Magic Lullaby

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#44222 01 paź 2018, 2:50

Magic Lullaby
Obrazek
Data otwarcia: 30.09.2013 r.

I solemnly swear I am up to no good.

Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#46887 20 kwie 2019, 15:30

#1 Magic Lullaby
Obrazek
Melodia kołysanki dotychczas była cicha i spokojna. Stanowiła jeden z elementów tła, nienachalnie towarzysząc chcącym z nią przebywać słuchaczom. Nigdy nawet nie próbowała zagłuszać pozostałych dźwięków - w końcu była tylko kołysanką, miała określone zastosowanie - ale również nigdy nie przerwała się ani na chwilę.

Aż do teraz.
Przeszłość
Stara Kołysanka zatrzymała się na etapie 2013 roku, który był również okresem jej powstania. Wszyscy wspominamy tamte lata bardzo dobrze, jednakże mamy świadomość, że świat idzie do przodu, a co za tym idzie - również fora. Nasza kołysankowa stagnacja trwała zdecydowanie zbyt długo.

Dlatego też postanowiliśmy to zmienić.


Nowe porządki
● Kolejna odsłona Magicznej Kołysanki powstanie na nowym adresie. Rezygnujemy z forumpolisha na rzecz całkiem innej domeny, dającej większe możliwości.
● Stare forum będzie pełniło funkcję archiwum, do którego będzie można w każdej chwili wrócić, aby poczytać stare sesje, skopiować Karty Postaci itd.
● Rezygnujemy z podziału na "świat uczniów" i "świat dorosłych". Znika Hogwart, odgrywanie lekcji i wylegiwanie się na szkolnych błoniach. Od teraz forum będzie poświęcone wyłącznie postaciom dorosłym, co również ułatwi pracę Mistrzów Gry, ukierunkowując ją na znacznie bardziej ciekawe eventy i rozgrywki fabularne. Oczywiście prowadzenie sesji w Hogwarcie nadal będzie możliwe, ale nie będzie to jednym z podstawowych filarów forum - czarodziejska szkoła magii będzie wyłącznie jedną z licznych lokalizacji przygotowanych do rozgrywek.
● Czas fabularny przeskakuje do stycznia 1980 roku.
● 30 umiejętności, w których można rozwijać postać. Każda z umiejętności podzielona została na cztery poziomy - zerowy, niski, średni i wysoki. Przykładowe umiejętności to: teleportacja, tańce rytualne, tworzenie horkruksów, wyczuwanie aur, gra na instrumencie, alchemia.
● Zostają wprowadzone archetypy, czyli innymi słowy - ścieżki rozwoju postaci. Archetyp będzie wybierany przez gracza już przy tworzeniu karty postaci i będzie czymś niezmienianym. Z archetypami wiązać się będą określone plusy i minusy, przewagi i zawady. Przykładowe archetypy to: archont, wieszcz, czarnoksiężnik.
● Powstanie mechanika moralności postaci. Wiązać się ona będzie z możnością wykonywania określonych akcji, będzie umożliwiała rzucanie konkretnych zaklęć, a także nabycie niektórych z umiejętności.
● Mechanika zostanie całkowicie zmieniona. Fasolki - owszem, zostaną, ale bynajmniej nie w wersji, którą znaliście do tej pory.

A to tylko parę rzeczy, które czekają na Was na nowym adresie.
Czy razem z nami wznowicie melodię kołysanki?

I solemnly swear I am up to no good.

Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#47203 07 maja 2019, 13:24

Zbliża się koniec prac, a już teraz w temacie widnieje świeżo przygotowana zapowiedź i kilka drobnych smaczków, takich jak opis jednej z 30 dostępnych umiejętności i przedstawienie dwóch, dostępnych dla graczy, archetypów.
#2 Magic Lullaby
Obrazek
Zbliżamy się do końca prac, a już teraz mamy dla Was przygotowaną zapowiedź i kilka drobnych smaczków, które, mamy nadzieję, zachęcą Was do dołączenia do grona graczy odmienionej Kołysanki!
Traktujemy ten temat poniekąd jako zapowiedź. Jako że jesteśmy ciekawi Waszego zdania a w reklamach nie macie możliwości się wypowiadać, z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i uwagi otrzymane w Prywatnej Wiadomości na Edenie.
Zapowiedź
W filmiku ukryta jest planowana data otwarcia na którą się nastawiamy. Z tego miejsca dziękujemy Eliasowi, który postarał się i stworzył taką zgrabną zapowiedź!

Z uwagi na opóźnienia związane z przerzucaniem materiałów i dopieszczenia jeszcze kilku elementów, otwarcie forum opóźniło się o tydzień, czyli nastąpi 25-26 maja. Kiedy to nastąpi, wrzucimy nowe ogłoszenie.
Kilka ciekawostek
Przedstawiamy Wam jedną z 30 umiejętności, które opracowaliśmy:

EKSTERIORYZACJA

Eksterioryzacja polega na postrzeganiu świata spoza własnego ciała fizycznego. Pozwala to na poruszanie się, dokonywanie obserwacji i komunikowanie z innymi istotami inteligentnymi, podczas gdy ciało pogrążone jest w śnie lub w głębokim relaksie. Wymaga to niebywałej koncentracji i zrozumienia własnego ja, by móc jak najlepiej rozbudzić w sobie drzemiący potencjał tworzenia projekcji astralnej. Początki bywają trudne, ale dobre przygotowanie samego siebie i zadbanie o warunki zewnętrzne przed zapadnięciem w sen sprzyjają podjęciu eksterioryzacji. Należy jednak pamiętać, że jeśli jakiś czarodziej się zapomni i będzie zbyt mało uważny, to jego powrót do swojego ciała może być utrudniony.
Osoby, które posiadają trzecie oko, widzą osoby znajdujące się poza swoimi ciałami.
Obrazek
Z eksterioryzacją eksperymentowano już w dawnych czasach, kiedy czarodzieje musieli uciekać i ukrywać się przed depczącymi im po piętach mugolami oraz osobami, które swoją magię wykorzystywały w celu pomocy niemagicznym w polowaniach. Mówi się, że pierwszymi, którzy w pełni odkryli potencjał drzemiący w eksterioryzacji, byli Indianie. To właśnie oni zapoczątkowali porozumiewanie się ze swoimi sprzymierzeńcami na odległość i to między innymi ta umiejętność pomogła im przetrwać liczne kolonizacje, powstania i niewolnictwo.

MECHANIKA EKSTERIORYZACJI

Poziom zerowy
Osoba świadomie śni, jest w stanie w jakimś stopniu kontrolować swój sen, ale nic poza tym. Jeśli będzie jednak długo ćwiczyć, będzie miała szansę manipulować poszczególnymi elementami. Może jednorazowo, za każdym razem, gdy zasypia, rzucić k6. Wynik 1 to obudzenie się, 2 i 3 to świadomy sen, którym jest w stanie w miarę kontrolować, 4 i 5 to doświadczenie eksterioryzacji przez kilka sekund, a 6 doświadczenie eksterioryzacji jak na poziomie niskim.

Poziom niski
Można opuścić swoje ciało, ale jedynie na odległość danego pomieszczenia czy najbliższej okolicy, tak do 50 kroków. Należy przy tym często patrzeć na swoje ciało, bo w innym przypadku następuje przebudzenie. Osoba słyszy i widzi wszystko, co dzieje się wokół jej ciała. Żeby zwiększyć swoje możliwości, można rzucić k6. Wynik mniejszy niż 4 skutkuje natychmiastowym obudzeniem i bezsennością. Wynik 4 i wyższy skutkuje niewielkim zwiększeniem odległości od swojego ciała, tak na kilka dodatkowych kroków.

Poziom średni
Możliwości na poziomie średnim się zwiększają. Osoba może opuścić swoje ciało i przenieść się w miejsca, które są jej znane, o ile nie są za daleko. Słyszy i widzi więcej, jest w stanie również na chwilę doświadczyć też innych bodźców. Żeby zwiększyć swoje możliwości i spróbować wytworzyć dźwięk podobny do szeptu, który ktoś będzie w stanie usłyszeć, można rzucić k6. Wynik mniejszy niż 4 skutkuje bólem i natychmiastowym powrotem do miejsca, gdzie znajduje się ciało. Wynik 4 i wyższy skutkuje wytworzeniem dźwięku, który przypomina świszczący podmuch wiatru atakujący czyjeś ucho.

Poziom wysoki
Osoba opanowała eksterioryzację do tego stopnia, że może iść gdzie tylko chce, nawet do miejsc, w których nigdy nie była, ale o których istnieniu wie. Widzi innych, którzy też przebywają poza swoimi ciałami. By iść do miejsca stworzonego magicznie lub otoczonego silną magią, należy rzucić k6. Wynik poniżej 3 skutkuje problemem powrotu do swojego ciała. Wynik 3 i wyższy skutkuje swobodnym przeniesieniem w wybrane miejsce.

Można wybrać jedną z dwóch specjalizacji, dzięki której możliwe będzie zwiększenie swojej eksterioryzacji.
Do wyboru jest:
- zjawa - można ukazać się innym ludziom pod postacią błękitnej zjawy, jednakże bez możliwości mówienia i podnoszenia przedmiotów. Jest jednak możliwe wskazanie komuś drogi lub miejsca, w którym znajduje się ciało.
- szept - żywi ludzie słyszą każde słowo, które zostaje wypowiedziane przez projekcję astralną. Nie jest jednak ona widoczna.

A także opisy dwóch archetypów z kilku dostępnych:

ŚLEDCZY

Postać skupia się przede wszystkim na szukaniu poszlak, łapaniu przestępców, ochronie społeczeństwa przed zagrożeniami, a czasami wszystkie jej działania sprowadzają się do tego, by dopaść kogoś, kto wyrządził jej jakąś krzywdę. Nie boi się podejmować ryzyka, jakim jest utrata własnego życia w imię swoich ideałów czy celów. Wykorzystuje zarówno znajomość zaklęć i eliksirów, jak i własny mózg.

ODKRYWCA

Postać skupia się na odkrywaniu nowych rzeczy, zazwyczaj w tematyce, która jest jej bliska. Bywa pochłonięta badaniami lub nauczaniem. Sprawdza stare miejsca lub artefakty, które tylko wpadną jej w ręce. Zdarza się, że podróżuje, pragnąc odkryć nowe rzeczy, które tylko czekają, aż je odnajdzie.


Ostatnio zmieniony 09 maja 2019, 13:23 przez Magic Lullaby, łącznie zmieniany 1 raz.
I solemnly swear I am up to no good.

Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#47523 26 maja 2019, 23:02

Oficjalne otwarcie nastąpiło. Zapraszamy wszystkich na nowy adres.
#3 Magic Lullaby
Obrazek
Prace nad nową Magiczną Kołysanką zakończone.
Co czeka na ML dla graczy?
● Startowa loteria, którą odnajdziecie w tym miejscu!
● Temat do zgłaszania znalezionych błędów!
● Mnóstwo tematów związanych z rozwijaniem postaci i dotyczących świata przedstawionego, a także pierwszy rozdział fabularny, z którym można zapoznać się na miejscu!


Nie czekaj i sam się przekonaj.

I solemnly swear I am up to no good.

Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#47784 08 cze 2019, 23:44

Nastąpiły zmiany techniczne związane z systemem czarowania, trwa loteria czerwcowa, a także rozpoczęto pierwszy event.
#4 Magic Lullaby
Obrazek
Najnowsze wieści
● Trwa pierwszy event "Niech żyje wolność i swoboda". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na protest czarodziejów przeciwko restrykcyjnym zasadom odnośnie ukrywania świata magii przed mugolami.
● Trwa loteria czerwcowa, w której czekają na graczy zadania różnego rodzaju - zarówno te odnoszące się do archetypu, jak i bezpośrednio do danej postaci! Nowi nadal mają szansę dołączyć do zabawy i zgarnąć pomocne nagrody. Koniecznie zerknij!
● Dodane zostały nowe wytyczne w kwestii używania czarów w przypadku sesji typowo obyczajowych. Uzupełnione zostały także opisy potencjalnych skutków ubocznych w przypadku poniesienia porażki przy rzucaniu zaklęcia.
● Dodany został temat z chorobami magicznymi.
● Od 10 czerwca postacie, które są związane z Zakonem Feniksa lub śmierciożercami, otrzymają dostęp do ukrytego działu danej organizacji.

Czekamy właśnie na Ciebie.

I solemnly swear I am up to no good.

Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#48567 11 sie 2019, 15:02

Na forum pojawił się nowy rozdział fabularny, a wraz z nim świeże eventy i wyzwania. Szukamy też chętnych do prowadzenia reklamy naszego forum czy Mistrzów Gry, bo ich nigdy za wiele.
#4 Magic Lullaby
Obrazek
Luty zagościł u czarodziejów
● Pojawił się nowy rozdział. Na reprezentantów czystokriwstych rodów czeka Klub Arystokraty. Do tego Ulica Pokątna i Hogsmeade przygotowują się na Walentynki, a kandydaci na stołek Ministra Magii do konferencji prasowej.
● Część graczy zmaga się z Godziną wilków.
● Wprowadzono kilka zmian związanych m.in. z możliwością wykupienia 50% naraz z wybranego poziomu danej księgi magicznej czy odnośnie samej trilokacji.
● Szukamy chętnych osób do prowadzenia technika kołysankowej reklamy, specjalisty od pierwszaków czy Mistrzów Gry.

Daj się porwać Kołysance.

I solemnly swear I am up to no good.

ODPOWIEDZ ]