Aethervale

Masz pomysł na RPGa, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#61222 30 sie 2023, 2:21

Aethervale to małe, urokliwe miasteczko, gdzie rzeczywistość spleciona jest z magią, a codzienne życie zwykłych mieszkańców przeplata się z nadprzyrodzonymi istotami. Miasto to jest jak kropla magicznego uroku, gdzie światy ludzi, wampirów i czarownic splatają się w harmonijną tkankę życia. Mimo iż mieszkańcy żyją obok siebie, to ludzie nie zdają sobie sprawy z istnienia magicznych istot. Władzę w miasteczku sprawuje czarownica – Charlotte Nightshade, która w magicznym świecie znana jest jako Królowa Clarion.
Czarownice ukrywając swoje zdolności przed oczami ludzi, spełniają kluczową rolę w funkcjonowaniu Aethervale, głównie za sprawą Clarion. W tajnych kręgach prowadzą rytuały, które podtrzymują równowagę między światami, a ich umiejętności magii wpływają na rozwój miasta i jego mieszkańców. Sklepy z mistycznymi ziołami, magicznymi eliksirami i starożytnymi księgami są powszechne, chociaż dla zwykłych mieszkańców wydają się one być pospolitymi sklepami spożywczymi.
Wampiry zaś stanowią tajemnicze społeczności, skupione głównie w ukrytych rezydencjach poza obszarem miejskim. W trakcie dnia utrzymują się w ukryciu, a nocą wychodzą, by czerpać energię z krwi zwierząt, nie naruszając równowagi ekologicznej regionu, przynajmniej w teorii.
Mieszkańcy Aethervale nieświadomie korzystają z dobrodziejstw magii, choć przypisują to często przypadkowi. Miejsca takie jak kawiarnie z aromatycznymi napojami wpływają na nastrój mieszkańców, a także ogrody pełne roślin o zdumiewających właściwościach sprawiają, że życie w Aethervale jest pełne niespodzianek i magicznych momentów.
Pod powierzchnią spokojnego życia kryją się intrygi, przymierza i tajemnice, których nikt nie jest świadom. Mimo, iż od lat w miasteczku panowała równowaga między wampirami i czarownicami, to wszystko zmieniło się jednak, gdy władzę przejęła Nightshade. Pierwsze oznaki problemów pojawiły się, gdy czarownica wprowadziła nowe regulacje, które ograniczały aktywność wampirów, utrudniając im dostęp do krwi i wpływów w mieście. Karczmy, które dotąd stanowiły oazę dla nocnych istot, zostały zamknięte, co wprowadziło chaos w wampirzym życiu.

O to pomysł na forum łączące tematykę second life i fantastyki. Jest ono w trakcie tworzenia. Chętnie poznam opinie/pomysły oraz wszelkie wskazówki/oczekiwania odnośnie tego forum, a także czy byłyby chętne osoby do prowadzenia na nim rozgrywek.
9 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
L.A., Ottawa, czekam na SoM
Pomógł(a) : 1 raz

 grywalny.goblin

#61230 30 sie 2023, 20:55

Wampiry spożywające krew zwierząt i jednocześnie następujęce zamknięcie (jak mniemam) miejsc jej dystrybucji (albo co bardziej osobiście do mnie by przemawiało) żerowania na ludziach? Brzmi jak rebelia na starcie.

Nasuwają się pytania:
Dlaczego wampiry żyją na jednym terenie z czarownicami?
Jakie obie grupy czerpały z tego dotychczas korzyści i co sprawiło, że wiedźmy odważyły się przejąć kontrolę i pozbyć się sojuszników?
Co ciekawego jest przewidziane dla wampirów, żeby gra postacią była nie tylko trudna i wymagająca?

Są przewidziane dodatkowe questy dla ras magicznych?

Zarys pomysłu ciekawy i pewnie chciałbym spróbować, gdyby czas mi na to pozwolił.
4 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Story of Magic - Aideen, Lysander

 girlrauhl69

#61236 01 wrz 2023, 18:08

Ogromnie się cieszę widząc, że forum ma posiadać w swoim lore wampiry. Uwielbiam ten motyw i wścielanie się w te istoty nocy, ale mam kilka pytań/obaw:

1. Czy wampiry będą zrodzone i stworzone, czy tyle decydujecie się na jedną z tych opcji?
2. Nie do końca rozumiem ten motyw z krwią. Czy Wasi krwiopijcy żywią się tylko zwierzęcą krwią bez udziału ludzkiej? Jeśli tak to, w jaki sposób miałyby zostać odcięte od zwierzęcej, na pewno są w stanie złapać, np. jakąś wiewiórkę w pobliżu swojej siedziby.
3. Stawiacie na wampirze klany czy również samotnik da sobie radę?
4. Czy wampiry znają tożsamość większości czarownic w mieście? Jeśli tak to po prostu mogłyby je wybić w związku z tymi restrykcjami. Czy w związku z tym planujecie stworzyć czarownice "mocniejsze" niż wampiry? Jakoś mi się nie widzi, aby te stworzenia nocy potulnie przyjęły restrykcje i nie wszczęły krwawej rebelii.
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Zapalony RPGowiec z prawie 15 letnim stażem w temacie, akolitka Zakonu Czarnego Mnicha i wychowawczyni na obozach rpgowych.
Moje RPGi
Story of Magic!
Podziękował(a): 21 razy | Pomógł(a) : 6 razy
 kira_96

#61239 01 wrz 2023, 19:10

Przeczytałam sobie twój pomysł kilka razy i generalnie za każdym razem mam ten sam problem.
Już w tekście widać straszny brak równowagi pomiędzy czarownicami, a wampirami. Te pierwsze rządzą miastem, te drugie trzymają się w cieniu...
Kiedy robisz własny świat, warto się zastanowić, co stoi za poszczególnymi elementami. Jakie ambicje mają poszczególne rasy, skąd się wzięły, jakie mają motywacje i tego mi brakuje, zwłaszcza ze strony wampirów. O co toczy się ich gra?
2 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#61242 01 wrz 2023, 22:39

Myślę, że skoro forum jest jeszcze w trakcie tworzenia to wiele rzeczy ulegnie zmianie. Z chęcią będę Was podglądała :<3:
1 Obrazek
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#61314 15 wrz 2023, 23:43

Hej i jak tam z tematem? Prace trwają? Mam nadzieję, że odzew pod postem Was nie zniechęcił :<3:
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika

#61315 16 wrz 2023, 1:12

fassylover pisze:
15 wrz 2023, 23:43
Hej i jak tam z tematem? Prace trwają? Mam nadzieję, że odzew pod postem Was nie zniechęcił :<3:
Prace trwają, na chwilę obecną jest jeszcze sporo do zrobienia, gdyż wprowadzam wiele modyfikacji po uwzględnieniu wszystkich uwag. Za jakiś czas wstawię post, gdzie przedstawię raport z postępu prac :)

Awatar użytkownika
 Baladya#3601

#61316 16 wrz 2023, 12:29

Swego czasu miałam podobny pomysł do Twojego (a nawet trochę opracowanego materiału pod forum), pozwolę sobie na parę drobnych uwag.

Pomysł w sam sobie jest dobry i ciekawy, ma sporo potencjału. U mnie oprócz czarownic i wampirów były jeszcze wilkołaki. Ale to twoje forum i od ciebie zależy co a nim będzie xD

Nie bardzo rozumiem czemu akcja takich historii musi dziać się w małych, urokliwych miasteczkach. Wbrew pozorom społecznościom nadnaturalnych istot znacznie trudniej jest urywać się w miejscowościach, gdzie każdy zna każdego i wszyscy o wszystkim wiedzą niż w większych metropoliach, gdzie można wtopić się w tłum i po prostu jest więcej miejsca. Zrobisz jak uważasz, ale sugeruję pomyśleć nad możliwościami, jakie daje większe miasto.

Druga sprawa: jak to się stało, że czarownice i wampiry żyją obok siebie i nie prowadzą ze sobą jakiś wojen czy coś? Te dwie rasy mają wyraźnie odmienne interesy. Szczególnie, że jak piszesz, królowa czarownic wprowadziła jakieś regulacje szkodzące wampirom. Jeśli myślisz o wątkach politycznych i intrygach to też musisz to sobie dobrze przemyśleć.

Może wydaje się, że za bardzo to krytykuję, ale tak jak wspomniałam temat jest mi bliski i naprawdę chciałabym zobaczyć dobrze zrobione forko z nadnaturalnymi istotami, Jakbyś potrzebowała kilku podpowiedzi to chętnie się nimi podzielę. Powodzenia przy pracach. Będę obserwować projekt :)
1 Obrazek

Awatar użytkownika

#61321 16 wrz 2023, 18:05

Nadia pisze:
16 wrz 2023, 12:29
Swego czasu miałam podobny pomysł do Twojego (a nawet trochę opracowanego materiału pod forum), pozwolę sobie na parę drobnych uwag.

Pomysł w sam sobie jest dobry i ciekawy, ma sporo potencjału. U mnie oprócz czarownic i wampirów były jeszcze wilkołaki. Ale to twoje forum i od ciebie zależy co a nim będzie xD

Nie bardzo rozumiem czemu akcja takich historii musi dziać się w małych, urokliwych miasteczkach. Wbrew pozorom społecznościom nadnaturalnych istot znacznie trudniej jest urywać się w miejscowościach, gdzie każdy zna każdego i wszyscy o wszystkim wiedzą niż w większych metropoliach, gdzie można wtopić się w tłum i po prostu jest więcej miejsca. Zrobisz jak uważasz, ale sugeruję pomyśleć nad możliwościami, jakie daje większe miasto.

Druga sprawa: jak to się stało, że czarownice i wampiry żyją obok siebie i nie prowadzą ze sobą jakiś wojen czy coś? Te dwie rasy mają wyraźnie odmienne interesy. Szczególnie, że jak piszesz, królowa czarownic wprowadziła jakieś regulacje szkodzące wampirom. Jeśli myślisz o wątkach politycznych i intrygach to też musisz to sobie dobrze przemyśleć.

Może wydaje się, że za bardzo to krytykuję, ale tak jak wspomniałam temat jest mi bliski i naprawdę chciałabym zobaczyć dobrze zrobione forko z nadnaturalnymi istotami, Jakbyś potrzebowała kilku podpowiedzi to chętnie się nimi podzielę. Powodzenia przy pracach. Będę obserwować projekt :)
Hejka, ogólnie to forum tworzę na chwilę obecną sam, podoba mi się pomysł stworzenia większego miasta. O wilkołakach także myślałem, lecz nie wiem czy nie doszłyby one z czasem. Ogólnie jeśli masz czas i wyrażałabyś chęć współpracy to chętnie stworzyłbym forum wspólnie z tobą. Jakbyś była zainteresowana to daj znać, wtedy omówimy szczegóły współpracy :)

Awatar użytkownika
Moje RPGi
L.A., Ottawa, czekam na SoM
Pomógł(a) : 1 raz

 grywalny.goblin

#61381 01 paź 2023, 22:47

jak idą prace?

Awatar użytkownika

#61415 10 paź 2023, 9:13

dureafein pisze:
01 paź 2023, 22:47
jak idą prace?
Pracę są już na dość zaawansowanym etapie. Staram się dopracowywać ostatnie szczegóły. Z głównych rzeczy do opracowania zostało mi stworzenie dzielnic w mieście, miejsc pracy itp., a także dopracowanie mechaniki forum. Że względu, że zaczęły mi się studia, zajmie mi to jeszcze trochę czasu, ale powoli zmierzam do końca. Pod koniec tygodnia udostępnię zarys fabuły

ODPOWIEDZ ]