Kenmare

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#45873 04 lut 2019, 18:18

Obrazek

Forum zostało otwarte 27 stycznia 2019 roku.
Fabuła forum dotyczy niewielkiego miasteczka zlokalizowanego w Irlandii, hrabstwie Kerry.
Aktywny Mistrz Gry, zadania losowe oraz miesięczne, konkursy, tło fabularne i o wiele więcej.
Poza tym mamy fejsbuka.

* * *

Ostatnie dni stycznia sprowadziły wreszcie do Kenmare od dawna oczekiwaną zimę. Pogoda, dotąd raczej jesienna, z dnia na dzień uległa diametralnej zmianie. Każdego ranka witały Nas teraz minusowe temperatury oraz mroźny wiatr, ulice zaś przykryte zostały warstwą białego śniegu, który nie chciał zbyt szybko z nich zniknąć, utrudniając poruszanie się - zarówno pieszym, jak i rowerzystom oraz kierowcom. Naprawdę kuszącą opcją zdawało się obecnie pozostanie we własnych czterech ścianach oraz rozkoszowanie się przyjemnym ciepłem bijącym od kominka, pieca, ewentualnie grzejnika.

Mało kto mógł sobie jednak na to pozwolić. Życie kosztuje, co odczuwalne jest nawet w tak niewielkich mieścinach, jak Kenmare. Pozostawało więc, jakoś sobie z tym wszystkim radzić. Wyciągnąć z szafy najcieplejsze ubrania oraz obuwie i się zwyczajnie nie poddawać. Iść wciąż do przodu. Po drodze zatrzymując się ewentualnie w Puccini's, gdzie - jak co roku zimową porą - między godziną 6 a 8 rano, można było otrzymać najzwyklejszą, czarną kawę za darmo. O ile tylko miało się dość cierpliwości, żeby wystać w długiej kolejce.

A ciepły napój z całą pewnością był czymś, co mogło ułatwić funkcjonowanie w obecnych warunkach. Zwłaszcza, że gorący kubek potrafił bardzo skutecznie ogrzać zmarznięte ręce. Choć oczywiście nie był w stanie zastąpić prostych, wełnianych rękawiczek, bez których nie powinniśmy nawet ruszać się z domu. No, chyba że mieliśmy chęć na to, aby dołączyć do całkiem licznego grona tych, którzy od samego ranka czekają w kolejce do lekarza w miejscowym centrum medycznym. Jako, że dopadły ich grypa bądź przeziębienie. Od zawsze bardzo popularne w okresie gwałtowniejszych zmian pogodowych. Zarówno pośród dzieci, dorosłych, jak i osób starszych.

Bądźmy jednak szczerzy - mało kto lubi chorować i spędzać całe dnie w łóżku, w otoczeniu tony zużytych chusteczek higienicznych. Zwłaszcza, kiedy wielkimi krokami zbliża się święto zakochanych, do którego zapewne większość z nas chciałaby móc się odpowiednio przygotować. Zarezerwować miejsce w restauracji, albo też zorganizować na ten dzień inne atrakcje z myślą o swojej drugiej połówce. Co roku najbardziej obleganym miejscem w tym szczególnym dniu, jest zlokalizowana przy Shelbourne St restauracja Lime Tree. Ceniona przede wszystkim przez wzgląd na panującą tam atmosferę. Ponoć i w tym roku zdobycie stolika w tym lokalu zakrawa o prawdziwą mission imposible. I to taką, z której wykonaniem mógłby mieć problem nawet sam Ethan Hunt, grany w serii filmów przez Toma Cruise'a.

A jeśli mowa o misjach niemożliwych, to na samym końcu warto jednak wspomnieć, że... cóż, czasami jednak udaje się je wykonać. W ostatnich dniach po miasteczku krążą plotki, iż od dawna odkładana modernizacja centrum Kenmare ma dojść do skutku jeszcze w tym roku. Ponoć władze hrabstwa podpisały już umowę z firmą należącą do francuskiej rodziny La Fayette, która ma być za to wszystko odpowiedzialna. Na ten moment jednak nic więcej w tym temacie jeszcze nie wiadomo. Choć przedstawiciele Kenmare Heritage Association wydawali się być zadowoleni z takiego obrotu wydarzeń, jako że o podjęcie działań w tym kierunku walczyli przez ostatnie 6 lat.

Serdecznie zapraszamy
http://kenmare.pl/

Awatar użytkownika

#46011 14 lut 2019, 11:56

Wyślij walentynkę! Możesz też wziąć udział w evencie i posiadać więcej multikont!
Obrazek

W najbliższą niedziele miną nam już równe 3 tygodnie, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dodali tego wpisu nieco wcześniej. Zwłaszcza, że mamy dzisiaj walentynki, a nasi kochani gracze bardzo chętnie - i co ważniejsze - aktywnie wykonują wszelkie zadania, co nas bardzo cieszy. I oczywiście motywuje do wymyślania kolejnych zabaw. :)

Zacznijmy od odrobiny statystyk:
do dnia dzisiejszego powstało 76 Kart Postaci, z czego zdecydowana większość należy do graczy logujących się regularnie oraz rozgrywających na forum własne wątki;
Mistrz Gry w tym czasie rozdał około 25 zadań losowych (punktowanych), a także zorganizował jeden mini-event z wypadkiem samochodowym i dwie zabawy (konkurs krzyżówkowy oraz trwająca do końca dzisiejszego dnia poczta walentynkowa);
na forum rozgrywane są obecnie 3 wątki z 4 postaciami NPC prowadzonymi przez Mistrza Gry, zaś na potrzebę fabuły wykorzystano do tej pory łącznie 6 postaci NPC (i z całą pewnością nie zamierzamy pozostałych odstawiać na boczny tor);
odliczywszy posty napisane przez konta administracyjne, w ciągu 2,5 tygodnia napisaliśmy ich dokładnie 2705. Najwięcej (78 postów) w tym czasie napisała Maire O'Brien, daleko w tyle nie zostają jednak użytkownicy: Alan Regan, Caleb Foley, Elodie La Fayette oraz Fionnan O'Murtagh. Jest to obecnie nasze Top 5. Mamy nadzieje, że na tym się nie zatrzymamy ;)

Co aktualnie w trawie piszczy?
Poczta walentynkowa - do godziny 23:59 w dniu dzisiejszym (tj 14.02) można wylosować walentynkę dla wybranej postaci (no, chyba że chcesz ją zamówić dla samej/samego siebie - bo w końcu kto bogatemu zabroni!). Gorąco zachęcamy do wybierania kolejnych pozycji z listy i wspólnej zabawy. Dodatkowe informacje, które wraz z walentynką ma otrzymać obdarowana postać, należy przesyłać na konto Mistrza Gry.
Wypadek na Killarney Rd - od kilku dni trwa mini-event z wypadkiem samochodowym na Killarney Rd. Zablokowana jest jedna z głównych dróg wjazdowych/wyjazdowych do miasteczka. Chcesz pomóc? Popatrzeć na rozbite butelki po alkoholu? A może nie słyszałeś/aś radia i wylądowałeś/aś w tym okropnym korku? W dalszym ciągu można dołączyć do wspólnej zabawy!
Od dnia 02.02.2019r. na forum dopuszczalne jest posiadanie 3 aktywnych postaci, natomiast na 4 i kolejne konto należy uzbierać odpowiednią liczbę postów (więcej informacji na ten temat można znaleźć w forumowych ogłoszeniach).

W dalszym ciągu staramy się, aby w miarę naszych możliwości usprawniać działanie forum, na bieżąco naprawiać zgłaszane błędy i przede wszystkim - utrzymać pozytywną atmosferę. Mamy nadzieje, że nam to wychodzi.

Serdecznie zapraszamy
http://kenmare.pl/

Awatar użytkownika

#46182 01 mar 2019, 11:41

Obrazek

Wraz z początkiem marca przychodzimy z krótkim (albo też staramy się, aby krótkim ono było) podsumowaniem poprzedniego miesiąca oraz kilkoma informacjami odnośnie naszych dalszych planów oraz zmian.

Ranking miesięczny

Wczesnym rankiem zaktualizowany został ranking za miesiąc luty. Przez ten czas punkty zdobyło łącznie 21 użytkowników forum, choć we wspólnych zabawach uczestniczyło ponad 30 postaci (uwzględniając jedynie aktywne konta). Niestety - zasady są jakie są i nie każdego mogliśmy nagrodzić.
Do grona najaktywniejszych postaci należy zaliczyć:

Saoirse Malley - 15 punktów
Oliver Moran - 13 punktów
Maeve Foley - 10 punktów

Z racji na największą aktywność, otrzymują oni specjalną odznakę (przodownik pracy) oraz przydział do grupy Guinness North Star.

Odznaki

W dniu dzisiejszym na forum pojawiły się 3 pierwsze odznaki:

Obrazek

Jeśli posiadasz konto na forum i spełniasz warunki niezbędne do otrzymania jednej z tych odznak, a nie została Ci ona przyznana przez Mistrza Gry, prosimy - zgłoś się po odbiór w tym temacie, dołączając linki do wątków, za które powinny zostać przyznane punkty i odznaczenie.

Zadania miesięczne

Począwszy od marca zmieniła się nieznacznie forma zadań miesięcznych. Poza tradycyjnymi zadaniami za 3 punkty, pojawiły się też zadania za 1 punkt - dotyczą one przede wszystkim aktywności w zakresie wiadomości sms oraz facebooka i mają za zadanie zachęcać wszystkich do wchodzenia w interakcje z innymi postaciami.

Facebook

Nieznacznej przebudowie uległo subforum poświęcone facebookowi - pojawiły się tutaj kolejne subfora dla stron oraz wydarzeń. Urządzasz imprezę? Albo też organizujesz inne wydarzenie? Poinformuj o tym na facebooku. A jeśli prowadzisz własny bar, firmę, restauracje - załóż stronę, dzięki której będziesz mógł się szerzej zareklamować. Może nawet ktoś da Ci pozytywną recenzję?

Czy to już wszystko?

Z całą pewnością nie i mamy nadzieje, że będziecie aktywnie obserwować forum w czasie weekendu. Pojawią się kolejne niespodzianki (sami już nie możemy się ich doczekać).
A tymczasem - życzymy wszystkim dobrej zabawy!

Serdecznie zapraszamy
http://kenmare.pl/

Awatar użytkownika

#46183 01 mar 2019, 11:44

Obrazek

Ostatnie dni lutego były deszczowe oraz niezbyt przyjemne. I nie zapowiadało się na to, aby w marcu miało się cokolwiek w tej kwestii zmienić. A przynajmniej - z całą pewnością - nie będzie to miało miejsca w pierwszej połowie miesiąca, o ile tylko zdecydujemy się zaufać informacjom, jakich dostarczały nam obecnie wszelkie serwisy pogodowe. Ale przecież wszyscy jesteśmy świadomi tego, iż pogoda w tym akurat okresie zawsze była kapryśna. Czasem śnieg, czasem deszcz. I na dokładkę te okropne roztopy...

Ale przynajmniej temperatura z każdym kolejnym dniem, zdaje się być wyższa o ten stopień lub dwa. A i dni stają się coraz dłuższe, dzięki czemu mniej trudności sprawia nam wszystkim poranne wygrzebanie się z łóżka i rozpoczęcie każdego kolejnego dnia. A jak już zapewne wszyscy wiedzą - w tym roku, w marcu, każdy kolejny dzień obfitował będzie w wydarzenia. Lokalne władze już się o to zatroszczyły. I to porządnie.

Dokładnie w dniu 4 marca, od godziny 8 rano, Shelbourne Street - zgodnie z wcześniej podanymi informacjami - została zamknięta dla ruchu, na okres co najmniej 2 miesięcy. Zatrudniona ekipa już od pierwszych dni przystąpiła do intensywnych działań. Na miejscu pojawiły się ciężkie maszyny. Zajęto się zrywaniem nawierzchni. Tymczasowo zamknięta została również tutejsza stacja paliw, jednakże ta niedogodność nie powinna trwać dłużej niż przez tydzień (a dojazd do niej zabezpieczono od strony Henry Court). Co trochę uspokoiło mieszkańców. Przynajmniej w tym aspekcie. Bo w przypadku pobliskiego, dużego parkingu, sprawa nie przedstawiała się już tak uroczo. Wiecznie oblegany, wykorzystywany przez ludzi mieszkających bądź pracujących w centrum... teraz miał zostać zlikwidowany. I to bez wcześniejszych konsultacji! Dość szybko po miasteczku rozeszło się, iż za tym pomysłem stała francuska firma, która zdołała przekonać lokalne władze, iż wybudowanie w tym miejscu niewielkiego pasażu handlowego będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Tylko czy aby na pewno? I co ważniejsze - gdzie teraz pozostawimy swoje samochody? W centrum przecież już wcześniej występował naprawdę duży problem z zaparkowaniem...

No ale, żeby nie mówić tylko o tym sprawach, które chwilowo niekoniecznie nas radują, wspomnijmy jeszcze na koniec o zbliżającym się wielkimi krokami dniu św. Patryka. Jak co roku, 17 marca w Kenmare odbędzie się festyn. A całe miasto zostanie rozświetlone na zielono. Dokładnie tak, jak nakazuje tradycja. Zewsząd otoczy nas skoczna, irlandzka muzyka, a ulicami poleje się whisky. A także piwo, choć w mniejszych ilościach.

Zabawa z całą pewnością będzie wyśmienita. Może najwyższa pora zacząć już się do tego szczególnego wydarzenia przygotowywać?


Serdecznie zapraszamy
http://kenmare.pl/

Awatar użytkownika

#46203 02 mar 2019, 13:08

Obrazek

Dzień świętego Patryka, tuż obok Bożego Narodzenia, jest niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych, irlandzkich świąt. Hucznie obchodzone w dużych miastach, mniejszych miasteczkach i niewielkich wsiach. W Kenmare, które na tym tle się oczywiście wcale nie wyróżnia, począwszy od roku 2000, stowarzyszenie Kenmare Community Centre (przy wsparciu Kenmare Heritage Association, KDYS oraz wszystkich, chętnych mieszkańców miasteczka) organizuje niewielki festyn, odbywający się zawsze w dniu 17 marca. Czasami trwa on jeden dzień, czasami dwa lub nawet 3. W zależności od tego, w którym dniu tygodnia przypada święto w danym roku.
Jako, że w tym razem ma ono miejsce w niedziele, festyn trwać będzie przez dwa dni - tj. 16 oraz 17 marca. W tym czasie, na przygotowanej wcześniej scenie wystąpią cztery lokalne zespoły grające tradycyjną, irlandzką muzykę. Wieczorem 16 marca odbędzie się potańcówka, zaś w ciągu dnia będzie można zapoznać się również z innymi atrakcjami, których oczywiście nie zabraknie.
Zanim jednak to wszystko się rozpocznie, ktoś musi zająć się przygotowaniem zaplecza. Należy zbudować scenę, przygotować parkiet na potańcówkę, a także liczne stoiska. Rozstawić w odpowiednim miejscu stoły oraz ławki, przy których będzie można odpocząć, zjeść i porozmawiać ze znajomymi. Sporym wyzwaniem, jak co roku, będzie też dostarczenie na teren imprezy prądu oraz zorganizowanie oświetlenia, nagłośnienia i podłączenie wszelkiego sprzętu. Roboty jest naprawdę dużo, aczkolwiek jeśli zostanie porządnie wykonana, to przecież wszyscy na tym skorzystają, prawda?
Na co więc jeszcze czekamy? Jeśli tylko masz dość czasu, to rusz swój tyłek i w piątek 15 marca przyjdź na teren festynu, zlokalizowany pomiędzy Market Street i Pierd Road. Organizatorzy zapewne i dla Ciebie znajdą jakieś zajęcie. A po wszystkim odpowiednio podziękują za pomoc.

***

Zapraszamy do wspólnej zabawy przy evencie dotyczącym prac na terenie festynu z okazji dnia świętego Patryka. Trzeba wybudować scenę, parkiet, rozstawić stoiska, a także ławki i stoły. Konieczne jest ponadto dostarczenie na teren imprezy prądu, zajęcie się nagłośnieniem, oświetleniem i podłączenie wszystkich urządzeń.
W zabawie wezmą udział wybrane postaci NPC, z którymi będzie można wejść w interakcje, ponadto dla uczestników przewidziane zostały nagrody, takie jak specjalna odznaka i punkty do rankingu.
Fabularnie, prace mają miejsce w dniu 15 marca. Jest to piątek.

Pamiętajcie! Od tego, jak się spiszecie zależy to, czy impreza się uda...
i czy w ogóle odbędzie!

Czas trwania zabawy: 2 tygodnie (2 marca - 16 marca)*
Udział Mistrza Gry: tak
Udział postaci NPC: tak

*w przypadku takiej konieczności, event zostanie wydłużony do końca miesiąca.

Aby wziąć udział w zabawie, swoje pierwsze posty należy zamieścić w temacie dotyczącym zbiórki.

Serdecznie zapraszamy
http://kenmare.pl/

Awatar użytkownika

#46215 03 mar 2019, 16:47

W dniu dzisiejszym na subforum poświęconym facebookowi, pojawiła się plotkarska strona Sąsiadka mi powiedziała, gdzie wszyscy możemy się dowiedzieć o tym, co aktualnie piszczy w kemarskiej trawie. Gorąco zachęcamy do komentowania oraz lajkowania znajdujących się tu wpisów, a także zamieszczania własnych plotek.
Mile widziane oczywiście będzie również zakładanie kolejnych stron.

Obrazek

Tak, jak zapowiadaliśmy - weekend trwa, a każdego dnia pojawiają się kolejne niespodzianki. Liczymy, że się spodobają i zachęcą wszystkich do wspólnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy
http://kenmare.pl/

Awatar użytkownika

#46362 16 mar 2019, 16:30

Obrazek

W dniu dzisiejszym na forum ruszył kolejny event - tym razem jest to festyn, zorganizowany z okazji ważnego dla Irlandczyków święta, jakim jest dzień świętego Patryka. Wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnej zabawy. Bo warto. Nasz Mistrz Gry przygotował sporo zabaw i zadań do wykonania. :)

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować również i o tym, że na forum pojawiła się modyfikacja służąca do wykonywania rzutów kością (dostępna tylko w wybranych tematach). Kostki będą wykorzystywane zarówno w trakcie obecnego eventu, jak i kolejnych.

Serdecznie zapraszamy
http://kenmare.pl/

Awatar użytkownika

#46469 30 mar 2019, 10:32

Obrazek

Wraz z pierwszymi dniami kwietnia, w powietrzu coraz bardziej wyczuwalna była ta specyficzna, świąteczna atmosfera, towarzysząca Wielkanocy. Wielkimi krokami zbliżało się kolejne, spośród najważniejszych dla Irlandczyków świąt. I niewątpliwie należało się do niego odpowiednio przygotować. Tak, aby we właściwym czasie, móc je należycie uczcić. W tym roku, ten szczególny dzień wypadał 21 kwietnia. A więc równo za 3 tygodnie. Czasu było więc z jednej strony naprawdę dużo, z drugiej natomiast - jak zwykle za mało.

O tym, że kolejne dni mijały jak szalone, świadczyć może to, iż przed kilkoma dniami rozpoczęła się wreszcie kalendarzowa wiosna. A w ostatnim tygodniu marca, koniecznym stało się również przestawienie zegarka. Na czas letni. Dookoła dało się już zauważyć, jak wszystko z wolna zaczyna się budzić do życia. Niedługo miasteczko się zazieleni, rośliny zakwitną. Widoki z całą pewnością będą naprawdę przyjemne dla oka. I to pomimo wciąż trwających w centrum prac remontowych. Te nadal każdemu dawały się we znaki. I jeśli wierzyć krążącym plotkom, nie zakończą się przed październikiem, wywołując po drodze jeszcze niejedną burzę.

Ale, ale! Po co przejmować się tym wszystkim, skoro pogoda będzie nas od teraz coraz częściej rozpieszczać? Choć pierwsze dni kwietnia, okazały się być jeszcze całkiem wietrzne oraz deszczowe, to jeśli wierzyć zapowiedziom, prognozom - kolejne będą już znacznie cieplejsze. A termometry wskażą wartości dwucyfrowe. Takie, w granicach co najmniej 15 stopni. Najwyższy więc czas pozbyć się wreszcie zimowej garderoby. Odłożyć do szaf ciepłe kurtki oraz płaszcze, zmienić obuwie. Trzeba tylko uważać, aby nie przedobrzyć. Wczesnym rankiem oraz w nocy, wciąż może być stosunkowo chłodno. A przecież nikt z nas nie chce w tym właśnie czasie odwiedzać centrum medycznego.

Zwłaszcza, że wraz z początkiem wiosny, w miasteczku zaczyna się coraz więcej dziać. Wielkimi krokami zbliża się początek sezonu turystycznego, a żeby w tym okresie zarobić, trzeba przecież zaoferować, jak najwięcej atrakcji dla przyjezdnych. I Kenmare pod tym względem nie stanowi wyjątku. Kalendarz wydarzeń odbywających się w miasteczku, jest wypełniony po brzegi w miesiącach od kwietnia do września. A tym, co wszystko rozpoczyna, będzie po raz kolejny już powracający do naszej mieściny, Féile Neidín Music Festival - czyli festiwal tradycyjnej, irlandzkiej muzyki. Masa koncertów, spotkań z muzykami, warsztatów oraz inne, nie mniej interesujące wydarzenia. I wszystko to w niezwykle barwnej oprawie.

Niewątpliwie jest czego oczekiwać - okazji do dobrej zabawy w tym miesiącu nie zabraknie.

Serdecznie zapraszamy
http://kenmare.pl/

Awatar użytkownika

#46471 30 mar 2019, 10:39

Obrazek

Marzec powolutku dobiega końca, tak więc śpieszymy z podsumowującym go ogłoszeniem. I oczywiście wszystkim użytkownikom dziękujemy za ich aktywność! :)

Ranking miesięczny i ogólny:

Na chwilę obecną (ostateczne wyniki podane zostaną w niedziele 31 marca) punkty do rankingu miesięcznego zdobyły 24 postaci, zaś w rankingu ogólnym widnieje łącznie 29 kont. Do grona najaktywniejszych należy zaliczyć:

Ranking miesięczny
Saoirse Malley - 29 punktów
Bertie Foley - 26 punktów
Shane Foley - 23 punkty

Ranking ogólny
Saoirse Malley - 44 punkty
Bertie Foley - 35 punktów
Oliver Moran - 30 punktów

Przypominamy, że 3 najaktywniejsze postaci w rankingu miesięcznym zostaną nagrodzone specjalną odznaką oraz przynależnością do grupy Guinness North Star.

Odznaki:

Na forum pojawiły się 3 kolejne odznaki, które zostaną użytkownikom przyznane w dniu 31.03.

Obrazek

Inne

Na forum pojawiło się już nowe tło fabularne oraz zadania miesięczne przeznaczone na kwiecień. Można zacząć je oczywiście wykonywać, do czego gorąco zachęcamy.
Użytkownikom, którzy lubią niespodzianki, proponujemy natomiast udział w kwietniowej zabawie związanej z Wielkanocą. Poznajcie irlandzkie tradycje i zwyczaje oraz rozegrajcie związane z nimi zadanka od Mistrza Gry.

I to byłoby na tyle?

Niebawem na forum pojawi się również zapowiedź kolejnego eventu. Wyczekujcie go, bo z całą pewnością warto!
A tymczasem życzymy wszystkim miłej gry

Serdecznie zapraszamy
http://kenmare.pl/

Nowe tło fabularne, zadania miesięczne, zabawa z Mistrzem Gry. Zaktualizowano ranking i nagrodzono aktywnych graczy.

ODPOWIEDZ ]