#11 Konkursy z nagrodami na forach

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]

Czy konkurs, w którym wygrać można realne nagrody skłoniłby Cię do gry?

Tak
7
21%
Nie
22
65%
Zależy od nagród
5
15%
Liczba głosów: 34

#8625 29 cze 2015, 12:21

*puk puk* ekhem, no dobrze, więc mam taką małą sprawę, którą chciałbym poddać dyskusji (a właściwie głosowaniu).

Proste pytanie (chociaż pewnie okaże się, że nie takie proste ;P): czy konkurs zorganizowany na forum pbf (zakładam zupełnie nowe lub istniejące nie dłużej niż dwa miesiące) z realnymi nagrodami (książki, gry, bony upominkowe) skusiłby Was do rejestracji i wzięcia z nim udziału?

Konkurs polegałby na przeprowadzeniu najciekawszej konkursowej sesji (gracze losowani byliby w pary, ewentualnie mogliby kogoś ze sobą przyprowadzić), przy czym nagrody wędrują do obu osób. Sesje ocenia administracja (po jednym głosie ma każdy z adminów) plus ankieta dla graczy (wynik z ankiety to dodatkowy głos). Do konkursu dopuszczeni zostaliby wyłącznie gracze, którzy mają przynajmniej dwutygodniowy staż na forum i przeprowadzili co najmniej 2 sesje - dlatego konkurs zostałby ogłoszony z około miesięcznym wyprzedzeniem.

W pytaniu nie chodzi mi o sens konkursu, formę, jakąś "uczciwość" wyboru zwycięzcy, tylko o sam problem - czy konkurs w powyższej formie skusiłby Was do uczestnictwa w nim. Prosiłbym, żebyście głosując na tak, nie lub zależy od nagród na chwilę zapomnieli o tych aspektach - ale będę wdzięczny, gdy przy jakimś ale wpiszecie je w komentarzach :D

#8626 29 cze 2015, 13:10

czy konkurs zorganizowany na forum pbf (zakładam zupełnie nowe lub istniejące nie dłużej niż dwa miesiące) z realnymi nagrodami (książki, gry, bony upominkowe) skusiłby Was do rejestracji i wzięcia z nim udziału?
Nie. Skąd pewność, że takie forum w ogóle przetrwa miesiąc i dojdzie do konkursu? Co innego organizowanie konkursów na forach istniejących x czasu, co innego fora nowe, świeże. Jeśli mam do wyboru iść na (przykładowo) Cytadelę, która żyje już lata i co jakiś czas sypie normalnymi grami komputerowymi, książkami, koszulkami czy kubeczkami, a iść na forum które dopiero co się otworzyło i już ogłasza konkurs (który odbędzie się za miesiąc), to wybór jest banalny.

Idę tam, gdzie wiem, że się opłaca. Nie tam, gdzie za miesiąc forum może zniknąć z internetu, jak to wiele razy było.

#8628 29 cze 2015, 13:53

Jestem na nie. Realne nagrody zdecydowanie nie, co innego wirtualne (jakiś podpis graficzny czy nawet te wyróżnienie kolorem).

Pbfy mają być miejscem zabawy, gdzie można na chwilę odpocząć od realnego świata i wejść w całkiem inny. Robię to bez znaczenia czy idę na jakieś forum bo jest tam konkurs, gdzie mogę wygrać książkę, czy ma fajny wygląd albo fabułę. Więc konkurs z nagrodami jakoś nie specjalnie by mnie tam zaciągnął.

Głupio by mi było naciągać kogoś na koszta związane z wysyłką książki czy na sam jej ewentualny zakup (chyba, że chcesz się pozbyć jakichś niepotrzebnych rzeczy, nawet książek, ale wtedy lepiej położyć je w regale miejskim czy zanieść do biblioteki).

#8633 29 cze 2015, 15:06

Podpisuję się pod tym, co napisała Cariret, a poza tym... Musiałabym podać swój adres, dane osobowe. Niekoniecznie by mnie to cieszyło.

+ dasz palec, zjedzą rękę. Dasz komuś książkę to potem będzie tak, że książka to za mało. Nie. Pbfy powinny zostać stricte wirtualne.

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#8659 29 cze 2015, 18:40

Konkurs jak konkurs, czy to organizowany przez forum czy coś innego pozostaje konkursem. Nie ma dla mnie znaczenia czy jest on na forum lub go nie ma, bo jak nie odpowiada mi tematyka to zwyczajnie nie pójdę bez względu na złote góry w konkursie. Myślę, że to forma zabawy dla graczy i nie ma co jej sobie odmawiać, a to czy nagroda będzie materialna czy w formie podpisu to już szczegół. Liczy się bardziej gest, jak ludzie są ogarnięci to podanie tych danych to szczegół. Przecież nikt Ci nie przyjedzie z czołgiem do domu, ani nie ogarnie u Ciebie imprezy. Wiadomo byle komu tego nie podasz, ale no... Nie sądze, aby to był wielki grzech zorganizować konkurs z nagrodami materialnymi.

Awatar użytkownika

#8739 30 cze 2015, 12:26

cariret pisze:Jestem na nie. Realne nagrody zdecydowanie nie, co innego wirtualne (jakiś podpis graficzny czy nawet te wyróżnienie kolorem).

Pbfy mają być miejscem zabawy, gdzie można na chwilę odpocząć od realnego świata i wejść w całkiem inny. Robię to bez znaczenia czy idę na jakieś forum bo jest tam konkurs, gdzie mogę wygrać książkę, czy ma fajny wygląd albo fabułę. Więc konkurs z nagrodami jakoś nie specjalnie by mnie tam zaciągnął.

Głupio by mi było naciągać kogoś na koszta związane z wysyłką książki czy na sam jej ewentualny zakup (chyba, że chcesz się pozbyć jakichś niepotrzebnych rzeczy, nawet książek, ale wtedy lepiej położyć je w regale miejskim czy zanieść do biblioteki).
Zgadzam się w stu procentach.

Awatar użytkownika
O mnie
jestem szamanem
Podziękował(a): 1 raz

#8745 30 cze 2015, 13:38

Przecież nikt Ci nie przyjedzie z czołgiem do domu, ani nie ogarnie u Ciebie imprezy.
ja bym to zrobiła, wielka impra na trzysta osób, alko swoje, narko swoje, bierzta i przybywajta! :lol:

No i też zaznaczyłam nie, ale nie mam nic do dodania, Cariret i Jordana napisały już wszystko :hihi:

#8749 30 cze 2015, 13:49

nikt Ci nie przyjedzie z czołgiem do domu
Są różni ludzie... niektórzy potrafią zamawiać pizzę przez pół dnia, albo kilka ton węgla bo mają imię, nazwisko i adres i wtedy myśl człowieku, jak sobie z tym radzić :)

Awatar użytkownika

#41542 22 cze 2018, 16:35

Podepnę się pod temat.

Konkurs z nagrodami może być nie tyle zachęcać graczy PBF do zagrania, ale odpowiednio zorganizowany może przyciągnąć osoby niezwiązane z tematyką. Wystarczy zrobić konkurs literacki i promować go na forach literackich i tym podobnych, tam ludzi łasych na książki i tego typu rzeczy jest sporo.

Co do kosztów, wystarczy trochę się wysilić i poszukać jakiejś firmy która by je za sponsorowała w zamian za promocję. Ostatnio na Granicy ogranizowaliśmy takin konkurs (LINK), gdzie nagrody ufundowało nam wydawnictwo Papierowy Księżyc.

ODPOWIEDZ ]