Forum HP

Masz pomysł na RPGa, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje RPGi
Posucha, szukam swojego miejsca w tym światku

#62078 05 kwie 2024, 20:33

Hej :)

Od dłuższego czasu razem ze znajomą myślimy nad stworzeniem forum w tematyce Harry'ego Pottera. Myśleliśmy, aby osadzić je w USA i wykorzystać tamtejszą kulturę czarodziejskiego świata. Potencjał jest duży, bo tamte tereny pozostawiają wiele pola do wyobraźni i po prostu własnego dostosowania, przez mniejszą ilość informacji na ten temat, niż w przypadku Wielkiej Brytanii.
Chciałybyśmy stworzyć magiczną szkołę (Ilvermorny) i możliwość grania uczniem jak i dorosłym czarodziejem. Myślałyśmy nad prostym systemem zdobywania umiejętności, poprzez zakup ich w sklepiku mistrza gry. Wydaje nam się, że taki system nie pozwoliłby na to, aby tworzyć nie wiadomo jak niesamowite postacie, chyba że zaangażowanie użytkownika faktycznie pokazywałoby, że ta postać powinna być super uzdolniona. Zaangażowanie postaci w eventy fabularne, byłoby nagradzane punktami, które można by było wymieniać na dodatkowe umiejętności i rozwój postaci.
Po głowie chodziło nam "odkrywanie" poszczególnych plemion etnicznych czarodziejów, które w zależności od lokalizacji wyróżniałyby się innymi szczególnymi magicznymi uzdolnieniami.
Jeśli chodzi o adres forum, pierwotnie stawiałyśmy na bezpłatny serwer, choć nie wykluczamy użycia innego, jeśli będzie taka potrzeba ze strony potencjalnych użytkowników.
Co zaś dotyczy się samej rozgrywki: chciałyśmy wykorzystać system kostkowy jak i aktywnych mistrzów gry, którzy w większości swoje rozgrywki/eventy prowadziliby na zasadzie story tellingu. Systemy kostkowe byłyby tutaj używane jako uzupełnienie, nie jako podstawa rozgrywki. Tak samo chciałybyśmy robić wydarzenia, które angażują, bądź wymagają choć minimalnej reakcji ze strony wszystkich postaci na forum, nie tylko chętnych. Nie zależy nam na zrobieniu SLa z różdżkami ;)


Jest to bardzo wstępna koncepcja, która wymaga bardzo dużo dopracowania. Tak samo, jak wymaga odpowiedniej ilości osób do pracy, które byłyby chętne, aby nas wspomóc (ukochamy całym serduszkiem uzdolnionego kodera, który mógłby wspomóc nas swoją pracą, odpłatnie bądź nie). Tutaj, potencjalnych zainteresowanych do pomocy przy tworzeniu forum, chcemy poinformować, że nie zaczynamy od całkowitego początku. Część treści związanej ze spisami fabularnymi została już przez nas przygotowana. Mowa tutaj o takich rzeczach jak spisy roślin, zaklęć, eliksirów itd. Niestety, ale nie ma szans, abyśmy we dwie dały radę stworzyć całe forum i je poprowadzić, bez chętnych do tego innych graczy, powstanie forum jest nierealne :(
Niemniej, zanim na poważnie podejmiemy się pracy nad tym forum, chciałyśmy zbadać temat, czy w ogóle byłoby zainteresowanie i zyskałoby potencjalnych graczy.

Więc śmiało, zapraszam do komentowania i zadawania pytań :)
3 Obrazek

Awatar użytkownika

#62080 06 kwie 2024, 9:19

Mega się cieszę, że taki pomysł chodzi wam po głowach <3 Myśl o Ilvermorny też jest świetna z przytoczonych przez was powodów. Chcecie jednak skupić się na około szkolnej fabule, czy np. tamtejszym Ministerstwie Magii? Zauważyłam, że ostatnio dużo ludzi kieruje się w stronę starszych postaci, a więcej możliwości oferuje ta druga opcja.
Sklepik to rozwiązanie sprawdzone, podobnie jak rozwój postaci. Co jednak z postaciami np. starszymi, które na pewno będą potrafić więcej niż taki uczeń szkoły? Cudowny pomysł z plemionami, tym bardziej biorąc pod uwagę różnorodności Ameryki. O jakim czasie myślicie? Współczesnym? Wcześniej? Chcecie zahaczyć może fabularnie o Fantastyczne Zwierzęta?

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Posucha, szukam swojego miejsca w tym światku

#62082 06 kwie 2024, 12:13

Kikimora pisze:
06 kwie 2024, 9:19
Mega się cieszę, że taki pomysł chodzi wam po głowach <3 Myśl o Ilvermorny też jest świetna z przytoczonych przez was powodów. Chcecie jednak skupić się na około szkolnej fabule, czy np. tamtejszym Ministerstwie Magii? Zauważyłam, że ostatnio dużo ludzi kieruje się w stronę starszych postaci, a więcej możliwości oferuje ta druga opcja.
Sklepik to rozwiązanie sprawdzone, podobnie jak rozwój postaci. Co jednak z postaciami np. starszymi, które na pewno będą potrafić więcej niż taki uczeń szkoły? Cudowny pomysł z plemionami, tym bardziej biorąc pod uwagę różnorodności Ameryki. O jakim czasie myślicie? Współczesnym? Wcześniej? Chcecie zahaczyć może fabularnie o Fantastyczne Zwierzęta?
Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł się spodobał! Miło wiedzieć, że możemy liczyć na chociaż minimalne zainteresowanie i nie jesteśmy jedynymi, którym brakuje czegoś w podobnej tematyce <3

Jeśli chodzi o to, na jakich postaciach chciałyśmy się skupić: do wyboru będzie możliwość grania zarówno postacią dorosłą, jak i uczniem/studentem Ilvermorny. Planowałyśmy, aby mistrzowie gry również byli "podzieleni" pomiędzy prowadzenie fabuły/eventów dla młodszych jak i starszych postaci. Te fabuły by się ze sobą przeplatały i łączyły tak, aby opłacało się grać w każdej grupie wiekowej, tej stacjonującej w Ilvermorny jak i poza bramami zamku :) Bardzo chcemy, aby każda grupa miała do zaoferowania graczom coś indywidualnego, dzięki czemu znajdą świetną rozrywkę i po prostu będą chcieli dołączyć do grona takich postaci.

Jeśli chodzi o postacie starsze i ich poziom wiedzy względem postaci młodszych: planowałyśmy wprowadzić prosty system poziomów. Przykładowo wyglądałoby to w ten sposób, że w zależności od wieku postaci, masz pulę umiejętności (warzenie eliksirów, używanie zaklęć, znajomość magicznej fauny i flory itd.), które dana postać może posiadać. Aby umieć coś spoza swojej kategorii wiekowej, należy umieć wszystko inne w danej dziedzinie magicznej, co jest do tej kategorii wiekowej zaliczane. Jeśli postać chciałaby zdobyć jakąkolwiek umiejętność, spoza swojej kategorii wiekowej, a nie miałaby wykupionych wszystkich umiejętności, które są dla jego poziomu przeznaczone, miałaby taką możliwość tylko podczas rozgrywek z mistrzem gry (w postaci nagród eventowych bądź poprzez prywatne sesje z mistrzami). Poza tym, nie chcemy dopuścić do sytuacji, gdzie staż na forum będzie decydował o tym, kto jest silniejszy a kto słabszy. Chcemy, nagradzać przede wszystkim zaangażowanie fabularne, aby na dodatkowe umiejętności należało zapracować, a nie zyskać je za ilość postów. To samo dotyczy rzadkich artefaktów, których zdobycie byłoby możliwe poprzez rozgrywki z MG.

Co zaś dotyczy się czasów, w których chcieliśmy osadzić nasze forum: myślałyśmy o współczesności z realnie płynącym czasem. Nie wykluczamy wplatania zdarzeń mających miejsce w naszym "mugolskim" świecie do tego, co fabularnie dzieje się na forum. Chcielibyśmy, aby czarodzieje musieli reagować na to, że świat niemagów wariuje.

Nie wykluczamy wplecenia jakichś motywów z fantastycznych zwierząt do naszego świata. Może nie wszystkie, ale niektóre z nich na pewno byłyby świetne w naszym przypadku.

Awatar użytkownika
O mnie
nie mam wystarczająco czasu dla siebie, więc jego resztki przeznaczam na pisane rpg
Moje RPGi
Die Ac Nocte, Midgard
Podziękował(a): 1 raz

#62084 06 kwie 2024, 19:01

Potterowe forum poza Wielką Brytanią? Będę się uważnie wam przyglądać! Aktualnie podobnego brakuje, a to wciąż znane uniwersum z niskim progiem wejścia, więc jestem na tak <3

Też chciałam spytać o dorosłych czarodziejów na forum – jak planujecie rozwiązać kwestię lokacji dostępnych dla graczy? Poza samą szkołą i jej okolicami będą też jakieś amerykańskie miasta do dyspozycji np. Waszyngton z ewentualnymi budynkami Ministerstwa Magii czy ichniejszym szpitalem?
god knew I'd be too powerful if I had social skills

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Posucha, szukam swojego miejsca w tym światku

#62085 06 kwie 2024, 22:34

sidereus pisze:
06 kwie 2024, 19:01
Potterowe forum poza Wielką Brytanią? Będę się uważnie wam przyglądać! Aktualnie podobnego brakuje, a to wciąż znane uniwersum z niskim progiem wejścia, więc jestem na tak <3

Też chciałam spytać o dorosłych czarodziejów na forum – jak planujecie rozwiązać kwestię lokacji dostępnych dla graczy? Poza samą szkołą i jej okolicami będą też jakieś amerykańskie miasta do dyspozycji np. Waszyngton z ewentualnymi budynkami Ministerstwa Magii czy ichniejszym szpitalem?
Super! Miło nam, że jednak jest kilka osób zainteresowanych naszym pomysłem <3

Jeśli chodzi o lokalizacje, chcieliśmy postawić na rozwinięcie kilku Amerykańskich miast/miasteczek, gdzie z założenia przebywałoby więcej czarodziejów, niż w innych częściach kraju. Chcieliśmy główną akcję (wzorując się właśnie na Fantastycznych Zwierzętach) osadzić w Nowym Jorku. Tam znajdowałaby się Macusa, czyli ichniejsze Ministerstwo Magii, magiczny szpital. Myślałyśmy aby Chinatown przerobić na wzór ulicy Pokątnej, czyli typowo magicznej społeczności. Ponadto "na start" myślałyśmy nad jakimś mniejszym miastem w Arizonie (i tam stworzyć rezerwat Gromoptaków), prawdopodobnie nad wykorzystaniem Nowego Orleanu oraz chciałyśmy zrobić jakieś małe miasteczko niedaleko Ilvermorny, do którego mogliby wybierać się uczniowie i studenci. Innych planowanych lokacji nie chcemy podawać, bo myślałyśmy, aby wykorzystać je na zasadzie właśnie tego odkrywania plemion, o którym wspomniałam w pierwszym poście, czyli naprawdę różnorodne magiczne społeczności. To jednak postępowałoby wraz z rozwojem fabuły na forum :)

Ponadto przygotowałyśmy już wstępne szkice wszystkich dostępnych zawodów (Macusa i szpital), które jednak różnią się od brytyjskich.
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#62086 06 kwie 2024, 23:29

Brakuje mi takiego Pottera więc na pewno będę zerkać <3
Powodzenia!
1 Obrazek
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika

#62088 07 kwie 2024, 10:25

@Ruda Myślę, że na zainteresowanie nie będziecie narzekać. Pottery wiecznie żywe i popularne. I choć "konkurencja" spora to zawsze nowe forko i powiew świeżości, które ze sobą niesie jest mile przez wszystkich zainteresowanych widziane <3 A i jestem przekonana, że wniesiecie coś zupełnie odmiennego z pomysłem, który macie.

Cieszę się mocno z tego wyboru. Mam wrażenie, że dla wielu graczy próg wieku postaci wzrasta z ich własnym. Miło jest wiedzieć, że będziecie traktować obie grupy na równo, a nie dorosłych jako swego rodzaju alternatywę (postaci drugoplanowe, bez konkretnego zarysu fabularnego, z ograniczonym udziałem MG). Kwestia pogodzenia wieku z rozwojem nie jest łatwa i niestety często nie da się tu wszystkich zadowolić. Nagradzanie aktywnych graczy jest ważne, ale niekiedy zdarzały się odrealnione i moim zdaniem mało klimatyczne sytuacje gdzie postacie 30-latków są dużo bardziej zaawansowane niż te 60-latków. Takie coś może mieć oczywiście miejsce, ale jeśli ten 60-latek jest fabularnie/z poziomu KP postacią rozwiniętą, uzdolnioną, to nijak to się ma później do 30-letniego weterana, który od początku jest aktywny na forum. Mnie osobiście takie coś bije w oczy i mówię to też z perspektywy tego właśnie 30-latka.

Skoro nie chcecie iść w stronę SL'a myślicie o trochę mroczniejszych klimatach? O jakimś widmie niebezpieczeństwa, którym w książkach był albo Voldemort, albo Grindelwald? Bez spoilerów, oczywiście ;)

Myślę, że wybór czasów współczesnych to na pewno najwygodniejsze dla wszystkich rozwiązanie. Lata np. 20 poprzedniego wieku też byłyby ciekawe, ale to już kwestia ciekawego zamysłu. A jeśli chodzi jeszcze o kostki to również twierdzę że to słuszne rozwiązanie. Kostki lubię, ale irytowało mnie zawsze jeśli były one ważniejsze dla MG od informacji zawartych w moim KP, czy rozwoju.

Wielkość Ameryki w przypadku czarodziejów to nie problem, więc możecie tak naprawdę sięgnąć każdego miasta, czy regionu, który tylko będziecie chciały, ale skupienie się na NY, Macusie, ect., stworzenie z niego alternatywnego Londynu, to najlepsze rozwiązanie.
A co z innymi postaciami? Charłaki, mugole, wilkołaki (mogłybyście się w ich przypadku pokusić nawet o ten wątek z plemionami), ect. czy też będzie można nimi grać?
1 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Posucha, szukam swojego miejsca w tym światku

#62091 08 kwie 2024, 8:04

@Kikimora

Osobiście uważamy, że zarówno postacie starsze, jak i młodsze są ważne i żadna grupa nie powinna być pomijana. Wiadomo, że nie da się sprawić, aby wszystkie grupy w tym samym momencie miały dokładnie tak samo dużo rozrywek, ale na pewno nie zamierzamy którejkolwiek z nich traktować marginalnie :) Natomiast jeśli chodzi o wspomnianą przez Ciebie sytuację, gdzie 30 letni czarodziej jest bardziej "dokokszony" niż ten, który ma 60 lat, to naprawdę nie chcemy dopuszczać do takich sytuacji, bo tak jak sama wspomniałaś, w normalnym życiu jest to tak rzadkie, że nie ma co, aby teraz na forum co druga postać miała dokładnie taki przypadek.

Oj na pewno zamierzamy uprzykrzać życie postaciom na forum! Będzie zagrożenie, choć nie zdecydowałyśmy jeszcze do końca, jakiego typu, ale na pewno nie pozwolimy, aby kogoś to ominęło. Naprawdę chcemy, aby fabuła na forum wpływała na wszystkie postacie, bez względu na to, co teraz będzie ona robić. Docelowo chcemy aby Mistrzowie Gry naprawdę angażowali się w wątki postaci, nawet (a może szczególnie?) te prywatne. Oczywiście nie chcemy, aby nagle teraz każdy bał się prowadzić rozgrywki niezwiązane z główną linią fabularną, bo jeszcze MG wbije, ale na pewno gracze muszą mieć świadomość, że coś takiego może się zdarzyć :)

Jeśli chodzi o inne rodzaje postaci: ja osobiście uwielbiam wszelkiego rodzaju anomalie! Nie wyobrażam sobie forum, gdzie nie ma możliwości stworzenia wilkołaka czy metamorfomaga! Nie mamy sprecyzowane jeszcze, czy będziemy mieli tylko takie genetyki, jak te występujące w HP, czy pokusimy się o modyfikowanie ich/dodanie innych, ale odpowiadając na Twoje pytanie: tak na pewno będą się one pojawiać i tak, nawet właśnie planowałyśmy użyć ku temu wątku z plemionami :) Oczywiście nie chcemy też dopuścić do tego, że nagle co druga postać na forum będzie wilkołakiem, bo to mijałoby się z celem, planujemy wprowadzić limity, ile maksymalnie jednocześnie postaci danego typu może być na forum, tak, aby możliwość spotkania kogoś z dodatkową genetyką, wciąż była czymś "nienaturalnym" w magicznym świecie. I tutaj od razu pragnę uspokoić: jeśli dodamy coś od siebie, to wszystko w granicach rozsądku, nie chcemy tworzyć nagle czegoś, co kompletnie będzie się mijać z jakąkolwiek logiką

Awatar użytkownika
O mnie
I am dingle dangle scarecrow with a flippy, floppy hat...
Moje RPGi
Crucio
Secrets of London
 missr.

#62094 09 kwie 2024, 7:16

Ameryka i Ilvermorny?
Potencjalnie aktywni MG?
Wreszcie jakiś powiew świeżości w małym, potterowym świecie?
Jestem całym serduszkiem i trzymam kciuki żeby wam się udało, bo pomysł (nawet jeśli w powijakach) wydaje się być zacny ♥
1 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Posucha, szukam swojego miejsca w tym światku

#62095 09 kwie 2024, 10:16

Andruszka pisze:
09 kwie 2024, 7:16
Ameryka i Ilvermorny?
Potencjalnie aktywni MG?
Wreszcie jakiś powiew świeżości w małym, potterowym świecie?
Jestem całym serduszkiem i trzymam kciuki żeby wam się udało, bo pomysł (nawet jeśli w powijakach) wydaje się być zacny ♥
Naprawdę bardzo nas cieszy Twoja opinia! <3

Chciałybyśmy to zrealizować, ale bez ludzi chętnych do pomocy przy tym projekcie, niestety jest to nierealne. My jesteśmy w tym momencie tylko we dwie, więc gdybyśmy nawet postawiły całe forum, nie ma szans, że uda nam się we dwie je poprowadzić. Dlatego, jeśli ktoś chętny do pomocy przy tym projekcie, zapraszamy serdecznie! Oferujemy dużo pracy, dużo pozytywnej atmosfery i fajne miejsce do grania, kiedy już ono powstanie :D

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Posucha, szukam swojego miejsca w tym światku

#62131 27 kwie 2024, 12:50

Hej!

W imieniu swoim jak i moich koleżanek, chciałam poinformować, że pomysł nie umarł! Powoli wdrażamy w życie to, co chciałybyśmy przedstawić na naszym forum! Dołączyła do nas jeszcze jedna osoba, ze świetnymi pomysłami i naprawdę celnymi spostrzeżeniami, dzięki czemu mamy nadzieję dostarczyć wam jeszcze lepsze dzieło, niż pierwotnie planowałyśmy.
Powoli pracujemy nad fabułą, cały czas budujemy nowe spisy i tematy organizacyjne jak i samą strukturę forum. Powoli, ale do przodu zmierzamy ze stworzeniem stylu oraz wszelkich niezbędnych kodów. Mamy szczerą nadzieję, że "coś" nam z tego wszystkiego wyjdzie :) Za jakiś czas (nie potrafimy określić precyzyjnie kiedy) będziemy chciały przedstawić wam oficjalną zapowiedź.
Wciąż poszukujemy kilku chętnych osób do pomocy i późniejszego prowadzenia forum. Z otwartymi ramionami przygarniemy jakiegoś magika znającego się na kodach i tworzeniu stylu, ale również osoby chętne do rozbudowywania forum o kolejne spisy i nie tylko. Dlatego jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam do kontaktu przez PW. Będzie nam na pewno bardzo miło przywitać w naszym zespole kolejne osoby <3
3 Obrazek

ODPOWIEDZ ]