każdy chciałby czuć się wygodnie. Preferuję również ciemniejszą kolorystykę forów – niekoniecznie czarną, bo podobają mi się również wszelkie ciemniejsze odcienie niebieskiego, zgniła zieleń, fiolety i szarości. W internecie można znaleźć mnóstwo palet barw, które nie zawierają w sobie bezlitośnie uderzającej w oczy bieli, serio. Lubię też jak forum posiada proste, posiadające wszystkie najważniejsze linki ogłoszenie. I zdecydowanie nie chodzi mi o regulamin, rezerwacje wizerunków i inne techniczne tematy – raczej o jakiś zarys fabularny, informacje o uniwersum lub mieście, w którym toczy się akcja (bo te tematy są na forach grupowane w sposób naprawdę różny; wszelkie techniczne rzeczy zwykle odnajduję sam, bo wszędzie wyglądają podobnie).

ODPOWIEDZ ]