Magiczna Rosja, Petersburg

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
 vanya#4483

#49638 06 paź 2019, 19:11

Obrazek
M a g i c z n a R o s j a
Petersburg, 1997

„I dni pełne mroku i strachu nastały pod panowaniem Agrafeny Obłąkanej. I świat magiczny rozkwitł na nowo, przyoblekając żałobne barwy. I wzgórza krwią spłynęły, nieodwracalnie barwiąc trawy szkarłatem. I księgi zapełniane były inkantacjami rozpalającymi pożogę w żyłach przy ich wypowiadaniu. I całe pokolenia czarodziejów na wieki zapomniały, czym jest spokój, czym jest czysta magia, czym sprawiedliwość i słuszna kara. I stoły zastawiane były kielichami krwi pełnymi. I co wieczór brat zarzynać miał brata. I nie chroniłaby cię twoja godność, ni góry rubli, za którymi mógłbyś się schować, ni przekonania, które więziła ci w gardle, nim zdołałbyś je wyartykułować. I lata mijały, obracając się w dziesiątki dekad, nim ktokolwiek odważył się położyć kres krwawej tyranii Szalonej Wiedźmy. Lecz obrońcy, choć długo zwlekali, wyszli z ukrycia, niosąc światło nowego początku, przywracając pamięć czarodziejskiej tożsamości nieprzyodzianej karmazynową posoką, obiecując pisanie historii z każdym, kto zapragnie ją tworzyć. I już na zawsze trzy wspaniałe nazwiska – Aristov, Kuragin, Romanov – oznaczać miały tylko harmonię. Harmonię, która miała zachować się pod nazwą Starszyzny.
I minęło trzysta długich lat, pełnych kłamstw i łgań, niecnych intryg i nieudanych buntów; dla jednych czas glorii i chwały, a dla innych – ucisku i przeraźliwej biedy zaglądającej do okien domostw zwykłych czarodziejów. I w trudnych momentach nikt już nie wiedział, co było prawdą a co kłamstwem; czy świat przed Szaloną Wiedźmą był na pewno taki, jak niektórzy go opisywali w bylinach ruskich, skoro tyranii nigdy nie nastąpił ostateczny kres. Poszukiwania prawdy i odpowiedzi stawały się więc coraz śmielsze i częstsze, lecz każdy głos rozsądku starano się brutalnie tłumić. I w końcu nadszedł zmierzch oznaczający nagły koniec ery wielkich rodów, którego nie dało się już powstrzymać, jak u schyłku wieku przewidział jeden z największych wieszczów ruskich…”.


XX wiek rozpoczął się pod sztandarem rewolucji – nie tylko w świecie mugolskim, ale także magicznym. Era wielkich rodów zgodnie z niejednoznacznie interpretowaną przepowiednią Vsevoloda miała niespodziewanie się zakończyć, co ostatecznie było tylko połowicznie prawdą. Choć życie polityczne w Rosji liberalizowało się, to zwykli czarodzieje wciąż pozostawali niezadowoleni, dlatego zmodernizowano Ministerstwo Magii, Magiczny Sąd, Białą Gwardię i zezwolono na działalność partii i stowarzyszeń. Mimo to, coraz częściej i głośniej mówiło się, że osławiona i wyniesiona na piedestały Starszyzna to nikt inny, niż zakłamana i żądna nieustannego sprawowania władzy grupa hegemonów; że w dalszym ciągu wprowadzane przez nią coraz wymyślniejsze dekrety zaczynały zakazywać zbyt wiele, pozbawiając w rzeczywistości czarodziejów ich magicznej tożsamości, o którą podobno tak zaciekle walczyli. Nikt z ówczesnej Starszyzny nie spodziewał się jednak, że to właśnie ten ruch przyczyni się do jej upadku, który zbiegł się wraz z rewolucją październikową 1917 roku. Doprowadziło to do nieodwracalnych zmian ustrojowych, które później zyskały miano I Rewolucji Magicznej. Starszyzna, niegdyś nazywana też Radą Czarodziejów składającą się z Nestorów najważniejszych dynastii magicznych, po wielu naciskach i tragedii w rodzinie Romanovów zmieniła swój kształt, co utworzyło tym samym nowe, nieznane kształty świadomości klas społecznych w magicznej Rosji.
Z biegiem lat na scenie politycznej powstało wiele nowych partii, niemniej jednak nie wszystkie z nich były w stanie się na niej utrzymać. Wśród najważniejszych grup aktualnie można wyróżnić Partię Socjalistyczną o nazwie Rodina powstałą tuż po rewolucji, Partię Szlachecką, która jest spuścizną po dawnej Starszyźnie dziś określaną przez niektórych czarodziejów Sabatem czy choćby Partię Separatystów – w rzeczywistości najmniejszą ze wszystkich ugrupowań w polityce rosyjskiej z racji tego, że echo komunistycznej ideologii odbiło się w świecie magicznym tylko częściowo i ledwo zauważalnie, zyskując na uznaniu wyłącznie wśród rodzin o brudnej krwi. Pluralizm polityczny bez wątpienia doprowadził do wielu zmian w rosyjskim społeczeństwie, którego problemy przez długie lata były zamiatane pod dywan. W porównaniu jednak do krajów zachodnich, Wschód w dalszym ciągu nie był w stanie nadrobić zacofania gospodarczego, do którego w dużej mierze przyczyniły się nierówności klasowe, czego nie zniwelowała nawet I Rewolucja Magiczna. I choć kolos na glinianych nogach w postaci dawnej Starszyzny nieoczekiwanie runął, to nie zakończyło to problemów społecznych, jak i prób przejęcia władzy w Rosji.
Jest 1997 rok. Wszechobecnie panujący nastrój niepokoju związany z rychłym końcem tysiąclecia i coraz powszechniejszymi spekulacjami na temat końca świata stał się prawdziwą zmorą – ulice miast zalała fala szarlatanów oferujących zbawienie duszy, gwałtownie wzrosła liczba samobójstw, a rządzące partie i koalicje od dłuższego czasu nie potrafią znaleźć między sobą nici porozumienia. Kilka dni temu tymczasowy konflikt zaogniła Wielka Ucieczka Czarodziejów z Chatangi, jednego z najpilniej strzeżonych więzieni na świecie. Wciąż nie wiadomo, kto tak naprawdę za tym stoi, przez co mogłoby się wydawać, że Starszyzna nabrała wody w ustach. Mimo to, wiszące nad Magiczną Federacją Rosyjską nieuniknione zachwianie politycznych sił sprowokowało przyspieszenie wyborów, aby uniknąć kolejnej rewolucji. Choć scena polityczna zaczyna wrzeć, to życie czarodziejów zdaje się w dalszym ciągu przebiegać relatywnie spokojnie – Petersburg to wciąż jedno z bezpieczniejszych miast w tej części świata. Wszystko jednak zapowiada się, że wkrótce to może się zmienić, jeśli Ministerstwu Magii i Białej Gwardii nie uda się zapanować nad sytuacją, wszak ucieczka czarnoksiężników to zły omen. Omen, który nie powinien być zlekceważony. W innym przypadku kto wie, co czeka magiczną Rosję…

https://discord.gg/gbfKf9d

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#49682 12 paź 2019, 20:39

Ogłoszenie

Bardzo cieszymy się, że tak licznie przybyliście na nasze forum. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami jak najdłużej! Jak mogliście zauważyć – dziś zostały dodane nowe misje. W dalszym ciągu zachęcamy do zapisywania się na wiec Partii Socjalistycznej Rodina, który wystartuje w poniedziałek.

Z racji tego, że chcemy zachować regularny upływ czasu, zdecydowaliśmy się założyć kalendarz fabularny, w którym będziemy z uprzedzeniem pisać, kiedy nastąpi zmiana miesiąca. Średnio miesiąc fabularny będzie się zmieniać co półtora miesiąca realnego, dlatego zachęcamy do aktywnego grania.

W osiągnięciach fabularnych pojawiły się również nowe odznaki dotyczące zawodu postaci i zadań technicznych. Przypominamy przy okazji, że metrykę w magicznym klaserze każdy użytkownik uzupełnia już samodzielnie – dopiero pozostałe odznaki są dodawane wyłącznie przez administrację.

Kolejne nowości, jak i misje pojawią się niedługo – wraz z upływem października. Tymczasem zapraszamy Was do zapisów na wydarzenia, wykonywania loterii Welesa, zdobywania osiągnięć fabularnych, rozgrywania własnych sesji i korzystania z koncertu życzeń Welesa. Do usłyszenia wkrótce!

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#50919 18 lis 2019, 22:33

Wraz z obrzędem Dziadów październik odszedł do przeszłości. W listopadzie robi się już coraz ciemniej i zimniej. W połowie miesiąca na Petersburg mają spaść pierwsze śniegi. Na ostatnie dni dobrej pogody przypadnie święto Turów, połączone w tym roku z jubileuszową Gonitwą w Kazaniu. Goncharovowie postanowili uhonorować swoją rodzinną tradycję pomimo coraz częstszych ostrzeżeń Białej Gwardii. Ze względu na nadchodzące wybory grudniowe, żarliwe deklaracje zaangażowania w sprawę ucieczki napływają od wszystkich stronnictw politycznych. Według zapewnień Dumy Rosji i rzecznika Białej Gwardii, niedługo opublikowane zostaną listy zbiegłych z Chatangi więźniów, a w życiu magicznych obywateli mogą pojawić się konieczne regulacje celem poprawienia bezpieczeństwa. W Petersburgu zaczyna panować coraz bardziej napięta atmosfera.

Zgodnie z zapowiedziami przechodzimy do kolejnego miesiąca. Prosimy jednocześnie o kończenie październikowych sesji, zwłaszcza tych z początku października. Wraz z listopadem wprowadzamy miesięczne rozliczenia, które nie tylko zmotywują Was do prowadzenia dzienników fabularnych, ale i pozwolą zdobyć punkty do sklepiku Mistrza Gry. Od bieżącego okresu fabularnego, za dokładne uzupełnienie rozgrywek w dzienniku (data i opis) w przeciągu dwóch tygodni od końca danego miesiąca, każdy użytkownik ma szansę otrzymać 20 punktów doświadczenia. O nie z kolei należy zgłaszać się w aktualizacji danych postaci. Prosimy jednocześnie, by wszystkie sesje z rozliczanego miesiąca, były przy tym zakończone lub – w miarę możliwości – zbliżały się ku końcowi.

Powoli zbliżamy się do końca obrzędu Dziadów, dlatego rozpoczynamy zapisy na tegoroczną Gonitwę wyjątkowo połączoną z Turami, która odbędzie się oficjalnie 10 listopada w Kazaniu. W najbliższym czasie pojawią się również zapisy na kolejne misje poboczne. Dodatkowo ruszyła loteria Welesa #2, dlatego tych, którzy nie zabrali się za wykonanie poprzednich zadań, prosimy o jak najszybsze wykonanie wylosowanych wyzwań.

Na forum zrobiono także pierwsze czystki nieaktywnych graczy i kont, w związku z czym zwolniły się niektóre miejsca i rezerwacje w genetykach. Przypominamy jednocześnie o obowiązku korzystania z tych nadzwyczajnych umiejętności, przy czym informujemy, że w tym miesiącu pełnia ma miejsce 14 listopada. Dodatkowo, na prośbę graczy, w profilu pojawiły się dwa nowe pola dotyczące stanu cywilnego i poparcia politycznego. Zachęcamy więc wszystkich użytkowników do uzupełniania profili!

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#51184 15 gru 2019, 15:53

Ogłoszenie

Gonitwę oficjalnie czas rozpocząć! Zapraszamy wszystkich czarodziejów do Kazania, gdzie będzie czekało na Was mnóstwo atrakcji – poczynając od targów magicznych z unikatowymi przedmiotami do zakupu, słynnych wyścigów konnych, a kończąc na Swatach czy Turach. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby zapisać się na Tury lub Swaty, to pozostały jeszcze wolne miejsca. Niemniej jednak przypominamy, że zapisy na wyścigi konne są już zamknięte.

Z racji tego, że chcemy dać Wam możliwość w tworzeniu fabuły, informujemy że w dalszym ciągu istnieje możliwość stworzenia listów gończych, a co za tym idzie – wykreowania sylwetek uciekinierów z Chatangi wedle własnego uznania. Jeżeli macie pomysły związane z tym, jak wprowadzić je do głównej czy nawet pobocznej fabuły, to prosimy zainteresowanych graczy o kontakt. Za każdy stworzony rysopis przysługuje 5 punktów fabularnych do odebrania w aktualizacji danych postaci. Możliwość stworzenia maksymalnej ilości listów gończych na jedną osobę to 4.

Poza tym, informujemy, że dodatkowo pojawiły się dwie misje w strefie Welesa: Kurs samobroony i Kradziony Ficasso. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tych użytkowników, którzy nie brali udziału w poprzednich zadaniach pobocznych. Z kolei tych, którzy jeszcze je wykonują, prosimy o sprawne odpisy, aby jak najszybciej zakończyć październikowe sesje fabularne.

Z nowych rzeczy pojawił się też temat z FAQ, czyli najczęściej zadawanymi pytaniami, który będzie regularnie uzupełniany przez administrację o kolejne odpowiedzi.

Na sam koniec otwieramy nabór na funkcję moderatora, podobnie jak i na Welesa. Zainteresowani proszeni są o bezpośredni kontakt z Antonem Gorodeckim.

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#51236 24 gru 2019, 12:15

Tatarskie święto trwa, a my zachęcamy do zabawy wszystkich tych, którzy biorą udział w Turach, Swatach, a także chcą postawić zakład bukmacherski – to już ostatnia szansa przed oficjalnym startem Gonitwy! Jednocześnie przychodzimy do Was z małą niespodzianką związaną z okresem świątecznym. Mimo że na forum jest dalej listopad, to my mamy dla Was wyjątkową loterię świąteczną, gdzie za wykonane zadania można zgarnąć nie tylko punkty fabularne, ale i specjalne prezenty od Dziadka Mroza. Informujemy przy tym, że końcowy termin loterii przypada na 18 stycznia.

Co do kolejnych nowości – w Punkcie Mistrza Gry pojawiły się długo wyczekiwane ingrediencje roślinne i zwierzęce, które umożliwią Wam od dnia dzisiejszego warzenie eliksirów. Dodano również ponad 20 nowych zaklęć i uroków w Księdze magii, za co serdecznie dziękujemy Dezső Gárdonyi.

Kolejną bardzo ważną informacją jest fakt, że do naszego skromnego grona w roli moderatora dołącza Maaka Bukharina, czego jej serdecznie gratulujemy! O jej obowiązkach możecie przeczytać w zarządzie Magicznej Rosji.

Na sam koniec chcielibyśmy życzyć Wam zdrowych, spokojnych i spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia, a tym, którzy Świąt nie obchodzą, przyjemnie spędzonego czasu. Wiele radości, uśmiechu, miłości, wspaniałych prezentów oraz niekończących się pokładów weny i inspiracji. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie dla Was niezwykle owocny!

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#51413 19 sty 2020, 18:19

Przychodzimy do Was z pierwszym ogłoszeniem w tym roku, a wraz z nim na forum pojawia się długo wyczekiwany grudzień. W tym niezwykle napiętym miesiącu pełnym egzaminów studenckich i innych zobowiązań w życiu prywatnym, zdecydowaliśmy się zmienić nieco formułę dotyczącą fabularnych wydarzeń i misji pobocznych. W strefie Welesa pojawił się kluczowy temat dotyczący III rozdziału: Weles w natarciu. To właśnie tam regularnie będą pojawiały się posty z różnymi akcjami organizowanymi przez Welesa, do których będzie mógł dołączyć każdy uczestnik. Do zdobycia są punkty fabularne, ale także i inne nagrody. Obiecujemy, że nie będziecie się z nami nudzić. Już w tej chwili czeka na Was pierwsze zadanie!

Chcemy jednocześnie Was poinformować, że postanowiliśmy przesunąć wybory z fabularnego grudnia na 10 lutego. Dzięki temu będziemy mieli możliwość zorganizowania jeszcze kilku wydarzeń, a także przybliżenia Wam poszczególnych partii politycznych. Jeżeli ktoś wie, że pojawiły się u niego wzmianki w postach na temat wyborów, prosimy o ich zmianę. Będziemy też je przeglądać, by później nie było żadnych nieścisłości w fabule.

Wraz ze zmianą miesiąca przypominamy o terminowych rozliczeniach miesięcznych za listopad, które polegają na dokładnym uzupełnienie rozgrywek w dzienniku (data i opis) w przeciągu dwóch tygodni od końca danego miesiąca, za które każdy użytkownik ma szansę otrzymać 20 punktów doświadczenia. O nie z kolei należy zgłaszać się w aktualizacji danych postaci. Prosimy jednocześnie, by wszystkie sesje z rozliczanego miesiąca, były zakończone lub – w miarę możliwości – zbliżały się ku końcowi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Gonitwa jeszcze trwa, niemniej jednak prosimy mieć na uwadze to, by jak najszybciej kończyć tam nasze wątki.

W przypadku kolejnych nowości na forum – w genetykach i umiejętnościach pojawił się opis magii bezróżdżkowej i magii niewerbalnej. Gdyby kogoś przypadkiem brakowało w spisie, prosimy o bezpośredni kontakt z Maaką Bukhariną. Dodatkowo dodano nowe drewna przy różdżkach w Księdze magii, za co bardzo dziękujemy po raz kolejny już Dezső Gárdonyiowi. W najbliższym czasie pojawi się kolejne ogłoszenie, a co za tym idzie – nowości.

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#51636 26 lut 2020, 18:22

Na samym początku chcielibyśmy Was poinformować o kolejnej misji, która pojawiła się w III rozdziale: Weles w natarciu. Tym samym przypominamy chętnym o poprzedniej. Misja ta jest polecana wszystkim forumowym magomedykom, niemniej jednak zachęcamy też do zostania pacjentem – wzięcie udziału w tym zadaniu pozwoli odkryć część meandrów najbliższej fabuły!

W związku ze zbliżającymi się wyborami w magicznej Rosji, które oficjalnie przypadają na 10 lutego 1998 roku, przygotowaliśmy dla Was specjalną mechanikę, która pozwoli Wam przechylić szalę zwycięstwa na stronę jednej z partii. To od Was zależy wynik magicznych wyborów, podobnie jak i fakt, jaki kierunek obierze rosyjska polityka. Dodatkowo przygotowaliśmy krótkie opisy kandydatów na funkcję Dumy Rosji. Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne podczas wyborów. Już wkrótce więcej informacji!

Na forum pojawiła się także nowa loteria Weles #3, przy czym przypominamy o wykonaniu poprzednich wyzwań fabularnych. Bez tego nie można wziąć udziału w nowym rozdaniu. Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć, że przy ich wykonaniu można wspomóc się Welesem lub Żywią.

Jedną z kolejnych nowości jest właśnie – jak co poniektórzy mogli zauważyć – konto Żywia. Od dziś oddajemy je na Wasz użytek – możecie wcielać się w dowolne postaci, których brakuje Wam do rozgrywek. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany hasłem, prosimy o kontakt z członkami administracji. Przypominamy także, co zostało uwzględnione w mechanice forum, że za napisane przez Was posty przysługują Wam punkty fabularne na dowolne konto, czyli tak, jak dzieje się to w przypadku normalnej rozgrywki.

Dodatkowo pojawiły się kosmetyczne zmiany w regulaminie: II.2, II.11, III.5, IV.2.

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#51777 22 mar 2020, 15:53

Przychodzimy do Was z kolejnym ogłoszeniem! Na wstępie chcielibyśmy Wam przypomnieć o zbliżających się wyborach magicznych, dzięki którym można zdobyć nie tylko punkty fabularne, ale także punkty poparcia dla danej partii politycznej. Prosimy przy okazji o skrupulatne uzupełnianie wszystkich pól w profilu. Już niedługo pojawią się także wywiady z każdym z kandydatów na Dumę Rosji. Mamy nadzieję, że pomoże Wam to w wyborze.

Zachęcamy przy okazji do odpisywania w misjach, które zostały umieszczone w III rozdziale: Weles w natarciu. Dodatkowo dodajemy jeszcze jedno zadanie, kierowane zwłaszcza dla nowych graczy, którzy zechcieliby wdrożyć się w część fabularną naszego forum. Przy okazji przypominamy o kończeniu grudniowych wątków lub zmianie dat na końcowe, z racji tego, że chcielibyśmy już wkrótce przejść do nowego miesiąca.

Z ważnych informacji – pojawił się opis więzienia Chatangi w temacie Magiczna Federacja Rosyjska. Już niedługo więcej szczegółów na ten temat!

Pojawiły się kolejne zmiany w regulaminie II.4 – od tego momentu dopuszcza się tylko 2 rozgrywki w retrospekcjach. Przypominamy także o zgłaszaniu tych, które zostały zakończone, gdyż zostaną przeniesione do archiwum.

Postanowiliśmy również wprowadzić wymagania, co do umiejętności z punktu Mistrza Gry, by miały one pokrycie ze statystykami danej postaci. Przypominamy, że są to wyjątkowe zdolności, które nie każdy czarodziej jest w stanie przyswoić. Postaci niespełniające aktualnych wymagań za zgodą administracji mogą jednorazowo dokonać zmian w statystykach lub wyjątkowo poprosić o zwrot punktów fabularnych w aktualizacji. W temacie z genetykami i umiejętnościami pojawiły się również bonusy do genetyki przyznawane przy akceptacji karty postaci przez Mistrza Gry.

W związku z tym dodaliśmy także w Mechanice forum punkt przy genetykach, dzięki któremu od dzisiaj za korzystanie z takich umiejętności jak: animagia, legilimencja, oklumencja, magia niewerbalna, magia bezróżdżkowa, można otrzymać punkty fabularne w aktualizacji danych postaci.

Kolejne zmiany to te, które dotyczą zawodów czarodziejów. Przypominamy, że najwyższe funkcje w instytucjach państwowych zajęte są przez postaci NPC, które można znaleźć w odpowiednim spisie. Z kolei niektóre z funkcji, takie jak: wicekomendant Białej Gwardii, zastępca Prezesa Magicznego Sądu, dyrektor Prikazu w Ministerstwie Magii, dyrektor oddziału w Hotynce, redaktor naczelny gazety (Avoska, Izvestiya, Novyi Mir, Sportovka, Vremya), są możliwe do zdobycia wyłącznie drogą fabularną lub dzięki aktywności na forum. Z pozostałymi zawodami gracz może zacząć grę już nas samym starcie.

Dodatkowo w spisie zawodów czarodziejów zostały dodane opisy prikazów w Ministerstwie Magii, wydziałów w Białej Gwardii i oddziałów w szpitalu Hotynka. Dla ułatwienia umieściliśmy także kierunki studiów na Petersburskim Uniwersytecie Magicznym, magiczne gazety i drużyny quiddticha w jednym miejscu. Mamy nadzieję, że od teraz ułatwi Wam to wybór.

W związku z zawodami zaszły też zmiany w hierarchii w Białej Gwardii i Hotynce. Przypominamy wszystkim użytkownikom, że magomedyk ogólny to osoba, która pracuje na Oddziale Pierwszej Pomocy, podczas gdy magomedyh-specjalista to osoba, która pracuje na Oddziale Zakażeń Niebezpiecznych, Zamknięty i Psychiatrii oraz Zatruć i Wypadków Magicznych.

Ostatnim ułatwieniem jest też zebranie wszystkich listów gończych w jednym miejscu. Mimo że w dalszym ciągu będą one publikowane w poszczególnych gazetkach w odpowiednim dziale, to postanowiliśmy zebrać wszystkie listy razem, czego efektem jest temat „Poszukiwany, poszukiwana”.

W następnym ogłoszeniu będziemy oficjalnie przechodzić do zmiany fabularnego miesiąca, dlatego prosimy wszystkich graczy, by mieli to na uwadze.

Administracja forum

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#51900 03 kwie 2020, 21:30

Witamy wszystkich użytkowników w 1998 roku, który szykuje dla Was wiele niespodzianek! Jak widzicie – forum przeszło drobną metamorfozę, dlatego mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Poza tym, oficjalnie nadszedł długo wyczekiwany styczeń, a wraz z nim rozpoczynamy rozdział IV, w którym wkrótce pojawią się pierwsze misje. Zachęcamy wszystkich – zwłaszcza nowych graczy – do udziału w Balu Zimowym organizowanym przez Oneginów, który oficjalnie rozpocznie się już jutro w słynnej Kryształowej Twierdzy!

Wraz ze zmianą miesiąca przypominamy o terminowych rozliczeniach miesięcznych za grudzień, które polegają na dokładnym uzupełnienie rozgrywek w dzienniku (data i opis) w przeciągu dwóch tygodni od końca danego miesiąca, za które każdy użytkownik ma szansę otrzymać 20 punktów doświadczenia. O nie z kolei należy zgłaszać się w aktualizacji danych postaci. Prosimy jednocześnie, by wszystkie sesje z rozliczanego miesiąca, były zakończone lub – w miarę możliwości – zbliżały się ku końcowi.

Zaszły niewielkie zmiany w mechanice – zdecydowaliśmy w statystykach zmienić nazwę kategorii „magia zakazana” na „czarna magia”, gdyż do tej pory pojawiało się wiele wątpliwości. Postanowiliśmy jednocześnie wyjaśnić, na czym polega czarna magia w Rosji, o czym można poczytać w Księdze magii.

Zgodnie z Waszymi prośbami, powiększamy limit multikont do pięciu, lecz zachodzą w tej kwestii pewne zmiany, które zostały umieszczone w regulaminie. Od dzisiaj na dwa pierwsze konta nie ma żadnych wymagań – jednak aby założyć trzecie i kolejne konto należy mieć na każdym dotychczas stworzonym co najmniej pięć rozgrywek na minimum pięć postów. Postaci muszą być aktywne, dlatego prosimy o przemyślane decyzje!

Już w najbliższych tygodniach pojawi się więcej nowości, toteż prosimy o cierpliwość! Zachęcamy przy okazji do korzystania z mechaniki magicznych wyborów.

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#51995 13 kwie 2020, 20:20

OGŁOSZENIE #10

W nowym miesiącu standardowo pojawia się kolejna odsłona edycji loterii Welesa #4. Prosimy tym samym o kończenie pozostałych misji – w innym przypadku nie będzie możliwe wylosowanie nowego wyzwania. Przypominamy jednocześnie tym, którzy tego nie zrobili, o terminowych rozliczeniach miesięcznych za grudzień, gdyż trwają do końca tego tygodnia.

Dodatkowo chcemy Was zaprosić do udziału w pierwszej misji fabularnej w tym rozdziale: Nie ma Rosji bez ognia. Jej rozpoczęcie przewidziane jest na początek przyszłego tygodnia, dlatego zachęcamy do zapisów zwłaszcza tych, którzy chcieliby wbić się na fabułę i nie mieli wcześniej do czynienia z Welesem. W tym samym czasie pojawi się kolejna misja związana z Hotynką.

W magicznych mediach pojawiło się także nowe wydanie „Izvestiyi” z listami gończymi. Nieustannie zachęcamy wszystkich użytkowników do tworzenia swoich artykułów, jak i korzystania z mechaniki wyborów magicznych. Już niedługo ukażą się także wywiady z kandydatami na Dumę Rosji, dlatego mamy nadzieję, że pomogą Wam w przyszłych wyborach!

Chcemy jednocześnie ogłosić tym, którzy tworzą postaci z dynastii magicznych, że wszelkie odstępstwa (np. wydziedziczenie, krew inna niż błękitna, nietypowy zawód postaci) lub chęć stworzenia kogoś z głównej linii rodu powinny być uprzednio zgłoszone i przedyskutowane z administracją. W związku z tym powstał w naszym regulaminie forum Magicznej Rosji punkt I.9.

Awatar użytkownika
 vanya#4483

#52730 06 lip 2020, 17:43

Za nami magiczne wybory, które niespodziewanie zwyciężyła Yelizaveta Kovalchuk, a my powoli zbliżamy się do końca lutego wraz z Nowoleciem. Zachęcamy do obserwowania tematu Rozdział V: Powitanie wiosny, gdyż to tam będą pojawiały się kolejne wydarzenia marcowe związane ze świętami słowiańskimi.

Pojawiły się nowości w osiągnięciach fabularnych – do metryki zostały dodane kolejne zawody, a także zmieniono odznaki obstaculusa i żywicieli. Dodatkowo zrobiliśmy dla Was ponad dwadzieścia osiągnięć fabularnych. Przy niektórych dodano także wymagania, by nie pojawiało się więcej niedomówień.

Poza tym, na naszym forum debiutuje Radio Perun, które powstało, by społeczeństwo magicznej Rosji mogło być na bieżąco z ważnymi wydarzeniami z życia kraju. Audycje, jakie będą tam zamieszczane to często aktualizowane, lecz krótkie ogłoszenia związane z fabułą. Po więcej informacji zapraszamy dotego tematu. Można przy okazji zgłaszać swoje audycje.

Ostatnią z nowości jest nowe pole w profilu o nazwie „Wiedza o mugolach”. Prosimy mieć przy tym na uwadze czystość krwi danej postaci, gdyż naturalną rzeczą jest, że większość szlachciców nie ma pojęcia o świecie mugolskim, a co za tym idzie – posiada najniższy poziom. Informacje na ten temat pojawią się również w mechanice forum oraz przy wzorze karty postaci.

Poziom I: postać wie, że mugole istnieją, że jest ich więcej niż czarodziejów i że żyją w zorganizowanym państwie Federacja Rosyjska. Ma podstawowe pojęcie o życiu mugoli – jak pracują, jak się poruszają i co zwykle jedzą. Kojarzy mugolską muzykę i literaturę, lecz z pewnym opóźnieniem w historii (tzn. nie zna dorobku kulturalnego z XX wieku). Poziom I zwykle posiadają szlachcice z rodzin, którzy mają negatywny/neutralny stosunek do mugoli.

Poziom II – postać dobrze zna mugolskie środki transportu (samochody, metro, tramwaje), zna się na mugolskich pieniądzach, rozumie działanie podstawowych urządzeń elektrycznych (radio, telewizor, czajnik, żelazko). Jest zorientowana w popularnej muzyce mugolskiej i filmie. Poziom II zwykle posiadają czarodzieje, którzy mają krew co najmniej 3/4 lub półkrwi.

Poziom III – postać bardzo dobrze orientuje się w mugolskim świecie. Zna mechanizm działania i skład rządu mugolskiej Rosji, umie poradzić sobie w mugolskim urzędzie lub szpitalu. Zna mugolskie zawody i zwyczaje, umie obsłużyć niektóre specjalistyczne narzędzia (np. wkrętarka, piekarnik), najnowszą muzykę, literaturę, bardziej zaawansowane technologie, medycynę.
W najbliższych tygodniach pojawią się kolejne zmiany – związane z relacjami rodów czy choćby mechaniką, o czym będziemy informować na bieżąco!

ODPOWIEDZ ]