Ogłoszenia

Dział, w którym znajdują się najważniejsze informacje związane z funkcjonowaniem forum. Znajdziesz tutaj ogłoszenia, regulamin, przewodnik po Edenie oraz spis odznak.
  
Awatar użytkownika
O mnie
Nobody knows his real name
But now he just uses one he saw on a grave
Moje RPGi
coś czaruję
Podziękował(a): 9 razy

#38608 28 lut 2018, 20:38

Ogłoszenie #60
Jak zapowiedziano, z dniem dzisiejszym zmienia się sposób działania Eden Teamu. Od tej chwili każdy członek składu staje się pełnoprawnym administratorem z przypisanym konkretnym działem, którym przyjdzie mu się opiekować. Mimo podziału, na który się zdecydowaliśmy, każdy z administratorów ma obowiązek udzielić pomocy potrzebującemu użytkownikowi, bez względu na naturę zaistniałego problemu.

tear - administrator ds. kontaktu i komunikacji:
> odpowiada w temacie przeznaczonym do kontaktowania się z administracją;
> rozwiązuje spory między użytkownikami;
> opiekuje się działem Oko Edenu i moderuje wszystkie widniejące tam tematy.

Asami - administrator ds. organizacyjnych:
> aktualizuje bazę forów;
> uaktualnia ogłoszenia i informuje o nowościach na forach;
> przesuwa przedawnione tematy we wszystkich działach;
> prowadzi profil Edenu na Facebooku.

Noritoshi - administrator ds. technicznych:
> w pełni odpowiedzialny za poprawne działanie Edenu;
> odpowiada za Strefę Techniczną i moderuje wszystkie dostępne w niej tematy;
> służy pomocą w kwestii problemów wynikających z winy użytych na forum technologii.

Diva - administrator ds. grafiki:
> sprawuje opiekę nad Strefą Graficzną;
> jest odpowiedzialna za spisy avatarów oraz aktualizowanie ich bazy;
> służy pomocą w podstawowych kwestiach graficznych.

Kira - administrator ds. czatu:
> dba o jakość rozmów prowadzonych na Shoutboksie.

Awatar użytkownika
O mnie
Nobody knows his real name
But now he just uses one he saw on a grave
Moje RPGi
coś czaruję
Podziękował(a): 9 razy

#38651 02 mar 2018, 0:30

Ogłoszenie #61
W związku z licznymi emocjonalnymi i niejednokrotnie bulwersującymi wypowiedziami Edeńczyków, jako Administracja podjęliśmy następujące kroki:

1. Uznaliśmy temat numer #104 w Oku Edenu za niewłaściwy do dyskusji na przestrzeni forum i tym samym został przeniesiony do archiwum. Za jego niepoprawną nazwę najmocniej przepraszamy. Mamy nadzieję, że nikt nie poczuł się nią dotknięty, rozumiejąc ironię, która przemawiała przez autorkę tematu. Jeśli chcecie dalej rozmawiać o nietypowych wizerunkach, możecie stworzyć nowy temat w Oku. Zastrzegamy, że posty będą odpowiednio moderowane, by nie dopuścić do powtórzenia sytuacji sprzed paru dni.

2. Temat numer #105 w Oku Edenu został przeniesiony do archiwum z powodu wielu emocjonalnych wypowiedzi, będącymi po części atakami personalnymi w kierunku całej Administracji, a w szczególności Asami oraz Kiry. Publiczne gdybanie i snucie pozbawionych argumentów podejrzeń, że nie podejmujemy żadnych działań bądź uciekamy się do kłamstw, by uspokoić opinię publiczną - będziemy traktować jako bezpodstawne oskarżenia. Będą one karane ostrzeżeniem.
Praca dla Edenu to wolontariat. Bardzo prosimy o uszanowanie naszego i Waszego czasu. Nasze skrzynki prywatne oraz numery gadu-gadu są do Waszej dyspozycji. Każdy z nas odpowie na nurtujące Was problemy i pomożemy Wam o wiele lepiej niż w momencie, gdy będziemy otrzymywać lawinę hejtu.

3. Asami po raz kolejny bardzo przeprasza wszystkich za swój lakonicznie i ogólnie wyrażony pogląd. Niestety czytając Waszą dyskusję, mamy wrażenie, że więcej bólu sprawiły zarzuty skierowane pod jej adresem, niż jej przyznaje się do rasistowskiego poglądu.
Nie uszedł także naszej uwadze wpis Hasiry z ShoutBoxa, w którym również przyznała się do swojego kontrowersyjnego przekonania. Nie zrobiła jednak nic więcej aniżeli Asami, a wobec niej nie było aż tylu głosów oburzenia. Jeśli ktoś się poczuł przez nią obrażony, niech załatwi tę sprawę z nią drogą prywatnej komunikacji.

4. Od dnia dzisiejszego surowiej będziemy reagować na wszelkie zachowania mające na celu obrażanie innych użytkowników Edenu bądź ich tworów.
Działamy według zasady: Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe. Wielu Edeńczyków nie jest zainteresowane Waszymi prywatnymi kłótniami. Mimo wszystko, jeśli uważacie, że jakiś użytkownik lub forum przekroczył/a granice swoimi działaniami na Edenie - zgłoś to nam, abyśmy mogli odpowiednio zareagować. Każdy z Was może wydać na różne tematy opinię, ale musi mieć na uwadze innych.

5. Nazwa Edenu pochodzi od rajskiego ogrodu, dlatego chcemy, by forum wreszcie stało się utopią.
Chcemy sprawić, by nie było to miejsce, na którym pewna grupa użytkowników może bezkarnie krzyczeć na drugich w różnych sprawach i przerzucać swoje racje. Chcemy, by większość użytkowników, którzy uważają, że Eden jest tylko dobrą bazą kodów, avatarów i zapowiedzi forów, nie bała się odezwać i podjąć się dyskusji. Obecnie duża część użytkowników jest niestety tłumiona.
Eden miał być miejscem dla racjonalnych dyskusji powiązanych z PBFami. Przejmując go, zobowiązaliśmy się, że będziemy tego strzegli. Od teraz podejmiemy większe działania, by tak było.

6. W minionym czasie bardzo przeżyliśmy rzeczy dziejące się zarówno na Edenie, jak i z nim samym. Jako administrację bardziej zmartwił nas atak hakerski na Eden niż wyrażanie podglądów przez Asami. W Eden wkładamy sporo czasu i mamy nadzieję znaleźć sprawcę ataków. Wszystkich dysponujących jakimiś informacjami na ten temat bardzo prosimy do podzielenia się nimi z którymś z Administratorów.

7. Pragniemy zaznaczyć, że zmiany w zarządzie Edenu nie miały charakteru awansu pewnych osób, a zrównanie jego członków do jednej rangi. Podział na Administratorów i Moderatorów nie działał od samego początku, ponieważ nikt z nas nigdy nie był i nie będzie ważniejszy od reszty. Był to "spadek", który otrzymaliśmy po poprzedniej ekipie, która wprowadziła go z nadzieją, że ten system będzie lepszy. Jak szybko się okazało - nie był.
Każdy już od samego początku miał inne zadania, a teraz postanowiliśmy go udostępnić, abyście wiedzieli, za co kto jest odpowiedzialny. Chcemy, abyście mogli nas oceniać przez pryzmat naszej pracy.
Pojawiły się również zarzuty w sprawie nagłego "awansu" Kiry, dlatego jesteśmy winni Wam wyjaśnienie. Długość stażu w administracji nie jest dla nas wyznacznikiem, gdyż wedle regulaminu każdy jest równy wobec innych. Poza tym sama Kira dość długo przebywa w środowisku PBFów, jak i na samym Edenie.

8. Jeśli ktokolwiek z Was uważa, że ktoś z Administracji powinien zrezygnować ze swojego stanowiska, ponieważ nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, prosimy o podzielenie się tym z nami drogą prywatnej komunikacji. Prosimy o spokojne argumentowanie swoich wypowiedzi. Każde zgłoszenie omówimy w administracyjnym gronie i wyciągniemy ewentualne z tego odpowiednie konsekwencje.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2018, 0:55 przez bandito, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Pomógł(a) : 4 razy

 Noritoshi#2699
 6016244

#39370 25 mar 2018, 22:20

Ogłoszenie #62
Ankieta dotycząca przenosin Edenu została zakończona. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

Od momentu wstawienia ankiety obecnych na Edenie było 328 użytkowników, przy czym zarejestrowało się w tym czasie 10 użytkowników. Zakładamy, że wszyscy wiedzieli o ankiecie, jako że temat ją zawierający jest dość aktywny, oznaczony w specjalny sposób i pojawia się na każdym subforum.


W Ankiecie udział wzięło 135 osób, a zatem można powiedzieć, że frekwencja wyniosła 41,15%.

Wyniki ankiety są następujące:

Przenieść Eden na inny hosting - 65 głosów, 48,15%
Nie, nie, zostawcie forum na wxv - 43 głosy, 31,85%
Jest mi obojętne co z tym zrobicie - 26 głosów, 19,26%
Nie chcę zabierać głosu w tej ankiecie - 1 głos, 0,74%


Wnioski:

Martwi nas niska frekwencja, ponieważ nie sądziliśmy, że aż tyle osób jest zupełnie obojętnie nastawionych do tematu.

48,15% osób spośród żywo zainteresowanych przenosinami chce, aby zostały dokonane.

Aż 219 osób (193 niebiorących udział + 26 osób głosujących na "jest mi to obojętne") nie jest zainteresowanych przyszłością Edenu. To jest 66,77% spośród wszystkich Edeńczyków obecnych w ostatnim tygodniu na forum. Dołujące jest to, że tylko tak mała ich liczba była chętna wyrazić swoje zdanie w ankiecie.

Zaledwie 13,11% osób z obecnych w czasie trwania ankiety ma znaczące wątpliwości co do przenosin.


W obliczu powyższego, uważamy, że nie jesteśmy przez Wasze głosy do niczego zobowiązani i ostateczna decyzja należy do nas. A jako że w ankiecie najwięcej było głosów "za", jesteśmy dodatkowo podbudowani w naszych planach dotyczących przenosin.


Oficjalnie zatem możemy powiedzieć, że przenosiny będą miały miejsce. Nie nastąpi to jednak szybko, gdyż wymagać będzie odpowiednich przygotowań oraz wolnego czasu. O dokładnych datach powiadomimy Was z wyprzedzeniem.
x x x x

#40153 23 kwie 2018, 12:05

Ogłoszenie #63
Kochani!

Zapewne wielu z Was wybiera się na tegoroczny Pyrkon, który odbędzie się w dniach 18 – 20 maja w Poznaniu. My również! To jednak nie koniec, ponieważ w tym roku Eden będzie miał swój kącik w bloku Fantasium Creatium (hala numer 8) w Strefie dla Początkujących Twórców, gdzie chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić! Potrzebujemy jednak Waszej pomocy!

Czym jest Fantasium Creatium i co tak naprawdę będziemy tam robić?
Fantasium Creatium to nic innego jak Blok Wystaw, gdzie można podziwiać sztukę, figurki, wielkie modele oraz inne modele, które wręcz inspirują uczestników do samodzielnego tworzenia czegoś niesamowitego.
Jest to idealne miejsce dla Edenu – każdy z nas tworzy różne historie, a czasem nawet i grafiki. Chcielibyśmy przygotować 10 plansz, które będą promować pisarstwo, rozwijanie wyobraźni oraz PBFy. Bez Waszej pomocy jednak ta wystawa się nie odbędzie! Potrzebujemy materiałów takich jak:
1. Karty Postaci. Niestety nie możemy umieścić na planszach grafik lub zdjęć, które nie należą do Was, dlatego prosimy wysyłać jedynie grafiki, które zostały wykonane przez Was!
2. Eventy i misje. Prosimy o przesłanie linku do całego eventu i misji oraz opisu streszczającego jego początkowy przebieg. Może być również suchy scenariusz! Pamiętajcie jednak, aby każdy z uczestników zgodził się na publikację tej sesji!
3. Sesje rozgrywane między graczami (z ewentualną ingerencją MG). Nie musi to być jeden temat, a zbiór kilku wątków, które prowadziły do osiągnięcia jakiegoś konkretnego celu (kilku celów). W tym przypadku najlepiej zadowoli nas skrócony opis rozgrywki, lecz podlinkowanie tematów także będzie mile widziane.
4. Prace graficzne. Fanowskie elementy dotyczące postaci lub rozgrywki są mile widziane! Prosimy o krótki opis przedstawionej sytuacji bądź podlinkowanie (lub nadesłanie) KP postaci, których dany art dotyczy. Mogą być to zwykłe szkice czy szybkie obrazki!
5. Opisy ras, przedmiotów bądź bestii, które są Waszego autorstwa. Wraz z opisami możecie przesłać arty (lecz własnego autorstwa!) te elementy przedstawiające.
6. Mapy własnej twórczości, przedstawiające tereny, na których toczy się akcja forum.

Materiały mogą pochodzić z forów już zamkniętych lub nawet nigdy niepowstałych. Jeśli będą to rzeczy, które pochodzą z forów aktywnych – prosimy również o podanie do nich linków. Koniecznie podajcie nicki autorów – jeśli chcielibyście się ujawnić imieniem i nazwiskiem, proponujemy, abyście zgłosili się wg wzoru: imię „nick” nazwisko.

Co zrobimy z tymi materiałami?
Zostaną one we fragmentach przedstawione na planszach. Pod każdym z fragmentów (artów) będą znajdować się podpisy, kto jest ich autorem, a także adres forum, z którego on pochodzi. W zależności od nadesłanych materiałów takie powstaną plansze tematyczne (np. największa wtopa, najbardziej zabawne momenty z PBFów). Oprócz plansz tematycznych pojawi się również jedna plansza, która pokrótce opowie, czym są PBFy, inicjatywa Eden oraz wyjaśni, dlaczego warto pisać i rozwijać swoją wyobraźnię.

Do kogo i do kiedy nadsyłać materiały?
Prosimy, abyście nadsyłali swoje materiały bezpośrednio na PW do Asami lub Noriego. Na materiały czekamy tylko do 6 maja!

#41041 05 cze 2018, 22:05

Ogłoszenie #64
W dniach 18 do 20 maja 2018 w Poznaniu odbył się Festiwal Fantastyki Pyrkon, gdzie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy się szerszemu gronu odbiorców. Dzięki Waszej pomocy udało się nam stworzyć 10 tematycznych plansz, które można było podziwiać w Fantasium Creatium w pawilonie ósmym. Z tego miejsca bardzo dziękujemy Wam za przesłane materiały. Niestety, nie mogliśmy wykorzystać ich wszystkich, ponieważ zabrakłoby nam miejsca. W następnym roku ponownie chcielibyśmy stworzyć wystawę lub nawet posiadać interaktywne stoisko na Pyrkonie, dlatego pewnie jeszcze nie raz usłyszycie o naszej inicjatywie!

Poniżej prezentujemy Wam, jak wyglądała cała wystawa:
Obrazek

Obrazek
Tak wyglądały niektóre z plansz:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
A pod tym linkiem możecie zobaczyć projekty plansz, które pojawiły się na Pyrkonie!

Jeszcze raz Wam dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Awatar użytkownika
O mnie
Nobody knows his real name
But now he just uses one he saw on a grave
Moje RPGi
coś czaruję
Podziękował(a): 9 razy

#41872 30 cze 2018, 0:17

Ogłoszenie #65
Z przykrością powiadamiamy o odejściu Asami z grona administracyjnego Edenu. Dziękujemy za pracę włożoną w rozbudowę strony, za wiele dni spędzonych nad rozwijaniem forum i za czas zainwestowany w przyszłość pbfów. Tym samym informujemy, że na stanowisku administracyjnym pozostaje nas troje - tear, Kira oraz Nori i w związku z najbliższymi zmianami, ogłaszamy nabór na czwartego administratora.
Szukamy osoby sumiennej, pracowitej i - po wszystkim, co przeszliśmy jako społeczność - przede wszystkim otwartej i potrafiącej poradzić sobie ze sporami. Chcemy w pełnym składzie sprowadzić forum na lepsze tory i niezbędna jest nam do tego pomoc. Jeśli czujesz się na siłach, by wraz z nami dźwigać ciężar administrowania Edenem - wyślij wiadomość na tę skrzynkę, a my z pewnością się odezwiemy. Nie wyznaczamy określonych ram trwania naboru - uznajmy więc, że otwarty jest aż do odwołania. Zależy nam na znalezieniu odpowiedniej osoby, więc dajemy wam czas na przemyślenia!

Pozdrawiamy
Eden Team

Awatar użytkownika
O mnie
Nobody knows his real name
But now he just uses one he saw on a grave
Moje RPGi
coś czaruję
Podziękował(a): 9 razy

#42004 05 lip 2018, 2:42

Ogłoszenie #66
Z przykrością informujemy o zamknięciu fanpage'a Edenu. Po odejściu byłej administratorki (Asami) z forum, bez konsultacji i tym bardziej zgody któregokolwiek z reszty składu, pozbawiła nas dostępu do strony na Facebooku, a następnie usunęła fanpage.
Ubolewając nad nagłym przejawem niedojrzałości i/lub zawiści wobec administracji, jednocześnie informujemy, że zarówno konta Asami, jak i adres IP, zostały zbanowane i odebrano jej dostęp do Edenu.
Po przedyskutowaniu kwestii nowego fanpage'a, doszliśmy do wniosku, że w przyszłości takowy powstanie, ale w zupełnie innej formie. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory decydowali się korzystać ze strony Edenu na Facebooku i przepraszamy za niekompetencję dawnej koleżanki.

Z pozdrowieniami,
Ekipa Edenu

Awatar użytkownika
O mnie
Nobody knows his real name
But now he just uses one he saw on a grave
Moje RPGi
coś czaruję
Podziękował(a): 9 razy

#42336 21 lip 2018, 20:28

Ogłoszenie #67
W związku z nadchodzącymi zmianami, mającymi na celu poprawę funkcjonowania Edenu i zapewnienia mu stabilnej pozycji na rynku, zwracamy się do Was z kilkoma informacjami:
1) Prosimy o upewnienie się, że Wasze konta założone są na prawdziwych mailach, do których macie dostęp. Jednym z zabezpieczeń wprowadzonych po przenosinach będzie autoryzacja konta. Upewnijcie się przez weekend, że nie utracicie dostępu do Edenu.
2) Przeniesienie bazy nastąpi w przyszłym tygodniu. Możliwe, że ze względu na dopracowanie działania, Eden zostanie zamknięty na krótki okres (do kilku godzin).

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia na nowym Edenie!
Eden Team

Awatar użytkownika
O mnie
Don't even know what I'm doing...
Moje RPGi
What Comes After (admin/gracz),
Die Ac Nocte (gracz),
Gifted (gracz)
Podziękował(a): 1 raz

 Saycia#7474
 46242385

#42455 26 lip 2018, 1:10

Ogłoszenie #68
Cześć i czołem, kluski z rosołem!

Z wielką radością pragniemy ogłosić, że w szeregi drużyny E. wkroczyła nowa osóbka – czyli ja!
Od dnia dzisiejszego służę dla was pomocą i niewolniczą pracą, do czego jestem zmuszana pod pantoflem bandito, ale w zamian dostaję nudeski Tadzika, a Kira daje mi ciastki, więc w sumie jest spoko.

Nie gryzę, połykam w całości. Możecie więc mnie łapać – zarówno przez PW na Edenie, GG (46242385) czy discord (pod nickiem Saycia#7779 -no kto by się spodziewał!).

Na dniach pojawi się również nowa rozpiska obowiązków pomiędzy nami, o czym będziecie informowani na bieżąco.
Z tulaskami
Eden Team <3
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Pomógł(a) : 4 razy

 Noritoshi#2699
 6016244

#42807 10 sie 2018, 0:57

Ogłoszenie #69
Drodzy użytkownicy!

Z wielką radością pragniemy wam ogłosić, że jesteśmy już w posiadaniu bazy edenowej (prawdopodobnie importowanej dnia dzisiejszego w godzinach przedpołudniowych), więc prace nad stroną dobiegają ku końcowi!

Co więcej! Wychodząc naprzeciw osobom z nieaktywnymi mailami pragniemy Was uspokoić - jeśli z jakiegokolwiek powodu nie będziecie w stanie na nowym adresie Edenu zalogować się na swoje konta, mamy dla was sposób w miarę prosty na odzyskanie do nich dostępu:
  • wysłanie wiadomości (e-mail, gg, discord) do któregoś z Administratorów o problemie z zalogowaniem się,
  • następnie wysłanie PW do tegoż admina poprzez stary eden, celem potwierdzenia że Ty to Ty,
  • otrzymane nowego, zmienionego hasła do waszego konta, za pomocą którego będziecie mogli już bez problemu się logować. Oczywiście, zalecamy jego zmianę tuż po logowaniu.
Pragniemy też przypomnieć, że pomimo przejścia na nową platformę, przez pewien czas wciąż będziemy dla Was dostępni pod starym adresem.

Pozdrawiamy,
Eden Team
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
Nobody knows his real name
But now he just uses one he saw on a grave
Moje RPGi
coś czaruję
Podziękował(a): 9 razy

#42808 10 sie 2018, 0:58

Ogłoszenie #70
Drodzy użytkownicy!

Z przykrością informujemy, że ze względu na zaistniałe problemy techniczne, których naprawa nie jest tak prosta, jak można się spodziewać, przenosiny Edenu zostaną opóźnione o kilka dni. Otwarcie nowego adresu szacujemy na okolice 9 sierpnia.
Za wszelkie utrudnienia niezmiernie przepraszamy.

Dobra informacja jest taka, że przez następny tydzień możecie śmiało zamieszczać na Edenie posty. Wszystkie, prócz postów w off-topie, zostaną przeniesione przez nas na nowy adres. Nie znikną więc Wasze zapowiedzi, poszukiwania, reklamy, wypowiedzi w prezentacjach ani tematy w notatnikach, które pojawią się na forum do czasu całkowitych przenosin.

Pozdrawiamy,
Eden Team

Awatar użytkownika
O mnie
Don't even know what I'm doing...
Moje RPGi
What Comes After (admin/gracz),
Die Ac Nocte (gracz),
Gifted (gracz)
Podziękował(a): 1 raz

 Saycia#7474
 46242385

#42838 11 sie 2018, 0:53

Ogłoszenie #71
Drogi Edeńczyku!

Z wielką radością oficjalnie witamy Cię na nowym Edenie, na dzień dobry prezentując najważniejsze ogłoszenia, które z całą pewnością ułatwią korzystanie ze strony.

Namierz error, zbieraj punkty, wygrywaj nagrody!
Przenosiny i przeprowadzki zawsze niosą ze sobą pewnego rodzaju problemy. Zawsze (ale to zawsze!) musi się coś zgubić, zawieruszyć, zniszczyć albo i wyparować, mimo że przecież jesteśmy pewni, że szczoteczkę schowaliśmy do tej konkretnej brzoskwiniowej kosmetyczki w tej amarantowej walizce! Podobnie dzieje się, gdy przenosi się całe bazy danych. Nasz nowy silnik, mimo wielokrotnego testowania wciąż może mieć pewne ubytki, które nam mogły umknąć. Właśnie dlatego, drogi użytkowniku, kierujemy do Ciebie wielką prośbę! Jeśli, przeglądając nowy Eden, natkniesz się na jakiekolwiek błędy (od technicznych w postaci nie działających kodów, złego wyświetlania strony czy wariujących czcionek, po estetyczne w postaci niedziałających obrazków i literówek), koniecznie zgłoś to w tym temacie, w miarę możliwości umieszczając w nim:
> pełen screen przeglądarki z występującym błędem;
> nazwę używanej przeglądarki;
> link do strony, na której błąd wystąpił.

Edeńczycy, którzy namierzą największą ilość kwiatków, zostaną uraczeni uśmiechem kierownika i odznaką pomocnego Reksia <3


Nowości, które możesz zaobserwować na forum:
> Rozbudowaliśmy system powiadomień. Od dziś, ilekroć ktoś oznaczy Cię w poście, otrzymasz powiadomienie. Pojawi się ono w rozwijanej liście w menu górnym (przycisk między "Edeńczycy" a "Prywatne wiadomości". Ty również możesz oznaczać innych użytkowników! Aby to zrobić, użyj znaku @ w poście i zapisz interesujący Cię nick. Następnie wybierz go z listy, która się pojawi i gotowe!
> Udoskonaliliśmy ShoutBox - od teraz otrzymasz dźwiękowe powiadomienie, ilekroć ktoś wyśle wiadomość lub oznaczy Cię na czacie (SB można wyciszyć). Oprócz tego, możecie korzystać z rozbudowanej bazy BBcode'ów i wielu wspaniałych emotikon! :ciastko:
> Zautomatyzowaliśmy bazę wizerunków oraz forów. Od dziś możesz je zgłaszać samodzielnie poprzez formularze dostępne w panelu Waszego konta: Twoje konto -> Formularze.
> Ze względów bezpieczeństwa zablokowaliśmy możliwość korzystania z kodów HTML w postach i podpisach (wciąż dostępne są w niektórych działach, jednak jedynie pod nadzorem administracji). Tutaj zapoznasz się z instrukcją przerobienia kodu HTML na BBCode.
> Odświeżyliśmy wygląd forum i udoskonaliliśmy system wyszukiwania danych. Śmiało go wypróbuj!
> Podczas pisania wiadomości prywatnej, forum automatycznie zaproponuje Ci pasujące nicki.
> Wprowadziliśmy system tagów, który umożliwi Ci łatwiejsze wyszukiwanie postów o interesującej Cię treści.
> Spisy wizerunków, regulamin, informacje o Edenie oraz baza forów są dostępne jako osobne podstrony.
> Założenie konta od dnia dzisiejszego wymaga akceptacji regulaminu.
> Bannery stron, z którymi współpracujemy, wciąż znajdują się w stopce - teraz jednak prezentujemy je w skromniejszej i bardziej estetycznej wersji.
> Nowootwarte fora prezentujemy w formie karuzeli w ogłoszeniu na stronie głównej. Teraz z całą pewnością niczego nie przegapicie!
> Powstała nowa grupa - Konta forumowe, które przeznaczone są do promowania konkretnych forów. Są to konta grupowe, do których dostęp ma co najmniej dwoje użytkowników (najczęściej administracja danego forum).
> W Twoim profilu pojawiło się nowe pole, w którym możesz wstawić swój nick discordowy. Oprócz tego prosimy o uzupełnienie wszystkich pól, ponieważ nie zachowały się one w czasie przenosin.
> Większość avatarów wygasła lub przestała działać. Upewnij się, że link, który wrzucasz, zaczyna się od "https".
> Zainstalowaliśmy certyfikat SSL, co wymusiło zmianę wszystkich linków na bezpieczne (przykład podany w punkcie wyżej).
> Przebudowie poddany został blok ze statystykami.
> Menu podręczne znajduje się w gwincie żarówki (pojawia się po kliknięciu).
> Możliwość zmiany wielkości czcionki wciąż jest dostępna! Od dziś ustawienie to znajdziecie w panelu zarządzania kontem. Pamiętajcie, że czcionka zapisuje się w ciasteczkach, więc jeśli coś nie działa, odświeżcie stronę za pomocą kombinacji klawiszy CTRL oraz F5.
> wyzerowaliśmy dotychczasowe ostrzeżenia z waszych kont. Zostały jedynie bany.

Ważne!
> Jeśli Twój post lub podpis zawiera kod HTML i wyświetla się nieprawidłowo, konieczne jest jego "przeklikanie" (czyli wejście w edycję i ponowne jego wysłanie). W niektórych działach korzystanie z kodów HTML zostało całkowicie zablokowane - jeśli więc pokazuje Ci się "surowy" kod, oznacza to, że wszystko działa prawidłowo i nie należy nam tego zgłaszać.
> Staraliśmy się przenieść wszystkie posty, które zostały napisane od czasu uzyskania bazy starego Edenu, jednak część z nich mogła nam umknąć. Jeśli zauważysz, że jednego z Twoich postów brakuje, lub trafił on na stronę pod innym użytkownikiem, prosimy o informację w tym temacie
>Tym samym prosimy o uszanowanie naszego czasu jak i ograniczonych rozmiarów skrzynek odbiorczych i nie przesyłanie wiadomości związanych z błędami po przenosinach w prywatnych wiadomościach. Do zgłaszania ich stworzyliśmy dla was osobny temat.


Życzymy miłego korzystania z Edenu!
Administracja
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Pomógł(a) : 4 razy

 Noritoshi#2699
 6016244

#43319 22 sie 2018, 19:04

Ogłoszenie #72
W ostatnich dniach na Edenie dodaliśmy kilka usprawnień i naprawialiśmy zgłoszone przez Was błędy. Poniżej informujemy o najważniejszych zmianach:

  • Dodaliśmy domyślne sortowanie do działów: Okiem Edenu, Awatarów oraz Uniwersalnych Gotowców.
  • Naprawiliśmy skracające się w postach linki, w które nie można było kliknąć. Dodatkowo, linki są zamieniane na przyjaźniejsze bloczki zawierające tytuł strony oraz jej małą grafikę (o ile strona obsługuje takie rzeczy, które nazywają się Open Graph protocool). Mały przykład:
    index.php

    Takie rozwiązanie możecie znać choćby z Messengera czy Discorda. Jeśli jednak w danym miejscu nie chcecie dodawać czegoś takiego, wystarczy użyć BBCoda url, a link zostanie zaprezentowany w standardowy sposób.
  • Lekko rozszerzyliśmy ilość tagów i cały czas pracujemy nad udoskonaleniem tego narzędzia. Z ostatnich nowości to np. pokazywanie tagów w wynikach wyszukiwania i uporządkowane ich wyświetlanie się.
  • Dodaliśmy kropeczki do karuzeli z nowymi forami i chcielibyśmy przy tej okazji powiedzieć, że gdy najedzie się kursorem na obrazek w karuzeli (zarówno z nowymi forami jak i z reklamami w stopce), to przestanie się ona przesuwać do momentu, aż kursorem z niej nie uciekniemy.
  • Poprawiliśmy większość błędów, które nam zgłosiliście. Bardzo jednak możliwe, że wciąż są jakieś do odnalezienia (a może nawet się jakieś nowe pojawiły?!) Szukajcie dalej! :heart:
  • Zrobiliśmy mały porządek z BBCodami, aby ułatwić się poruszanie po nich oraz w lepszy sposób konstruować odpowiedniki kodu HTML. Dodaliśmy np. możliwość używania tabulatora i enterów w blokach ze stylem oraz udostępniliśmy znacznik <p>, który posiada też przy okazji domyślnie wcięcie tekstu. Ważne jest też to, że entery pomiędzy blokami style oraz googlefont nie będą wyświetlane. Pozwoli to Wam na tworzenie czytelniejszych kodów.
  • Dodaliśmy zwijanie kategorii. Odpowiedni przycisk pojawi się po najechaniu na wybraną kategorię kursorem. Zwinięte kategorie są zapamiętywane w ustawieniach konta, niezależnie od urządzenia na którym się logujecie.
  • Jako że część kodów przez Was tworzonych może być niedostosowana do telefonów, w postach pojawi się poziomy scroll wówczas, jeśli będzie on potrzebny.
  • Na rozdzielczościach ekranu o szerokości od 1200 pikseli do 1300 pikseli nadaliśmy żarówkę kosztem przesunięcia forum w prawą stronę. Jeśli powstały w ten sposób efekt będzie dla Was jednak niezbyt estetyczny, pomyślimy nad lepszym rozwiązaniem.
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Pomógł(a) : 4 razy

 Noritoshi#2699
 6016244

#45437 21 gru 2018, 18:30

Ogłoszenie #73
W ostatnich dniach miała miejsce nieciekawa sytuacja związana z forum Drachen. Najpierw dostaliśmy zgłoszenia na PW od osób, które sugerowały nam, że forum to jest plagiatem, a gdy sprawie się przyglądaliśmy, wypłynęła ona na SB wraz z nowymi screenami. Teraz już sytuacja się nam wyklarowała i mamy dla was następujące wieści:
  1. Forum Drachen uznaliśmy za powielające styl wykorzystywany przez forum Ezereth. Ustaliliśmy to na podstawie archiwum ze strony http://web.archive.org (w przypadku forum Ezereth) oraz archiwum wyszukiwarki Google (w przypadku Drachen). Podobieństwa są rażące i nie pochwalamy tego typu zachowań. Wiemy, że gracze lubią się na czymś wzorować, że granica pomiędzy inspiracją a plagiatem bywa nieoczywista, jednakże w tej sytuacji posłużenie się stylem z forum Ezereth było ewidentne.
  2. Forum Drachen zostało wycofane z kanałów promocyjnych Edenu, tj. z bazy forów i reklamy.
  3. Użytkownik Bongo Pogody został zbanowany. To konto należało do Hasiry, która nakazała sobie poprzednie konto usunąć, a potem założyła nowe. Forum Drachen jest jej autorstwa. Za co otrzymała ban? Można by powiedzieć, że za całokształt. Przypomnę tylko, że już na poprzednim koncie łapała ostrzeżenia i upomnienia.
  4. Nie zamierzamy rozdawać banów forom i użytkownikom na prawo i lewo. Przy przejściu na nowy adres postanowiliśmy nawet anulować pojedyncze ostrzeżenia dla graczy. W tym wypadku długo się wahaliśmy, co ostatecznie zrobić i postanowiliśmy, że w obliczu całej tej sytuacji będzie to odpowiedni krok, aby jako Eden pokazać Wam, że zależy nam nie tylko na posiadaniu dużej ilości użytkowników, ale także o to, aby reklamowane przez nas fora nie korzystały z tworów innych naszych graczy bez ich zgody. Nie chcemy też, aby z naszego forum korzystały osoby, które wielokrotnie dawały się we znaki swoim zachowaniem innym jego użytkownikom, a zwłaszcza dopuszczały się tak rażącego kopiowania ich tworów.
  5. Jeśli obawiasz się, że Twoje forum może być kolejnym usuniętym z naszej bazy lub że Twoje konto będzie pokarane banicją — bez obaw! Nie praktykujemy żadnego swojego widzimisię w tej sprawie i nie pozbawimy dostępu do forum nikogo, jeśli nie będziemy mieli wobec niego lub jego forów poważnych zastrzeżeń. Jeśli nie wykorzystujesz pracy innych Edeńczyków oraz reklamowanych przez nas forów bez ich zgody, jeśli nie trollujesz Edenu, jeśli nie grozisz ingerencją w Eden, to prawdopodobnie nie mamy powodu, aby Twoje forum lub Twoje konto usunąć/zbanować. Prosimy Was, byście starali się być dla siebie nawzajem mili, szanowali swoją pracę i odłożyli na bok uszczypliwości, zanim je do kogoś skierujecie. PBFy to nasze hobby, robione w wolnym czasie z pasji. Powodzenia w pisaniu postów i adminowaniu forami!
Eden Team
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
Don't even know what I'm doing...
Moje RPGi
What Comes After (admin/gracz),
Die Ac Nocte (gracz),
Gifted (gracz)
Podziękował(a): 1 raz

 Saycia#7474
 46242385

#45624 08 sty 2019, 20:29

Ogłoszenie #74
Dzisiaj przychodzimy do Was ze zbiorem zmian - głównie w ramach naszej bazy forów - jak i nowości, które zamierzamy wprowadzić w niedalekiej przyszłości!

Co już zostało zmienione?
➤ Zrezygnowaliśmy z kategorii Na podstawie oraz Przyszłość - zarówno w bazie forów jak i w dziale z reklamami.
➤ Na ich miejscu pojawiły się kategorie Science-Fiction oraz Urban Fantasy. Ten podział pozwolił nam nieco bardziej rozróżnić fora wcześniej cisnące się w jednej grupie.
➤ Od teraz fora posegregowane są alfabetycznie.
➤ Lista forów została wzbogacona o licznik przy każdej kategorii.
➤ Pragniemy również usprawnić dodawanie nowości z forów do naszego nagłówka. Planujesz duży, szybki event? Odbywa się u was wydarzenie z nagrodami dostępnymi tylko przez krótki, ograniczony czas? Szykuje się przerwa techniczna, o której nie byliście w stanie powiadomić szybciej?
W takiej sytuacji prosimy o przesłanie PW (po wstawieniu reklamy) z jednym zdaniem/krótką informacją do mnie (czyt. Saycia), która w ciągu 24h pojawi się w ogłoszeniach!
Pomoże nam to zminimalizować szanse na aktualizowanie nagłówka nieaktualnymi informacjami.

Plany na najbliższą przyszłość:
➤ Wprowadzenie możliwości wyszukiwania forum w bazie po tagach i słowach kluczowych.

O czym jeszcze warto pamiętać?
➤ Jeśli nie chcesz, by Twoje forum już znajdujące się w naszej bazie ominęły te ułatwienia, konieczne jest przesłanie listy tagów i/lub banera (600x120px) do dowolnego administratora Edenu (dotyczy to wyłącznie tych forów, które jeszcze tego nie uczyniły).
➤ Jeśli Twoje forum jeszcze nie znajduje się w naszej bazie, możesz je łatwo dodać przez kliknięcie na nazwę użytkownika, w prawym górnym rogu -> Twoje konto -> Formularze -> Formularz dodawania forum do bazy forów.
➤ Nie możesz znaleźć bazy forów? Wystarczy kliknąć w gwint żarówki i wybrać odnośnik Baza Forów. Odnośnik ten możesz znaleźć też w stopce naszej strony.

Z niezwykłą przyjemnością pragniemy Wam też ogłosić, że wielkimi krokami zbliża się kolejny Edenowy konkurs! Trzymajcie więc rękę na pulsie, by niczego nie przegapić!

Eden Team
Obrazek