Na jakim RPG byście zagrali?

Masz pomysł na RPGa, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Istnieje i tyle starczy xD
Moje RPGi
London Eye oraz czekam na jakieś inne, które mnie zaciekawi
 LapiAzur#8974

#58354 17 lip 2022, 14:56

Wilczek pisze:
20 cze 2022, 19:11
Baba pisze:
20 cze 2022, 16:31
Truposze - mogą być te z uniwersum TWD lub World War Z. Last of us też byłoby miło ujrzeć! Jakieś urban fantasy z magią
Obrazek

Przygarnąłbym jakąkolwiek postapokalipsę, niekoniecznie muszą to być truposze. Jakiś blackout, odcięcie od reszty świata, zbuntowane maszyny, potwory czy mutacje też brzmią dobrze.
O tak! Brakuje jakiegoś dobrego postapo, takiego z motywami przetrwania itd. Nie musi to być koniecznie epidemia truposzy ale najazd obcych niczym z 5 fali, czy coś w tym stylu. Nawet jakaś katastrofa typu zlodowacenie, globalne ocieplenie itd byłoby miodne. Kiedyś miałem pomysł by osadzić akcję takiego forum na jakimś statku wycieczkowym, czy coś... w sensie, przetrwali tylko ludzie na nim i schodzą jedynie na ląd w poszukiwaniu jedzenia i innych cennych zapasów
3 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
czekam na postapo
Podziękował(a): 7 razy
 Wilczek#2397

#58473 30 lip 2022, 23:31

Forum na podstawie netflixowego Zielonego Węża. Postapokaliptyczny wymiar, gangi demonów i horda potworów. Najlepiej przed wydarzeniami z filmu, choć po mogłoby być równie dobrze.

Awatar użytkownika

#58487 02 sie 2022, 22:09

cuks pisze:
03 cze 2022, 16:44
nata pisze:
03 cze 2022, 9:25
cuks pisze:
02 cze 2022, 12:01
b) Warszawa - bo dawno nie było, a dobrze zrobiona zawsze się sprzeda, tym bardziej, że obecnie niczego polskiego nie widzę.
Warszawę bym sama zrobiła, pomogła, sypnęła groszem nawet :pls:
Same! Tym bardziej, że dawno nie było i zwyczajnie brakuje czegoś polskiego no!
Podbijanko

Awatar użytkownika
Moje RPGi
W planach mam pewien twór w odległym czasie. Aktualnie gram na Hashira i Król Lew*

* - Hiatus (przerwa).
Raz jestem, raz mnie nie ma
Podziękował(a): 6 razy

#58488 02 sie 2022, 22:20

Fajnie gdyby powstało forum powiązane ze szkołą magii z mitologią Słowiańską i innymi istotami z nimi powiązane. Szkoła mogłaby być zainspirowana z Harrego Pottera. A cała otoczka mogłaby powstać w Polsce z wymyślonym światem i wybranym miasteczkiem w rzeczywistości. :loff: :<3:
1 Obrazek
Bywam częściej na discordzie, niż na Edenie. Pytania kierujcie na mój priv discorda.

Update: poszukuję korektora do opisów na Urban Fantasy - Aurum Regis

#58490 03 sie 2022, 3:25

A gdyby tak stworzyć forum, którego akcje dzieje
się w Warszawie, ale z jakiegoś fantastycznego uniwersum? Na przykład byłyby spotkania anonimowych krwiopijców lub przedmiot szkolny "latanie na miotle"?

Awatar użytkownika
O mnie
szukam miejsca by znów dużo grać ale na razie tylko dużo pracuję i tylko Netflix mnie odstresowuje
Moje RPGi
czekam na coś fajnego!
chwilowo niedostępna
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 1 raz

#58491 03 sie 2022, 11:14

Viv pisze:
03 sie 2022, 3:25
A gdyby tak stworzyć forum, którego akcje dzieje
się w Warszawie, ale z jakiegoś fantastycznego uniwersum? Na przykład byłyby spotkania anonimowych krwiopijców lub przedmiot szkolny "latanie na miotle"?
Jestem totalnie na tak jeśli chodzi o Warszawę. W powyższym przypadku niestety zdecydowanie "nie " :(
Ale może znajdą się chętni na coś takiego ;)

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#58496 04 sie 2022, 10:46

cuks pisze:
03 sie 2022, 11:14
Viv pisze:
03 sie 2022, 3:25
A gdyby tak stworzyć forum, którego akcje dzieje
się w Warszawie, ale z jakiegoś fantastycznego uniwersum? Na przykład byłyby spotkania anonimowych krwiopijców lub przedmiot szkolny "latanie na miotle"?
Jestem totalnie na tak jeśli chodzi o Warszawę. W powyższym przypadku niestety zdecydowanie "nie " :(
Ale może znajdą się chętni na coś takiego ;)
Warszawa (niekoniecznie fantastyczna) byłaby super *.*
1 Obrazek

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 1 raz
 Dorek Chlorek#8650

#58497 04 sie 2022, 13:42

Viv pisze:
03 sie 2022, 3:25
A gdyby tak stworzyć forum, którego akcje dzieje
się w Warszawie, ale z jakiegoś fantastycznego uniwersum? Na przykład byłyby spotkania anonimowych krwiopijców lub przedmiot szkolny "latanie na miotle"?
To jest bardzo szalony pomysł, ale nawet mi się podoba! Chociaż samej Warszawy nie lubię to ta okraszona magią mogłaby mieć w sobie coś nowego! Tylko boję się, że może złapać vibe Katarzyny Bereniki Miszczuk z jej słowiańskiej serii osadzonej we współczesnej Polsce. To wtedy troszkę meh :/
Obrazek

Awatar użytkownika

#58498 04 sie 2022, 17:48

Houndour pisze:
04 sie 2022, 13:42
Viv pisze:
03 sie 2022, 3:25
A gdyby tak stworzyć forum, którego akcje dzieje
się w Warszawie, ale z jakiegoś fantastycznego uniwersum? Na przykład byłyby spotkania anonimowych krwiopijców lub przedmiot szkolny "latanie na miotle"?
To jest bardzo szalony pomysł, ale nawet mi się podoba! Chociaż samej Warszawy nie lubię to ta okraszona magią mogłaby mieć w sobie coś nowego! Tylko boję się, że może złapać vibe Katarzyny Bereniki Miszczuk z jej słowiańskiej serii osadzonej we współczesnej Polsce. To wtedy troszkę meh :/
Myślę, że to mogłoby ciekawie wyglądać na przykład w oparciu o VM. Choć na takie paranormalne/urban fantasy/sci-fi wątki to najchętniej widziałabym amerykańskie przedmieścia drugiej połowy XXw. Klimaty ET, Goonies, IT, Stranger things czy (komiksowych lub świeżego serialu) Paper Girls.

Generalnie ukochałabym za takie amerykańskie przedmieścia lat 60s lub tych nieco mniej szowinistycznych i nam bliższych 70s, 80s, 90s… Choć koniecznie bez komórek, bo to jednak zapewnia specyficzny klimat i pomaga pchnąć wątki w nieco inną stronę niż zazwyczaj.

#58502 05 sie 2022, 17:30

Ja to w sumie najbardziej pragnę forum ze smokami, które przybierają ludzką postać. Na przykład uniwersum Talon.

Awatar użytkownika
O mnie
Istnieje i tyle starczy xD
Moje RPGi
London Eye oraz czekam na jakieś inne, które mnie zaciekawi
 LapiAzur#8974

#58559 14 sie 2022, 21:01

Coraz mocniej chodzi mi po głowie forum postapo, nawet w standardowym klimacie truposzy, czy też jakiegoś zabójczego wirusa. Myślę, planuje..ogólnie debatuje w sobie nad dwoma ramami czasowymi, gdzieś koło 1963 i tu bym się wzorował na książce szczury Wrocławia lub trochę wcześniejszy okres i miejsce akcji działoby się na morzu, podczas gdy epidemia dosłownie wyludniłaby lądy, tak więc cała akcja działaby się na trzech bliźniaczych masztowcach, a gracze dostęp mieliby do lądów podczas zdarzeń dopłynięcia do jakiegoś miejsca. Ogólnie to tylko czysty zarys, nawet nie wiem czy byliby chętni, bo jednak czasy nie te i bardziej popularne wizy by odpadały... co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Moje RPGi
czekam na postapo
Podziękował(a): 7 razy
 Wilczek#2397

#58561 14 sie 2022, 22:01

Shuvi pisze:
14 sie 2022, 21:01
cała akcja działaby się na trzech bliźniaczych masztowcach, a gracze dostęp mieliby do lądów podczas zdarzeń dopłynięcia do jakiegoś miejsca
Ta część brzmi fajnie, wybór czasów już mniej.

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#58562 14 sie 2022, 22:29

A gdyby tak stworzyć forum oparte na dawnej cywilizacji, którą można byłoby dowolnie wykreować (kulturę, stopień zaawansowania technicznego). Za inspiracje mogłaby posłużyć twórczość Grzegorza Rosińskiego (komiksy Thorgal i wątek dziecka gwiazd) oraz literatura popularnonaukowa dotycząca astroarcheologii i odkryć, które powoli trzęsą fasadą obecnie znanej historii człowieka :D
Brakuje mi takiej kostiumowej fantastyki, a właśnie wcześniej wspomniana przeze mnie "dowolność w kreacji" mogłaby nieco złagodzić obawę przed ogarnianiem tematu bo "historia". Tworzyły się już fora o grze o tron więc na pewno i takie dałoby radę! :omnomnom:

A jak nie to co wyżej, to tęsknie za kostiumówką (fantasy z realnymi wizerunkami, Dziki Zachód, czasy wiktoriańskie ect) oraz potterem obsadzonym w USA lata 1920 lub wcześniejsze :box:
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Próbuję być odpowiedzialna, ale jakoś mi nie idzie
Moje RPGi
Nowy Orlean
Czas już na zimowy sen Potem pisać będzie lżej
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 2 razy

 moonlight_13

#58576 17 sie 2022, 20:06

Wampiry, wilkołaki, wiedźmy lub czarodzieje... pliska
SL już się za bardzo mi przejadły T-T
1 Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
ukradnę ci pieska jak nie będziesz patrzeć
Moje RPGi
Secrets of London, Die Ac Nocte
Podziękował(a): 13 razy

 saiko#7428

#58577 18 sie 2022, 9:55

TinTincia pisze:
17 sie 2022, 20:06
Wampiry, wilkołaki, wiedźmy lub czarodzieje... pliska
Podbijam!