Petersburg, magiczna Rosja (HP)

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#26183 20 mar 2017, 20:55

www.petersburg.forum.st„I dni pełne mroku i strachu nastały pod panowaniem Agrafeny Obłąkanej. I świat magiczny rozkwitł na nowo, przyoblekając żałobne barwy. I wzgórza krwią spłynęły, nieodwracalnie barwiąc trawy szkarłatem. I księgi zapełniane były inkantacjami rozpalającymi pożogę w żyłach przy ich wypowiadaniu. I całe pokolenia czarodziejów na wieki zapomniały, czym jest spokój, czym jest czysta magia, czym sprawiedliwość i słuszna kara. I stoły zastawiane były kielichami krwi pełnymi. I co wieczór brat zarzynać miał brata. I nie chroniłaby cię twoja godność, ni góry rubli, za którymi mógłbyś się schować, ni przekonania, które więziła ci w gardle, nim zdołałbyś je wyartykułować. I lata mijały, obracając się w dziesiątki dekad, nim ktokolwiek odważył się położyć kres krwawej tyranii Szalonej Wiedźmy. Lecz obrońcy, choć długo zwlekali, wyszli z ukrycia, niosąc światło nowego początku, przywracając pamięć czarodziejskiej tożsamości nieprzyodzianej karmazynową posoką, obiecując pisanie historii z każdym, kto zapragnie ją tworzyć. I już na zawsze trzy nazwiska – Aristov, Kuragin, Romanov – oznaczać miały harmonię. Harmonię do dziś zachowaną pod pieczą Starszyzny”.
Historie sprzed wieków przekazywane z ust do ust w niezmienionych wersjach. Traktujące o barbarzyństwie Agrafeny Obłąkanej, o bohaterstwie założycieli Starszyzny, o upadku „prawdziwej” magii i jej misternym odtwarzaniu przez następnych kilka dekad. Historie skrupulatnie przez lata wykładane w murach Akademii Koldovstoretz, z ogromną pasją tłoczone w głowy młodych adeptów sztuk magicznych. Historie rozpalające serca wszystkich z taką samą mocą, jak potężne zaklęcia tworzone przez Szaloną Wiedźmę. Historie napędzające nienawiść i budzące coraz więcej wątpliwości. Splatające przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w ciąg wydarzeń nakładających się na siebie i, ostatecznie, niemal wcale nie różniących.
Coraz częściej i głośniej mówiło się, że osławiona i wyniesiona na piedestały Starszyzna to nikt inny, niż zakłamana i żądna nieustannego sprawowania władzy grupa hegemonów; że wprowadzane przez nią coraz wymyślniejsze dekrety zaczynały zakazywać zbyt wiele, pozbawiając czarodziejów ich magicznej tożsamości, o którą podobno tak zaciekle walczyli. Podobno, ponieważ do dzisiejszych czasów nie zachowała się jakakolwiek pisemna wzmianka o panowaniu Szalonej Wiedźmy, żadne historyczne relacje o jej pokonaniu. Jednak równie często ten głos natychmiast był uciszany, a polityczne i społeczne nagonki na Raskolników – sprawców całego zamieszania – powszechniejsze i nierzadko wysoko nagradzane. W końcu po co zmieniać coś, co od wieków tak sprawnie funkcjonuje? Po co próbować rozpętywać kolejną, wyniszczającą wojnę czarodziejską? Po co narażać dzieci na życie w społeczeństwie napędzanym przemocą i nieustannymi oszczerstwami?
Pytania, które od kilku lat zaprzątały ludziom głowy, zeszły niepostrzeżenie na drugi plan, zastąpione obawą wnoszącą się daleko ponad podziały stworzone przez Starszyznę i Raskolników. Wszechobecnie panujący nastrój niepokoju związany z rychłym końcem tysiąclecia i coraz powszechniejszymi spekulacjami na temat końca świata stał się prawdziwą zmorą – ulice miast zalała fala szarlatanów oferujących zbawienie duszy, gwałtownie wzrosła liczba samobójstw, zaś zwieńczeniem tego szaleństwa okazali się Raskolnicy, którzy spektakularnie wyszli z cienia, w jakim dotychczas się chowali. Prowadzone przez nich przez ostatnie lata poszukiwania jakichkolwiek namacalnych śladów bytności Agrafeny Obłąkanej zakończyły się sukcesem, o jakim oni sami nie marzyli. Wykorzystując nowo nabytą wiedzę i artefakty, dla zagorzałych zwolenników Starszyzny stali się ucieleśnieniem Armagedonu. Wiszące nad Magiczną Federacją Rosyjską nieuniknione zachwianie politycznych sił sprowokowało część rodów do niespodziewanego odejścia ze Starszyzny. DrĂŁculescu, GĂĄrdonyi, Janashvili i Lazarevowie, którzy od zawsze trzymali się na uboczu w obecnej sytuacji postanowili nie ryzykować powiązania ze Starszyzną i narażania własnych krajów na ataki Raskolników. W zamian za wieloletnią przyjaźń i wkład w utrzymanie porządku oraz zapewnienie dalszej, choć mniej zaangażowanej, współpracy uzyskali status Dynastii Zrzeszonych. Powstały rozłam odbił się głośnym echem, siejąc w społeczeństwie jeszcze więcej niepewności i zwątpienia.
Prawda oczyści wszystkich.
OGŁOSZENIE #1
Drodzy użytkownicy! Witamy Was serdecznie na nowej odsłonie naszego forum – tym razem w Petersburgu, kulturalnej stolicy Rosji. Na samym początku chcielibyśmy poinformować głównie o wszystkich zmianach, które nastąpiły.

Aktualnie akcja forum rozgrywa się w 1999 roku – więcej o aktualnych wydarzeniach lub fabule możecie przeczytać w kalendarium świata magii i świecie przedstawionym. Petersburg został znacząco rozbudowany: do mugolskiej części, ulicy Eufrozyny Wielkiej, Niedźwiedziego Ryku i okolic miasta, dodane zostały przedmieścia potocznie zwane przez czarodziejów Mahala. Do dyspozycji oddajemy Wam takie instytucje państwowe jak: Biała Gwardia, Ministerstwo Magii, Petersburski Uniwersytet Magiczny i Szpital Hotynka.

Regulamin forum uległ drobnym zmianom, podobnie jak samo kompendium fabularne. Niektóre teksty zostały przeredagowane, pojawiły się także informacje na temat Akademii Koldovstoretz czy Petersburskiego Uniwersytetu Magicznego. Opisy różdżek przeniesiono do tematu księga zaklęć i uroków, panteon słowiańskich bogów mieści się teraz w folklorze słowiańskim, a spis najważniejszych świąt słowiańskich przeniesiono do kalendarium świata magii.

Została rozbudowana nie tylko mechanika forum i genetyk, ale i punkt Mistrza Gry, gdzie znajdziecie wiele nowych pozycji do zakupienia. Namawiamy do korzystania z misji fabularnych, pobocznych czy loterii Welesa, które mają służyć rozwojowi naszej fabuły. Przy okazji możecie zdobyć punkty doświadczenia lub inne nagrody – w zależności od zaangażowania i aktywności.

Mamy ogromną nadzieję, że zostaniecie z nami jak najdłużej i wszystkie zmiany przypadną Wam do gustu. Zachęcamy również do umieszczania propozycji czy zadawania wszelkich pytań – pamiętajcie, że jesteśmy tu dla Was!
Administracja
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017, 20:29 przez Rasputin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

#26601 09 kwie 2017, 20:26

OGŁOSZENIE #2


Słowem wstępu – cieszymy się, że tak licznie przybyliście na nasze forum i postanowiliście tutaj zostać. Mamy nadzieję, że Wasza przygoda z Petersburgiem będzie trwała jak najdłużej! Przygotowaliśmy kilka małych nowości, o których chcielibyśmy napisać. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu.

Zaczynając od spraw technicznych, mechanika forum została uzupełniona o tworzenie zaklęć. W punkcie Mistrza Gry pojawiła się nowa wzmianka: „Zielarze oraz właściciele sklepów zielarskich, by prowadzić swój biznes, nie muszą wykupować ziół ze sklepiku Mistrza Gry. Robią to wyłącznie wtedy, kiedy postanawiają uwarzyć jakiś eliksir lub wykorzystać je w jakimkolwiek innym celu. Przy zakupie przysługuje im każdorazowo 50% zniżki na zestawy ingrediencji. Zniżka taka nie dotyczy innych postaci – nawet uzdrowicieli czy alchemików”. Dodatkowo folklor słowiański został uzupełniony o opisy następujących stworzeń: krasnoludków, domowika, borowego i bożątek. Nowe informacje pojawiły się również w temacie z genetykami i umiejętnościami – rozwinięto opis przyłożnika i chwilowo zamknięto nabór na wieszczego.

Jeżeli chodzi o stronę fabularną – na forum aktualnie rozgrywa się misja na Placu Aleksandrowskim. W najbliższy wtorek rozpocznie się kolejne wydarzenie, czyli „Bombowa sprawa”, dlatego też wszystkich zapisanych użytkowników prosimy o cierpliwość. Jeżeli ktoś jeszcze będzie chciał się dopisać do misji bardziej w roli obserwatora niż uczestnika – prosimy o wysłanie wiadomości na konto Mistrza Gry. Zapraszamy również na imprezę zapoznawczą do Bogny Nicickiej i Izoldy Volkovej, która dopiero co się rozpoczęła!

Na koniec chcielibyśmy Was także poinformować o tym, że trwają przygotowania do wprowadzenia w życie forumowej prasy. W związku z tym pragniemy dowiedzieć się, czy macie jakieś życzenia lub uwagi odnośnie jej przyszłego funkcjonowania, jak chociażby możliwość utworzenia osobnego konta, z którego dodawane byłyby artykuły albo na które wysyłalibyście listy czytelników, publikowane w kolejnych numerach wraz z odpowiedziami, czy powinien powstać osobny orzeł redakcyjny. Z ogromną chęcią zapoznamy się z wszelkimi sugestiami czy też propozycjami w tym temacie.

Administracja

Awatar użytkownika

#31671 24 sie 2017, 21:57

Ogłoszenie #4
bo #3 gdzieś przepadło


W związku z planowanym wprowadzeniem pierwszego rozdziału, chcieliśmy poinformować Was, że 1 września forum zostanie na krótko zamknięte i otwarte ponownie tego samego dnia w godzinach wieczornych. Podczas tego remontu, zaktualizujemy fabułę, misje i wyzwania oraz przyszykujemy dla was drobną niespodziankę. Zalecamy więc nie wydawać w najbliższym czasie punktów fabularnych.

Nawiązując jeszcze do wprowadzanych zmian, ponownie apelujemy o kończenie wątków rozgrywających się w fabularnym kwietniu, przede wszystkim natomiast o zakańczanie misji fabularnych i pobocznych oraz wyzwań z loterii Welesa. Maj przyniesie Wam nowe, angażujące wydarzenia.

Na forum drobnym aktualizacjom uległ Punkt Mistrza Gry i mechanika. W pierwszym przypadku ze sklepiku usunięty został żar-ptak, od tej pory zdobyć będzie go można jedynie fabularnie. Zmianie poddany został punkt dotyczący pisania artykułów: zmniejszyliśmy minimalną liczbę słów do 250 w obrębie jednego artykułu oraz daliśmy możliwość wyboru między tą właśnie opcją, a napisaniem 2-3 krótkich artykułów.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018, 12:08 przez Rasputin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

#32044 01 wrz 2017, 19:07

Po krótkiej przerwie witamy z powrotem! Na forum zakończył się fabularny kwiecień, a przyszedł długo wyczekiwany maj. Wraz z nim przygotowaliśmy dla Was kilka nowości, które – mamy nadzieję – przyczynią się do Waszej aktywności.

Kalendarz fabularny został wzbogacony o opis pierwszego rozdziału, który tym samym otwiera nam nowe wydarzenia: święto Wesny oraz Rusalia. Niedługo rozpocznie się także uroczysta kwesta na rzecz poszkodowanych ofiar i odbudowy Muzeum Sztuki Magicznej po niespodziewanym wybuchu bomby, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich użytkowników do zapisów. Dodatkowo pojawiły się nowe misje istotne dla fabuły: Czas dyplomatów, Spotkanie nadzwyczajne, Ściany mają uszy, Studencki bunt oraz W imię prawa.

Co więcej, w strefie Welesa zmienił się układ misji – od dziś każda z nich posiada własną kategorię, jak i temat; podobnie sprawa ma się również z wydarzeniami fabularnymi i wydarzeniami graczy. Zostały podsumowane także rozgrywki, dlatego prosimy o zgłoszenie się po punkty w aktualizacji danych postaci.

Zaklęcia i uroki zostały podzielone na dwa stopnie. Pierwszy z nich to poziom podstawowy, czyli czary znane dorosłym czarodziejom, drugi z kolei to zaawansowany, co oznacza, że są dostępne w zależności od profesji, progu statystyk lub do fabularnego zdobycia. Dodatkowo pojawiło się dużo nowych zaklęć, a eliksiry uzupełniono o cztery nowe pozycje: Charłacze Ziele, Cios Smoka, Kompot, Opary Żywii, które od dziś można kupić także w punkcie Mistrza Gry.

Zmieniły się również zadania w loterii Welesa, dlatego zachęcamy do ich wykonywania. Poza tym, w najbliższym czasie na forum pojawią się dokonania fabularne, które pozwolą Wam zdobywać punkty doświadczenia dla postaci.

Administracja
Ostatnio zmieniony 20 mar 2018, 20:14 przez Rasputin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

#38277 19 lut 2018, 12:07

W końcu wkraczamy w drugi rozdział, a wraz z nim w czerwiec, który szykuje nam następujące wydarzenia: spotkanie między Starszyzną a Raskolnikami (można o nim przeczytać w najnowszym numerze „Tylko Prawdy”), czerwcowy Bal Maskowy organizowany co roku przez tajemniczego organizatora w nieznanym miejscu czy inne atrakcje, które będą pojawiać się wraz z rozwojem fabuły, dlatego zachęcamy wszystkich użytkowników do aktywnego uczestnictwa. W misjach fabularnych i pobocznych pojawiło się kilka nowych zadań, podobnie jak i w loterii Welesa.

Do Waszego użytku oddajemy również kolejne miasto, czyli Moskwę, a wraz z nią ponad 100 nowych lokacji fabularnych. Rozszerzone zostały informacje o Raskolnikach i Równoświecie, który jest ich siedzibą, dlatego też mamy nadzieję, że zachęci Was to do tworzenia nowych członków tej organizacji. Chcielibyśmy jednocześnie zaznaczyć, że do dzielnicy mają wstęp jedynie Raskolnicy i osoby bezpośrednio znajdujące się pod ich protekcją. Została pokrótce opisana również hierarchia i pojawiła się możliwość otrzymania dodatkowej genetyki dla czarodziejów żyjących w Równoświecie.

Gwoli wyjaśnienia – przy nazwach tematu pojawiło się nowe oznaczenie, czyli (K). Świadczy to o tym, że w danej lokacji znajdują się kostki. Z kolei, dla przypomnienia, (Z) – oznacza miejsce zamknięte i jeszcze nieodkryte. Dodatkowo zmienił się układ strefy mieszkalnej, która została podzielona na trzy kategorie: chruszczowki, kamienice, domy i dworki, dlatego prosimy przy zakładaniu lokacji o dokładne zaznaczenie tego, gdzie znajduje się mieszkanie.

Z dniem dzisiejszym zniesiona zostaje blokada związana z tworzeniem postaci z rodów: Aristov, Karamazov, Onegin, Sorokin, Wroński i Zakharenko.

Poszukujemy także osoby, która zasiliłaby nasze grono w postaci moderatora, choć nie wykluczamy możliwości objęcia stanowiska administratora. Zainteresowanych użytkowników, zwłaszcza tych ze stażem i wolnym czasem, prosimy o wysłanie krótkiej wiadomości na konto Mistrza Gry.

Administracja
Ostatnio zmieniony 20 mar 2018, 20:14 przez Rasputin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

#39195 20 mar 2018, 20:14

Drodzy użytkownicy! Dziś mija równy rok, odkąd nasze forum pojawiło się w sieci. Warto jednak przypomnieć, że początkowo skupialiśmy się wokół Akademii Koldovstoretz, która z czasem – po wielu długich namysłach i zgodzie użytkowników – postanowiła przeobrazić się w Petersburg. Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy od tego czasu wciąż z nami są; chcielibyśmy podziękować każdemu, kto w trakcie tych 365 dni dołączył do naszego grona, dokładając od siebie wspaniałą cegiełkę w rozwój Petersburga! Wierzymy bardzo mocno, że zostaniecie z nami jak najdłużej!

Jak zauważyliście – w ostatnich dniach forum zostało lekko odświeżone, dlatego mamy nadzieję, że zmiana przypadła Wam do gustu. Poza tym, oficjalnie chcielibyśmy powitać na naszym pokładzie Verę DrĂŁculescu, która będzie wspierała nas swoimi pomysłami, a Was zaganiała do odpisów. Częściowo na jej barkach spoczywać będzie teraz rola Welesa. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Yuriowi Aristovowi za dotychczasową pomoc i wsparcie kreatywne, który kończy swoją rolę moderatora na Petersburgu. A już wkrótce wracamy do Was z kolejnymi nowościami.
[align=center]
Administracja[/align]

Awatar użytkownika

#40333 03 maja 2018, 15:27

Mamy nadzieję, że czas majówki to dla Was jedynie okazja do odpoczynku, z którego korzystacie pełną piersią. My w tym okresie postanowiliśmy wprowadzić kilka kolejnych zmian, o których możecie przeczytać niżej.

Przede wszystkim pojawiły się nowe misje poboczne, do udziału w których serdecznie zapraszamy, zapewniając przy okazji garść wrażeń i, przy ukończeniu misji z powodzeniem, interesujące fanty. Jednocześnie informujemy, że drobnej korekcji uległa treść misji „Studencki bunt”. Wcześniejsze wymagania uprawniające do uczestniczenia w niej właściwie uniemożliwiały ruszenie tego zadania, obecnie mamy jednak nadzieję, że znajdą się chętni bohaterowie, by spróbować podjąć się postawionego w niej wyzwania.

Z dniem wczorajszym ruszyły również zapisy na Bal Maskowy, o którym więcej możecie przeczytać w tym miejscu. Od razu pragniemy zaznaczyć, że wydarzenie to będzie niosło ze sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu Waszych postaci, a żeby akcja balu płynęła wartko, zdecydowaliśmy się zdjąć limit minimalnej ilości słów.

Z rzeczy ważnych i poważnych: w najbliższych tygodniach wprowadzane będą zmiany w mechanice forum. Na pierwszy ogień poszły rytuały – do niektórych zostały dodane dodatkowe wymagania poza standardowymi punktami z dziedziny okultyzmu. Natomiast w najbliższym czasie udostępnimy Wam również nowy podział ingrediencji do eliksirów wraz z odpowiednio zmienionymi ich cenami w Punkcie Mistrza Gry oraz opis mechaniki nakładania i zdejmowania klątw. Liczymy więc, że forumowi klątwołamacze pomogą nam w jej przetestowaniu oraz podzielą się uwagami na jej temat, by korzystało Wam się z niej jak najprzyjemniej i bezproblemowo.

Członkom Starszyzny biorącym udział w misji „Czas dyplomatów”, przypominamy o odpisywaniu na wydarzeniu, które pragnęlibyśmy w najbliższych dniach już zakończyć. Chcielibyśmy, by rozstrzygnięcie sytuacji było wypadkową decyzji obu grup i przede wszystkim wyszło od Was, użytkowników, zaś postać Welesa niech stanowi zaledwie wparcie techniczne, a nie decydujący w całej sprawie głos.

Jak zapewne niektórzy zauważyli, wygląd forum uległ kosmetycznym zmianom, dlatego jeżeli zauważycie, że coś nie funkcjonuje prawidłowo, niech niezwłocznie wyśle wiadomość prywatną do Vanyi Gorchevskiego.

Awatar użytkownika

#42261 17 lip 2018, 22:23


Przechodzimy do Was dzisiaj z nowymi informacjami. Jak widać – styl forum uległ zmianom na rzecz ciemniejszej kolorystyki, dlatego mamy ogromną nadzieję, że przypadnie Wam do gustu nowa odsłona. Dodatkowo, jeśli zauważycie jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu strony, prosimy o niezwłoczne wysłanie wiadomości prywatnej i krótkie opisanie problemu do jednego z administratorów, a na pewno coś już temu zaradzimy.

Chcielibyśmy również poinformować, że od dziś zmienia się polityka odnośnie aktywacji i dezaktywacji. W regulaminie forum pojawiła się modyfikacja w punkcie I.7 i I.8, dlatego prosimy użytkowników o ponowne zapoznanie się z zasadami gry. Ponadto gracze, którzy nie wykazali żadnej aktywności przez trzy tygodnie, zostali już przeniesieni do „Nieaktywnych”. O kolor do danej grupy mogą ubiegać się dopiero po napisaniu trzech postów.

Ze zmian fabularnych – pojawiła się nowa loteria Welesa, a także kolejne misje do rozwiązania. Dodatkowo zamieszczony został wzór karty postaci dla mugoli wraz z przysługującymi im statystykami. Zmodyfikowano również wzór do korespondencji – w prawym górnym rogu umieszczono datę, dlatego prosimy użytkowników o umieszczenie jej także w poprzednich listach.

Z trwających wydarzeń na naszym forum, aktualnie wciąż odbywa się Bal Maskowy w Carskim Siole i wesele Jadwigi i Cecila Yaxleyów w Hotelu „Europa”. Prosimy wszystkich graczy o sprawne odpisywanie, gdyż zakończenie tych dwóch eventów pozwoli nam na szybszą zmianę miesiąca, jak i wprowadzanie nowego przelicznika czasu, który przyspieszy fabułę.

Na sam koniec chcielibyśmy Was poinformować, że z naszego grona odchodzi Vera DrĂŁculescu, która do tej pory pełniła funkcję moderatora. Bardzo jej dziękujemy za pomoc i mamy nadzieję, że jeszcze wróci na nasze forum. Jednocześnie chcielibyśmy otworzyć nabór na tę funkcję, podobnie jak i na Welesa. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wiadomość.

Zapraszamy również na naszego nowego discorda, podobnie jak i grupę na facebooku.

[right]Administracja[/right]

Awatar użytkownika

#44224 01 paź 2018, 11:05

Najwyższa pora rozpocząć rozdział III! Wyjątkowo lipiec i sierpień zostaną połączone, by przyspieszyć fabułę. Wraz z nowościami został podsumowany poprzedni miesiąc, rozliczono również misje i wydarzenia fabularne, dlatego prosimy wszystkich użytkowników o zgłaszanie się po zdobyte punkty w aktualizacji danych postaci. Zachęcamy jednocześnie do zapisów na nowe misje główne i poboczne, które pojawiły się w strefie Welesa.

Pojawił się także artykuł w gazecie „Tylko Prawda”, gdzie dokładnie objaśniono dokładnie godzinę milicyjną, podobnie jak i rozpisano zasady odnośnie organizowania zgromadzeń publicznych, co – mamy nadzieję – rozwieje już Wasze wszelkie wątpliwości. Dlatego też przypominamy, że wraz z dniem 1 lipca każdy czarodziej jest zobowiązany do przestrzegania nowego dekretu magicznego wprowadzonego przez Dumę Rosji, Grigoriya Kuragina.

W najbliższych tygodniach pojawią się także znaczące poprawki w mechanice, dlatego wszystkich tych, którzy byliby zainteresowani testowaniem zmian związanych z rzucaniem zaklęć, prosimy o jak najszybszy kontakt przez prywatną wiadomość z Mistrzem Gry. Możecie spodziewać się również rozszerzenia świata poprzez lokacje czy innych nowości, dlatego bardzo zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w grze fabularnej!

Awatar użytkownika

#44727 07 lis 2018, 20:42

Drodzy użytkownicy! Przychodzimy do Was z kolejną porcją nowinek. Już od kilku dni mogliście zauważyć, że na forum pojawiła się Czarna Loteria, którą wprowadziliśmy w związku z ingerencją Czarnego Słońca na ziemiach słowiańskich. Udział w niej jest obligatoryjny dla wszystkich postaci magicznie uzdolnionych i/lub pochodzących z magicznych rodzin, które nie są łowcami czarownic lub nie są w jakiś sposób już z Czarnym Słońcem związane. Dodatkowo lekko zmodyfikowany został opis samej loterii, do którego dodaliśmy informacje dla postaci świeżo zaakceptowanych.

Pozostając w temacie losowań, od dzisiaj możecie również korzystać z nowej Loterii Welesa, w której znalazło się kilka zadań nawiązujących do aktualnej sytuacji w świecie magicznym.

Ponadto przypominamy zarówno o zgłaszaniu się do misji fabularnych i pobocznych, jak i o odpisywaniu w tych, do których się zgłosiliście, bowiem w niektórych przypadkach trudno będzie nam zacząć dla Was nowe wątki bez ukończenia starych.

Poprawek i udoskonaleń mechaniki ciąg dalszy i teraz na warsztat pragniemy wziąć zagadnienie alchemii. W związku z tym poszukujemy chętnych do krótkich testów. Jak w poprzednim przypadku, zgłoszenia prosimy jak najszybciej przesyłać na konto Mistrza Gry.

Awatar użytkownika

#45093 18 lis 2018, 18:48

Drodzy użytkownicy, czas na nowy zbiór informacji! Nadal poszukujemy chętnych do przetestowania mechaniki alchemii – to ostatnie chwile na zgłoszenia, ponieważ testy niedługo się rozpoczną. Ponadto pragniemy również zacząć sprawdzanie mechaniki dotyczącej magicznych pojedynków, które – jakby nie patrzeć – są bardzo istotną częścią życia czarodziejów. Chętnych do udziału w tych testach oraz ocenie, czy nowe zasady wam odpowiadają, prosimy o wysłanie wiadomości do Mistrza Gry.

Druga sprawa to nowości już wprowadzone. Informujemy bowiem, że w Petersburgu dodana została dzielnica centralna – Tsentralny District – w której umieściliśmy wszystkie ważne zabytki miasta. Dodanych zostało także kilka całkiem nowych, mamy nadzieję, że niezwykle ciekawych lokacji, z których możecie od razu korzystać – musicie ich tylko poszukać.

Ostatnią kwestią, nawiązującą do nowych miejsc, jest misja „Złoty Środek”, do udziału w której serdecznie zapraszamy czy to bez zapisów, czy z zapisami (po których zainteresowani mogą otrzymać kilka wskazówek od Welesa, jeżeli nie mają pomysłu na wkład ich postaci w podsuwanie rozwiązań). To właśnie w trakcie jej trwania dojdzie do powiększenia świata!

Awatar użytkownika

#45481 25 gru 2018, 17:37

Drodzy użytkownicy! Nadszedł wreszcie ten szczególny, przez wielu wyczekiwany czas w ciągu roku – Święta oraz Sylwester, chwila odpoczynku po maratonie nieustannej harówki. I to właśnie z okazji tego wolnego, bez względu na to, czy obchodzicie Boże Narodzenie, czy nie; z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Nowego Roku, chcielibyśmy życzyć Wam spokoju, zdrowia i chwil pełnych szczęścia i beztroski, spędzonych w gronie ważnych dla Was osób. Spełnienia marzeń oraz planów, które powzięliście, a które z Wam tylko znanych powodów jeszcze nie doczekały się realizacji; niekończących się pokładów weny i inspiracji – tak samo w życiu, jak i podczas pisania – a przede wszystkim siły, by każde zadanie, jakiego się podejmiecie, doprowadzać do końca z bardziej niż zadowalającym Was rezultatem.

Jako drobny prezent, każda postać otrzymuje od nas 5 punktów statystyk do dowolnego rozdysponowania, które są do odebrania do 4.01.2019 – prosimy jednak w temacie aktualizacji dopisać, że to świąteczny podarunek oraz zaznaczyć kategorie, do których punkty mają zostać dopisane. Ponadto nowy rok przyniesie Waszym postaciom jeszcze jedną niespodziankę, ale więcej na ten temat… Już za kilka dni! :)

Awatar użytkownika

#45978 11 lut 2019, 21:29

Przychodzimy do Was z informacją związaną z powiększeniem naszego świata. Jak zauważyliście, nasze forum zyskało wiele nowych lokacji – Syberię, gdzie czeka na Was wiele przygód, czy chociażby inne kraje, takie jak Białoruś, Ukraina, Jugosławia, Polska czy chociażby Rumunia. Ponadto, w niektórych z nich zostały dodane kostki k6 (nieobowiązkowe lub obowiązkowe, w zależności od tematu), które urozmaicą Waszą grę. Zachęcamy też do tworzenia własnych miejsc, za które możecie otrzymać punkty.

Pojawił się również nowy artykuł w gazecie „Sportovka”, a w następnych dniach możecie spodziewać się kolejnych zmian i nowości w mechanice gry – wszystkich chętnych użytkowników na testy prosimy o kontakt z Mistrzem Gry. Jak mogliście zauważyć, na forum wstawiono widget discorda zamiast poprzedniego czatu. Mamy nadzieję, że będzie Wam od teraz dobrze służył.

Awatar użytkownika

#46382 20 mar 2019, 12:00

Drodzy użytkownicy! Na samym początku chcielibyśmy Was powiadomić o nowościach na forum. W zawodach czarodziejów utworzono hierarchie Białej Gwardii, Ministerstwa Magii, szpitala Hotynki i Petersburskiego Uniwersytetu Magicznego. Przy niektórych z nich umieszczono liczby, które wskazują na to, ile osób może zajmować daną rangę. Prosimy zwracać na nie uwagę przy tworzeniu nowych postaci. Mamy również nadzieję, że nowa rozpiska pomoże Wam rozmyślać nad ewentualnymi awansami w grze!

Pojawiła się także loteria Welesa #6, przy której chcielibyśmy obowiązkowo przypomnieć o poprzednio wprowadzonych zmianach w zasadach wykonywania misji. Dodatkowo informujemy o modyfikacji tematu fauny i flory, która została odpowiednio podzielona trzy poziomy rzadkości występowania na terenie Rosji i pobliskiej Słowiańszczyzny: I – powszechnie spotykane, II – okazjonalnie spotykane i III – bardzo rzadko spotykane. Ponadto dodano możliwe ingrediencje zwierzęce i roślinne. Powyższa zmiana ma w tym przypadku związek z mechaniką alchemii i odkrywania fauny i flory, które zostaną wprowadzone już w najbliższym czasie.

W „Sputniku” pojawiły się dwa nowe artykuły, dlatego wszystkich użytkowników zachęcamy do czytania. Przy okazji przypominamy o możliwości wysyłania własnych tekstów przez prywatną wiadomość do Mistrza Gry, za które będzie można zdobyć punkty doświadczenia dla postaci.

Ostatnia informacja, która chcielibyśmy się dziś z Wami podzielić, to kolejne przypomnienie: dzisiejszego dnia Petersburgowi stuknęły dwa lata istnienia w pbfowym świecie. Wszystkie te dni były przede wszystkim dla nas czasem nauki – od Was, od siebie wzajemnie – która, mamy nadzieję, w trakcie kolejnego roku nie pójdzie daleko w las i zaprocentuje kolejnymi zmianami: oby na lepsze dla Was. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za to, że przyczyniliście się i wciąż przyczyniacie do budowania Petersburga, i po cichu również liczymy, że nadal będziecie starali się razem z nami wznosić zawsze otwarte dla każdego mury tego magicznego miasta.

Awatar użytkownika

#46926 22 kwie 2019, 20:24

Przyszedł czas na kolejne nowości! Jak mogliście zauważyć – w ostatnich dniach nastąpiła zmiana stylu naszego forum. Mamy nadzieję, że przypadła Wam do gustu i wszystko jest w porządku – w przypadku jakichkolwiek usterek bądź problemów z kodami, prosimy o zgłaszanie ich do administracji.

Pojawiły się również zmiany w loterii Welesa dotyczące terminu wykonania danego zadania – od tej pory wynosi on miesiąc od wylosowania misji. Chcielibyśmy także Was poinformować, że tymczasowo został schowany temat z osiągnięciami, gdyż w najbliższym czasie pojawi się w nowej, odświeżonej formie. Niemniej jednak mamy dziś dla Was dwie niespodzianki, dlatego zachęcamy wszystkich graczy do udziału w wydarzeniach.

Święta Wielkanocne mają się już ku końcowi, jednak żeby uczcić je chociaż trochę, dzięki sugestii Agathy, postanowiliśmy zorganizować dla Was namiastkę wielkanocnej zabawy w szukanie jajek. Petersburska wersja tej gry przybrała nieco inny charakter. Każdy, kto chce wziąć w niej udział, będzie musiał odnaleźć na forum (jedynie w obrębie miasta Petersburg) tematy, w których ukryte zostały specjalne, eventowe kostki, kryjące składniki na uwarzenie równie specjalnych eliksirów. Łącznie eventowych tematów jest pięć, eliksirów natomiast trzy, i w każdym z nich na znajdującą się tam miksturę należy trzy razy rzucić kostką. Standardowo na jedną postać przypada jeden rzut 3k6; w poście należy krótko, w kilku zdaniach opisać poczynania swojego bohatera. Jeśli okaże się, że po zakończeniu poszukiwań nie uda się zebrać daną postacią kompletu składników, w dziale Offtop stworzyliśmy dla Was temat Wielkanocna Giełda i Wielkie Warzenie, gdzie każdy, kto posiada nadmiar jakiegoś składnika lub któregoś mu brakuje, może się ogłosić i następnie, za pomocą orła, wymienić z innym użytkownikiem składnikami. Niedopuszczalna jest wymiana między swoimi multikontami. Kiedy natomiast na koncie postaci znajdą się już potrzebne do stworzenia mikstury składniki, można przystąpić do jej warzenia zgodnie z obowiązującą na forum mechaniką – różnica polega jedynie na tym, że każdy rzut z góry gwarantuje sukces wytworzenia eliksiru.

Poza tym, Petersburg miesiąc temu obchodził swoje drugie urodziny, więc żeby uczcić ten kawał czasu, jaki z nami spędziliście do tej pory, przyszykowaliśmy dla Was nieco spóźnioną, Urodzinową Loterię, którą znajdziecie w Strefie Welesa. Po odbiór nagród prosimy zgłaszać się w aktualizacjach danych postaci. Uwaga! Oba wydarzenia trwają do 28.04. do północy.

ODPOWIEDZ ]