Magic Lullaby

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#44222 01 paź 2018, 2:50

Magic Lullaby - 1978 rok
Kołysanka w skrócie
Jest rok 1978, czasy Huncwotów, którzy właśnie skończyli Hogwart. Dostępne są dwa ugrupowania - Śmierciożercy i Zakon Feniksa, a każde z nich poszukuje nowych możliwości i świeżej krwi. Jest też Mistrz Gry, który dba o to by nie zabrakło przygód. Można pracować, rozbudowywać magiczny świat pod względem chociażby kultury, prawa czy medycyny. Nie trzymamy się ściśle kanonu, zarówno postacie pojawiające się w świecie Rowling jak i czysto autorskie są dla nas ważne.

Data otwarcia: 30.09.2013r.
Od technicznej strony
- mamy nową mechanikę, w tym i nowe podejście do Punktów Doświadczenia, które stanowią walutę i można je wymieniać między innymi na poziomy w danej, wybranej przez siebie, kategorii zaklęć
- stworzono system walk magicznych i na pięści, dodano liczbę możliwych ruchów w jednym poście i wpływ wagi na przewagę czarodzieja
- powstały wyzwania, które można wykonywać za nagrody
- każdy na starcie otrzymuje pakiet atutów i słabości, które są dopasowane do jego postaci
- rozpisano staże dla młodych czarodziejów
- zmieniono przelicznik czasowy na forum; teraz staramy się by jeden tydzień na fabule trwał dwa tygodnie w rzeczywistości
- karty postaci są widoczne na profilach
- rozbudowana została genetyka i dodano do niej atrybuty
- na forum duchy i poltergeisty też mają możliwość by rozwijać swoje umiejętności

I solemnly swear I am up to no good.

Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#44331 08 paź 2018, 18:13

Listopad 1978 roku wita
Co w Ministerstwie?
- Problem hiszpańskich wilkołaków został tymczasowo rozwiązany. Stany Zjednoczone ogłosiły swoje zwycięstwo, wystosowano specjalnie podziękowania dla brytyjskiego Ministra Magii i posłano ordery dla rodzin zmarłych łowców, wśród których znalazł się Anton Flint i Teodor Goyle,
- Protest trolli zakończył się śmiercią trzech potężnych osobników; dwóch rzecznych i jednego górskiego. Istnieje pogłoska, że zamieszani byli w to ukryci w tłumie członkowie rodu Macmillan w akcie zemsty za atak na walijską wioskę. Część trollów ochroniarzy wyraziła sprzeciw wobec tej sytuacji i wzięła sobie wolne, przez co Departament Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami dosłownie utonął w papierach. Minister Magii zarządził by do końca miesiąca zająć się tą sprawą by nie pojawiło się więcej ofiar,
- Coraz częściej mówi się o fatalnym stanie Lauma Rokkura, który wygląda jakby postarzał się o te kilka lat. Worki pod oczami, plotki o dręczących go bólach głowy i halucynacjach zdają się tę tezę potwierdzać. Czyżby zbliżał się koniec jego rządów?

Co w Mungu?
- W Świętym Mungu zabrakło kilku istotniejszych składników, a problemy z dofinansowaniem dają się we znaki szpitalowi. Bjorn wyznaczył więc dwójkę uzdrowicieli do zdobycia potrzebnych elementów, bez których kilku pacjentów nie będzie miało szans by przeżyć operacje. W tym kobiety, które trafiły prosto z Irlandii Południowej po wrześniowym proteście.

Co ogólnie w wielkim świecie?
- W pierwszy weekend listopada wypadają obchody święta Triduum Mortis. Wszyscy wierzący w istnienie Insygniów Śmierci mają zamiar spotkać się w Dolinie Godryka by razem obchodzić tę ważną uroczystość. Pierwszy dzień będzie dniem pojedynków na cześć Antiocha Peverella, w drugi dzień każdy uczestnik będzie żegnał zmarłych na cześć Kadmusa Peverella, zaś trzeci dzień to nic innego jak świętowanie na cześć Ignotusa Peverella,
- Sprzedawcy z ulicy Pokątnej, choć myśleli, że byli już bliscy złapani tajemniczego złodzieja, ten zdołał się im wymsknąć. Od dłuższego czasu nie daje o sobie znać, lecz oburzeni czarodzieje nie zamierzają odpuścić. Może to pora by skorzystać z pomocy kogoś, kto bez problemu będzie potrafił namierzyć nieuchwytny cel?
- Prorok Codzienny, jako jedyny, otrzymał możliwość spotkania się i porozmawiania z uczestnikami pochodu na cześć wolności seksualnej, tuż po procesie. Część uczestników otrzymała karę grzywny, a część czeka tymczasowa odsiadka w magicznym areszcie śledczym. Został poruszony problem z Azkabanem i pojawiła się sugestia by stworzyć drugie więzienie na terenie Wielkiej Brytanii.

A co w Hogwarcie?
- Uczniowie nadal nie zdają sobie sprawy jak istotna stała się sprawa bezpieczeństwa. Kilku młodszych chłopaków kręci się w pobliżu Zakazanego Lasu, robiąc zawody, komu uda się wyłączyć zabezpieczenia. Co będzie, jeśli odniosą zwycięstwo?
- Po tak długim czasie oczekiwania, uczniowie mogą w końcu udać się do odbudowanego Hogsmeade by spędzić w wiosce ostatni weekend listopada. Zapowiedziano na ten czas zwiększoną ilość czarodziejów patrolujących okolicę.
Czy uczniowie mogą czuć się już bezpieczni?


Za kulisami Kołysanki
Dzisiaj na forum zagościła ostatnia urodzinowa atrakcja. Wszystkich zapraszamy do zabawy i zdobycia kołysankowego słodziaka. Oprócz tego trwa loteria na wrzesień i październik oraz dostępne są wyzwania i eventy na aktualny miesiąc fabularny.

I solemnly swear I am up to no good.

Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#45103 18 lis 2018, 21:32

Magiczna Kołysanka w brązach w kinach od dziś
Co w Hogwarcie?
- Trwa spotkanie Klubu Magii Nut, a na nim profesor Flitwick wprowadzi uczniów w muzyczny stan i pierwsze przygotowania do szkolnych uroczystości!
- Rozpoczęła się lekcja Obrony Przed Czarną Magią z profesorem Hucksberrym i Wróżbiarstwo z profesorem Bułhakowem. Ten drugi z chęcią przygarnie nawet osoby, które nie są na jego przedmiot zapisane.
- Nadal można się zapisywać na rozdziałowy event "Nie ma się czego bać". Powstrzymaj uczniów, sprawdź stan zabezpieczeń, a także upewnij się że nikomu nie udało się dostać do Zakazanego Lasu.
- W następnym tygodniu przewidziano wypad do Hogsmeade!

Co ogólnie w wielkim świecie?
- Dorośli nadal odpoczywają po ciężkim tygodniach, choć prace lub staże nie dają im wytchnienia.
- Nadal można się zapisywać na rozdziałowe eventy: "Współpraca a transport", "Na ratunek" i "Zamknąć sprawę". Więcej informacji tutaj.

I u nas trwa premiera!
Oficjalnie witamy na forum nową szatę graficzną stworzoną przez Vakela Bułhakowa. Serdecznie dziękujemy, tak samo jak Jamesowi Potterowi, twórcy demontorowego krajobrazu! Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś coś spod twoich rąk u nas zagości, drogi Rogaczu. Nadal trwają poprawki, ale na ten moment mamy:
- zmieniony układ działów i tematów
- dobrze działającą i dostosowaną wersję forum na telefony komórkowe
- odświeżony i rozbudowany temat z rodami. W nim skrócone opisy mają wszystkie dostępne na forum rody czystej krwi
- zostały też nieco pozmieniane tematy takie jak zajęte wizerunki czy dla początkujących. W przyszłości czeka nas jeszcze więcej zmian

Oprócz zmian graficznych, do końca miesiąca trwa akcja zdobycia kołysankowego słodziaka i kołysankowe Halloween. Szukamy też chętnych do objęcia rang pomocnicznych, by forum prężnie się rozwijało.

I solemnly swear I am up to no good.

Awatar użytkownika
O mnie
Grupa tajemniczych czarodziejów

#45482 25 gru 2018, 18:17

Powitajmy święta
Co na was czeka?
Przychodzimy z mniejszymi nowinkami, ale i tak wartymi odnotowania. Trwają prace nad nowym rozdziałem fabularnym, ale już teraz razem z nami możecie uczcić święta. Będzie szansa by rzucić kością, zajrzeć do świątecznych lokalizacji czy wysłać kartkę. Do tego trwają pracę nad umiejętnościami nabytymi - planujemy ich całkiem sporo, dlatego mamy nadzieję, że wybaczycie nam, że tyle to trwa (przewidujemy chociażby alchemię, tworzenie magicznych mechanizmów czy kowalstwo). Przyszły rok z pewnością będzie obfitował w szereg zmian, ale już teraz serdecznie zapraszamy Was do aktywnego tworzenia Magicznej Kołysanki.

I solemnly swear I am up to no good.

ODPOWIEDZ ]