#58 Ukrywanie multikonta

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]

#28339 18 cze 2017, 1:09

Obecnie na większości gier należy podać wszystkie swoje multikonta, ponieważ ich liczba jest limitowana lub jeśli nie jest - weryfikowane jest, jak bardzo aktywny jest dany gracz. Są jednak jeszcze fora, na których nie trzeba podawać wszystkich swoich multikont do ogólnej wiadomości graczy, lecz np. musi wiedzieć o nich tylko admin.
Tutaj zaczyna się moje pytanie - czy naprawdę musimy się ukrywać na danym forum przed graczami? Co uważacie o graczach, którzy ukrywają swoje multikonta? Co jeśli dochodzi do kuriozalnej sytuacji, w której to admin ukrywa swoje multasy i udaje całkowicie innego gracza? Czy to jest wciąż fair? A może sami wolicie ukrywać niektóre z Waszych postaci? Dlaczego? Czym się kierujecie?

#28346 18 cze 2017, 10:04

Ja w sumie nic nie mam do tego, że ktoś nie poda wszystkich swoich multikont. Admin widzi i wie czy możemy pozwolić sobie na więcej, więc to sprawa tej osoby czy chce wypisać wszystkie swoje twory. Tak czy siak to wypłynie, bo przecież stylu pisania i prowadzenia postaci nie da się tak łatwo ukryć. Sama tak nie robię, właśnie z wymienionego powyżej powodu. Pisanie sobie postów incognito to jedno, ale udawanie przy tym zupełnie innego autora to coś dziwacznego. Zwłaszcza gdy ktoś w ogóle idzie o krok dalej i przy pomocy zmiennego ip kreuje się na innego gracza, a nawet spotkałam się z tym-gra sam ze sobą dla pełnego zmylenia innych użytkowników. :roll:

#28347 18 cze 2017, 10:34

Ja nie ukrywam swoich postaci. Spotykałam się z tym, że ktoś wmawiał ludziom, że jest inną osobą, ale to tak czy siak wyszło, jak napisała osoba powyżej. Przecież można rozpoznać człowieka po stylu pisania czy drobnych gwiazdeczkach, które każdy przecież posiada, jakieś swoje, nietypowe. Nie lubię czegoś takiego, serio. O ile zrozumiem, że można nie wypisywać multi, to nie rozumiem kłamania w żywe oczy. :-o

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Zostawiłam polski pbfówek
Podziękował(a): 7 razy | Pomógł(a) : 33 razy

#28348 18 cze 2017, 10:34

Przypomniałam sobie sytuację z forum jednego na którym kiedyś grałam, gdzie administratorka miała tyle multikont, że się już z tego śmialiśmy na sb, że ma ich na każdy miesiąc w roku. Kiedy założyła trzynaste multi to się nie przyznawała do niego, chociaż każdy wiedział, że to ona, bo nie dało się nie rozpoznać jej stylu pisania, ale dalej się nie przyznawała i w profilu nie miała wpisanego tego konta, uparcie twierdząc, że to nie jej. To już zakrawało o komedię :lol: Zwłaszcza, że w regulaminie chyba było napisane, że trzeba podać wszystkie multikonta w profilu. Taka dobra administracja. :lol:

Dla mnie ukrywanie multikont nie ma sensu i tak każdy się pozna. Nie mówię o czymś takim, że się robię drugą postać i sobie robię przez chwilę śmieszki na SB, że to niby nowy użytkownik, czy coś, bo to jest okej, no ale na dłuższą metę... no po co.
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

#28349 18 cze 2017, 11:27

Tam gdzie ja grałam nigdy nie było zjawiska ukrywania multikont... No dobra na jednym forum to było. I to administracja miała poukrywane multiknota i co ciekawe - jeśli ktoś je "zdemaskował" to dostawał plaskacz w twarz (czyt. wpis o tym zostawał natychmiastowo usuwany). Szczerze zdziwiło mnie takie podejście do sprawy, ale potem jak odkryłam, że administracja nie naniosła poprawek od 2015 roku (to było forum po przenosinach, w ogłoszeniach zmiany widniały, ale w kompendium wiedzy - już nie), bo "nie mieli czasu", a przecież na tym forum każdy z nich miał 10+ multikont i wszystkie aktywne to już wszystko zrobiło się dla mnie jasne i z tym forum się pożegnałam :lol: Jeśli dla kogoś jest karą adminowanie na jakimś forum to proponuję tego nie robić.

Ogólnie nie wiem po co ukrywać swoje multikonta, no chyba, że właśnie po to jak ta administracja z powyżej wspomnianego forum :P Ale to tylko dowodzi temu, że niektórzy mają nieczyste sumienie i kombinują na wszelkie sposoby żeby się oczyścić ;) Na całe szczęście bajki o tym, że w internecie się jest anonimowym już dawno się skończyły i kto chce ten spokojnie odkryje tożsamość kogoś z nieczystym sumieniem. I bardzo dobrze, bo ja jestem za takim piętnowaniem :)

Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje RPGi
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas
Pomógł(a) : 1 raz

 #0054 Bajarz

#28354 18 cze 2017, 14:53

Powiem jak u mnie to wygląda z dwóch stron, jako Head Admin i Gracz zacznę od jednak od Gracza.

Na początku, wynikało to z wielu czynników, jak chociażby tego, że zdarzały się osoby, które się śmiały i dokuczały mi, że uczę się pisać, a też dlatego, że czasami trafiałam na osoby, które od tak przyczepiały się do mnie i nie dawały mi spokoju, bo co się nie odezwałam to zaraz były jakieś przytyczki. Była sytuacja, na jednym forum, gdzie mnie prześladowano i Administracja, dosłownie miała to w dupie, bo przecież ich pupilek nie może być taki zły. Skoro Szefostwo forum nie chciało mi pomóc to musiałam sama sobie poradzić. Z pomocą znajomej napisałam Kartę Postaci, założyłam konto i siedząc na swoim głównym koncie (komórka) siedziałam i na tamtym (laptop), gdzie miałam specjalnie zmienione IP, albo znajoma na tym koncie siedziała i gadałyśmy. Muszę powiedzieć, że dla mnie to potem zrobiła się zabawa, bo osoba, która mi dupę obrabiała sama wpadła i przy okazji wkopała pozostałych. Plus tej sytuacji jest taki, że wiem jak następnym razem postępować w takich sytuacjach i dowiedziałam się, że niezły ze mnie kombinator i aktor.
Jedyne kiedy się ukrywam przez jakiś czas to kiedy chcę wybadać teren forum. Aczkolwiek staram się tego nie robić, chyba, że mam podejrzenia, że na forum może być ta osoba, która mnie prześladowała.

Ze strony Admina to wygląda tak, że chciałam sprawdzać Graczy a także swoich ludzi z ekipy. Wynikło to z tego, że moje pierwsze forum zostało przez najlepszych znajomych przejęte i moje zaufanie poleciało na poziom krawężnika, brzydko mówiąc. Tudzież drugim motywem było to, że nie chciałam, by mój prześladowca, gdy trafi na CE znowu próbował robić to samo, co wcześniej.
Po pewnej sytuacji na Crystalu, zrozumiałam, że to nie ma sensu, bo wtedy osoby mi pomagające jak i Gracze tracą zaufanie do Administratora i samemu sobie człowiek podkopuje autorytet. Dlatego jako Administrator nie robię już tego. Nie ukrywam swoich kont, są wszystkie wypisane w odpowiednim miejscu i każdy może zobaczyć jaką postać prowadzę. Z tego też powodu na pewno będę redagować regulamin, bo został w nim stary zapisek o ukrywaniu multikont itd.

Ogółem ukrywanie kont jest głupotą, przynajmniej dla mnie i z mojego doświadczenia. Dlatego, nawet jak przez jakiś czas udaję kogoś innego, bo właśnie chciałam wybadać teren to i tak potem się przyznaję kim jestem i mówię wprost, czemu zrobiłam tak i tak, ale zauważyłam, że zaczynam od tego odchodzić. Myślę, że jeszcze trochę czasu i przestanę w ogóle tak robić, bo jakby nie patrzeć to oszukiwanie innych ludzi i zaczyna mi to niejako ciążyć, bo w sumie robię coś źle. A oszukiwanie ludzi nie jest fajne.

#28383 18 cze 2017, 20:46

Ukrywanie multi trzeba dzielić właśnie na dwie osobne sytuacje. Z innych względów może ukrywać się admin, a z innych użytkownik. Osobiście uważam takie ukrywanie za głupotę, a przynajmniej wmawianie komuś na siłę, że "Nie, oczywiście, że nie jest to moje konto!".
Użytkownik może to robić powiedzmy dlatego, że nie chce mu się nabijać odpowiedniej ilości postów by zrobić kolejne albo ukrywa się przed kimś z graczy, a często też udaje, że jest zupełnie inną osobą przed całym forum i zabawia się w zmienne ip. Tak czy tak, głupota.
Ukrywanie multi adminów to już inna para kaloszy. Czemu to robią? Ano, może też chcieliby trochę spokoju i rozwijania wątków, a jak siedzą na kontach admina to zawsze ktoś się o coś czepia, czegoś potrzebuje, zawsze znajduje się jakaś robota. A może po prostu chcą trochę swobody nawet we własnych wypowiedziach do innych użytkowników? Wiadomo, admin często musi ugryźć się w język zamiast powiedzieć co tak właściwie o jakieś sytuacji myśli. No nie wiem, ciężko w sumie powiedzieć co taką osobą kieruje, a już w szczególności jeśli sprawa zostanie odkryta, a admin perfidnie się wypiera. Jeśli jednak ktoś ukrywa to konto, a jest ono założone zgodnie z regulaminem i nie robi przy tym zamieszania na forum to co za problem? Różne rzeczy się widuje na forach, chyba już nic z tym nie zrobimy i nic nas nie zaskoczy :faint2:

Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje RPGi
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas
Pomógł(a) : 1 raz

 #0054 Bajarz

#28390 19 cze 2017, 0:31

Ravemanipulant popieram, temat na inną dyskusję Administracja i sp.z o.o. A jak coś to zapraszam na pw, możemy tam o tym pogadać.

XXX wiesz też dlaczego? Aby mogli sobie pograć silną postacią, zasłaniając się zaufaniem u Administracji, bo przecież wyjdzie, że Gracz sobie zasłużył na silną postać. A jeśli to Admin, by posiadał tak silną postać, to zaraz by było, że jest lepszy od innych, że jak może, bo Admin i stawia się na piedestale od innych, ma silną postać, to nie sprawiedliwe.

Sama tak robiłam,ale potem się cholernie źle czułam, że oszukuję Graczy, że wykorzystuję swoją pozycję do stawiania postaci na piedestale. I wiecie co? Oliwa zawsze sprawiedliwa. Poczułam na własnej skórze, jak to jest trafić na Administratora, który za wszelką cenę, kosztem postaci Graczy stawia swoją postać na piedestale. (Nie Nat, nie mówię o tobie, tyś dobry małpek Admin).
I potem Administracja wali punkt regulaminu, o nie ujawnianiu multikont-i wszystko staje się jasne!

Ewentualnie Administracja tudzież Gracze są tak uzależnieni od forum, że aby pokazać, że mają jednak jakieś życie robią multikonto, by to pokazać-o patrzcie mam pracę/szkołę itd. a tak naprawdę siedzę 24/7 na forum...idzie ręce załamać...

Poza tym, jak ktoś tutaj napisał-kłamstwo ma krótkie nogi i ja dokładnie koło tygodnia temu się o tym przekonałam. Uwielbiam rozmowy, które przypadkiem schodzą na temat jakiegoś forum i się człowiek dowiaduje ciekawych rzeczy, chociażby o Administracji i kilku MG tam grających, a także, że niektóre sytuacje, o których mi tak opowiadano, jakie to nie wiem straszne rzeczy były, a chodziło o serio głupotę zwykłą rozmowę.
Dlatego rozważam na poważnie, odejście z tego forum. Jestem tak tylko z powodu jednej osoby i tego co ma być między naszymi postaciami.

I jak wspomniałam wcześniej-jeśli Administrator ukrywa się pod multi to dla mnie jest to żałosne tchórzostwo i będę to potępiać, bo sama tak robiłam i wiem, że jest to największą głupotą jaką człowiek może zrobić.

Poza tym, takim zachowaniem, podejściem tylko samemu się Admin podkopuje, bo skoro ukrywa swoje multikonta, kłamie to ciekawe w jakich jeszcze innych kwestiach kłamie? A wiadomo ludzie unikają osób, które kłamią.

#28399 19 cze 2017, 11:01

Moim zdaniem tym, co nas tutaj emocjonuje to kwestia kłamstwa, a przez to w pewnym sensie też moralności.

Póki gracz/admin ma regulaminową możliwość założenia sobie multi i regulamin nie przewiduje przekazania informacji o tym, że te konto to jego konto - mi to kompletnie obojętne, czy osoba taka będzie chciała, by wszyscy wiedzieli o tym, że ma drugą/trzecią/kolejną postać.

Kiedy natomiast jest obowiązek udzielenia takiej informacji, to ją udzielasz, koniec i kropka. Regulamin obowiązuje i przez samą rejestrację zobowiązujesz się do jego przestrzegania.

Nie ma też co na siłę wyciągać od kogoś jego tożsamość. Nie widzę żadnego celu takiego zachowania, ewentualnie triumfalne "Ha! Przede mną się nie ukryjesz!". I tutaj przechodzimy do moich dwóch stanowisk:
1) Kłamanie w żywe oczy jest słabe. I jak nie chcesz, żeby coś wyszło na jaw, to się nie wdawaj w dyskusję z tymi osobami.
2) Nie ma co się ekscytować multikontami innej osoby, póki wszystko jest w regulaminowym porządku. Zanim spróbujesz taką osobę wyoutować, zastanów się, po co to robisz i czy w ogóle taka sprawa jest warta twojego zachodu.

#28669 25 cze 2017, 0:27

Zapewne nie wniosę wiele do tej dyskusji - zgadzam się z przedmówcami.
Sam nie ukrywam swoich multikont, bo wiem, że to zawsze wyjdzie - czy po IP, stylu pisania. Dla mnie inni gracze tego wiedzieć nie muszą, ale admini i MG już tak.
Ukrywanie swoich multikont może też prowadzić do powstania fałszywego obrazu statystyk danego forum - w myśl dziwnej tendencji, że są fora, których admini twierdzą, że mają na przykład 100 graczy. W rzeczywistości po policzeniu wszystkich multikont zostaje na przykład 30 graczy. Oczywiście, na to zjawisko składa się więcej rzeczy niż ukrywanie paru multikont, ale ich duża liczba.
Dla mnie najbardziej niezrozumiały przypadek ukrywania multikont zachodzi wtedy, kiedy admin/MG tworzy takie konto po to, by incognito wspomóc daną grupę graczy albo im zaszkodzić, niszcząc ich plany. A czasem coś takiego zdarza się na forach.

Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje RPGi
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas
Pomógł(a) : 1 raz

 #0054 Bajarz

#28685 25 cze 2017, 15:30

Invisible Hand pisze:Zapewne nie wniosę wiele do tej dyskusji - zgadzam się z przedmówcami.
Sam nie ukrywam swoich multikont, bo wiem, że to zawsze wyjdzie - czy po IP, stylu pisania. Dla mnie inni gracze tego wiedzieć nie muszą, ale admini i MG już tak.
Ukrywanie swoich multikont może też prowadzić do powstania fałszywego obrazu statystyk danego forum - w myśl dziwnej tendencji, że są fora, których admini twierdzą, że mają na przykład 100 graczy. W rzeczywistości po policzeniu wszystkich multikont zostaje na przykład 30 graczy. Oczywiście, na to zjawisko składa się więcej rzeczy niż ukrywanie paru multikont, ale ich duża liczba.
Dla mnie najbardziej niezrozumiały przypadek ukrywania multikont zachodzi wtedy, kiedy admin/MG tworzy takie konto po to, by incognito wspomóc daną grupę graczy albo im zaszkodzić, niszcząc ich plany. A czasem coś takiego zdarza się na forach.
Podpisuję się rękami pod Twoimi słowami. Zwłaszcza dotycząca ostatniego fragmentu.

Sama tego nie rozumiem, w jakim celu Admin/MG robi coś takiego. Ja rozumiem, że lubi się bawić, jak każdy, bo też w sumie po to się zakłada forum, ale bez przesady.

Czasem? Często, ja śmiem stwierdzić, że często. I to też nie chodzi o grupy, ale czasami o postać konkretnego Gracza, takie trochę, żeby uśpić czujność? Nie wiem, mogę tylko gdybać.

I jeszcze, warto dodać do tego, że Admin/MG robiąc multikonto robi sobie bardzo silną postać, mająca spory arsenał i zasłania się np. zapracowanym zaufaniem u Administracji/MG, pisząc KP pokazał, że można mu zaufać...to mi się kojarzy z jakąś obsesją na punkcie bycia ekhm...zajebistym i niezniszczalnym i wszystko wiedzącym...

ODPOWIEDZ ]