Caledonia

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
i'm here for the drama
Moje fora
omen

 for fork sake#4969

#43240 19 sie 2018, 23:14

Od dzisiaj znajdziecie Caledonię na nowym adresie! Ruchome avatary, szybko kończący się transfer oraz wredne CBA zmusiło nas do przeniesienia się na własną domenę. Jednakże sama Caledonia stoi jako dumny blog o podróżach (lokowanie produktu), więc obecny adres wygląda w ten sposób: http://caledonia-pbf.pl/


Jeśli jednak zabłądzicie na stary adres, to nie musicie się martwić, bo automatycznie przekieruje Was na nową domenę . Do zobaczenia na nowym adresie!PS zwiększyliśmy limit miejsc w grupach, także dostępne są kolorki, które wcześniej były poza Waszym zasięgiem :brewki:

Awatar użytkownika
O mnie
i'm here for the drama
Moje fora
omen

 for fork sake#4969

#43878 09 wrz 2018, 18:51

NOWOŚCI
Na forum mamy nowiutki i świeżutki system notyfikacji, który powiadamia graczy o nowych postach oraz edycji w obserwowanych tematach. Za jego wykonanie bardzo dziękujemy Leen, który po raz kolejny podzielił się z nami swoimi informatycznymi umiejętnościami.


FABULARNIE
Eventy w Systemie dobiegają powoli końca, jednak niespodziewany zwrot akcji sprawił, że nikt do końca nie wie, co się dzieje - czyżby Systema była atakowana? Przekonaj się na własnej skórze!

W Arkadii zaś trwa misja ratunkowa, jednak PSI są rządni zemsty - trwa nieoficjalny konkurs "Kto zabije więcej Łowców", póki co Milo jest na zdecydowanym prowadzeniu.

Omega przeżywa swoje własne, wewnętrzne kryzysy. Rozwój technologiczny z pewnością jest cudowny, a przynajmniej do czasu, gdy maszyny nie stają się mądrzejsze od Ciebie. Czy sztuczna inteligencja przejmie władzę nad USA? Dodatkowo niedługo wyruszy pierwsza misja poza terenem projektu - jeszcze zdążysz się na nią załapać!

W niezrzeszonych pojawiła się grupa wrogich PSI z bardzo specyficznymi nawykami żywieniowymi. Aktualnie mają mały zatarg z Systemą, jednak z pewnością uda im się to wszystko na spokojnie przedyskutować nad odpowiednią kolacją.

Tym samym zachęcamy do tworzenia własnych zbiorowisk PSI w niezrzeszonych. Żaden pomysł nie jest zbyt szalony!


Awatar użytkownika
O mnie
i'm here for the drama
Moje fora
omen

 for fork sake#4969

#44279 06 paź 2018, 23:11

NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ BRYTYJSKIEJ INKWIZYCJI
Systema została zaatakowana przez tajemniczych najeźdźców, którzy bardzo szybko okazali się być brytyjską organizacją "Sliver Circle". Bez większych trudności udało im się przejąć organizację, wcielając jej członków w swoje szeregi lub zabijając tych, którzy odmówili współpracy. Więcej o grupie można przeczytać tutaj oraz tutaj.

Co to oznacza w kwestii technicznej?
 • Na forum pojawia się nowa grupa, w zastępstwie za upadłą już Systemę.
 • Pojawiają się również tajemniczy Syntetyczni, którzy w sposób sztuczny wytworzyli w swoich organizmach mutację, dzięki czemu posiadają moce zbliżone do tych, którymi operują PSI. Póki co nie można tworzyć wśród nich postaci, jednak bardzo niedługo się to zmieni.

Awatar użytkownika
 Lama#9514 ; Noritoshi#2699 ; czasem#3954

#45304 08 gru 2018, 18:50

Caledonia reaktywuje się
z zupełnie nowym składem administracyjnym!
Myśleliście, że Caledonia upada? Nic z tego! Mamy plan, nowe pomysły i podniesiemy się niczym feniks z popiołów!

Obecny skład administracji: Noritoshi, Lama, Czasem.

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować dziewczynom z poprzedniej ekipy za trud włożony w pracę nad Caledonią - dzięki nim forum w ogóle by nie powstało!

Plan dotyczący Caledonii jest następujący:
 1. Do końca następnego tygodnia (16.12) chcemy spróbować ruszyć fabułę. Wkrótce pojawią się notki fabularne kończące misje i opisujące kolejny przeskok fabularny - prosto na grudzień!
 2. Planujemy wykonać rewoltę w grupach, zwłaszcza w Silver Circle oraz Omedze.
 3. Niedługo zupełnie zrezygnujemy z forumowego shoutbox’a i przeniesiemy się na Titana, który znajduje się na samym dole portalu już od jakiegoś czasu. Nie martwcie się, nawet jeżeli ktoś nie ma discorda, bądź go ma i nie lubi - nadal będzie mógł pisać przez forum!
 4. Słyszeliśmy od Was zarzuty, że na Caledonii jest przesyt z rozgrywkami z Mistrzem Gry. Wchodzisz do łazienki - Mistrz Gry. Wychodzisz z niej - Mistrz Gry. Otwierasz szafkę - tam Mistrz Gry. Chcemy to zmienić: dlatego postanowiliśmy, że damy Wam, jako graczom, więcej luzu. Więcej możliwości samodzielnego rozwoju postaci.
 5. Sprawimy, by grupy aktualnie znajdujące się na forum nie były tak diametralnie od siebie oddzielone. Czasami chcieliście zagrać z jakąś osobą, ale nie mogliście ze względu na przynależność do innej jednostki - teraz to się zmieni. Dodamy neutralny teren w postaci miasta, o którym dowiecie się nieco więcej bliżej 16 grudnia.
Trzymajcie za nas kciuki, mamy wiele zapału i chęci, by znów ruszyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
 Lama#9514 ; Noritoshi#2699 ; czasem#3954

#45360 14 gru 2018, 23:48

Oficjalnie ruszamy i witamy Was od nowa!
Wszystkich użytkowników zachęcamy do zapoznania się z notkami fabularnymi.
 • Nastąpił fabularny przeskok z czerwca do grudnia.
 • Prosimy o wzbogacenie informatorów notkami fabularnymi - wystarczy krótki opis co się działo z Waszą postacią podczas przerwy, jak zareagowała na wymienione w przeskoku wydarzenia. Możliwe jest również przeniesienie postaci do innej grupy - wystarczy opisać w notce, jak to się wydarzyło. Tak jak wcześniej, każda rzetelnie napisana notka zostanie nagrodzona punktami. Jest to obowiązkowe. Jeśli chcecie przenieść postać, a nie macie pomysłu na to, jak mogło się to wydarzyć, albo nie jesteście pewni, czy wasz pomysł przejdzie nie martwcie się - jesteśmy cały czas dostępni i z chęcią we wszystkim pomożemy!
 • Grupa Syntetycznych od dzisiaj jest grywalna! Pamiętajcie jednak, że Syntetyczni mogą występować tylko w Silver Circle, oraz że mają zarówno swoje plusy, jak i minusy, które trzeba wziąć pod uwagę przy odgrywaniu postaci. Więcej o nich w tym temacie.
 • Wkrótce ruszymy z misjami! Możecie się już na nie zapisywać, a więcej informacji znajdziecie w tym temacie.
 • Powstała na forum nowa, obszerna lokacja:
  [...] Asfaltowa zniszczona droga prowadzi do miasteczka, które tylko na obrzeżach wygląda na niezamieszkałe. Jednak bardziej uważny obserwator dostrzeże, że pola są nawadniane, ich urodzaj podlega kontroli i zbiorom, a łączą je z miastem wciąż uczęszczane polne drogi. Kierując się w głąb miasta, towarzysząca zabudowa staje się coraz bardziej zwarta i z łatwością można dostrzec ślady jej zamieszkiwania. [...]
  Więcej o tajemniczym wolnym miasteczku możecie poczytać tutaj.
Zapraszamy też do obejrzenia filmiku promującego nasze forum!

Zapraszamy do wspólnej gry!
Obrazek