#117 PBF w PBFie

Nasze małe centrum wszechświata, oko Saurona. Widzimy wszystko, rozmawiamy o wszystkim, dyskutujemy o tym, co nas najbardziej gryzie!

#46103 22 lut 2019, 16:26

Są czasem pomysły zbyt małe czy okazjonalne, by walnąć forum w okół nich. Znaczy można, ale to byłoby kolejne forum na miesiąc. Dłużej robisz, niż stoi. Gdyby tak na forum, jakie Was nie interesuje rozgrywałaby się dodatkowa gra, całkiem inne realia całkiem inne zasady temat już interesujący. Czy takie rozwiązanie odrzucałoby Was od pomysłu? W headerze seksowna ninja adres narutoninjashinobi na dole chat na którym ludzie gadają o pomarańczowych ninja a Wy tam gracie by wcielić się np w rycerza w lśniącej zbroi. Być może niepowtarzalna okazja by zagrać w danym świecie obarczona towarzystwem ludzi grających w co innego.
+ Możliwość stworzenia dodatkowej gry gdy już człowiek ma jedno forum na głowie (powiedzmy sobie szczerze, postawienie dwóch gier na dwóch forach to trochę za dużo.
+ Utrzymanie aktywności na forum przy niszowym temacie, bo nawet jeśli mało ludzi będzie aktywnych w związku z grą dodatkową, to główna gra forum powinna utrzymać aktywność a duża część PBFu to jest to co dzieje sie na czacie.
+ Zmniejszenie nakładu pracy np poprzez rezygnację z ponownych prac nad szatą graficzną.
+ Powiew świeżości i urozmaicenie zabawy dla pierwotnego forum i skontaktowanie graczy z światem zewnętrznym (często PBFy to śrowiska chore na hermetyczność).
- Nie przejdzie to jeśli ludzie z zewnątrz czuliby do takiego tworu coś odrzucającego. Pierwotne środowisko nie będzie przecież w 100% zainteresowane więc to będzie dodatkowe ścinanie publiki.
- Potencjalny gracz może czuć się wyobcowany wśród ludzi rozmawiających o czymś całkiem odmiennym.

ODPOWIEDZ ]