Forum o shinobi

Masz pomysł na RPGa, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#62107 16 kwie 2024, 13:41

Hej. Zastanawiam się nad stworzeniem forum o tematyce Naruto. Zanim zapytajcie czy mnie bog opuścił to odpowiem. Może trochę.
Jednak mnie chodzi o forum gdzie biega się w pomarańczowym dresie i krzyczy raaaaaasengan. Właściwie z Naruto biorę głównie techniki oraz dziedziny. Nawet podstawy lore zostały zmienione.


Fabuła dzieje się jakieś 200 lat po IV Wielkiej wojnie Shinobi. Świat został zjednoczony przez cesarstwo. Przez zjednoczenie rozumiem podbicie prawie całego kontynentu shinobi. Jedyna wioska, której udało się przetrwać jest Kirigakure. Wioska wróciła do swoich dawnych tradycji stając się ponownie wioska krwawej mgły. Pozostałe grupy shinobi to niedobitki i małe osady oraz pustynni wojownicy, którzy cięgle walczą o kraj wiatru. Jednak już jako partyzanci. Żyją w małych grupach, na wzór plemion.
Fabularnie 4 wielkie wioski zostały podbite przez elitarną armię cesarza. Jak to się stało? Ano po wojnie osady shinobi zaczęły powoli tracić na swojej wartości militarnej. Okres spokoju spowodował rozleniwienie się i zmianę priorytetów, którą wykorzystano.

Mechanika:
Każda z postaci będzie zaczynać z jednym z trzech archetypów. Poza fabularnymi różnicami będziemy mieć też różnice w początkowych statystykach postaci. Chociaż trzeba pamiętać, że to tylko początkowe statystyki. Właściwie każdy klan będzie miał opcje zacząć w każdym miejscu. Wyjątkiem są klany kirigakure, które z powodu przetrwania wioski nie rozsiały się po świecie.
Sama mechanikę planuje oprzeć na mechanice RPG - age of sigmar. Jednak będzie to tylko mechanika rozwoju postaci. Forum nie będzie posiadać kości. Uważam, że w innych warunkach generują one sporo ułatwień. Jednak na forum tworzą bardzo dużo problemów.
W praktyce mechanicznie będziemy posiadać cechy i umiejętności. Będą różnić się tym, że cecha ma w sobie kilka umiejętności. Dzięki temu możemy rozwinąć droższe cechy lub tańsze umiejętności. Aby stać się mistrzem musimy rozwijać i cechę i umiejętność, jednak aby "liznąć" dziedzinę wystarczy sama cecha. Dlaczego tak? Ano Naruto nigdy nie używał technik wiatru, a właściwie w chwilę opanował technikę rangi S. Jednak korzystał z Ninjutsu. Tak samo będzie tutaj. Rozwijanie wewnątrz jednej dziedziny będzie łatwiejsze, a skakanie po kilku - będzie wymagało o wiele więcej czasu.
Tutaj wklejam link do KP z soulbounda - żeby łatwiej było zrozumieć o co chodzi - https://kartmistrz.pl/karta-695/
Ogólnie na forum z powodu braku kości nie będzie dodawana kość za każdy punkcik w dziedzinie, a im więcej punktów (tutaj będą zmienione wartości) tym będziemy mieć wyższą rangę technik oraz wyższy współczynnik w przypadku umiejętności, które nie wpływają na techniki.


Co wyróżnia forum:
  • Po pierwsze wrogowie, którzy nad nami wręcz stoją. Jeżeli będziemy zbyt zuchwali wróg może zmusić nas do ucieczki, a nawet zabić. Niewiele jest miejsc bezpiecznych.
    Trochę jak w grach z serii X-COM. Fabularnie misje będą kierunkowane na sabotaż wroga. Możemy oczywiście tego nie robić jednak będzie to powodować wzmacnianie się przewagi cesarstwa. Aby zachęcać do wykonywania takich misji, będę one bardziej opłacalne. Chociaż gracze oczywiście nie muszą tego robić.
    Kolejna z różnic jest to, że podbite terytoria przyjęły cesarza dosyć chętnie. Pozwolił on na swobodny handel i bogacenie się. Armia nie uciskała ludności cywilnej. Z tego powodu shinobi będą terrorystami, będą sabotować wroga. Nie będą znowu tymi kryształowo dobrymi. Z ich punktu widzenia będą walczyć o swoje interesy.
    Wojska cesarza to prawdziwa elita. Dlatego będą używani rzadko, a zabiciem jakiegokolwiek z nich to nie lada wyzwanie.
1 Obrazek

Awatar użytkownika

#62109 17 kwie 2024, 8:59

Forum inspirowane jest w dużej mierze Diuna oraz Warhammerem. Polityka może być czerpana zarówno z Diuny i wh. Dodatkowo świat jest mroczny, trudny. Zawsze możemy spotkać kogoś, kto nas zabije. Świat jest brudny, ludzie często głodni. Bogatsi ludzie zyskuja kosztem biednych.
Plany co do forum:
- Na forum premiowane będą postaci ciche. Zabójcy we mgle, prawdziwi szpiedzy. Czy można grać inna? Oczywiście. Jednak będąc hałaśliwym można ściągnąć na siebie wielu wrogów
- Planowany jest system reputacji między shinobi, a rodami cesarstwa oraz mieszkańcami starego kontynentu shinobi. Im większa reputacja i przyjazne stosunki tym więcej misji. Ilość misji nie będzie ograniczona co byłoby głupie. Jednak będzie to określać jak dużo będziemy zarabiać. Jeżeli będziemy wykonywać misje dla rodów lub mieszkańców będziemy zyskiwać. Jeżeli będziemy przeciwko nim będziemy tracić. Możemy też mordować ich co powoduje kolejne spadki, w zamian możemy ograbić zwłoki lub domy. Gdy reputacja będzie wysoka mieszkańcy chętniej nam pomogą, nie zaskakują wojska.
- Misje będą prowadzone wokół jakiegoś wydarzenia. Np wydobycie złóż przez cesarstwo. Sam atak na kopalnie byłby samobójstwem. Jednak sabotowanie karawan, dostaw. Zabijanie górników. To może spowodować brak korzyści dla imperium. Jeżeli temat zbagatelizujemy cesarstwo zyska przewagę
- Będziemy mogli przeciągać na swoja stronę ważne postaci. Np władca kraju ognia daymyo został namiestnikiem. Przekonując go GG do siebie możemy zyskać bardzo wysoko postawionego szpiega. Następnie będziemy mieć interes w dbaniu, aby nikt nie poznał prawdy.


Byliby chętni na takiego pbfa?

Awatar użytkownika

#62111 18 kwie 2024, 0:11

Na zwykłego PBFa jest tego zwyczajnie za dużo, do tego, wypowiadając się na własnym przykładzie, zaczynanie od samego "dna", z którego można nawet nie wyjść, bo świat jest brutalny i okrutny, jest zwyczajnie czymś, co nie zachęca do grania na forum. Niestety czasy, gdzie PBF były popularne już dawno minęły, tym bardziej dla tych, które opierają się na tematyce mangi i anime, to jest jeszcze mniejsze grono odbiorców niż dla jakiegokolwiek SLa. Ludzie grający na PBF to już nie są nastolatki, którzy odrobią lekcje i mogą się poświęcić robieniu odpisów czy pisaniu treningów co drugi dzień, to są w głównej mierze dorosłe osoby, które mają swoje obowiązki, które nie pozwalają im się wdrażać w milion mini systemów czy stawiać na duże ryzyko dla nieco lepszej nagrody.
Dlatego powiem tak, cały pomysł i wszystkie możliwe wymienione systemy oraz zmienne, które mogą wpłynąć na świat wokół postaci są czymś, co prędzej się sprawdzi w prowadzeniu długiej, złożonej kampanii w zmodyfikowanym Warhammerze czy innym systemie klasycznych RPG niż jako funkcjonujące forum.

Awatar użytkownika

#62112 18 kwie 2024, 4:59

Też o tym myślałem, dlatego pytam czy w ogóle są chętni. Bo opcja nr 2 było właśnie prowadzenie sesji w takim świecie.

Jeżeli chodzi o trudność forum. Myślę, że mroczność świata byłaby raczej w lore. Generalnie nie uważam żeby dobrym pomysłem było tracenie wszystkiego w momencie śmierci. To byłaby już nieco forma masochizmu.
Trudność. Tutaj ogólnie to w mojej głowie misje są średnio trudne jednak z konsekwencjami. Jeżeli zaczniemy biegać w pomarańczowym dresie krzycząc rasengan. No możemy sobie ściągnąć na głowę silniejszych od nas. No i sprawa misji, które są w pewnym sensie "mini eventwmi". Tutaj można olać sprawę. Jednak np będą mieć więcej doświadczenia i waluty na forum. Więc nikt nie zmusza do robienia ich. Ale będą się bardziej opłacać.

Jeżeli chodzi o progress to generalnie w Złożeniu na forum rozwój do rangi B/A byłby dosyć szybki. Dopiero potem byłoby wolniej. Fajnie jednak jakby po miesiącu nie było super oo postaci.
Misje raczej byłyby krótsze, pełne mięska. A nie opisywania przez 20 postów jak postać idzie żeby 4 walczyć.

Co do niszy. Zdaje sobie sprawę. Dlatego właśnie powstał ten temat. Zanim okaże się, że zostanę z materiałami, do forum, które nie powstanie.


Co do całości. No też trochę tak uważałem, że może warto po prostu zrobić sesje na discord. Będzie mniej roboty.


Ale może akurat znajdą się chętni

Awatar użytkownika

#62113 18 kwie 2024, 6:01

Oczywiście dzięki za odpowiedź.

Póki co wszystko jest w formie pomysłu w głowie. Dlatego jeżeli ktoś ma pomysł, zagrałby "ale" to zapraszam do dyskusji.
Nic nie jest dane na zawsze. Każdy pomysł przemyśle

Awatar użytkownika

#62114 18 kwie 2024, 8:25

Jakby ktoś pytał, to tak wiem, że piszę do siebie xd.
Zacząłem zastanawiać się nad systemem i może racja, że to będzie coś innego niż wszystko. A sporo ludzi nie lubi takich systemów - chociaż gdyby ktoś miał okazję zagrać w age of sigmar RPG to zrozumie go w 15 min.
Dlatego tworzę wariant B. Czyli system taki jak wszystkie znane, coś mojego, jednak już nie całkowicie nowego.

Awatar użytkownika

#62117 19 kwie 2024, 8:49

Update

Siedząc i myśląc zacząłem dochodzić do wniosków. O ile rzeczywiście Age of sigmar uważam za spoko i prosty system. Tak rzeczywiście może nie warto odkrywać koła na nowo. Dlaczego wpadł mi do głowy system bardzo klasyczny, wręcz trochę zbyt prosty. Jednak oddający ducha starych pbfow. Czyli system prosty, gdzie rozwijamy tylko dziedziny ninja: ninjutsu, klanowe techniki, genjutsu, taijutsu itd.
Statystyki fizyczne będą zależne od naszego tai lub gujutsu. System będzie posiadał swój limit, dach. Nie będzie można robić postaci ponad to. Jednak tych ograniczeń będzie niewiele.
Statystyki fizyczne na forum to: siła, wytrzymałość, szybkość, uniki oraz celność. Wydając punkty w dziedziny wymagające rozwoju fizycznego otrzymujemy 2 lub 3 punkty do przeznaczenia w jedną z pięciu cech.

Wtedy będziemy mieć system prosty, jednak dający możliwość stworzenia różnych postaci.

Jeżeli chodzi o chakre cały czas zastanawiam się jak to rozegrać żeby nie było systemu: chakra 100. A jednocześnie nie tworzyć tabelek z kosztami chakry. Bo skoro wracać do korzeni to już na całego.

Co do rozwoju postaci to myślę, że byłby na tyle szybki żeby t. Jounina wbić w miesiąc jeżeli ktoś ma więcej czasu. Ale jak jest z czasem w praktyce wiadomo. Dlatego i tak skończy się zapewne na 3-4 miesiącach do tego poziomu.

Teraz pytanie. Czy taki prosty system byłby dla Was ok?
Czy ktoś widział już coś takiego? Nie chcę kopiować czyichś rozwiązań nawet nieświadomie. A nie znam wszystkich Naruto.

Awatar użytkownika

#62119 19 kwie 2024, 17:13

Można usunąć do kosza narazie. Chociaż pewnie jeszcze dam znać, ale nie chcę tego robić w sytuacji, kiedy nie znam daty powstania

ODPOWIEDZ ]