#RWBY #PBF Eclipse

ODPOWIEDZ ]

#46113 23 lut 2019, 9:36

Obrazek
Według legend, ludzkość powstała z Pyłu, rzucona bez ostrzeżenia we wrogi świat i zmuszona do ciągłej walki o przetrwanie ze Grimmami. W którymś momencie ludzie odkryli Dust - naturalne źródło energii. Było to przełomowe odkrycie, które pozwoliło łatwiej odpierać ataki wroga, dając możliwość zasiedlania nowych terenów oraz stworzenia wielkich miast.
Ludzkość rozkwitała w bardzo szybkim tempie.

Wielka Wojna to konflikt, w którym brały udział wszystkie cztery Królestwa - Mantle (obecnie Atlas), Vale, Vacuo i Mistral. Napięcia polityczne spowodował sojusz zawarty między Mantle i Mistral, początkowo polegający głównie na handlu wymiennymi oraz pomocy w zasiedlaniu skutych lodem terenów. Pozostałe Królestwa ostrożnie obserwowały rozwój wypadków, starając się nie wtrącać. Jakiś czas po tym, zaczynając rozumieć, jak działają Grimmy. Przyciągają je negatywne emocje, zaś Mantle wdrożyło w życie restrykcyjną politykę dotyczącą sztuki, by zapobiegać nadmiernym negatywnym emocjom przez nią wywoływaną. Miało to zmniejszyć ryzyko ataku. W porozumieniu z Mistral wprowadziło plan w życie, zakazując wszelakich przejawów indywidualizmu, auto-ekspresji oraz sztuki, decydując co ludzie mogą robić, a czego nie. Vale nie podobało się takie traktowanie ludzi, nie wspominając o obecnym tam niewolnictwie oraz surowych karach za niestosowanie się do praw. Konflikt zaiskrzył najpierw między Mistral i Vale.
Nie wiadomo kto zaatakował pierwszy, ale na pewno była to pierwsza walka Wielkiej Wojny. Mantle szybko ruszyło na pomoc Mistral, starcia wybuchały regularnie na kontynencie Sanus jak i Anima. W tym czasie Vacuo pozostawało neutralne, przymykając oko na fakt, że wojska sojuszu Mantle zaczęły pojawiać się na ich terenach. W końcu oba królestwa zaczęły naciskać, by Vacuo się do nich przyłączyło. Przeczuwając, że jeśli Vale upadnie, nic nie będzie stało im na przeszkodzie do podbicia Vacuo i zgarnięcia ich zasobów. Ci jednak wyparli wrogów ze swoich ziem i zawarli sojusz z Vale. To był jeden z powodów, dla których miała się niebawem zdarzyć tragedia.
Siły były bardzo wyrównane i Wielka Wojna trwała dziesięć lat. Jej zakończeniem był atak Mistral i Mantle na Vacuo, w nadziei, że odetną Vale od źródła Pyłu i rozbroją przeciwnika, zapewniając sobie zwycięstwo. Linia oporu była niemalże nie do przebicia. Warunki były trudne, zaś wróg świetnie znał teren przez co nawet wysyłając do walki maszyny, Mantle ponosiło ogromne straty. Piasek przybrał czerwoną barwę od krwi poległych żołnierzy oraz momentami czarny ton oleju robotów. Liczne naloty dywanowe również nie zdawały egzaminu ze względu na sieci jaskiń, z których korzystali broniący się. Pozostało uciec się do nowej broni, którą opracowali naukowcy. Była w fazie eksperymentów, ale mogła przechylić szalę bitwy na korzyść atakujących.
Skonstruowano bombę z Pyłu o ogromnej sile rażenia. Nazwano ją pieszczotliwie "Little Boy". W zamyśle bomba miała kruszyć mury oraz wywoływać trzęsienia ziemi, by niszczyć nawet głęboko okopane pozycje. Nie wiedziano jednak, że wpłynie to również na złoża Dustu, które znajdowały się w Vacuo.
1 Sierpnia 1837 roku zrzucono bombę na największy posterunek wroga. Skutki były katastrofalne, gdyż doszło do reakcji łańcuchowej z żyłami Pyłu i eksplozja objęła nie tylko miejsce uderzenia, ale również pobliskie miasta. Wiatr rozniósł szkodliwy kruszec na pobliskie oazy, czyniąc je niezdatnymi do życia. Roślinność zaczęła umierać oraz mutować, to samo zresztą stało się ze zwierzętami. Mistral widząc efekty użycia takiej broni było przerażone, zaś Mantle widziało w tym potencjał gdyby tylko móc w pełni okiełznać siłę tego wynalazku. Po takim ciosie Vacuo skapitulowało, jednak nie dało się tam wejść, ani wydobywać Dustu więc tak jakby po części atakujący wygrali.
Krótko po tym Mistral chciał wycofać się z sojuszu. We wszystkich krajach podniosły się głosy protestu przeciwko wojnie, nawet w Mantle znaleźli się aktywiści, którzy walczyli o jak najszybsze jej zakończenie. Pod ogromnym naciskiem z trzech stron, problemami z gospodarką oraz znacznymi stratami w ludności cywilnej i ku powszechnemu niezadowoleniu, Mantle musiało się ugiąć. Musieli zakończyć tę wojnę, tym bardziej że u bram królestwa pierwszy raz od wielu lat można było dostrzec Grimmy.
22 Czerwca 1890 roku, królestwa zebrały się na neutralnym terenie, wyspie Vytal, podpisując traktat o pokoju oraz tworząc plan, opisujący przyszłość Remnant. Zarządzono równość między królestwami, ustalono granice, wpływy, zniesiono niewolnictwo oraz powołano urzędy nadzorujące sprawy polityczne. Mantle natomiast przemianowano na Atlas w ramach symbolu chęci zmian. Za pomoc w wojnie Faunusy dostały równe prawa oraz wyspę zwaną Menagerie.
Wielka Wojna wyniszczyła świat. Zasoby Pyłu i jedzenia szybko się kończyły, ludzie i Faunusy walczyli ramię w ramię, a ataki Grimmów stawały się coraz częstsze przez negatywne emocje rządzące na polach bitwy. Normą było, że podczas ataku, obie strony konfliktu przerywały ostrzał, wspólnie zwalczały Grimmy by powrócić do walki ze sobą, gdy bestie zostały wyeliminowane.
W 1892 roku król Vale stworzył pierwszą akademię łowiecką, w której mieli być szkoleni wojownicy mający zwalczać Grimmy. Nowe Atlas i Mistral zaaprobowały ten pomysł tworząc swoje własne odpowiedniki.
Byłoby jednak zbyt kolorowo jeśli wszystkie królestwa wywiązywały się z postanowień przez cały czas. Sto lat później pojawili się Schnee, którzy zaczęli wykorzystywać Faunusy jako tanią siłę roboczą. Niskie płace, praca na czarno oraz częsty rasizm to był chleb powszedni w tej korporacji. Opinia publiczna była zniesmaczona tymi doniesieniami, jednak niczego nie udowodniono. Wszystkie dowody były skrzętnie tuszowane, a milczenie regularnie kupowane. Kluczowi świadkowie znikali w "tajemniczych okolicznościach".
W odpowiedzi na politykę Schnee, w Menagerie zaczęły się formować liczne ugrupowania Faunusów. Jedne chciały pokojowego rozwiązania tego problemu, jednak znaczna większość preferowała bardziej bezpośrednie metody walki o prawa. Ekstremiści jednoczyli się pod wspólnym sztandarem i utworzyli White Fang. Była to organizacja terrorystyczna, która atakowała placówki oraz transporty. Głównie celami ataków padali Schnee i ich sojusznicy, którzy podzielali zdanie o Faunuskich niewolnikach. Terroryzm niezależnie w jakim wydaniu jest czynem niedopuszczalnym, dlatego nawet w Vale oraz Mistral White Fang jest zwalczany.

Rok 2000 przyniósł nowe odkrycie jakim byli Soulworkerzy. Pierwszego z nich odkryto na pustyni Vacuo, która nadal nie nadawała się do życia, jednak dziecko dało radę tam przetrwać. Nie potrafiło korzystać ze swojej aury, ale wyróżniało się nowym źródłem niespotykanych dotąd mocy. Obiekty badawcze mówiły, że usłyszały głos ze swojego wnętrza i dzięki niemu pierwszy raz użyli swojego daru. Poetycko określono to Zewem Duszy. Odkryto, że Dust użyty w Little Boyu wywołał również mutację wśród Grimmów Vacuo oraz Atlasu, przez co stały się jeszcze bardziej niebezpieczne.

Obecnie mamy rok 2020.


#46889 20 kwie 2019, 18:18

Obrazek
W królestwach panowało niemałe poruszenie, gdyż w gazetach hucznie ogłaszane było dosyć ważne święto upamiętniające zakończenie Wielkiej Wojny. Odbywa się ono co dwa lata na terenie jednego z królestw. Tak jest, zgadliście drodzy czytelnicy - chodzi o Festiwal Vytal!

W tym roku uroczystość odbędzie się na ziemiach Mistral, gdzie ścierać się będą ze sobą reprezentanci pozostałych królestw o tytuł Championa Vytal. Tegoroczna uroczystość jak mówią eksperci, będzie głównie dedykowana walkom w parach.

Do zawodów może przystąpić każdy będący w stanie walczyć. Organizatorzy zapewniają bezpieczeństwo oraz opiekę medyczną dla zawodników.

Pierwszym etapem turnieju są eliminacje, w których drużyny będą walczyły na losowo wygenerowanym terenie. Arena została specjalnie przygotowana przez naszych sponsorów ze Schnee Dust Company, by przetestować umiejętności adaptacji na polu bitwy.

Dla zwycięskiej drużyny poza wieczną chwałą, sławą oraz ogromnym prestiżem, król Vale ufundował również nagrodę specjalną, którą wręczy sama cesarzowa! Oczywiście dla każdego miejsca w pierwszej trójce przewidziane są również pieniądze.

Poniżej znajdziecie kilka wytycznych odnośnie samego przebiegu walk.

1. Zabronione są wszelkie świadome akcje mające na celu pozbawienie kogoś życia lub trwałego okaleczenia. Również niedozwolone są ataki w punkty witalne mogące doprowadzić do śmierci zawodnika.

2. Zawodnicy w każdej chwili mogą się poddać. Wtedy sędziowie kończą walkę.

3. Jeśli któryś z zawodników straci przytomność lub wyczerpie aurę - odpada do końca rundy. Jeśli obaj członkowie drużyny nie będą w stanie dłużej walczyć, wtedy zwycięża drużyna przeciwna.

4. Dozwolone jest użycie Pyłu oraz aury w trakcie walk. Również nie ma ograniczenia w kwestii wnoszenia ze sobą broni na arenę.

5. Pamiętajcie o zdrowym współzawodnictwie!

Źródło: Gazeta Vale Times

ODPOWIEDZ ]