#77 Numerologia, znaki zodiaku i testy osobowości...

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje RPGi
sol
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#30056 28 lip 2017, 22:02

Osobiście tworząc postać przykładam wyjątkowo dużo uwagi do takich detali jak imię i nazwisko, znak zodiaku, a nawet wykonuję swoim postaciom takie testy jak enneagram ( http://enneagram.pl/ ) czy 16personalities ( https://www.16personalities.com/pl/typy-osobowosci ). Jestem wręcz fanatykiem rozwiązania, w którym absolutnie żaden szczegół przy kreowaniu bohatera, którego będę odgrywać nie jest przypadkowy, a odpowiednie zbudowanie portretu numerologicznego niejednokrotnie pomogło mi sprawić, że stanie się on bardziej realistyczny. Poza tym to fajny motyw na fora związane z magią lub okultyzmem (chociażby Pottery, gdzie wróżbiarstwo jest nawet szkolnym przedmiotem).

Przykładem takiej postaci może być Kirk.

Jak to ma się u was? Ktokolwiek z was patrzy na to co niesie ze sobą data urodzenia postaci, czy po prostu wpisujecie tam losowe cyferki? Imię jest dziełem przypadku, czy jednak ma jakieś ukryte znaczenie?
Ostatnio zmieniony 28 lip 2017, 22:23 przez Bezimienna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
Zapalony RPGowiec z prawie 15 letnim stażem w temacie, akolitka Zakonu Czarnego Mnicha i wychowawczyni na obozach rpgowych.
Moje RPGi
Story of Magic!
Podziękował(a): 21 razy | Pomógł(a) : 6 razy
 kira_96

#30057 28 lip 2017, 22:11

W moim przypadku te znaki Zodiaku, numerologie i inne takie rzeczy mają znaczenie tylko w momencie, gdy tworzę postać na jakieś forum fantasy albo urban fantasy, gdzie takie rzeczy mogą dodać fajnego smaczku postaci. Ewentualnie, gdy tworzę sobie na SLu jakąś fankę okultyzmu albo innego rodzimowierstwa. W takich sytuacjach mocno zwracam uwagę na datę urodzenia postaci, a co za tym idzie na znak Zodiaku, zarówno nasz (czyt. europejski), jak i chiński.
W innej sytuacji nie zwracam uwagi na takie szczególiki i nie mają one większego wpływu na proces tworzenia postaci.

#30058 28 lip 2017, 22:11

Jeśli chodzi o datę urodzenia — zazwyczaj moje postacie rodzą się w tym samym dniu i miesiącu co ja, brat lub siostra. Może, dlatego że jestem wielkim leniem i tylko te daty jestem w stanie spamiętać. Ostatnio zaczęłam używać dat, w których postała dana karta postaci — na przykład, jeśli kartę napisałam 27 lipca, to postać ma urodziny 27 lipca.

Imiona — zazwyczaj są to imiona moich ulubionych bohaterów z książek, komiksów czy filmów lub aktorów. Dawno już przestałam myśleć nad oryginalnymi imionami. Dobrze gra mi się, gdy postać jest nazwana po kimś, kogo lubię. Nazwiska staram się dopasować do charakteru przez skrzętne oglądanie behidthename. Nie ukrywam jednak, że kilka postaci dostało nazwisko znowu po ulubionych bohaterach.

Chyba jestem mało ambitna, jeśli chodzi o nazywanie postaci i ich daty urodzin, ale cóż...

#30059 28 lip 2017, 22:25

W sumie to nigdy nie wpadłam, ale to dlatego że z numerologią w ogóle nie mam do czynienia, a o eneagramie pamiętam tylko jak ktoś mi wysyła i każe zrobić.
A potem przypominam sobie, że za każdym razem mi wychodzi mniej więcej to samo i fajne...

Podobnie jak Asami, urodziny moje postacie mają w moje urodziny, ewentualnie w sylwestra, prima aprilis, albo inne charakterystyczne dni, które po prostu będzie mi łatwo zapamiętać, bo nie mam pamięci do dat.

Ale w zasadzie fajny pomysł, żeby zwrócić na to uwagę, może kiedyś wykorzystam!

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 17 razy

#30061 29 lip 2017, 0:11

Szczerze mówiąc na numerologie czy inne takie nie zwracam uwagi. Jedynie czasem na Znaki Zodiaku, żeby mi się to dobrze zgrało z datą urodzenia i charakterem, ale to też raczej sporadycznie.

A imiona dla postaci przeważnie dobieram z mitologii albo odnoszące się do nazw kwiatów albo związane z jakimiś wierzeniami. Akurat na imię zwracam dużo większą uwagę, musi mi się dopasować do postaci.

Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje RPGi
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas
Pomógł(a) : 1 raz

 #0054 Bajarz

#30069 29 lip 2017, 2:29

Ja na to nie zwracałam uwagi, do czasu kiedy na vallheru trzeba było wybrać swój znak zodiaku czy raczej patronat danego zodiaku. Każdy zodiak dawał inne bonusy, ale też minusy, ogółem coś za coś. Fajnym smaczkiem była także lokalizacja, która pozwalała spojrzeć w niebo i ujrzeć swój znak zodiaku, oczywiście o odpowiedniej porze, nie pamiętam już czy tylko czasu gry czy naszego, realnego.

Jeśli tworzę postać, to zastanawiam się jaka data będzie pasować do danej postaci. Zbiór cyfr, które uważam, że w pewien sposób będą odwzorowywać to jaka jest postać. Chociaż na początku postacie miały moją datę urodzin, to koniec końców to tylko jedna z nich ma urodziny w tym samym czasie co ja.

Ja ogółem lubię takie smaczki i detale. Czasami, jeśli Administracja forum pozwala, to dodaję coś od siebie. Dobry przykład to Xalanth Braveheart i wspomnienie o przebytych urazach czy chorobach.

Chociaż muszę przyznać, że najlepsze postacie jaki mi wychodzą, nie wiem jak wam, to takie z totalnego przypadku, zbiór totalnego przypadku, który okazuje się hmm...strzałem w dziesiątkę.

Co do imiona to bywa różnie, czasami wymyślę sama, a czasami skorzystam z generatora imiona, a czasami postacie mają po prostu moje imię.

Awatar użytkownika
 Baladya#3601

#30099 29 lip 2017, 13:55

W trakcie tworzenia charakteru postaci dość często zerkam na na enneagram i 16 typów osobowości. Nie są one ścisłym wyznacznikiem tego, jaka ma być ta postać, po prostu służą mi za inspirację. Łatwiej określa się dzięki nim charakter i można wpaść na jakiś dodatkowy, fajny pomysł.
Znaki zodiaku, numerologia nie ma dla mnie jakiegoś specjalnego znaczenia. Odbywa się to na zasadzie: jaki miesiąc wybrać w dacie urodzenia? Bohater z charakteru przypomina zodiakalnego wodnika, niech będzie, że urodził się w styczniu albo lutym i miejmy z tym spokój.
Staram się za to wybrać w miarę fajne imię oraz nazwisko. Takie, które przypadną mi do gustu, polubię je. Lepsze to niż wybrać pierwsze z brzegu imię, a po pewnym czasie zastanawiać się, co mi strzeliło do głowy, żeby tak nazywać moją postać. Zdarza się, że wybrane przeze mnie imiona mają jakieś znaczenie, są dopasowane do osobowości, bądź historii postaci. Jako taka ciekawostka.

ODPOWIEDZ ]