Hogwart Dream

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#44245 04 paź 2018, 10:33

Rewolucja kociołkowa!
Obrazek
Eliksiry i Zielarstwo przechodzą prawdziwą rewolucję! Na forum wprowadzono zupełnie nowy system w tych dwóch dziedzinach. Zaczynając od Eliksirów powstała zupełnie nowa klasyfikacja, która różnicuje mikstury nie tylko pod względem stopnia zaawansowania, ale także wymusza konkretne umiejętności w tej specjalizacji aby w ogóle mieć szansę uwarzyć dany specyfik. Ponadto składniki do przygotowania eliksirów nie biorą się znikąd. Trzeba je będzie wykupić albo zdobyć w inny sposób czyli chociażby je sobie... wyhodować. I tak przechodzimy do całkiem nowego opracowania dotyczącego Zielarstwa, co wzmocni rolę tej dziedziny podczas fabularnych rozgrywek. Niektóre roślinki można kupić, inne można znaleźć, a najbardziej uzdolnieni w tej specjalizacji mogą nawet je uprawiać w swoim ogródku (tudzież w doniczce na parapecie okna). W związku z powyższymi zmianami rozbudowano Aptekę Slug&Jiggers na Pokątnej, a także Skrzydło Szpitalne w Hogwarcie.
Wciąż trwa uroczysty bal w murach szkoły!
Obrazek

Awatar użytkownika

#44539 27 paź 2018, 21:45

Obrazek
Chleba i igrzysk! Chleba nie dam, ale igrzyska zawsze. W historii forum były dwa plebiscyty zwane Złotymi Tiarami, podczas których staramy się wyróżnić pewne postacie czy wydarzenia, które zyskały szczególną sympatię. I tak oto przyszedł czas na kolejny taki konkurs. Wyborów użytkownicy będą dokonywać głosując na kandydatów, którzy wzbudzili największe zainteresowanie, czymś szczególnym zachwycili i zasłużyli sobie na powszechne uznanie.
Plebiscyt - http://hogwartdream.cba.pl/viewforum.php?f=167
Zapraszamy do udziału!
Obrazek

Awatar użytkownika

#45167 23 lis 2018, 20:28

Przemyt kwitnie
Obrazek
Szmalcowników jest bardzo trudno wytropić, o czym zapewne doskonale wiedzą aurorzy od lat bezskutecznie walczący z tym problemem. Działają niezwykle ostrożnie, a ostatnio ich szczególnym zainteresowaniem cieszą się magiczne stworzenia. Pozyskiwane nielegalnie skóry, pazury, rogi sprzedawane są na czarnym rynku po znacznie niższych cenach, co przynosi im opłacalne zyski. Nie raz napadają na transporty magicznych stworzeń, wykradają je ze źródeł, a nawet prowadzą wymiany na skalę międzynarodową i takim oto sposobem ich łupem padają rzadkie i cenne okazy,
od smoków przez buchorożce po żmijoptaki.

► Ukazał się nowy Prorok Codzienny, a w nim skrót ostatnich wydarzeń fabularnych.
► Opublikowano wyniki plebiscytu Złote Tiary! Gratulujemy zwycięzcom!
► Do ekipy dołączyła Raylene Winchester jako nasz nowy moderator.
► Drobne zmiany w organizacji dormitoriów i pokoi.
►Trwa lekcja Eliksirów, lekcja Transmutacji oraz zajęcia z Wychowania do Społeczeństwa.
Obrazek

Awatar użytkownika

#45302 08 gru 2018, 17:12

Magiczna Rewolucja
Obrazek
Wielka zmiana systemu zaklęć! Prace nad gruntowną modyfikacją najbardziej magicznej części naszego świata zostały zakończone! Nowa mechanika pomoże wam jeszcze bardziej rozwijać swoje postacie oraz odpowiednio ukierunkować ich talenty. Poprawiono opisy zaklęć, niektóre czary zostały usunięte ze spisu jako bezużyteczne bądź powtarzające się, trochę nowych zaklęć dodano, pewnym czarom zmieniono klasyfikacje czy dostępność, zrezygnowano z wyszczególniania wymowy zaklęć, za to wyodrębniono chwyty i manipulacje różdżki, dodano krótkie opisy poszczególnych typów magii oraz na bardziej wymagające zaklęcia nałożono dodatkowe obostrzenia w postaci minimalnej sumy punktów statystyk potrzebnych do rzucenia danego czaru. Największe przeobrażenia przeszła czarna magia. Podniesiono jej rangę, żeby uczynić z niej coś naprawdę mrocznego, zakazanego, tajemniczego i potężnego.

II rocznica Bitwy o Hogwart
Obrazek
Bitwa o Hogwart, która rozegrała się w maju 1998r. była wydarzeniem nie tylko przełomowym, ale również tragicznym. W obronie szkoły poległo wielu uczniów, nauczycieli, a nawet dobrowolnych uczestników tej dramatycznej batalii. W Izbie Pamięci w Hogwarcie dokonano odsłonięcia tablicy ku czci ofiar tej wojny. Każda postać, która do 15 grudnia włącznie, chociaż raz w poście wspomni przynajmniej jedną z ofiar wymienioną w opisie lokacji Izba Pamięci otrzyma od MG drobny upominek.

Widzimy się na forum?
Obrazek

Awatar użytkownika

#45561 02 sty 2019, 20:21

SUMy i OWUTEMy
Obrazek
Uczniowie V i VII roku, przed wami wielkie wyzwanie! Na zakończenie roku szkolnego zdajecie niezwykle ważne egzaminy, które zadecydują o waszej przyszłości. Uczniowie V roku przystępują do Standardowych Umiejętności Magicznych (SUMów) czyli testów, których oceny będą miały wpływ na to jakie przedmioty uczeń będzie mógł kontynuować w dwóch ostatnich latach nauki, zaś uczniowie VII roku zdają Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne (OWUTEMy) czyli ostateczne egzaminy na zakończenie edukacji w Hogwarcie, które zadecydują o dalszej karierze młodego czarodzieja.
Ruszamy z końcowymi egzaminami!
Obrazek

Awatar użytkownika

#45838 01 lut 2019, 20:28

Zakończenie roku szkolnego
Obrazek
W Wielkiej Sali rozpoczyna się właśnie ceremonia zakończenia roku szkolnego! Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na uroczystość podczas której zostanie także wręczony Puchar Domów, a z uwagi na udostępnioną na to wydarzenie bilokację nie musicie natychmiastowo rezygnować z trwających sesji aby wziąć udział w ceremonii. Uroczystość potrwa do 14 lutego czasu realnego włącznie,
a od dnia następnego rozpoczniemy wakacje.

Więcej informacji odnośnie wakacyjnych wydarzeń wkrótce! Ponadto na forum zostanie przeprowadzona archiwizacja wątków z okresu kończącego się roku szkolnego!
Obrazek

Awatar użytkownika

#45964 10 lut 2019, 20:12

Obrazek

Mistrzostwa Świata w Quidditchu w 1998r. odbyły się bez udziału drużyn z Wielkiej Brytanii z powodu trwającej w tym czasie wojny czarodziejów. Mistrzem wówczas zostało Malawii, ale już teraz rozpoczynają się eliminacje do kolejnych Mistrzostw, które odbędą się w 2002r. Angielska narodowa drużyna quidditcha jest zdeterminowana do tego by pokazać swą siłę i odbić sobie nieobecność z poprzednich rozgrywek. W jednym z meczów eliminacyjnych zmierzy się z Kanadą, która w przyszłych mistrzostwach chciałaby powtórzyć swój sukces z 1990r. Na miejsce tego spotkania wybrano Dartmoor położony w hrabstwie Devon w Anglii, w którym znajduje się słynny Stadion Trzytysiąclecia Quidditcha. Brytyjskie Ministerstwo Magii wzięło na siebie cały ciężar organizacji tego meczu chcąc nie tylko wymazać organizacyjną porażkę sprzed sześciu lat, ale również ponownie zyskać przychylność Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejskiego Komitetu Quidditcha. Nic więc dziwnego, że ten eliminacyjny mecz ma być świetnym widowiskiem dla każdego, a jego medialna promocja gwarantuje, że o tym wydarzeniu będzie się mówiło długo przed jego rozpoczęciem i długo po jego zakończeniu. Zaplanowany na początek lipca mecz ściągnie rzesze wiernych kibiców zarówno z Anglii jak i Kanady, a niespecjalnie wygórowana cena biletów zachęci z pewnością każdego miłośnika tego czarodziejskiego sportu do tego by wziąć udział w tym wyjątkowym show!
Już wkrótce rusza specjalny event! Zapraszamy!
Obrazek

Awatar użytkownika

#46022 15 lut 2019, 20:27

Wakacje
Obrazek
Rozpoczynamy wakacje! Okres wakacyjny zostanie skrócony do 6 tygodni realnych i żaden uczeń ani żadna postać dorosła nie może przebywać przez ten czas na terenie Hogwartu. Traktujemy Hogwart jak miejsce wyłączone tymczasowo z gry. Ponadto tradycyjnie w tym okresie postarzamy swoich bohaterów o rok! Uczniom, których karty postaci założono do 14 lutego czasu realnego włącznie, przysługuje awans na wyższy poziom statystyk z racji promocji do następnej klasy, podobnie jak dorosłym, którzy wskoczyli w związku z tym postarzeniem na wyższy próg statystyk. Oprócz tego z powodzeniem przeprowadzono archiwizację wątków, a opisy przeważającej większości lokacji zostały poprawione, rozbudowane albo i nawet napisane od nowa po to, żeby jak najlepiej przedstawić dane miejsca oraz zachować zgodność z realiami.
Gratulujemy Puchonom zdobycia Pucharu Domów!

Co jeszcze u nas słychać?
Jakiś czas temu krążyła niepokojąca plotka o zaginięciu Tiary Przydziału. Niektórzy stawiali wręcz odważne tezy jakoby ta czarodziejska czapka została skradziona, a w Hogwarcie działał sabotażysta, któremu bardzo zależy na destabilizacji tej magicznej placówki. W końcu bez tego legendarnego artefaktu niemożliwym byłoby dokonanie ceremonii przydziału na rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego. Obecnie jednak dyrektor McGonagall zapewnia, że Tiara Przydziału znajduje się we właściwym sobie miejscu.
Ukazał się nowy Prorok Codzienny, a w nim skrót ostatnich wydarzeń!
Obrazek

Awatar użytkownika

#46280 09 mar 2019, 20:14

Quidditch przez wieki
Obrazek
W końcu i miotlarstwo jako element naszego systemu statystyk doczekało się modernizacji. W największym stopniu zmiany te będą miały wpływ na quidditcha, ale zapoznać się z nimi powinni wszyscy, żeby wiedzieć na jakim poziomie tej umiejętności są. Ponadto część opisów genetyk i umiejętności została poprawiona i rozbudowana, a co więcej w znacznej części uszczegółowiono kwestię rozwoju tych darów i zdolności.
Obrazek

Awatar użytkownika

#46423 23 mar 2019, 20:16

Zakończenie modernizacji statystyk
Obrazek
Zmiany wprowadzane na forum od kilku miesięcy z pewnością urozmaiciły nasz system statystyk, a zwieńczeniem tej modernizacji jest rozbudowanie wątku z podstawową rozpiską statystyk o dodatkowe zasady, jakimi powinien kierować się każdy przy zakładaniu karty postaci. Staraliśmy się zachować prostotę systemu przy jednoczesnym określeniu pewnych ram punktowych dla poszczególnych kategorii. Oprócz tego dodatkowe obostrzenia (bądź zezwolenia) pojawiły się w temacie z zawodami. Bardziej konkretnie ukierunkowane profesje (także stanowiska nauczycielskie i profesorskie) wzbogacono o minimalne progi statystyk wymagane do wykonywania danego zajęcia. Gdzieniegdzie pojawiły się tam też specjalnego rodzaju pozwolenia obejmujące zaklęcia, które łączą się z charakterem danego zawodu, a wszystkie te reformy mają na celu jeszcze mocniej podkreślić wagę rozwoju postaci.
Obrazek

Awatar użytkownika

#46498 31 mar 2019, 20:13

Rozpoczęcie roku szkolnego
Obrazek
Rusza ceremonia rozpoczęcia roku szkolnego w Hogwarcie! Zapraszamy uczniów i nauczycieli do Wielkiej Sali, w której zaczyna się się uczta powitalna. Podczas tej uroczystości nie zabraknie tradycyjnej Ceremonii Przydziału, a zaczarowana przez założycieli Domów Tiara zaprezentuje zupełnie nową Pieśń z nowym przesłaniem. Dyrektor McGonagall zapewne przekaże również kilka istotnych ogłoszeń, więc obecność na tej biesiadzie jak najbardziej pożądana. Od tego dnia rusza rok szkolny i kolejna rywalizacja między Domami!
Obrazek

Awatar użytkownika

#46801 13 kwie 2019, 20:18

Koszmar na meczu
Obrazek
Mecz quidditcha Anglii przeciwko Kanadzie miał być wydarzeniem, które na długo zapadnie kibicom tego czarodziejskiego sportu w pamięć. I tak się stało, chociaż zapewne nie w sposób wymarzony przez organizatorów imprezy. Początkowo rywalizacja drużyn przebiegała bez zarzutu, Anglia zdobywała prowadzenie, a oba zespoły dawały z siebie wszystko, żeby zdobyć jak największą przewagę nad przeciwnikiem. Mecz został jednak gwałtownie przerwany przez niespodziewane wstrząsy, a to co zaczęło dziać się dalej zaskoczyło zarówno widzów jak i zawodników. Ze szczelin pękającego stadionu zaczęły wydobywać się niebieskie płomienie, które po chwili uformowały się w trzy smocze bestie.
Ukazał się nowy Prorok Codzienny, a w nim streszczenie wakacyjnego eventu oraz skrót pozostałych wydarzeń fabularnych. Zapraszamy do lektury!
Obrazek

Awatar użytkownika

#46888 20 kwie 2019, 17:49

Nowy wygląd
Obrazek
Witam wszystkich na nowej odsłonie graficznej forum! Zmianie uległ cały wygląd od kolorystyki, przez działy, kategorie, ogłoszenie, nagłówek, czcionki po elementy tak drobne jak ikonki czy dodatkowe obramowania. Wgrane zostały dwie modyfikacje dotyczące avatarów. Pierwsza zakłada podpięcie pod każde nowo utworzone konto domyślnego avatara, a drugie widok miniaturki avatara na stronie głównej. Mam nadzieję, że obecna szata graficzna przypadnie Wam do gustu i będzie Nam dobrze służyć przez kolejne, długie miesiące!
http://hogwartdream.cba.pl/
Obrazek

Awatar użytkownika

#47334 14 maja 2019, 16:44

Obrazek
Dziewięć lat temu powstało Hogwart Dream. W ciągu tych dziewięciu lat przenieśliśmy się na inny hosting, kilka razy zmienialiśmy cały styl, rozbudowywaliśmy świat, udoskonalaliśmy system i przeszliśmy przez pięć fabularnych lat wychodząc poza ramy książkowego czasu akcji, a tym samym sięgając jeszcze dalej w przyszłość. Dziewięć lat to naprawdę dużo, a dla niektórych to może być wręcz spora część życia, które przelewali na to forum uczestnicząc w różnych wątkach, ratując skórę swoich postaci przed płomieniami szatańskiej pożogi czy przed agresywnymi akromantualmi albo po prostu siedząc na sb i gadając. Przez te dziewięć lat przewinęło się tu mnóstwo ludzi dokładając swoją cegiełkę i mogę mieć tylko nadzieję, że za rok będziemy mieli nowe wspomnienia, będziemy wracać pamięcią do nowych wątków (tych jeszcze nierozegranych) i będziemy się dalej dobrze bawić. Dlatego dziękuję wszystkim za wkład, grę, zabawę i oczywiście liczę na więcej (potu, łez i krwi rzecz jasna)!
Obrazek

Awatar użytkownika

#47838 15 cze 2019, 11:48

Obrazek
Rusza sezon quidditcha! W tym roku w Hogwarcie rozpocznie się on dość nietypowo od meczu Kadra vs Uczniowie. Naprzeciwko siebie stanie zespół profesorów i drużyna młodych czarodziei z różnych Domów. Zapraszamy do udziału, gwarantujemy emocjonującą rozgrywkę, a dla kibiców wspaniałe widowisko, które na długo zapadnie wam w pamięci! Start eventu 20 czerwca!

Ponadto nasz wspaniały nauczyciel Opieki nad Magicznymi Stworzeniami ogłosił konkurs naukowy dla uczniów Hogwartu. Autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 200 galeonów, zyska dla Domu 60 punktów, a także otrzyma możliwość wyjazdu na weekend do Rezerwatu Smoków w Rumunii wraz z wybraną przez siebie osobą pod opieką profesora ONMS, gdzie poznają sztukę współpracy ze smokami, tajniki opieki nad nimi i chyba fajnie spędzą czas, piekąc kiełbaski na smoczym ogniu!
Obrazek