Wizzardy

Awatar użytkownika
Moje fora
Wizz

#52775 14 lip 2020, 12:19

Nowopowstałe forum na bazie potterowskiego uniwersum, zbudowane od podstaw przez grupę przyjaciół. Założone zostało z myślą o osobach chcących rozszerzyć świat znany z książek o inne aspekty magii i umożliwić rozwój postaci w nieszablonowych kierunkach.
→ Można już oficjalnie rozpocząć rozgrywkę, jednak pewne elementy będą modyfikowane na bieżąco. Żadna z nas nie prowadziła forum od dawna, więc dopiero się rozkręcamy.
  Fabuła forum
  Rok 2018. Wydarzenia sprzed dwudziestu lat są już tylko wspomnieniem zapisanym na kartach historii, a odbudowany z ruiny Hogwart tętni życiem. Świat czarodziejów zmienił się nie do poznania, a choć pewne uprzedzenia i ostrożność wobec mugoli okazały się niemożliwe do wykorzenienia, bez wątpienia wzrosło zainteresowanie wynalazkami czy zwyczajami niemagicznych. Nie brakuje eksperymentatorów, którzy za główny cel obrali sobie połączenie dwóch tak różnych od siebie światów. Uznawana do tej pory za niemożliwą koegzystencja magii i elektroniki według niektórych znalazła się na wyciągnięcie ręki; ci bardziej rozsądni przewidują, że po wielu obfitujących w wybuchy i inne wypadki próbach uda się zmusić te dwie przeciwne siły do współpracy. Chętnych do spróbowania tych nowych, ekscytujących wynalazków z pewnością nie brakuje, jednak wraz z rosnącą fascynacją światem niemagicznym szybko zaczęli się pojawiać także jej przeciwnicy.
  Chociaż stare ideały upadły, na ich zgliszczach powstała nowa arystokracja - czarodzieje czystej krwi nie mówią już wprawdzie głośno o dawnej ideologii, ale niewątpliwie posiadają swoją zamkniętą, elitarną społeczność. Świat poszedł do przodu, jednak nie przeszkadza im to w kultywowaniu dawnych tradycji i odcinaniu się od przeciętnego ludu. Nic dziwnego, że na nowo pojawiają się głosy, że należy umocnić pozycję czarodziejów w świecie. Wraz odsunięciem czystości krwi na dalszy plan, wyznacznikami statusu stały się pieniądze, wpływowe posady i znajomości.
   Przydatne informacje
   Poradnik nowego gracza.
   Informacje o statystykach.
   Mechanika jest oparta na systemie kostkowym, jednak chcemy, żeby była tylko dodatkiem do PBF-u, a nie jego główną siłą napędową.

   ODPOWIEDZ ]