#48 Jak dobrze storzyć forum ze światem autorskim

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje RPGi
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas
Pomógł(a) : 1 raz

 #0054 Bajarz

#24560 27 gru 2016, 20:28

Zaraz mnie dość będziecie mieć xD


Dobra, kolejna sprawa, może co niektórych zdziwi, że pytam o takie rzeczy ale...jak dobrze stworzyć autorskie forum?


Sama nad takowym pracuję, Crystal Empire, coś koło roku niedługo będzie. Forum przeszło wiele transformacji(od bycia forum yaoi, po dość rozbudowanym forum czystko fantasy).

Zastanawiam się, jak mogłabym poprawić swoje forum, żeby było miłe dla oka, ściany tekstu nie rzucały się po oczach(chociaż to drugie, to jednak to świat autorski i bardzo bym chciała, aby Gracze mogli dowiedzieć się, jak ja coś widzę, nie siedzą mi w głowie przecież).

Czy mogłabym liczyć na jakąś pomoc/poradę z waszej strony?

ps. nie wiem czemu, ale osoby, większości, które się zgłaszały od razu wszystko chcą mi na forum zmieniać, co uważają za: ograniczanie Graczy, że za długi regulamin (regulamin był krótszy, jak ktoś śledzi ewolucję forum, tylko z czasem się rozrósł), tudzież czepiają się, że oni znają np. takie elfy, a nie takie jak w moim świecie, czasami nawet czepiają się, że średniowiecze u mnie jest takie samo jak to nasze, realia na moim forum to nasz świat kilkatysięcy lat później (oczywiście większość tych ludzi nawet nie czyta od razu wszystkiego, tylko z góry coś zakłada lub czyta po łebkach, co przyznam szczerze, czasami bywa irytujące. Dobrze, ze są osoby, które potrafią pzeczytać to, co ich interesuje i dopiero potem zadają pytania.)

Nie ukrywam, że będę wdzięczna za porady/pomoc.

Awatar użytkownika
Moje RPGi
gram na Szkocji

#24564 27 gru 2016, 23:50

Swego czasu miałam dość rozbudowane forum fantasy w autorskim świecie. To było w czasach, kiedy na forach html występował w ogłoszeniu (i to raptem tabela i inne proste kody). Miałam fajną ekipę graczy, którzy chętnie mi pomagali i doradzali co dodać, co zmienić, co wywalić. Poza takimi oczywistościami jak opisy ras, mieliśmy też opisany system wierzeń, podstawy gospodarki poszczególnych rejonów, sytuację polityczną, walutę itp. Ale nie zagłębialiśmy się w to aż tak, żeby zrobiło się z tego forum np. polityczne. Chodziło o to, żeby gracze wiedzieli dlaczego ten region z tym się lubi, a z tamtym to nie ma co handlować.
Dużo zależy od graczy na jakich się trafi. Wydaje mi się, że wymagamy coraz więcej od forów nie tylko w kwestii wizualnej, ale też w kwestii spójności. Ale z drugiej strony wiem, że zbyt sztywne ramy też nie są dobre. Czasami pomysły innych ludzi mogą zaskoczyć, np. pisze się opis rasy X, opis rasy Y i to co ewentualnie może powstać z wymieszania tej rasy, ale nie przewidzi się wszystkich możliwych kombinacji, bo przecież X mógł też być mieszańcem z A i B, a Y z C i D, więc potomstwo X i Y, to mieszanka większej ilości ras. To zależy w którym momencie postawi się granicę w „kombinowaniu”, na co przyzwalamy, a na co nie i kiedy zgadzamy się na wyjątki. No ale to już jest kwestia akceptowania kart.
Polecam tematy typu „Najczęściej zadawane pytania”, „Vademecum” itp. Skrótowce z odsyłaczami do szerszych opisów. Dzięki takim tematom potencjalny gracz będzie mógł zobaczyć co z czym się je, a jak mu/jej się spodoba, to wtedy poczyta bardziej szczegółowe opisy. Pisząc opisy staraj się unikać zdań wielokrotnie złożonych, w których można się pogubić i trzeba czytać je co najmniej 2 razy, żeby załapać o autor miał na myśli.
Takie „drobiazgi” jak waluta, kraje sąsiadujące skąd mogą pochodzić postacie, bogowie, jakaś ogólnie znana historia, dodają realizmu i dają punkty odniesienia.
Aaa! I nie staraj się dogodzić wszystkim. Tak się nie da. Słuchaj rad, rozważ za i przeciw i wybierz opcję która trafi i do Ciebie i do graczy. Nikt nie powiedział, że elfy zawsze muszą być takie a nie inne (według niektórych wampiry świecą w słońcu :P). :)

Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje RPGi
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas
Pomógł(a) : 1 raz

 #0054 Bajarz

#24566 28 gru 2016, 1:02

Reiven pisze:Swego czasu miałam dość rozbudowane forum fantasy w autorskim świecie. To było w czasach, kiedy na forach html występował w ogłoszeniu (i to raptem tabela i inne proste kody). Miałam fajną ekipę graczy, którzy chętnie mi pomagali i doradzali co dodać, co zmienić, co wywalić. Poza takimi oczywistościami jak opisy ras, mieliśmy też opisany system wierzeń, podstawy gospodarki poszczególnych rejonów, sytuację polityczną, walutę itp. Ale nie zagłębialiśmy się w to aż tak, żeby zrobiło się z tego forum np. polityczne. Chodziło o to, żeby gracze wiedzieli dlaczego ten region z tym się lubi, a z tamtym to nie ma co handlować.
Dużo zależy od graczy na jakich się trafi. Wydaje mi się, że wymagamy coraz więcej od forów nie tylko w kwestii wizualnej, ale też w kwestii spójności. Ale z drugiej strony wiem, że zbyt sztywne ramy też nie są dobre. Czasami pomysły innych ludzi mogą zaskoczyć, np. pisze się opis rasy X, opis rasy Y i to co ewentualnie może powstać z wymieszania tej rasy, ale nie przewidzi się wszystkich możliwych kombinacji, bo przecież X mógł też być mieszańcem z A i B, a Y z C i D, więc potomstwo X i Y, to mieszanka większej ilości ras. To zależy w którym momencie postawi się granicę w „kombinowaniu”, na co przyzwalamy, a na co nie i kiedy zgadzamy się na wyjątki. No ale to już jest kwestia akceptowania kart.
Polecam tematy typu „Najczęściej zadawane pytania”, „Vademecum” itp. Skrótowce z odsyłaczami do szerszych opisów. Dzięki takim tematom potencjalny gracz będzie mógł zobaczyć co z czym się je, a jak mu/jej się spodoba, to wtedy poczyta bardziej szczegółowe opisy. Pisząc opisy staraj się unikać zdań wielokrotnie złożonych, w których można się pogubić i trzeba czytać je co najmniej 2 razy, żeby załapać o autor miał na myśli.
Takie „drobiazgi” jak waluta, kraje sąsiadujące skąd mogą pochodzić postacie, bogowie, jakaś ogólnie znana historia, dodają realizmu i dają punkty odniesienia.
Aaa! I nie staraj się dogodzić wszystkim. Tak się nie da. Słuchaj rad, rozważ za i przeciw i wybierz opcję która trafi i do Ciebie i do graczy. Nikt nie powiedział, że elfy zawsze muszą być takie a nie inne (według niektórych wampiry świecą w słońcu :P). :)

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Wiesz, u mnie prawie wszystko na forum jest gotowe-opisy ras, opis kataklizmu, świata, magia, alchemia itd. zostało naprawdę mało do opisana.
Jest poradnik gracza, ale chyba jest za rozwlekle napisany. Są także pytania i odpowiedzi, ale trzeba ten temat poprawić.

Raczej stawiam na to, że robiąc prawie wszystko samemu (mam kilka opisów od Graczy i przyszłych Graczy, za co jestem bardzo wdzięczna), ale chyba przez to nie mam pomysłów w głowie jak co napisać skrótowo, bo jednak nie na wszystko człowiek wpadnie sam. Dlatego podpytuję, co jeszcze, co powinnam, a co nie dodać na forum.

Elementy, które się powtarzały, ze do zmiany, zostały większości zmienione, bo jak piszesz na końcu, musi do mnie coś trafić, żeby to było to.

Tak, o tych wampirach wiem xD u mnie to potwory, które mają swoją viagrę, ale ma to swoje konsekwencje rzecz jasna xD

#24595 29 gru 2016, 22:49

W kwestii pomocników, którzy chcą wszystko zmieniać. Nasze forum jest bardziej zrobione z myślą o nowych, początkujących graczach, ale pojawiają się i starzy wyjadacze, którzy też bardzo chcą coś pozmieniać. Nasza formuła temu sprzyja.

Zwykle wystarczy wyjaśnić, dlaczego zdecydowało się na takie, a nie inne przedstawienie jakiejś sprawy. Pokazać szerszą koncepcję. To jest fajne, bo przy okazji sprawia, że i sam twórca dostrzega w niej luki.

Nie można się zgadzać na wszystko, ale czasem jakiś pomysł faktycznie jest lepszy niż nas własny i to chyba też trzeba umieć przyjąć do wiadomości.

Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje RPGi
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas
Pomógł(a) : 1 raz

 #0054 Bajarz

#24600 30 gru 2016, 11:27

Cerro pisze:W kwestii pomocników, którzy chcą wszystko zmieniać. Nasze forum jest bardziej zrobione z myślą o nowych, początkujących graczach, ale pojawiają się i starzy wyjadacze, którzy też bardzo chcą coś pozmieniać. Nasza formuła temu sprzyja.

Zwykle wystarczy wyjaśnić, dlaczego zdecydowało się na takie, a nie inne przedstawienie jakiejś sprawy. Pokazać szerszą koncepcję. To jest fajne, bo przy okazji sprawia, że i sam twórca dostrzega w niej luki.

Nie można się zgadzać na wszystko, ale czasem jakiś pomysł faktycznie jest lepszy niż nas własny i to chyba też trzeba umieć przyjąć do wiadomości.
Crystal też w moim zamyśle ma taki być. Chcę, by nowi Gracze, zwłaszcza tacy, którzy nie mieli styczności z pbfami mogli się bez problemu odnaleźć.

Uwierz mi, czasami takie wyjaśnienia nikogo nie przekonują. Chyba tylko w kwestii regulaminu, czemu jest taki, a nie inny.

Wiem, że nie można. Owszem, ja jestem otwarta na pomysły, więc jak coś mnie zaciekawi, podpytuję wypytuję i razem z Graczem/Graczami i pomocnikami po prostu zmieniam pod realia, chyba, że nie potrzeba.

Nie wiem, czemu chwilowo mam problem z pracami wykończeniowymi, ale być może to dlatego, że jestem w tej chwili sama (grafik to grafik), może po prostu nie widzę pewnych rzeczy, a są przed moim nosem.

#27875 01 cze 2017, 13:03

Nie wiem, czemu chwilowo mam problem z pracami wykończeniowymi, ale być może to dlatego, że jestem w tej chwili sama (grafik to grafik), może po prostu nie widzę pewnych rzeczy, a są przed moim nosem.
Już to pisałem, ale powtórzę: nie wyłapiesz tego. Możesz patrzeć miesiącami w sam środek luki i ją przeoczysz. Bo to coś, co dla ciebie może nie być oczywiste i dopiero po naprowadzeniu (za rączkę, jak dziecko) dostrzeżesz, że faktycznie akurat tutaj jest dziura rozmiarów Wielkiego Kanionu Kolorado.

W pewnym momencie trzeba wziąć wdech i kliknąć start. Otworzyć forum i zobaczyć, co z tego wyniknie. Graczom dajesz tylko podłoże do gry, wymyślasz pewne zasady i przyjęte normy, określasz zakres ich możliwości, ale nie możesz ich ograniczać i robić wszystkiego pod siebie całymi latami. Bo za bardzo zaczniesz grzebać i wymyślać, wydziwiać, próbować pójść w oryginalność i fajność; a wyjdzie z tego takie nie wiadomo co, nie wiadomo po co, z miliardem motywów, których i tak nigdy nie wykorzystasz, bo będzie ich zwyczajnie za dużo. Ludzie przyjdą i się złapią za głowę z wrzaskiem, bo nawet nie będą wiedzieć w co ręce włożyć. Więc sobie pójdą, bo jakim cudem tak wielki nadmiar... wszystkiego ma udźwignąć jedna osoba?

Forum nie ma być idealne. Ma wprawiać ludzi w różne emocje. Wiadomo, lepiej lepsze, niż gorsze, ale nie zadowolisz wszystkich.

Nad światem autorskim trzeba się chwilę pogłowić, ale nie radzę ślęczeć nad tym biednym, wykreowanym uniwersum całymi miesiącami. Znam to z autopsji, bo Virus, którego obecnie prowadzę, został stworzony w mniej niż tydzień i byłem, początkowo, jedynym adminem.

Po pierwsze: czas znaleźć zgrany team, który jest w stanie rzucić wszystko w jasną cholerę, byle graczom fajnie było. Czas znaleźć kogoś, kto złapie cię czasami za mordę szczękę i powie, że masz się nie poddawać i brnąć dalej w tym bagnie, bo ludzie to kochają, tylko nie zawsze potrafią docenić. To podbudowuje. Endorfinki szaleją, nam też jest od razu przyjemniej i jakoś silniej się czujemy - a o to chodzi, by admin, szczególnie założyciel i pomysłodawca, był energiczny i pewny tego, co robi.

Po drugie: przestać wszystko rozpisywać, analizować, szlifować. Na to przyjdzie czas. Bywało, że ktoś łamał się pod każdym kątem, aby stworzyć świetny motyw, który okazał się kompletnym niewypałem - masa energii psu w...
Nie ujedziesz i nikt nie ujedzie daleko, jeżeli będzie się bawił sam ze sobą, bo nie po to tworzysz świat (czasami bardzo rozległy, z dziesiątkami perspektyw), żeby wszystko robić w pojedynkę. Fora PBF to gra dla całej hałastry; dla ludzi, którzy podrzucą ci pomysły, pokażą ewentualności, zmienią sposób patrzenia. Po czasie człowiek zaczyna ufać innym graczom, przestaje tak zawzięcie bronić swojej racji i swojego konceptu, bo być może racja kogoś innego i jego koncept jest jednak lepszy. Bo może ktoś obejrzał więcej filmów, przeczytał więcej książek, ma bardziej rozbudowaną wyobraźnię, kreatywniejszych znajomych z reala - to wszystko się na siebie nakłada i bywa, że trzeba jednak spuścić z tonu i pewne swoje pomysły odrzucić na rzecz cudzych pomysłów.

Jasne, forum to szczeniaczek admina i to admin będzie decydował o tym, jaki trening szczeniaczkowi zapewni, ale ze szczeniaczkami jest tak, że można je czasami oddać na tresurę innemu panu albo innej pani i nie oznacza to, że rezygnujemy z bycia jego właścicielem. Po prostu są osoby, które zrobią coś lepiej od nas. Zawsze będą. Trzeba przełknąć dumę i - ku chwale rozwojowi - oddać na moment stery.

Wielu adminów nałykało się przekonania, że muszą oddać w obroty idealnie wykrojone forum. A to nieprawda. Trzeba dać maksimum z minimum i zobaczyć, czy w ogóle jest to warte zachodu. Jeżeli zlecą się userzy i naprawdę będą zaciekawieni co ci w duszy gra, to zaczną zadawać pytania. Wraz z nimi zauważysz, że brakuje jakichś informacji, że niektóre opisy trzeba rozbudować albo je ukrócić. Że są rzeczy niejasne i należy o nich pogadać, potem te pogadanki zebrać w kupę, wyłuskać z nich konkrety i wprowadzić na forum. Bo PBF-y tworzą ludzie, a nie człowiek. Jeżeli chcesz mieć u siebie grono aktywnych graczy, to musisz tym graczom pokazać, że są w stanie dołożyć swoją cegiełkę do całości. Nawet wtedy, a może zwłaszcza wtedy, gdy forum jest autorskie i można jego horyzonty poszerzać na tyle sposobów ilu jest ludzi do tego chętnych.

Może być też tak, że skupisz się na nurcie A, gdy graczom bardziej podoba się nurt B i to jego szczegóły woleliby poznać. Dlatego uważam, że to, co trzeba przede wszystkim zrobić, chcąc prowadzić niezłe forum autorskie, to po prostu z nim wystartować, mając jakieś podłoże (ogólny rozrys fabularny, rasy, rangi, prawa rządzące światem, organizacje, lokacje). Jeśli będą chętni, to rozwiniesz dosłownie wszystko. Wpierw jednak trzeba się wziąć za siebie i wejść na podium z mikrofonem w ręce. I ten mikrofon czasami kierować na publikę, żeby też się wczuła, też się wdrożyła w dyskusję, też zaczęła działać. Nikt nie lubi być wyłącznie słuchaczem i kisnąć gdzieś w rogu. A mając do dyspozycji taki rozrzut, jaki dają dzisiejsi użytkownicy, można stworzyć genialne cacuszko z byle śmiecia.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 12:30 przez Arcanine, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje RPGi
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas
Pomógł(a) : 1 raz

 #0054 Bajarz

#27883 02 cze 2017, 1:01

Arcanine -zaskoczyłeś mnie swoją wypowiedzią i muszę przyznać, że uderzyła mnie, pozytywnie twoja wiadomość. W sumie to brak mi słów, bo nie wiem jak to skomentować, bo wszystko napisałeś.

I w sumie chyba zaliczam się do grona adminów, którzy chcą oddać idealne forum, jak to ująłeś ładnie. Kwestia też pewnie tego taka, że nie chcę zawieść Graczy, bo brakuje czegoś (teraz jestem w trakcie przenoszenia forum na FP i widzę też sporo zbędnych rzeczy, których nie przenoszę lub wklepuję w jeden temat).

Jednak grafiki, która moim zdaniem jest jednym z najważniejszych elementów forum nie zrobię, nie mam w tej chwili jak, bo nie mam do tego odpowiedniego sprzętu i muszę polegać na osobie, która zgodziła się mi pomóc, za co jej bardzo dziękuję.

Tego Virusa prawda? To nie było u ciebie przypadkiem coś bardziej w naszych czasach itd. ? O u mnie jest magia, na której wszystko się opiera, jak wiadomo magia potrafi być różnie postrzegana. Nie no, ale szacun za postawienie forum w tak krótkim czasie.

U mnie jest ten problem, że polegałam na znajomych, którzy z powodu mojej głupoty weszli mi na głowę, dobrze, że w ostatniej chwili się opamiętałam, poza tym osoby, które zgłaszają się do pomocy po prostu znikają, a nawet nie zdążę z nimi pogadać na tyle, by poznać jakiś ich pomysł, a jestem ugodowym człowiekiem i przez jeden pomysł Gracza na postać powstała nowa grupa-Naznaczeni.

Ja nie będę ukrywać, ale z proszeniem o pomoc, u mnie jest problem, za dużo razy się przejechałam na ludziach i tu jest jakby jakaś blokada.

No nie wiem, teraz mam dylemat przez ciebie, czy jak grafik dokończy wszystko czy nie otworzyć forum.

#27896 03 cze 2017, 18:43

Ja też może coś dodam od siebie, jako, że prowadziłam Prastare Wrota czyli PBF o rozległym, autorskim świecie.

I wiesz co ci powiem? Tak naprawdę brak dokładnie przedstawionego świata można zmienić w zaletę. Owszem takie ważne rzeczy jak np. magię trzeba odpowiednio uregulować, ale jeśli chodzi o inne aspekty takie uber szczegółowe typu "jak wyglądają u nas kible" są zupełnie zbędne. Mam w sumie nadal projekt zrobienia nowego PBF fantasy, ale na razie się z nim wstrzymuję bo mam DD. W każdym razie w tym nowym projekcie zamierzam właśnie dać jak najmniej info o otaczającym graczy świecie - będą musieli wszystko sami odkrywać.
Chodzi mi tu główne o to, że wbrew pozorom w dzisiejszych czasach nie jest w cenie kompendium wiedzy na ponad 100 tematów. Ludzie są leniwi, jak widzą, że muszą przeczytać zbyt dużo treści to odpuszczają. To właśnie przyczyna dla której nowa odsłona Prastarych Wrót nie wypaliła. Bo za dużo było czytania. Jeśli z tym przesadzisz to właśnie taki los spotka twoje forum. Lepiej pisać krótko i na temat, podając nie raz tylko suche fakty, nawet wypunktowane. Na starej edycji też było ponad 100 tematów do czytania, ale były pisane zwięźle a rozbudowane informacje były tylko opcjonalne i gracze jakoś byli. W nowej dodałam szczegółowe opisy państwa, ras itp. itd. i jeden chętny.

Nie słuchaj VLowców, którzy mają dziwne podejście do PBFów i rozgłaszają herezje, że "jak na forum piszą posty krótsze niż na 500 słów to jest to shit, a nie forum i nie warto sobie nawet zawracać nim głowy". Nie bez powodu ich "super wysoko intelektualne fora" odwiedza garstka ludzi ;) (i nie, przyczyną nie jest to, że reszta jest "za głupia") Minimalizm, jeśli chodzi o opisy, jest dziś w cenie, bo nikt nie ma tak dużo czasu jak kiedyś, każdy chce szybko zrobić KP (niektórzy tego etapu też nienawidzą) i po prostu grać, nie będąc zmuszanym co 5 minut zaglądać do biblioteki by sprawdzić czy przypadkiem nie napisali czegoś niezgodnego z ogólnie utartymi zasadami.

Autorskie światy to właśnie maja fajne, że nie wszystko w nich jest zawsze jasne, że można trochę fakty pozmieniać i ponaginać wedle woli twórcy. Nie startuj do tak rozbudowanych światów jak Tolkiena czy Wiedźmina (swoją droga Sapkowski przyznał niedawno, że mapę świata wymyślał na szybko na kolanie i ja podpasowywał do zdarzeń, a nie odwrotnie) bo szczerze nie ma po co. Gracze chcą komfortowo grać, a nie dumać nad tym jak w języku prastarych elfów ma brzmieć "kupa". To tylko zbędne bajery, które przeszkadzają we właściwej rozgrywce.

#27898 03 cze 2017, 21:04

Hasira pisze:Chodzi mi tu główne o to, że wbrew pozorom w dzisiejszych czasach nie jest w cenie kompendium wiedzy na ponad 100 tematów. Ludzie są leniwi, jak widzą, że muszą przeczytać zbyt dużo treści to odpuszczają.
Prawda jest taka, że ludzie nie są leniwi, ale przytłoczeni tym, że na start dostają w łeb pełną encyklopedią, z której może im się przyda tylko kilka wpisów. Jeśli już autor danego świata czuje potrzebę opisania każdego drobiazgu, to niech podzieli dział kompendium na dwa osobne fora i jedno oznaczy jako obowiązkowe do przeczytania by móc zacząć grę, a reszta niech będzie po prostu podręczną biblioteczką, by móc zerkać tam, aby coś sprawdzić jak zachodzi taka potrzeba. Ale i tak zwięzłe i podstawowe wprowadzenie w świat jest najlepsze, a uzupełniać dział można na bieżąco.
Hasira pisze:Nie słuchaj VLowców, którzy mają dziwne podejście do PBFów i rozgłaszają herezje, że "jak na forum piszą posty krótsze niż na 500 słów to jest to shit, a nie forum i nie warto sobie nawet zawracać nim głowy". Nie bez powodu ich "super wysoko intelektualne fora" odwiedza garstka ludzi ;) (i nie, przyczyną nie jest to, że reszta jest "za głupia")
Tak mnie zastanawia, skąd to wzięłaś? Bo że nie z VL, to na pewno.
A tak swoją drogą, to napisałaś zacytowany przeze mnie wyżej fragment do osoby, która w regulaminie ma wklepane, że posty na jej forum nie mogą mieć mniej niż 250 słów. ^^

Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje RPGi
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas
Pomógł(a) : 1 raz

 #0054 Bajarz

#27900 04 cze 2017, 0:24

Uprzedzam, jestem chora i mam dzisiaj włączony tryb mówię wprost, co mi się nie podoba.
Tak mnie zastanawia, skąd to wzięłaś? Bo że nie z VL, to na pewno.
A tak swoją drogą, to napisałaś zacytowany przeze mnie wyżej fragment do osoby, która w regulaminie ma wklepane, że posty na jej forum nie mogą mieć mniej niż 250 słów. ^^
Alice czy może raczej Jane jeśli się nie mylę, tak się składa, że pamiętam doskonale, jak to pisałaś, że śledzisz moje forum-właśnie widzę xD opierasz się na czymś, co jest w tej chwili zmieniane i trobię o tym już jakiś czas, więc gratuluję strzału w stopę.
Coś próba dogryzienia mi troszkę ci nie wyszła, ale powodzenia, próbuj dalej.

Poza tym, z tego co wiem, ty "swoje" forum odziedziczyłaś po poprzedniej ekipie, bo nie mieli czasu czy tam im się już nie chciało prowadzić, więc się pytam, co możesz wiedzieć o tworzeniu fora od podstaw, układaniu reguł i tym podobne. Poza tym, jako były użytkownik twojego forum, mam w tym momencie prawo napisać, że nie powinna mnie pouczać osoba, która jako administrator, bo nie lubi danej osoby, zasłania się na każdym kroku regulaminem, bo nie potrafi czegoś wytłumaczyć/wyjaśnić, że coś nie działa w taki czy taki sposób, bo jest tak i tak, bo to w jaki sposób mnie potraktowałaś jako nowego użytkownika było wręcz karygodne i bezczelne, pomijając fakt, że przy tworzeniu KP pomagał mi twój MG, którego pomoc totalnie zlałaś, twierdząc, że ostateczne zdanie masz ty i znowu poleciał punkt regulaminu i jeszcze bezczelnie próbowałaś wmówić, że to ja jestem podłym i wrednym Graczem, tak tak rozmowa na cb na VLu za którą prawie mnie zeżarłaś, który nie potrafi się dostosować do realiów-ciekawe, nie ma to jak admin, który podkopuje autorytet swojego MG-żałosne, po prostu żałosne. Nic dziwnego, że na swoim forum masz zasadę kasowania kont, jak ktoś w określonym czasie nie zrobi KP-żeby potem ci łatwiej było powiedzieć, że to Gracz był tą wredną stroną bo przecież potem kasuje całą pocztę jak skasujesz konto danej osoby.
I zanim powiesz, że nie mam prawa tak pisać-owszem mam, o w przeciwieństwie do ciebie, bo sobie nie przypominam byś grała na CE, ja byłam na twoim forum, odczułam na własnej skórze jak traktujesz nowych użytkowników i segregujesz ich na tych, których lubisz to im moce przepuścisz w tym postać, a innych nie i za wała im nie przepuścisz tego co by chcieli. Do tej pory nie wiem skąd lepetynce sobie ubzdurałaś, że chce robić wilkołaka, skoro jest postać w świecie Marvela, która ma możliwosć zamiany w spowatego itd.


Także, zanim znowu zaczniesz oceniać moją pracę, to najpierw zobacz jak działam, jak otworzę forum, pograj trochę i lub nie, a dopiero potem oceniaj, a przede wszystkim też zanim kogokolwiek zaczniesz oceniać popatrz na siebie, bo wytykasz, starasz się wytykać innym to z czym sama masz problem, nie wiem tylko w jakim celu.
Dlatego ja się nie dziwię, że ludzie rezygnują z gry na twoim forum i np. postacie kanoniczne potrafią mieć nawet sześciu opiekunów następujacych po sobie, a potem znikają bez słowa. Mi przynajmniej Gracze, jak nie chcą już grać potrafią powiedzieć wprost, na pw czy gg dlaczego podejmują taka decyzję, za co im bardzo dziekuję, bo to oznaka szacunku do mnie jako osoby, ale i head admina. A przypominam, na szacunek trzeba sobie zaprować podejściem do drugiej osoby.

Tyle ode mnie, tak odpowiadając na twoje próby dokuczania mi, co w sumie świadczy tylko o twoim poziomie dojrzałości, takie zachowanie.


Wracając do tematu, ja właśnie teraz jak przenoszę CE to od razu poprawiam nadmiar tematów, tekstu itd. Wiem, że czasami się nie da, jak z funkcjonowaniem i nauką magii, tak samo i alchemią, bo to drugie bardzo odbiega od znanej wszystkim alchemii-jest podobne, ale nie takie samo, to coś co fabularnie na Ziemi jest ledwo od kilkunastu lat, jest w powijakach, więc chcę Graczom dać właśnie taką bazę do gry, a potem niech sami uzupełniają pomysłami jakie mi podeślą czy stworzą na fabule. To samo ataki (u mnie zamienniki czarów).
Tylko ja też jestem trochę wyczulona, może za mocno, że Gracze potrafią na chama szukać luk. Miałam takiego Gracza jakiś czas temu, co podważał każde moje słowo stwierdzeniem, bo to nie jest napisane, zatem może to przez to tak jestem wyczulona na dokładne opisy. Jednak po rozmowie, jaką odbylam z Arcanine, nieco ta obawa spadła i szacun wielki dla niego, za tak dojrzałą rozmowę, której mi brakowało.

#27904 04 cze 2017, 1:23

że pamiętam doskonale, jak to pisałaś, że śledzisz moje forum-właśnie widzę xD opierasz się na czymś, co jest w tej chwili zmieniane i trobię o tym już jakiś czas, więc gratuluję strzału w stopę.
Coś próba dogryzienia mi troszkę ci nie wyszła, ale powodzenia, próbuj dalej.
Nigdzie nie napisałam, że śledzę którekolwiek z Twoich forów. Koleżanka chciała czegoś w klimacie F&F i od niej wiem o tym zapisie w regulaminie. Nikomu tu nie dogryzam, więc nie wiem czemu się mnie czepiasz o to.
Poza tym, z tego co wiem, ty "swoje" forum odziedziczyłaś po poprzedniej ekipie,
:shock: wtf wtf wtf o.O
Sorry, ale inaczej zacytowanych wyżej głupot nie da się skomentować, a i tak braknie mi emotek, jak choćby epickiego facepalma. Swoje forum tworzyłam od zera, sama, bez niczyjej pomocy. Jakbyś chociażby sprawdziła w reklamie na Edenie, to dowiedziałabyś się, że X-Men RPG istnieje od lipca 2007 roku. Jak nie wierzysz, to mogę dać Ci namiary na osoby, które tam wtedy zaczynały ze mną grę. Na następny raz sprawdź fakty, zanim coś takiego napiszesz.
Tyle ode mnie, tak odpowiadając na twoje próby dokuczania mi, co w sumie świadczy tylko o twoim poziomie dojrzałości, takie zachowanie.
"Uderzyć w stół, a nożyce się odezwą." Nie pisałam mojego wcześniejszego postu do Ciebie, a do Hasiry i jeśli ktoś miałby reagować na niego, to właśnie ona. Ale widzę, że nie wolno słowa o Twoim forum napisać, bo zaraz robisz awanturę nie wiadomo o co. Nie wiem gdzie widzisz dokuczanie, ale za to ja widzę, że to właśnie Tobie brak jakiejkolwiek dojrzałości. Reszty napisanego przez Ciebie paszkwilu nie zamierzam komentować, szkoda mi na to czasu. P.S. Status byłego użytkownika ma się wtedy, gdy się na danym forum grało. Na tym zakończę tę wymianę i offtop.

ODPOWIEDZ ]