#13 "Kto pierwszy, ten lepszy" - rezerwacje

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]

#9717 22 lip 2015, 23:00

W ostatnim czasie fora pojawiają się tak szybko jak grzyby po deszczu. Na otwarcie każdego z nich czekają grupy, które wcześniej wypatrzyły interesującą zapowiedź. Mija wyznaczona godzina i najważniejszą misją jest zalogować się, wejść do tematu z rezerwacji i zgarnąć swoją ulubioną twarz.

Oczywiście o trzy czwarte wyglądów nie zdarzają się spory – zauważyłam ostatnio przypływ wyglądów alternatywnych oraz mało znanych aktorów, czy muzyków. Możliwe, że jest to wynik poszukiwań, większej otwartości oraz tego, że coraz więcej ludzi radzi sobie z drobną grafiką czy obróbką gifów (wycinaniu ich z filmików, tworzeniu podpisów). Czym według Was spowodowana jest ta zmiana?

Administratorzy forów wychodzą naprzeciw użytkownikom przy rezerwacjach. Pojawiają się podwójne rezerwacje. Można również rezerwować wizerunki dla znajomych (zazwyczaj i tak są przejmowane przez tę samą osobę). Ktoś wpadł też na pomysł rezerwacji pół godziny po otwarciu forum – daje to szansę użytkownikom na zarejestrowanie się w spokoju. Często podawane są kody rezerwacji już w zapowiedziach. Macie pomysły na jakieś inne rozwiązania/złote środki?

Chciałam również poruszyć temat przedłużania rezerwacji. Na starcie dostajemy 48 godzin albo 24, na stworzenie Karty Postaci. Później możemy prosić o dłuższą rezerwację, pisząc w temacie albo zwracając się do admina. Jedni stosują metodę „można przedłużyć o siedem” dni. Zdarzają się też tacy, co na dłużej. Inni pozwalają na podbijanie rezerwacji, kolejni zaś się na to nie zgadzają. Jakie rozwiązanie uważacie za najlepsze?

Co do wyglądów, o które biją się userzy – według mnie do świętej trójki niezmiennie należą: Nina Dobrev, Ian Somerhalder i Pheobe Tonkin. A kto jest w Waszej topowej trójce?

Awatar użytkownika

#9850 23 lip 2015, 21:44

Osobiście jestem zachwycona przypływem nowych wizerunków, sama również staram się wybierać te alternatywne, unikając tych bardziej popularnych wśród graczy, zawsze wprowadza to trochę świeżości i rozmaitości na forum, co jest dużym plusem. Zrobienie prostego avatara nie jest trudne, jeśli ktoś nie potrafi się posługiwać photoshopem, czy innym programem, zawsze może się ograniczyć do wycięcia określonego kształtu w paincie i gotowe. Z drugiej strony, mamy do dyspozycji mnóstwo źródeł z których możemy je zapożyczyć, niektórzy udostępniają je na Edenie, inni na prywatnych tumblrach lub blogach, nie wspominając o zagranicznych bazach z avkami, więc jeśli nie jest się w nastroju na zrobienie tego po swojemu, zawsze znajdzie się strona z której możemy coś dla siebie wybrać, a jeśli tylko się poszuka dokładnie, można znaleźć prawdziwe perełki także z alternatywnymi wyglądami. Istnieje też trzecia droga; zamówić w warsztacie, lub na tumblerze, który przyjmuje requesty, aczkolwiek to wyjście wymaga od nas trochę cierpliwości.

Jeśli zaś chodzi o długość rezerwacji, popieram tą na 48 godzin z możliwością przedłużenia o kilka dni, bądź cały tydzień, ale podbijania nie akceptuję. Dla mnie to sprowadza się do popularnego związku frazeologicznego związanego z psem ogrodnika („sam nie zje i drugiemu nie da”). Tydzień to naprawdę dużo, a jak się nie ma pomysłu na postać, to polecam sobie odpuścić bezsensowne zaklepywanie wizerunku a na forum wrócić po napływie weny na nową postać ;)

Co do świętej trójki wymienionej wyżej, trudno się nie zgodzić z tą opinią. Sama bym do bardzo popularnych wizerunków dodała Barbarę Palvin oraz Megan Fox, a wschodzącą gwiazdą pbf’ów jest Amber Heard, która zyskuje na popularności wśród graczy. Ostatnio zauważyłam, że trudno znaleźć sl’a, na którym nie ma postaci o tym wizerunku. Co do męskich, to wydaje mi się, że wzrasta znaczenie Jamiego Dornana.

I osobiście mam dość patrzenia na twarz pani Dobrev ;)

Awatar użytkownika
O mnie
jestem szamanem
Podziękował(a): 1 raz

#9856 23 lip 2015, 22:03

hahahaha, temat dla mnie XD ja nigdy nie mam problemu z rezerwacjami bo zwykle gram mega chamskimi, parchatymi ryjami, których nikt nie chce, wiec hulaj dusza piekła nie ma! swoją drogą - polecam, wchodzisz se na forko kiedy chcesz i o której chcesz i możesz sobie klepnąć ulubiony wygląd. albo nie, bo po co, skoro mam pewność, że nikt mi nie zakosi brzydkiej twarzy ;p
wierzę, że kiedyś rezerwować będzie można na czas nieokreślony, bo po co się ograniczać jak można nie XD
i fakt, o ijana zawsze są wojny, kompletnie nie rozumiem dlaczego bo to przecież pasztecior maks XD nawet ja nie biorę se takich parszywych ryjów, serio! fibi i amber moim zdaniem teraz najpopularniejsze, chociaż też nie ogarniam tego fenomenu i zawsze szczam w pory jak widzę kolejną wojnę o wizerunek XD w ogóle mega beczka jak ktoś się wkurza o ryjek, że niby ktoś zabrał, że jak tak można - przecież to jest ŚMIESZNE, nawet bardzo, pozdro dla ludzi pultających się o wizerunki, kocham was, bo dostarczacie mi beki, a przecież śmiech to zdrowie ;)

#9866 23 lip 2015, 22:15

Temat rezerwacji jest czymś co sprawia, że pojawia mi się na twarzy głupi uśmiech. Bawi mnie ten wyścig po buzię, rezerwacje na miesiąc przed otwarciem forum, histerię kiedy okazuje się, że wygląd już jest zaklepany, kłótnie kiedy jakiś wizerunek jest zajęty przez tydzień i już go zgarniam, bo właśnie wybiła minuta po tych siedmiu dniach i w ogóle to takie niesprawiedliwe, że ktoś miał czelność zająć MOJĄ aktorkę/modelkę/piosenkarkę/etc.

Nie chodzi o to, że wygląd nie jest ważny, bo jest. Uwielbiam wybierać wizerunek, często twarz sprawia, że mam pomysł na postać, a pewne cechy, drobiazgi w wyglądzie sprawiają, że to właśnie tą twarzą chcę grać. Ale jest tyle wizerunków, tyle twarzy, nowych i starszych… A mam wrażenie, że bardzo wielu użytkowników stawia na „modę” na pewne nazwiska. Nie wiem czemu. Może ma to zapewnić popularność? Więcej osób chcących mieć z tą postacią relacje?

Ja wolę grać i jeśli jakieś forum ma w sobie to coś, co zachęca mnie do zarejestrowania się, to nie zrażam się brakiem możliwości grania jakąś tam twarzą, którą sobie wymyśliłam – po prostu szukam kogoś innego, kto spełni moje oczekiwania. Możliwe, że mam o tyle łatwiej, że korzystam raczej ze swoich avatarów, więc kiedy znajduję wizerunek, a nigdzie nie ma prac z tą osobą, po prostu sama tworzę sobie avki. Ale to też słaba wymówka, jest tyle pracowni, są tumblr’y, jest eden…

Co do czasu rezerwacji, to nie mam jakiś szczególnych zastrzeżeń. 48h w zupełności mi wystarcza, a ewentualne możliwości przedłużenia do 3 dni, albo tygodnia są wystarczające. Nie pochwalam multi-rezerwacji dla koleżanki, czy kolegi, Ale to pewnie kwestia tego, że nie mam parcia na jakąś konkretną twarz… Przy czym tez mi to jakoś bardzo nie przeszkadza, jeśli komuś to potrzebne?

Na koniec, a propos TOP 3, zdecydowanie Dobrev (nie rozumiem fascynacji, jej twarz jest dla mnie bez charakteru i wyrazu), zgadzam się co do Palvin (ta drażni mniej, ale wciąż), a trzecie miejsce zostawiam dla święcących chwałę vlogerów ze słabymi jakościowo avatarami.

#9868 23 lip 2015, 22:18

Zmiana spowodowana jest tym, ze ludzie chcą wykreować swoją unikatową postać (niektórzy traktują ich jak żywych ludzi - potwierdzone info), a kiedy widzi się na kolejną forum jakaś Krysię o twarzy Niny Dobrev to nawet karta przestaje być wyjątkowa. Ewentualnie - jak to ma miejsce w moim przypadku - przyadkowo znajduję jakieś nowe modelki, aktorów i wiem, jaką powinni mieć historię. Ciągle wybieranie tego samego wyglądu jest nudne.

Brałem udział w takim wyścigu ze dwa razy i zawsze się uśmiałem, bo nikt nawet nie był zainteresowany powieleniem rezerwacji, więc ten problem jakby mnie nie dotyczy. Życie jest nowelom… Raz się udaje, a raz nie! Taki urok otwarcia forum.
Najlepszy jest czas kilku dni, nawet tygodnia. Wszystko można sobie na spokojnie rozpisać (szczególnie, jeżeli karta ma około dwóch tysięcy słów; ja nie kopiuję ze swojego archiwum, bez stresów oddać i cieszyć się akceptacją. Rezerwacje na dwadzieścia cztery godziny nieco mnie przerażają. <:

Dobrev oraz Somerhalder niezmiennie. Boże, czemu i dlaczego, czy kiedyś to minie? Mam nadzieję, że to nie jest zaraźliwe. Forum bez Fox lub Pavlin nie mogłoby istnieć! Ostatnio zauważyłem, że sporo jest Cary Delevingne, Eleizabeth Olsen i Dashy Dogusheva, natomiast dla jeszcze młodszych pań Tylor Swift. Z męskich, dość popularnych, warto wymienić na pewno Matta Bomera!

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#9888 23 lip 2015, 22:48

Ja w sumie nie wiem, co o tym myśleć. Racja, że ludzie niepotrzebnie się poddają temu szaleństwu, bo tak jak piszecie czasem można znaleźć takie perełki, że hoho. Warsztatów jest mnóstwo i tumblri, i wszystkiego, więc jeśli chciałoby się ten avek czy gif, czy cokolwiek to zawsze jest skąd to załatwić. Fajnie, że teraz właśnie ludzie zmieniają swoje myślenie i biorą te mniej znane wyglądy, bo tak jak napisał Insane, chcą wykreować coś unikalnego, jedynego w swoim rodzaju. Też nie przypominam sobie sytuacji, abym ciągle grała tym samym wizerunkiem, bo w swojej "karierze" miałam już ich mnóstwo. Tych gorących wyglądów staram się nie brać, czasem jest ta zachcianka "zobaczę, jak to jest, wezmę ten wygląd, pośmieję się, może wyjdzie coś fajnego". Wszak trudno o coś dobrego i wybitnego, bo jak widzę kolejną postać z Dobrev czy Somerhalderem to mam w głowie, że ta postać nie ma osobowości, wszak jej twarz była już tyle razy OBRABIANA. Echs. Ale znowu jeśli ktoś, kto jest w pbf od dawna i rzuca sobie wyzwanie takim wizerunkiem to też jest jakaś forma udowodnienia sobie, że nawet z niczego jest w stanie zrobić coś fajnego. Ja tak w sumie zrobiłam z Somerhalderem, którego zajęłam na jednym forum, żeby zobaczyć czy choć karta wyjdzie mi dobra. Długo nie pograłam, ale to bardziej z braku czasu, więc no wyszło jak wyszło, ale w sumie każde pisarskie doświadczenie traktuje jak fajną lekcję.
Także chętnie sięgam po nieznane wizerunki.

Jakiś czas temu mówiłam, że każde szanujące się forum musi mieć swoją Dashę Sidorchuk, ta moda przeszła. Teraz oczywiście Somerhalder, Tonkin, Candice iii Dobrev niezmiennie.

#9917 24 lip 2015, 1:32

Hah, a ja się wypowiem wyjątkowo krótko: nigdy nie miałam żadnego problemu z rezerwacją czy "podbieraniem sobie" wyglądów :D Nawet jeśli zdarzyło się, że ktoś już zajął twarz, którą lubię, zawsze miałam w zanadrzu wiele innych, które równie dobrze mogłam wybrać. Granie na mało znanych forach ma swoje wielkie plusy. ^^

#9925 24 lip 2015, 10:16

Temat rezerwacji jest czymś co sprawia, że pojawia mi się na twarzy głupi uśmiech.
Otóż to, nie mam fotografii Maddsa Mikkelsena, naglę tracę umiejętność pisania i czytania, #problemypierwszegoświata.
Macie pomysły na jakieś inne rozwiązania/złote środki?
.
Tak, kto pierwszy wrzuci całą, kompletną kartę jest gotowy do gry. On winien mieć dany avatar, nie ktoś, kto zajrzał na pięć minut, napisał "rezerwuję x" i zniknął na parę dni. Ten, kto się przyłożył, kto napisał coś, kto już chce grać jest lepszy niż ten, kto rejestruje się jako "bedzie" i zaklepuje mordkę. Albo piszemy, albo bawimy się w obrazki.

Ale nie gram na takich forach, to nie wiem jak to wygląda w praktyce. Tam, gdzie siedzę, są inne zasady, a króluję obrazki, dzięki którym nie ma dramy w stylu "ja rezerwowałam pierwsza!". Na przykład :)

#9926 24 lip 2015, 10:30

Ja nie rozumiem, serio nie rozumiem, dlaczego ostatnimi czasy ludzie mają w zwyczaju krytykować tych, którzy wolą grać bardziej znanymi wyglądami, bo z tego co zauważyłam, w odwrotną stronę to nie działa. Uważam, że każdy dobiera wizerunek według własnych preferencji, więc jeśli ktoś chce zabrać randomową blondynką z trzema zdjęciami - proszę bardzo. Ja sama stawiam na takie, przy których nie dość, że mam sporo grafiki, którą mogę użyć przy podpisach, czy avatarach (bo nawet jeśli sama potrafię obsługiwać programy graficzne, nie zrobię czegoś z niczego), znam również ich mimikę i zazwyczaj słyszałam ich głos. Fakt, jeśli o to chodzi, zawsze można posłużyć się w tej kwestii wyobraźnią, ale mi akurat łatwiej jest wtedy cokolwiek wybrać. Jeśli zaś chodzi o rezerwacje, same w sobie - zazwyczaj przy otwarciu nowego forum, ludzie wymyślają postać wcześniej; piszą poszukiwania, czasami nawet karty i niejednokrotnie ciężko jest wymyślić zamienniki, kiedy miało się przed oczami konkretną osobę, a nie zdąży się z rezerwacją. Ja sama nie jestem przeciwniczką alternatywnych wyglądów, ale dla siebie samej, najzwyczajniej w świecie ich nie lubię i nie uważam, że granie przeze mnie znanymi jest złą rzeczą. Jeśli zaś chodzi o te popularne wizerunki: zdecydowanie Nina Dobrev, Phoebe Tonkin, ostatnio Jamie Dornan, czy Margot Robbie, Sophia Bush może też, Elizabeth Olsen. Mam wrażenie, że ostatnio głównie te damskie są rezerwowane po piętnaście razy w jednym temacie, przy starcie forum - o męskie ludzie aż tak się nie biją.

edit. Swoją drogą, jak dla mnie wiele tych nieznanych wizerunków wygląda identycznie i rozróżniam je jedynie po kolorze włosów. Może to kwestia tego, że nie ma opcji, żeby bardziej poznać wygląd, którym się gra - ostatecznie oglądając pięć zdjęć, niewiele się z tego wywnioskuje. Dodatkowo, czasami mam wrażenie, że równie dobrze mogłabym wziąć na wygląd kogoś z moich znajomych i wyszłoby na to samo. Więc nie - nie jestem w stanie grać takimi wizerunkami, ale nie uważam też, że postaci z tymi znanymi są lepsze, czy na odwrót. Mówi się niby, że nie o avatar chodzi, więc w czym rzecz? Najważniejsze, żeby wygląd pasował do postaci. A śmianie się z szału przy rezerwacjach też jest bezsensowne; wydaje mi się po prostu, że ludzie, którzy grają znanymi aktorkami czy modelkami mają nieco ciężej pod tym względem, bo niczego się nie przewidzi ;)

#9928 24 lip 2015, 10:57

Z jednej strony cholera, lubię ten klimat ''przed otwarciem forum'' i rezerwacje, bo przyznajcie, że każdy czeka, jara się tymi wyglądami - to jest fajne! Też zawsze idę na pierwszy ogień, chociaż obecnie nie rezerwuję juz zbyt wiele wyglądów, o które mogłabym walczyć z innymi.

Ogólnie, też kiedyś miałam taki pomysł jak Apple, że to by było dobre uzależniać wygląd od razu od karty postaci na zasadzie ''kto pierwszy ten lepszy'', bo przecież teraz każde forum jakie ma się otworzyć ma swoją zapowiedź i jest dużo czasu na napisanie kilku zdań, ale z drugiej strony, ludzie są już przyzwyczajeni do starego systemu i jak z każdą zmianą - mogłoby być ciężko.

#9929 24 lip 2015, 11:02

Ej, ale jeśli chodzi o pomysł Apple: jeśli ludzie wiedzieliby, że trzeba najpierw napisać kartę, wyszłoby identycznie jak z rezerwacjami - pisaliby ją przed otwarciem, a potem wklejali na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy i jak dla mnie, wyszłoby na to samo.

+ swoją drogą, tak samo można napisać kartę na otwarciu i zaraz zniknąć; to, że ktoś ma ją napisaną wcześniej, nie czyni z niego dobrego użytkownika

Awatar użytkownika
Moje RPGi
erised, HV

#9946 24 lip 2015, 13:36

Ja w ogóle nie ogarniam tego całego rzutu na rezerwowanie wizerunku i jakieś wydumane zasady odnośnie tego. Owszem, mam mordki którymi po prostu lubię grać, bo mi się podobają, bo pasują do moich postaci i zamysłu na wątki, bla bla, ale jak widzę, że na forum jest zajęty jakiś wizerunek, który bardzo bym chciała wykorzystać, to po prostu szukam innego i po problemie... może jestem w tym jakaś dziwna, ale naprawdę, jak rezerwuję wizerunek, to często dopiero po napisaniu połowy karty postaci, kiedy nie mogę jej od razu skończyć, bo po prostu mam już zamysł dostosowany do tej konkretnej postaci na avie i potem nie chce mi się zmieniać koncepcji. A "bicie się" o wyglądy to już w ogóle śmiech na sali jak dla mnie. XD
Temat rezerwacji jest czymś co sprawia, że pojawia mi się na twarzy głupi uśmiech. Bawi mnie ten wyścig po buzię, rezerwacje na miesiąc przed otwarciem forum, histerię kiedy okazuje się, że wygląd już jest zaklepany, kłótnie kiedy jakiś wizerunek jest zajęty przez tydzień i już go zgarniam, bo właśnie wybiła minuta po tych siedmiu dniach i w ogóle to takie niesprawiedliwe, że ktoś miał czelność zająć MOJĄ aktorkę/modelkę/piosenkarkę/etc.
Nie chodzi o to, że wygląd nie jest ważny, bo jest. Uwielbiam wybierać wizerunek, często twarz sprawia, że mam pomysł na postać, a pewne cechy, drobiazgi w wyglądzie sprawiają, że to właśnie tą twarzą chcę grać. Ale jest tyle wizerunków, tyle twarzy, nowych i starszych… A mam wrażenie, że bardzo wielu użytkowników stawia na „modę” na pewne nazwiska. Nie wiem czemu. Może ma to zapewnić popularność? Więcej osób chcących mieć z tą postacią relacje?
O, żałuję że nie przeczytałam tego postu wcześniej. Zgoda w 100%.

Co do takiej elitki wyglądów - kiedyś ciągle widziałam wojnę Rosie Huntington-Whiteley (ugh), Ninę Dobrev (ughx2), Amber Heard (ugh x8), Barbarę Palvin (czyli jak dla mnie największe ugh) oraz Frania Lachowskiego, ale teraz to sama nie wiem. Chyba Phoebe Tonkin, tak, z tym macie rację, ale ostatnio ludzie zaczęli bardziej szperać w internetach i wygrzebywać ciekawsze wizerunki. Największa beka zawsze była dla mnie, jak jakaś parka rezerwowała sobie Biebera i Gomez, leżałam i sikałam. :roll:

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Lorne Bay

#9970 24 lip 2015, 15:45

maleficent pisze:edit. Swoją drogą, jak dla mnie wiele tych nieznanych wizerunków wygląda identycznie i rozróżniam je jedynie po kolorze włosów. Może to kwestia tego, że nie ma opcji, żeby bardziej poznać wygląd, którym się gra - ostatecznie oglądając pięć zdjęć, niewiele się z tego wywnioskuje. Dodatkowo, czasami mam wrażenie, że równie dobrze mogłabym wziąć na wygląd kogoś z moich znajomych i wyszłoby na to samo. Więc nie - nie jestem w stanie grać takimi wizerunkami, ale nie uważam też, że postaci z tymi znanymi są lepsze, czy na odwrót.
O to to. Wolę już chyba Dornana obok Somerhaldera, Dobrev i Tonkin, niż 5 rudych dziewczyn, których nie znam, a ich twarze są dla mnie takie same.

Nie umiałabym zagrać kimś, kogo widziałam na trzech zdjęciach i stwierdziłam, że jest fajny. Nie no, pewnie bym potrafiła, w końcu fora są od tego, żeby próbować, testować, ale chyba mi się nie chce. Mam w głowie zarys postaci, wiem, czego sama po niej oczekuję i nie chce mi się myśleć w jaki sposób ta śliczna modelka X z fajnego zdjęcia uśmiecha się, kiedy widzi małego pieska, a jak wygląda jej szyderczy uśmiech. Wolę znane mi (albo inaczej - oswojone mi) wizerunki, przyuważone gdzieś w filmie/serialu. Mogę przewidzieć ich mimikę, gesty, przez co jest mi łatwiej pisać, tutaj w całości zgadzam się z maleficent, ale duża ilość grafiki jest dla mnie rzeczą drugorzędną. Mogę mieć jeden avek przez cały czas grania na forum. Totalnie mi to nie przeszkadza. :viva:

#9972 24 lip 2015, 15:53

w końcu fora są od tego, żeby próbować, testować
Nie. Fora są od tego, by pisać, a jeśli warunkiem niezbędnym by pisać jest fotografia jakiegoś Dornana czy innego bożyszcza nastolatek z serialu, to jest mi po prostu przykro. Po tym wszystkim co tu widzę i czytam mam wrażenie, że nie liczy się karta postaci, treść postów, tylko zdjęcie jakiegoś rozpoznawalnego człowieka - i to JA muszę mieć to zdjęcie. Bo jak ona albo on je dorwie, to jest tragedia, a nie potrafię napisać posta, gdy zamiast Dornana jest ktoś tylko do niego podobny.
Najważniejsze, żeby wygląd pasował do postaci.
Od tego jest pole "wygląd" w karcie postaci :)

Awatar użytkownika
Moje RPGi
erised, HV

#9986 24 lip 2015, 18:41

Apple pisze:Od tego jest pole "wygląd" w karcie postaci :)
Które, niestety, stosowane jest teraz w kartach na bardzo niewielu forach.

EDIT
Choć kiedyś było zasadą, że pojawia się pole "wygląd", a osoba na avatarze miała tylko odpowiadać z grubsza opisowi, nawet nie zawsze było miejsce w karcie na wpisanie nazwiska danej osoby, bo zdjęcia wyszukiwane przez użytkowników były często losowe, znalezione gdzieś na końcu internetów, i użytkownik jakoś umiał bazować na jednym zdjęciu i chociaż mógł opisać postać bardziej tak, jak ją widzi.