#46 Ukryty admin

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]

#24335 11 gru 2016, 23:29

"Tu byłby jakiś genialny cytat, gdyby tylko taki pasujący by istniał. "

Coraz więcej forów się robi, coraz więcej pomysłów, zapowiedzi, co mnie niezmiernie cieszy. Lubię świeże projekty, nowości, bo kto ich nie lubi?
Ostatnio pojawił się jakiś nowy trend dodawania pomysłów/zapowiedzi forów z kont inkognito, gdzie administracja nie chce się przyznać jakie ma nicki w świecie pbf.
Czy naprawdę musiało dojść do tego, że fora oceniamy po tym jacy są administratorzy, a raczej jaka łatka została przypięta do ich nicku?
Jaka jest wasza opinia na ten temat? Czy oceniacie wszystkich graczy po krążących plotach, czy może jednak wręcz przeciwnie - nie patrzycie w ogóle na nicki założycieli a kierujecie się chęcią odegrania fajnej fabułki?

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#24338 12 gru 2016, 0:35

Bo niby nie ocenia się książki po okładce, ale jednak się to robi, nie?
Nie sposób widząc czyjś nick nie pomyśleć o forum, które miał, albo co naszemu znajomemu, czy nam zrobił, a może o awanturze na edenie/czarcie/facebooku, w której brał udział. No nie sposób. Ale jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się pominąć forum przez to, jaka administracja w nim jest, bo też nigdy nie spotkałam się z kimś, kto zjebał po całości jako ekipa, nie mam też wrogów na pbfach (chyba), więc nie ma co, ale wiesz? Rozumiem zupełnie, że ktoś patrząc na admina, nie chce zajrzeć na jego forum.

#24339 12 gru 2016, 0:37

W sumie to bardzo ciekawy temat ale dla mnie zupełnie niepotrzebnie poruszony. Nikt się raczej sam nie przyzna po co się ukrywa w administracji, po co robi forum nie mówiąc kim jest i co się za nim ciągnie. Każdy z nas może sobie jednak co nieco dopowiedzieć. Tutaj mamy więc pełną dowolność chociaż najczęściej spotykanym jest to, że dany użytkownik trochę narozrabiał w przeszłości, a plotki w świecie pbf-ów roznoszą się bardzo szybko. Nawet jeśli my nie wiemy, że fama już poszła to spokojnie, poszła. W każdym razie, wróćmy do sprawy. Łatkę przykleja się użytkownikowi czy adminowi raz, tylko jeden raz. Nie ważne co będzie robił to się nie zmieni. Jak ktoś odpisuje na posty co godzinę i już wszyscy tak o nim mówią to tak też będzie, tak samo jak ktoś robi kartę postaci i ucieka po pierwszym poście to będzie tak robił. Nie wiemy jakie są tego powody ale tak już będzie, a przynajmniej tak się wydaje wszystkim tym, którzy w te łatki wierzą. O ile ja nie zawsze jestem za tym by innych tak oceniać bo sama byłam, a z pewnością jeszcze jestem, tak oceniana to w niektórych przypadkach najzwyczajniej się nie da inaczej. Są osoby, które nie powinny się brać za robienie for, którym nie powinno się oddawać ważnych relacji bo nie dość, że uciekną to jeszcze zepsują naszą wenę. To smutne ale prawdziwe.
Mało kto się teraz przyznaje do swojego nicku z edenu czy innego miejsca. Wolą mieć czystą kartę i jako użytkownik i jako admin. Ludzie nie będą ich oceniać, nie będą hejtować i rzucać kamieniami już od pierwszych chwil. Często przylepiamy komuś łatkę niesłusznie bo, jak wspomniałam wyżej, sami sobie coś dopowiadamy. Tyle się mówi o tolerancji, był nawet tutaj taki temat poruszany ale wciąż lubimy kogoś osądzać i rzucać mu kłody pod nogi tylko za to, że jest kim jest. Koniec końców powiem tylko tyle, że gdyby pewne osoby w świecie pbf-ów przestały traktować innych jak szmaty do podłogi za to, że mają taki nick i coś im kiedyś nie wyszło, to każdy by sie przyznawał do tego kim jest.

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#24340 12 gru 2016, 0:51

Hahahaha, zupełnie tak, jakby była szansa na ukrycie swojej tożsamości. :D Rozumiem, że ktoś może się łudzić, że uda mu się to ukryć, ale halo... Nie da się ukryć swojego charakteru, stylu pisania i sposobu bycia, szczególnie w momencie, kiedy jesteś adminem i wszyscy na Ciebie patrzą, ale!
Koniec końców powiem tylko tyle, że gdyby pewne osoby w świecie pbf-ów przestały traktować innych jak szmaty do podłogi za to, że mają taki nick i coś im kiedyś nie wyszło, to każdy by sie przyznawał do tego kim jest.
Szacunek Whatever za te słowa kochana, bo gdyby faktycznie niektórzy przestali traktowac innych jak szmaty od podłogi to może wreszcie by pojęli, że dla niektórych gra chamów jest zakończona i chcą po prostu istnieć w spokoju, i grać.
Tyle się o tym mówi, że "ojej ja chce tylko grać, tylko fabułki", ale mimo wszystko nadal te najgłośniej krzyczące osoby z tym hasłem na ustach, są najwybitniejsze w podrzucaniu gówna pod innych. Szkoda tylko, że łapki potem i tak śmierdzą.

Także ja się nie dziwię ludziom, że się ukrywają. Ja się im naprawdę nie dziwię! Życze im nawet powodzenia, bo jeśli im się uda, może dostaną swój wymarzony świezy start, bez pseudo użytkowników, którzy przyjdą głównie po to, aby ich zmieszać z blotem, ośmieszyć i się zdezaktywować ze śmieszkami na ustach. :D

#24343 12 gru 2016, 15:36

Ja akurat bym chciała wiedzieć kto dane forum prowadzi, a właściwie jakie projekty miał w przeszłości, bo akurat nicki/loginy się zmieniają. A jak ktoś robi seryjnie ileś tam forów o tej samej tematyce albo i o różniej i jedno po drugim zamierają czy są zamykane, by za chwilę otworzyć kolejne takie samo czy nawet inne, to jednak chyba ten admin ma problem z utrzymaniem forum na powierzchni. Jeśli już gdzieś chcę grać, to chcę tam być przez co najmniej kilka lat, a nie parę dni/tygodni/miesięcy. Skoro poświęcam czas na stworzenie postaci, napisanie KP, rejestrację, wykrawam sobie ten kawałek dnia, by zaglądać na to forum, to chcę by żyło, a nie zostało porzucone czy zamknięte, bo admina to przerosło/czasu nie ma/odwidział mu się pomysł/ma gdzieś fakt, że są gracze i chcą grać albo [o zgrozo!] nagle nie ma dwustu kont w ciągu xx godzin tylko jest ich 50 i "o matko! o borze wszechlistny! o Jego Makaronowatości! trzeba zamykać, bo forum umiera". Znam kilka takich osób, czy to osobiście czy ze słyszenia, i wiem, że na żadnym ich forum się nie zjawię, bo nie mam gwarancji, że ono za chwilę nie zniknie. A co do samego ukrywania swojej tożsamości czy też raczej doświadczenia PBFowego - widocznie takie osoby mają coś do ukrycia i nie jest to nic fajnego.

#24344 12 gru 2016, 17:29

Z łatkami to tak ostrożnie, bo prawda leży po środku.

Nie mogłabym po prostu zanegować, że nie, że gdzie tam, że jest mi naprawdę wszystko jedno, kto dane forum prowadzi, natomiast z lekką duszą mogę stwierdzić, że zadaję sobie to pytanie, nie jako podstawowe, a dopiero wtedy, kiedy forum jakimiś elementami niepokojąco przypomina projekty osoby, z którą miałam styczność na tej funkcji i więcej już nie chcę.

Nie zagram z własnej woli na forum osoby, którą wcześniej miałam okazję poznać, jako czołowego zwiewacza, bo za każdym razem po dwóch tygodniach nagle zaskakuje go niespodziewany początek roku akademickiego i jednak nie da rady, chyba że jedynie z gotową już KP, bo po prostu szkoda mojego czasu.
Z powodów ideologicznych nie zagram na forum kogoś, o kim wiem, że ma na koncie włamy na inne fora, oczernianie, bezpodstawne zarzuty o plagiat, albo - z drugiej strony - plagiat, czy inne wyskoki tego typu - bo moje sumienie mi na to nie pozwala.

No ale, powtórzę, z łatkami to tak ostrożnie. Raczej unikam bezkrytycznego wierzenia plotkom, nawet od najlepszych forumowych psiapsi - wolę się przekonać na własnej skórze. Ale też i własne łatki trzeba czasem zaktualizować, co kilka razy w życiu zdarzyło mi się już zrobić - po upływie czasu niejednokrotnie ma się nowe spojrzenie na starą sprawę, wypływają inne szczegóły, czy w ogóle zmienia się podejście... albo załatkowana osoba.

Nie umiałabym więc potępić łatek, natomiast chyba ważniejsze w tym wszystkim byłoby postawić sobie jakieś granice, żeby nie dojść do skrajności pt. 'a bo ja kiedyś słyszałam od psiapsi, że ona słyszała, że ta adminka to...', albo 'to beznadziejny admin, bo 10 lat temu, jak była jeszcze dzieciuchem, to źle zarządzała forum, nie zagram'.

Natomiast prawda jest też taka, że w tym momencie, to chyba już na każdego administratora, czy nawet zwykłego usera, znajdzie się ktoś, kto zna o nim jakieś brudy i bardzo chętnie je wyciągnie, jakoś więc nie mogę się dziwić, że niektórzy odczuwają potrzebę ukrycia swojej tożsamości, nawet jeśli w gruncie rzeczy nie mają jakoś super dużo bagażu do ukrycia.

Awatar użytkownika
O mnie
jestem szamanem
Podziękował(a): 1 raz

#24345 12 gru 2016, 18:21

A co do samego ukrywania swojej tożsamości czy też raczej doświadczenia PBFowego - widocznie takie osoby mają coś do ukrycia i nie jest to nic fajnego.
o tototo! albo się bierze swoje grzeszki na klatę, albo się nie robi rzeczy, za które trzeba się później wstydzić - proste. ja bym w życiu nie zagrała na forum, gdzie admin się ukrywa bo mi się od razu nasunęło na myśl, że to jakiś pbfowy recydywista i co w ogóle ta osoba musiała odwalić, żeby się AŻ TAK ukrywać XDDD żal maks, ale wiadomo, że prościej założyć nowe konto niż jednak pokazać, że te całe "łatki" i "ploteczki" to są przestarzałe albo w ogóle brednie :P

Awatar użytkownika
O mnie
#WerkaHejterka
Moje RPGi
Zapytaj, wyśledź mnie!
 Werka #1964
 48001676

#24359 13 gru 2016, 19:14

A mnie to tam wali, czy się ktoś ukrywa, czy prezentuje, bo ja nie mam pamięci do nicków i i tak nie mam nigdy pojęcia o kim mowa : /
Najwyżej się przekonuje na własnej skórze. Nigdy mi admini forum nie robili jakiejś wielkiej różnicy.
Obrazek
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
Gramy już trzy dogrywki, wciąż nie widzę zwycięzcy
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
To już ostatni karny, wciąż nie widzę zwycięzcy


Awatar użytkownika
Moje RPGi
włóczęga niespokojny duch

#24365 14 gru 2016, 10:51

twoja stara pisze:
A co do samego ukrywania swojej tożsamości czy też raczej doświadczenia PBFowego - widocznie takie osoby mają coś do ukrycia i nie jest to nic fajnego.
o tototo! albo się bierze swoje grzeszki na klatę, albo się nie robi rzeczy, za które trzeba się później wstydzić - proste. ja bym w życiu nie zagrała na forum, gdzie admin się ukrywa bo mi się od razu nasunęło na myśl, że to jakiś pbfowy recydywista i co w ogóle ta osoba musiała odwalić, żeby się AŻ TAK ukrywać XDDD żal maks, ale wiadomo, że prościej założyć nowe konto niż jednak pokazać, że te całe "łatki" i "ploteczki" to są przestarzałe albo w ogóle brednie :P
W dużej mierze myślę podobnie. No bo serio... Po co się ukrywać jeśli tak naprawdę nie masz nic do ukrycia? Osoba, która nie chcę się przyznać do tego kim jest widocznie coś tam kiedyś narozrabiała i jest świadoma tego, że przez to ludzie nie zechcą grać na jej forum. Średnio kupuje tłumaczenie 'bo chcę mieć świeży start', 'żeby uniknąć przylepiania łatek'. Nowe forum same w sobie jest świeżym startem i o ile nie narobiło się zadym na innych forach, nie ma się na koncie kilku chamskich włamów, etc. to według mnie nie ma po co aż tak się skrywać przed światem. Nie budzi to mojego zaufania XD
Ponad to uważam, że faktycznie na forach jest kilka osób o dość brzydkiej przeszłości i szczerze? Dla samej zasady wolałabym nie grać na takim forum. Bo nie będę grać na forum osoby, która systematycznie uprzykrza życie innym, podkłada świnie innym forom, pcha się w każdą gównoburzę albo sama ją wywołuje. To dla mnie dość jasny przekaz, że taka osoba nie ma równo pod sufitem, więc adminem także nie będzie dobrym.
whatever pisze: Koniec końców powiem tylko tyle, że gdyby pewne osoby w świecie pbf-ów przestały traktować innych jak szmaty do podłogi za to, że mają taki nick i coś im kiedyś nie wyszło, to każdy by sie przyznawał do tego kim jest.
Mimo tego co wcześniej powiedziałam, nie można nie zgodzić się z whatever. Systematycznie wycieramy sobie innymi dupsko i po prostu jak widzę komentarz - "nie będę grać na forum, bo nie lubię Ani" to mam ochotę śmiechnąć srogo i przyjąć na klatę brak tej osoby wśród użytkowników. Serio? Gracie dla admina czy dla osób z którymi macie wątki? Jak dla mnie owszem, admin tworzy forum, ale tak naprawdę oprócz tego jest też użytkownikiem. Nie takim zwykłym, bo musi szczególnie uważać na to co mówi, niczym polityk, bo przecież przyjdzie ci taki hejter i uważa się za Monikę Olejnik pbf-ów i postanowi przyczepić się do ciebie o każdy szczególik, obnażyć każdy najmniejszy błąd. Jednak wciąż użytkownikiem, którego serio da się omijać szerokim łukiem jak inne osoby, których nie lubimy, i jedyne czego możesz od niego potrzebować to, to żeby akeptował ci kartę i zrobił mieszkanie. Ale tylko w wypadku, gdy My też umiemy się zachować. Serio, czy całe pbfy muszą wiedzieć, że nie lubisz Ani? Koniec końców - Kogo to obchodzi?

Każdy medal ma dwie strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#24366 14 gru 2016, 12:00

Jestem na telefonie i nie chce mi się cytować, ale odnoszę się do posta nade mną.

Uwielbiam w zapowiedziach posty 'no ogólnie nie lubię xyz, więc raczej nie wpadnę, ale powodzenia'. Nie, że xyz coś zrobił złego, tylko nie lubię, bo może wystawił z wątkiem, czy coś. I to jest słabe, bo się jednak robi antyreklama. Skoro abc nie lubi xyz to może w końcu jest coś na rzeczy.
Dlatego ogólnie polecam nie wypowiadać się na temat forów na których się nie gra/grać nie zamierza, bo ej, po co?

#24370 14 gru 2016, 22:16

Strasznie śmieszny temat. Serio. Bo jaki trend otwierania for bez podawania personaliów administracji? Jedno forko ma taką zapowiedź i chyba jedno się otworzyło w ten sposób? To jest trend? :lol: Robimy analizę zjawiska opierając się na dwóch przypadkach? XD No, no, no, no chyba nie.
Faktem jest, że zapewne jeżeli już ktoś ukrywa swoje personalia to z jednego powodu. Nie chce aby jego osobę łączono w tym przypadku z danym forum. I ma to naprawdę olbrzymi sens. Bo wielu z nas idąc na forum nie patrzy na to czy jest ono fajne, ocenia je jedynie przez pryzmat osób administrujących danych forum itd. Liczą się tutaj bardzo mocno czyjeś sympatie i antypatie. Ale czy to naprawdę jest złe, że ktoś nie chce grać na forum użytkownika XYZ bo nie przepada za nim? To ma być dla nas przede wszystkim zabawa (wyjdzie zaraz na to, że powtarzam to w każdym poście do znudzenia, trudno) i jeżeli komuś tę zabawę psuje fakt, że administratorem jest ta, a nie inna osoba to cóż... Ma do tego prawo.
I teraz mając takie forum, gdzie nie wiemy czy administratorem jest X czy Y, dajemy szansę gry bez oglądania się na takie subiektywne odczucia. Nie patrzymy już na to z poziomu tego czy kogoś lubimy, czy nie. Tylko czy dane forum jako forum nam pasuje. Tak więc jak na moje to ma sens. Jasne, że ktoś coś w jakiś sposób ukrywa, ale dla mnie to jest jak najbardziej na plus. Taki trochę rozdział państwa od kościoła. I bardzo wporzo.
Ale :DDDDDDDDDD Yenna, Whatever. Pliz. Skończcie z tą ohydną hipokryzją, która bije z waszych postów. Naprawdę. Podkreślacie na każdym kroku jakie to jesteście skrzywdzone i jak to po was ludzie jadą jak szmaty. Wasze piękne kody na Nowym Jorku są na to idealnym dowodem, jakie to jesteście bardzo w porządku wobec każdego, a wszystko to co się dzieje jest jedną wielką zmową xD Ja już zdążyłam piętnaście razy zapomnieć o waszym istnieniu, a wy dalej swoje. No ale pewnie :D To wy jesteście skrzywdzone i to wam ludzie nie chcą zapomnieć #dramat, nic tylko rzucić się z mostu, albo pod tory kolejowe :* buziaczki. A kodziki niech dalej takie piękne wiszą. fejm dojebany :DDDDD

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#24372 14 gru 2016, 23:34

Wasze piękne kody na Nowym Jorku są na to idealnym dowodem, jakie to jesteście bardzo w porządku wobec każdego, a wszystko to co się dzieje jest jedną wielką zmową xD
Beka. XD Dedykacja dla Ciebie i mały test, który zdałaś pozytywnie. Teraz już wiemy z jaką namiętnością przerzucasz kody źrodłowe forów zamiast zająć się grą!!!! O którą głównie przecież na pbfach chodzi i wyglądy się nie liczą, i kody się nie liczą! I w ogóle to przecież tylko gra i któż by tam zwracał uwage na to kto adminuje, prawda? XD
Ja już zdążyłam piętnaście razy zapomnieć o waszym istnieniu, a wy dalej swoje.
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

fejm dojebany :DDDDD
Ja tu już nie powiem kto jest dojebany, bo wystarczy XDDDDDD

Poprawiłaś mi humor, poważnie. Internety uratowane - nic się nie zmieniłaś.
A może i szkoda. Miałam wpaść na Stars Hollow i zobaczyć ten Twój świezy start, ale jak widać ludzie się nie zmieniają. XD

Awatar użytkownika

#24374 14 gru 2016, 23:57

Przeczytałam cały temat i generalnie przez cały czas toczyła się dyskusja na temat plusów i minusów, do momentu w którym Baranina napisała o tym, że ktoś z siebie robi ofiary. Nie widziałam żadnego fragmentu, który by o tym świadczył. To trochę smutne, że nie można przeprowadzić normalnej dyskusji, bez chamskich docinków i pokazywania kto jest lepszy, a kto gorszy.
Nie znam się na kodach i html, ale wchodząc na cudze forum raczej nie zaczyna się od sprawdzania stylu, a jeśli się to robi to ma się w tym jakiś, konkretny powód, nie? nikt przecież nie każe nam wchodzić na forum i rozkładać go na części pierwsze, bo nie do tego ono służy, tylko do zabawy.
Jak widać nie każdy potrafi się bawić, bo gdyby tak było, nie byłoby adminów incognito i ludzi czekających na moment, w którym będą mogli robić gównoburzę.

Podsumowując, idea forów założonych przez adminów incognito jest dla mnie na plus, bo każdy może mieć świeży start i drugą szansę, a.... i tak szydło wyjdzie z worka, prawda? ;) (są trzy rzeczy, których nie da się ukryć: słońce, księżyc, prawda hehe)

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#24375 15 gru 2016, 0:06

To trochę smutne, że nie można przeprowadzić normalnej dyskusji, bez chamskich docinków i pokazywania kto jest lepszy, a kto gorszy.
Że tak powiem, zgadzam się.
Strasznie śmieszny temat. Serio. Bo jaki trend otwierania for bez podawania personaliów administracji? Jedno forko ma taką zapowiedź i chyba jedno się otworzyło w ten sposób? To jest trend? :lol: Robimy analizę zjawiska opierając się na dwóch przypadkach? XD No, no, no, no chyba nie.
Wydaje mi się, że poruszamy ogólnie aspekty bycia incognito, a mi się rzuciło w oczy więcej niż te dwa razy, że admin był nieznany, więc nie wiem o co chodzi.

Awatar użytkownika

#24381 15 gru 2016, 14:44

Yenna pisze:
Wasze piękne kody na Nowym Jorku są na to idealnym dowodem, jakie to jesteście bardzo w porządku wobec każdego, a wszystko to co się dzieje jest jedną wielką zmową xD
Beka. XD Dedykacja dla Ciebie i mały test, który zdałaś pozytywnie. Teraz już wiemy z jaką namiętnością przerzucasz kody źrodłowe forów zamiast zająć się grą!!!!
Ja się tylko zastanawiam, czy oby na pewno jedynie dedykacją można nazwać stwierdzenie, że, np. jest Ci kogoś szkoda, no ale w sumie nie o tym mowa.
Alice Parks pisze: A co do samego ukrywania swojej tożsamości czy też raczej doświadczenia PBFowego - widocznie takie osoby mają coś do ukrycia i nie jest to nic fajnego.
Co do samego tematu, to nie mam nic do dodania, poza podbiciem tego fragmentu, bo odbieram to dokładnie w ten sposób.