Burza mózgów: Post-apo czy ubran fantasy?

Masz pomysł na RPGa, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]

Który pomysł spotka się z większym gronem odbiorców?

Pierwsza opcja
6
38%
Druga opcja
10
63%
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
O mnie
I would never fall in love again until I found her ~
Moje RPGi
Szukam tego jedynego albo go stworzę!

#61937 17 lut 2024, 13:23

Dzień dobry wszystkim,

Przychodzimy z do Was z pewnym zapytaniem, a w zasadzie prośbą o wyrażenie zdania na temat uniwersum, na którym bylibyście chętni zagrać. W naszych głowach zrodziły się dwa pomysły na forum:

pierwsze: post apo na podstawie koreańskiego serialu Sweet Home + webtoon, zarówno serialowy jak i prequelowy. Ogółem tematyka w wymienionym tytule obracała się wokół tajemniczej "choroby duszy", która zmieniała człowieka w potwora zgodnie z jego "rządzą". Lek na nią był nieznany, panował strach wśród ludzi, który wojsko momentami wykorzystywało, starając się eliminować zarówno monstra jak i osoby z objawami w/w choroby.
W naszym zamyśle, gdyby doszło do realizacji pomysłu, byłoby oddanie do zabawy takich ras jak: oczywiście ludzie oraz osobników po ewolucji, czyli jednostki, które przebyły zarażenie, "odradzając się" w swojej nowej skórze z zasobem mocy za czasów istnienia jako potwora (najpewniej w liczbie ograniczonej z obowiązkiem opisania mocy ect.).
Miejsce akcji byłoby osadzone gdzieś pomiędzy zakończeniem 1 sezonu serialu a przed akcją z sezonu 2, w innym rejonie niż Korea - mianowicie w Londynie. To właśnie tam z naszym ogólnym zarysem i pomysłem ludzie utworzyliby Azyl kolejno podzielony na sektory. Każdy z nich odznaczałby się inną stopą życia i bezpieczeństwa, ot na podstawie statusu społecznego. Co więcej, jeden sektor, po takim rachunku sumienia, chcielibyśmy oddać osobom skupionym wyłącznie na luźnych rozgrywkach - oczywiście do dogadania. Dalej schemat wyglądałby następująca - im "dalszy" sektor, tym trudniejsze warunku do życia.
Rejony poza Azylem byłyby jak najbardziej dostępne, jednakże osadzone rzeczonymi potworami.

drugi: klasyczna tematyka aniołów i demonów - czyli urban fantasy. Długo myśleliśmy nad sposobem przedstawienia i w kolejnym ogólnym schemacie, którym wyglądałby mniej więcej tak. Rasy aniołów oraz demonów z uwagi na swoją potęgę oraz ciężar w balansie byłyby niedostępne. W ramach tego gracze mogliby wcielić się w role ich potomków: półdemony oraz półaniołowie. Sednem fabuły byłby oczywiście konflikt stron, który przy pomocy narzędzi, czyli dzieci, należałoby przechylić na swoją korzyść. Na tapecie byłoby oddanie do dyspozycji kilku mocy, ot klasycznych dla rasy niebiańskiej i diabelnej, szereg zadań do rozegrania na poczet zwiększania swojej potęgi oraz unikatowa cecha odradzania się takich jednostek po ich zabiciu - nie chodzi tu o permanentną śmierć.
Klasycznie prócz rasy "nadnaturalnej" do zabawy wkraczaliby ludzie - zarówno do rozgrywek luźnych jak i gotowych do wejścia w rolę łowców obu powyższych jegomości: półanielskich i półdemonicznych bez wyjątku.
Nie zastawialiśmy się jeszcze nad miejscem akcji: tutaj bardziej pytanie, czy w przypadku tego pomysłu interesowałoby Was konkretne miasto, jakieś mniejsze miasteczko czy może cały świat?

Wiemy, że na dzień dzisiejszy to mało detali, jednakże podkreślamy, że są to bardzo ogólne zarysy. Pierwszy byłby oparty stricte o Sweet Home, przy drugim pojawiłoby się sporo elementów zebranych z różnych źródeł: nie tylko seriali, filmów, gier ale i książek czy również artykułów poświęconych tematyce aniołom oraz demonom. W skrócie byłby to całkowicie autorski świat czerpiący z wielu materiałów.

W obu przypadkach: wizerunki postaci jak najbardziej realne, a samo forum byłoby nastawione na poziomie 50/50 - 60/40 fabuły do SL'a zależnie od preferencji graczy.

Bylibyśmy wdzięczni za oddanie głosu w ankiecie + dorzucenie kilku zdań od siebie. Taki brain storm z pewnością bardzo by nam pomógł w podjęciu decyzji na temat kierunku, w którym moglibyśmy rozwinąć pomysł na stworzenie miejsca do gry.
3 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#61938 18 lut 2024, 18:46

Ja tylko na razie powiem, że ciężko mi się zdecydować, bo obie opcje brzmią ciekawie i trafilyby w moje gusta!

I tak sobie myślę... że Sweet Home jest na tyle dobrą inspiracją, tu przede wszystkim mam na myśli webtoon, że w 2 opcji też mógłby odnaleźć swoje miejsce!

Trzymam kciuki i będę obserwować projekt <3 No i może później wypowiem się jakoś bardziej.
1 Obrazek
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
Zapalony RPGowiec z prawie 15 letnim stażem w temacie, akolitka Zakonu Czarnego Mnicha i wychowawczyni na obozach rpgowych.
Moje RPGi
Story of Magic!
Podziękował(a): 21 razy | Pomógł(a) : 6 razy
 kira_96

#61940 20 lut 2024, 15:13

Druga opcja w związku z szalejącą popularnością Hazbin Hotel, może odnieść spory sukces. :D
Tego webtoonu, o którym wspominacie, niestety nie znam.
2 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
I would never fall in love again until I found her ~
Moje RPGi
Szukam tego jedynego albo go stworzę!

#62044 28 mar 2024, 5:06

Dziękujemy za głosowanie oraz komentarze.
Decyzją podjętą po rozważeniu wszystkich opcji za i przeciw jest tematyka aniołów i demonów. Pozostanie jednak lekko zmodyfikowana dla przyjemności rozrywki. Wszystko jest na razie we wstępnych planach więc nie jesteśmy w stanie nic solidnie określić dopóki nie wytworzy się jasny cel. Pozostał nam tylko jeden problem z wyborem, a mianowicie okres na forum. Z tym jednak przyjdziemy do was w osobnej ankiecie :D

ODPOWIEDZ ]