#37 zaprojektuj z nami Eden

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#20625 17 cze 2016, 20:24

Cześć wszystkim!
Zbliżają się wakacje, wiadomo. Wyjazdy, rozjazdy, Bieszczady! Aczkolwiek zdajemy sobie sprawę jako administracja, że ostatnio Eden przysypiał. Stąd też chciałybyśmy rozruszać forum.
Może macie jakieś propozycje dotyczące większej promocji pbfów czy może konkursów, w których chcielibyście wziąć udział, a może coś innego leży Wam na sercu czego brakuje na Edenie?
Zapraszamy do dyskusji!
<33

Awatar użytkownika
O mnie
#WerkaHejterka
Moje RPGi
Zapytaj, wyśledź mnie!
 Werka #1964
 48001676

#20887 02 lip 2016, 20:37

Pogłaszczmy wreszcie magnowców i fantasty...owców po główkach, żebyśmy się siebie nie bali i żyli w symbiozie, a będzie miło.
Koniec pomysłów, dziękuję.
Obrazek
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
Gramy już trzy dogrywki, wciąż nie widzę zwycięzcy
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
To już ostatni karny, wciąż nie widzę zwycięzcy


Awatar użytkownika
O mnie
pomagam ludziom w podejmowaniu złych decyzji, bo w życiu podejmuję tylko takie. Lubię koty.
Moje RPGi
haraedo to jednak moja choroba.
uśpiony, ale obecny
Podziękował(a): 10 razy | Pomógł(a) : 2 razy

 jinikka

#20888 02 lip 2016, 22:06

Podpisuję się pod powyższym pomysłem wszystkimi kończynami.

Awatar użytkownika
O mnie
jestem szamanem
Podziękował(a): 1 raz

#20892 03 lip 2016, 0:16

Ja to bym zrobiła porządek w avatarach, bo połowa już nie działa i tylko sięczłowiek zajara, że jakieś avki fajne, a tu takiego wała :<

#20897 03 lip 2016, 8:35

a może jakieś konkursy dla forów w ogóle? coś w stylu: najlepszy wygląd, administracja i takie tam. udział mogłyby wziąć wszystkie typy forów, a każdy zwycięzca dostałby taki jakiś order czy coś i wklejałoby się to w styl, że o tak, tak super, inni docenili. nie wiem, może użytkownicy edenu najpierw typowaliby swoich ulubieńców, a potem na nich głosowali. TAKIE COŚ, ale jest super wcześnie rano, więc mogę nie myśleć <alko>

#20899 03 lip 2016, 10:36

teszka pisze:a może jakieś konkursy dla forów w ogóle? coś w stylu: najlepszy wygląd, administracja i takie tam. udział mogłyby wziąć wszystkie typy forów, a każdy zwycięzca dostałby taki jakiś order czy coś i wklejałoby się to w styl, że o tak, tak super, inni docenili. nie wiem, może użytkownicy edenu najpierw typowaliby swoich ulubieńców, a potem na nich głosowali. TAKIE COŚ, ale jest super wcześnie rano, więc mogę nie myśleć <alko>
Z jednej strony fajna rzecz, ale z drugiej większe szanse miałyby zawsze te fora, na których jest spora liczba użytkowników, co naprawdę nie zawsze przekłada się na jakość.

Ale konkursy dla for to super pomysł, więc może jakieś forum miesiąca? O tytule decydowałaby ilość i treść aktualizacji, które przecież i tak są wrzucane w temacie reklam? Na którym forum dzieje się najwięcej fabularnie, a użytkownicy są aktywni (wtedy nie ma znaczenia, czy użytkowników jest 100 czy 10) i zadowoleni (może brać też pod uwagę posty z działu ocen? Administracja Edenu nominowałaby kilka for, a użytkownicy głosowali przez kilka dni, by w efekcie wyłonić zwycięzcę? Luźny pomysł, system nominacji i głosowania można przecież przegadać.


A co powiecie na to, żeby dodać nową grupę - recenzentów? Może więcej osób zdecydowałoby się na jakąś konkretną ocenę forum, a nie tylko zostawienie emotki serduszka w temacie? Gdybym szukała teraz forum dla siebie, takie opinie na pewno byłyby pomocne. A im ich więcej, tym lepiej ;)

#20900 03 lip 2016, 10:44

Pogłaszczmy wreszcie magnowców i fantasty...owców po główkach, żebyśmy się siebie nie bali i żyli w symbiozie, a będzie miło.
To. Jest mnóstwo forów fantastycznych i mangowych, które nie mają tutaj czego szukać, tak szczerze mówiąc.
jakieś konkursy dla forów
Jeśli trzeba by w takich konkursach głosować, to nie ma sensu ich w ogóle tworzyć, bo forum z większą ilością użytkowników wygra. Demokracja, #dobrazmiana #kod #brexit i tak dalej.
A co powiecie na to, żeby dodać nową grupę - recenzentów?
I czym to się będzie różniło od dłuższych postów w dziale z Ocenami? Recenzje można znaleźć zresztą na VL, ale forum miesiąca brzmi już fajnie.

#20902 03 lip 2016, 10:56

Apple pisze:
jakieś konkursy dla forów
Jeśli trzeba by w takich konkursach głosować, to nie ma sensu ich w ogóle tworzyć, bo forum z większą ilością użytkowników wygra. Demokracja, #dobrazmiana #kod #brexit i tak dalej.
Niestety w tym problem, ale może ktoś wpadnie na jakieś cudowne rozwiązanie, ewentualnie możemy oddać decyzję w ręce Rady Czarta Administracji Edenu.
Apple pisze:
A co powiecie na to, żeby dodać nową grupę - recenzentów?
I czym to się będzie różniło od dłuższych postów w dziale z Ocenami? Recenzje można znaleźć zresztą na VL, ale forum miesiąca brzmi już fajnie.
No właśnie zależy mi na tych dłuższych postach z ocenami. Jedno ocenione forum recenzenta nie czyni, ale gdyby ktoś zdecydował się na ocenę większej ilości, można nagrodzić go kolorem.
Na VL nie bywam i myślę, że nie tylko ja, więc posiadanie takiego rozwiązania na Edenie nie byłoby chyba niczym złym. Ale to tylko luźny pomysł.

Awatar użytkownika
O mnie
pomagam ludziom w podejmowaniu złych decyzji, bo w życiu podejmuję tylko takie. Lubię koty.
Moje RPGi
haraedo to jednak moja choroba.
uśpiony, ale obecny
Podziękował(a): 10 razy | Pomógł(a) : 2 razy

 jinikka

#20904 03 lip 2016, 11:19

Zawsze można by wybierać dwa fora miesiąca — jedno z wizerunkami realnymi, a drugie mangowe/fantastyczne.

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 17 razy

#20909 03 lip 2016, 15:58

Chienne pisze:Pogłaszczmy wreszcie magnowców i fantasty...owców po główkach, żebyśmy się siebie nie bali i żyli w symbiozie, a będzie miło.
Koniec pomysłów, dziękuję.
Fajnie. Spoko. Tylko co można zaproponować takim forom? PBFy realne mają tu pierdyliard dodatków - avatary, gify, domy itd. A czego mają tu szukać gracze forów mangowych? Na PBFach mangowych nie ma tak jak na realnych jednego wzoru wymiarów dla avatarów... zdarzają się avatary 200x400, 250x400, 250x420 i inne, w dodatku dość często trendem jest dodawanie jakichś ozdobnych napisów na takim avatarze indywidualizujących avatar pod konkretną postać. Mangowcy też lubią czasami gify, jakieś domki, grafiki... gdzie to znaleźć na edenie? No nie bardzo jest gdzie. Zwykle na forach mangowych/fantasy trafiają się osoby, które zajmują się obróbką grafik na avatary i podpisy zakładając swoje avatarnie - może trzeba iść w tym kierunku, żeby zastanowić się jak ściągnąć takie osoby na eden i zachęcić ich do zakładania avatarni tutaj. Jak? Nie wiem, rzucam tylko pomysłem.

Awatar użytkownika
O mnie
#WerkaHejterka
Moje RPGi
Zapytaj, wyśledź mnie!
 Werka #1964
 48001676

#20911 03 lip 2016, 18:03

black cat, ale nie tylko, wszyscy, którzy jakkolwiek zainteresowani są jednością. Bracia!
Dlatego też napisałam, że należy dążyć do symbiozy i nie bania się siebie. Nazwijmy standardy Edenu SLami, a resztą nieSlami, co? Bo wiemy przecież, że to nie zawsze jest mangowo tylko i wyłącznie, a nie można nazywać was ludźmi mojeforum.net, bo przecież mieliśmy się szanować hehe. Ale tak na poważnie. Wiem jak wyglądają avatarnie na neiSLach i faktycznie, nie mają one dużo wspólnego z tymi tutaj. Domyślacie się pewnie jednak, że wiele osób, które robi tu avatary, w życiu na oczy nie widziało innych avatarni. Nie zna stylówki, rozmiarów, baz grafik. Podobnie byłoby z nieSlowcami, gydy bkazać im robić grafiki dla Sloców. To kwestia przyzwyczajenia. I nauki! Od razu się wszystko nie stanie, trzeba podejść do tego powolutku. Czemu graficy z nieSli mieliby nie założyć warsztatów tutaj?Może ktoś chciałby mieć avatar na dane forum i mega podoba mu się styl danego grafika, ale ten grafik siedzi na całkowicie innym, no i taki troszkę wstydzioszek, by pytać tam? Eden byłby dobrą bazą do takich rzeczy. Podobnie ma się sprawa z każdym innym warsztatem, z poszukiwaniami i w ogóle z dyskusjami. Wszystko jest dla ludzi.
Pewnie, że wielu Slowców nie będzie chciało się angażować w te akcje, ale podobnie z nieSlowcami. Nikt ich przecież nie zmusza do rzucenia się na nasze nowe jorki, nie? Ale zawsze znajdzie się ktoś po środku. Zainteresowany po troszkę z tego, trochę z tamtego. Powstanie ciekawa symbioza, porządna baza i po prostu miłe miejsce, a o to nam przecież chodzi, nie?
Wiec pytanie. Jak? Ano co tu kryć. Slowcy nie są tu jedynymi winnymi i nie tylko od nas to zależy. Musicie nam pomóc! #solidarność i w ogóle. Wy, nieliczni przedstawiciele świata nieSlowców tu obecni. Dajcie znać swoim graczom, że Eden nie gryzie aż tak mocno. Że warto tu wpaść i nie warto się nie bać. Potrzebujecie jakiegoś konkretnego subforum, by organizacja czegoś tam była wygodniejsza? Poproście administrację! To przecież wcale nie tacy paskudni ludzie. (oprócz Yenny) (kc). Po prostu działajcie śmielej. Pojawiajcie się tutaj, piszcie, dyskutujcie i twórzcie to, co wam się podoba, a nie to, co jest tutaj modne. Gdy strona nieSlowa powoli zacznie się tu rozkręcać, na pewno dojdzie więcej osób. Może kiedyś to wy tutaj będziecie większością, a nie my, hehe.

Słowem, musimy się odczarować.
My musimy się nauczyć tolerancji. Bo to wystarczy. Nikt nam się nie każe interesować tym, co nas nie jara, możemy zostawiać to bez echa. Ja ze swojej strony oczywiście zachęcam do zainteresowania, bo naprawdę zdarzają się tam smaczki i można się tego i owego nauczyć!
Wy musicie przestać nas nie lubić i na nas psioczyć i to samo przekazać swoim graczom. Że w sumie nie warto się na ten Eden aż tak złościć, bo zamysł dobry, trzeba go tylko dopracować. Śmiało róbcie swoje i wdrażajcie się jak w nowej szkole, a może wkrótce będziecie od nas pożyczać pisiont groszy, bo wam brakuje do kawy w automacie.

No, wiecie o co chodzi. Po prostu musimy się rozwinąć, przyzwyczaić, dostosować. Wprost proporcjonalnie.
Obrazek
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
Gramy już trzy dogrywki, wciąż nie widzę zwycięzcy
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
To już ostatni karny, wciąż nie widzę zwycięzcy


#20913 03 lip 2016, 20:14

Przywrzeszczał mnie tu jeden kumpel.
No to jestem.
Chie pisze:Pogłaszczmy wreszcie magnowców i fantasty...owców po główkach, żebyśmy się siebie nie bali i żyli w symbiozie, a będzie miło.
Koniec pomysłów, dziękuję.
Nadstawiam głowę, policzek, ramię – głaszczcie, nie gryzę. W zamian też mogę pogłaskać.
Black Cat pisze:Fajnie. Spoko. Tylko co można zaproponować takim forom?
A to my jacyś trendowaci jesteśmy, że nie dla nas uroki świata? Przecież to samo co forom sl, tylko w wydaniu naszym, własnym. Macie tryliard awatarów – ale my też posiadamy zestawy dopasowane pod wygląd postaci. Macie domy – kurde, nasi bohaterowie też je (zwykle) mają! Zwierzątka, poszukiwania, cała reszta – serio, poważnie, z ręką na sercu, to nie są dla nas obce słowa. Mamy dokładnie te same dodatki, ale dopasowane pod tematykę. Gdy na sl-u pojawi się telefon komórkowy, na forum czysto fantastycznym są zwierzęta wykorzystywane do roli gońców. Chociażby.
Awatarnia to też nie problem. Na większości pbfów wymiary są coraz bardziej konkretyzowane, a nawet jeżeli nie: nic nie stoi na przeszkodzie, by grafika o te konkrety poprosić.

Może to błędne koło. Nie oszukując – Eden wygląda jak typowy SL. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek w headerze administracja zarzuciła jakimś typowym artem fantasy (już nawet nie wspominam o mangowych kadrach). Z marszu widać, że jest nastawiony na taki, nie inny schemat, skoro to któraś z kolei odsłona i zawsze pojawia się w tych samych klimatach. Ale to da się przeboleć, nie idzie ugrać wszystkiego.
Tyle tylko, że po rejestracji nic się nie zmienia.
„Mangowcy” tu nie zaglądają, a jak już wpadną, to na moment i wylecą. Bo co tu mają robić? Jest 50 awatarni, wszystkie dotyczące szukania zdjęć gwiazd, a teraz jak wchodzę w przypadkowy temat oferujący kody na fora, to też tylko dla wxv, aaf i czo, gdzie większość „mangowców” i zapewne również tych, którzy grają na forach fantasy, mają serwery na forumpolish. Skoro i tak żaden z userów z forów niesl-owych tu nie wchodzi, to siłą rzeczy, gdy pojawi się jakaś zapowiedź – niewielu ją skomentuje. Wiecie w czym rzecz?
Mogę założyć temat z poszukiwaniami. Ale nikogo nie znajdę. Mogę zapytać, czy zna ktoś kogoś o wyglądzie „takim i siakim”, podobnym do bohatera z „takiego i innego” anime - ale prawdopodobieństwo odzewu jest bardzo niskie. Tak niepewny grunt dla wielu nie jest wart zachodu. Nie rejestrują się, bo widzą, że ich problemy się nie rozwiążą, bo i tak nie ma tu osób, które by im pomogły.

Ale.
To też nasza wina. Bo jest 50 awatarni i wszystkie dla SL-i dlatego, że żaden grafik z forów mangowych/fantasy się tu nie wywrzeszczał i nie wypromował. Niewielu z „nas” zakłada tutaj jakiekolwiek tematy albo angażuje się w dyskusje, więc też nie widać siły niesl-owców. No to po co brać pod uwagę tych, których i tak w praktyce nie ma?

Ja tu się chętnie rozglądam, bo czasami ciekawe tematy się jednak pojawiają. Te bardziej neutralne, choć wszędzie znajduję hasła: „głównie dla sl-i”. Niby głupia wzmianka, pewnie rzucona mimochodem i bez przemyślenia. Na pewno nie po to, by kogokolwiek urazić. A jednak przez nią większość osób automatycznie koduje sobie w głowie, że to „głównie dla...” oznacza „tylko dla...” i rezygnują z zabrania się za wpis.Bo co? My gorsi jesteśmy?

Stworzę na Virusie ankietę, żeby się dowiedzieć, czemu ludzie ode mnie nie rejestrują się na forach zrzeszających PBF-y* i dam znać, co odpowiedzą. Może to jakoś nakierowałoby na ewentualne zmiany, o ile faktycznie lawinowa większość Edenu będzie chciała wyostrzyć naszą niesl-ową mniejszość.

A jeszcze są fora zwierzęce. Też niemiziane.

- - -
* Chociaż gość, który mnie tu zatargał za szmaty, jednak gra na mangowym forum i na Edenie też jest. Więc da się? Cholera, jasne, że tak.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2016, 20:20 przez Arcanine, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 17 razy

#20914 03 lip 2016, 20:14

Chienne nie powiem, że się z Tobą nie zgadzam, ale zauważ jedną rzecz.
Będzie bez dzielenia na fora second life'owe i nie second life'owe, bo i wśród mangowych forów zdarzają się second life'y (tylko mangowe), więc taki podział wydaje mi się tu akurat nie trafiony. Podzielmy to po prostu na fora z wizerunkami realnymi i mangowo/fantasy.

Mianowicie - jest przynęta jest i rybka, prawda?

Fora realne - przynętą są galerie z avatarami, warsztaty, cuda wianki. Mamy rybkę w postaci użytkowników edenu? Mamy.
Fora mangowo/fantasy - przynęty nie ma (galerie, warsztaty, cuda wianki), więc szanse na to, że rybka (użytkownicy) sama wyskoczy z wody prosto do rąk wędkarza (Eden) jest jednak niewielka.

Wnioski? Dla użytkowników forów realnych Eden od razu miał konkretną ofertę, dlatego ludzie się tu pojawili. Dla użytkowników forów mangowo/fantasy Eden oferty nie ma, dlatego jest ich mało, a ci którzy są niestety giną w tłumie. Jasne, można zachęcać, namawiać ludzi - przyjdziecie tu, jest fajnie, nie gryziemy, każdy dostanie ciasteczko zaraz po rejestracji, pokażmy, że jesteśmy jednością, kochamy się i w ogóle. Zachęcajmy, namawiajmy, otwórzmy się na ludzi itd. W porządku. Słusznie. Peace&love! Tylko, że popatrzmy na to realnie - przychodzi człowiek nie znający wcześniej Edenu, który gra na forach realnych i ma avatary, ma galerie, warsztaty. Przychodzi człowiek, który też nie znał wcześniej Edenu i gra na forach mangowo/fantasy i dla niego nie ma tutaj żadnej innej oferty oprócz reklamy. Dlatego właśnie tych ludzi tutaj jest tak niewiele. Oni nie czują tutaj swojego miejsca, bo dla nich nic tu nie ma. Jeśli Eden chce przyciągnąć ludzi spoza forów realnych trzeba zdać sobie sprawę, że sama zachęty do przybycia tu nie wystarczy. Bo jak przybyli tu gracze forów realnych Eden już coś dla nich miał, dla tej drugiej grupy nie ma niczego, bądźmy szczerzy.

Edit:
A to my jacyś trendowaci jesteśmy, że nie dla nas uroki świata?
Ps. GROWLITHE ja to wiem, bo ja też gram na forach mangowo/fantasy XD Dlatego po prostu widzę czego tu nie ma, a co mogłoby się ewentualnie pojawić. Innymi słowy to było pytanie retoryczne ;p

Awatar użytkownika
O mnie
#WerkaHejterka
Moje RPGi
Zapytaj, wyśledź mnie!
 Werka #1964
 48001676

#20915 03 lip 2016, 20:32

growlithe, zagłaskamy się najchętniej w świecie, a jakże! I od razu uprzejmie donoszę, że sama chętnie postalkuje waszą dyskusję na temat czemu nie, więc nie bójcie się konkretów, wyzwisk i nazw użytkowników, hehe. No, ale tak znów ciut poważniej.
growlithe pisze:Może to błędne koło. Nie oszukując – Eden wygląda jak typowy SL. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek w headerze administracja zarzuciła jakimś typowym artem fantasy (już nawet nie wspominam o mangowych kadrach). Z marszu widać, że jest nastawiony na taki, nie inny schemat, skoro to któraś z kolei odsłona i zawsze pojawia się w tych samych klimatach. Ale to da się przeboleć, nie idzie ugrać wszystkiego.
a powiem, że nigdy tak na to w sumie nie patrzyłam. Coś w tym może być! Obecnie w logo mamy... coś. W miarę estetycznego. Pamiętam, byli wcześniej ludzie. Ale mi się to zawsze kojarzyło bardziej z faktem, że no wiecie. Przed komputerami siedzą ludzie, a to miejsce dla właśnie tych ludzi. Ale to widzę trochę jak z rasizmem, hoho! Ale w sumie byłoby całkiem słodko, gdyby jakiś mądry grafik zrobił kiedyś logo, na którym w ślinę czy w walkę idzie Kakashi z Chuckiem Bassem. Nono!

black cat, jak wspomniałam i jak wspomina też growlithe, no nie ma lekko. Ale wiesz. My wchodzimy tu, bo wiemy, że znajdziemy swoje reklamy i swoje warsztaty. Ale widzisz. Są takie młotki jak ja, które z grafiką nie mają nic wspólnego i lubią sobie tu znaleźć jakiś avatar. I nie miałabym szans na znalezienie go czy poproszenie o niego i szukałabym gdzieś indziej, gdyby wcześniej nie pojawili się graficy, którzy stwierdzili, ej dobra. Zrobię to, to i to, bo akurat to umiem. Mówię Wszędzie potrzebni są prekursorzy. Świat się rozwija, my się zmieniamy. Kiedyś sam Czart (fuj, fuj, fuj, przecież to słowo jest tu zakazane) był dziwactwem i nowością, a teraz proszę. Ciężko byłoby nam żyć bez forum tego typu. Bo ktoś zaczął. I poszło. #łezka.

Ach i co do
growlithe pisze:Ja tu się chętnie rozglądam, bo czasami ciekawe tematy się jednak pojawiają. Te bardziej neutralne, choć wszędzie znajduję hasła: „głównie dla sl-i”.
wydaje mi się, że wiem o czym mówisz, bo też tu i tam to zauważyłam, ale też patrzę ciut inaczej. Wydaje mi się, że to kwestia tego, że osoba, która zakłada tego typu dyskusję wypowiada się i rzuca jakimiś tezami na podstawie tego, co wie. No mi na przykład trudno byłoby stworzyć temat dotyczący różnic w stopniu spowinowacenia w poszukiwaniach u was i u nas, bo u was bardzo dawno nie byłam i nie wiem jaka tam jest moda teraz. A u nas wiem .Także to taka tylko dygresja.

No jak na razie ja tylko ze swojej strony mogę gwarantować i obiecywać, że wcale nie chcemy (a raczej nie chcę, skoro to ja) na was sikać i was zakopywać, bo i po co. Byłoby nam przyjemniej w większym gronie. Wyrzućmy stoły rodem z filmów o amerykańskich liceach, przyjmijmy uchodźców i takie tam różne metafory. Czekam na wypowiedź kogoś mądrzejszego ode mnie, no no?
Obrazek
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
Gramy już trzy dogrywki, wciąż nie widzę zwycięzcy
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
To już ostatni karny, wciąż nie widzę zwycięzcy


Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#20916 03 lip 2016, 20:40

twoja stara pisze:Ja to bym zrobiła porządek w avatarach, bo połowa już nie działa i tylko sięczłowiek zajara, że jakieś avki fajne, a tu takiego wała :<
Też o tym myślałam. Jak coś widzę z wygasłymi avkami to usuwam, ale to prawda, że trzeba przejrzeć wszystkie i mam to zapisane w rzeczach do ogarnięcia.
teszka pisze:a może jakieś konkursy dla forów w ogóle? coś w stylu: najlepszy wygląd, administracja i takie tam. udział mogłyby wziąć wszystkie typy forów, a każdy zwycięzca dostałby taki jakiś order czy coś i wklejałoby się to w styl, że o tak, tak super, inni docenili. nie wiem, może użytkownicy edenu najpierw typowaliby swoich ulubieńców, a potem na nich głosowali. TAKIE COŚ, ale jest super wcześnie rano, więc mogę nie myśleć <alko>
Tu się zgadzam, mam nawet pomysł na pewną akcję promocyjną i niedługo będziecie mogli ujrzeć tego premierę. Mimo wszystko jednak jestem przeciwna angażowaniu się w faworyzowanie administracji różnych forów czy doszukiwanie się lepszych stron czy gorszych. Podoba mi się opcja z forem miesiąca, o której pisał ktos po Tobie, ale to też trzeba by wymyślić formę, w której to mogłoby funkcjonować bez kolesiostwa i pretensji rodzaju: znają się z administracją, to dlatego ich forko tam jest, a może też: nie znają się z adminami, nie lubią, dlatego ich nie ma. XD No wiesz, Teszka o co chodzi. Eden to dość ogólne miejsce, wolałabym go właśnie dlatego nie ukierunkowywać na wyłanianie czegoś... Ale to jest już jakiś trop.

Dalej pojawiło się chyba jakieś słowo o recenzjach. Tutaj jestem przeciwna recenzjom, ponieważ ciężko zrecenzować coś takiego jak forum, tym bardziej, że to są bardzo subiektywne opinie. Myślę, że w tej formie, w której to teraz występuje (każdy może coś napisać) jest lepiej. Generalnie są osoby, które przyjdą i wstawią serduszko, ale ostatnimi czasy gdy już dochodzi do napisania czegoś tam, to są to dosyć konkretne posty z ciekawymi informacjami, także... hm.

Odwołując się natomiast do dyskusji podziału. Trochę to też jest tak, że to jest w Waszych głowach. Fakt jest taki, że scena sl'owa jest rozbudowana na Edenie, bo tacy użytkownicy pojawili się w dużej ilości na początku. Z tego co pamiętam początki Edenu to faktycznie było to taki szkic, gdzie zarzuconych było kilka działów, ale... Czy w dziale z poszukiwaniami pisze "poszukiwania tylko dla sceny sl'owej"? Nie, nie pisze. Każdy może tam wstawić poszukiwania. Przy warsztatach to samo, jeśli chcecie zbudować swoje miejsce na Edenie - o czym pisałam już na VL pod wywiadem z administracją Edenu - to, to zróbcie.
Jak? Jak wspomniała Chienne, nie gryziemy (oprócz mnie, serdecznie dziękuję za podkreślenie tego żabciu :* ). Nie gram na forach mangowych i tak dalej, więc nie wiem jak to funkcjonuje do końca. Nikt do mnie nie napisał po tym komentarzu na VL (VL miejsce uważane za bardziej popularne właśnie wśród graczy forów fantasy), że ma pomysł, że chciałby coś zrobić na Edenie. Nikt.
A wciąż czytam o tym, że Eden powinien coś zaproponować i coś dać. Dobrze, ale domeną Edenu jest to, że Eden tworzą ludzie. Także skoro są ludzie z sl'i, którzy tworzą to, co właśnie tutaj teraz w większości mamy, to gdzie są Ci drudzy ludzie?
Black Cat chyba pisze o braku wędki, zachęty... Była wędka, była zachęta, były prośby z mojej strony o kontakt, o pomysły, o cokolwiek. To, że nie interesuje mnie tamta tematyka forum, nie gram tam, nie oznacza, że jako administrator Edenu nie porozmawiam z kimś obeznanym, aby coś stworzyć i tutaj udostępnić. Potrzebujecie oddzielnej avatarowni? Świetnie, zróbmy ją, ale niech napisze do mnie ktoś, kto mniej więcej wie jakie to rozmiary, o czym powinnam pamiętać tworząc taki dział i opis do niego. Ja się na tym nie znam, potrzebuje Waszej wiedzy.
Jak sami zauważacie jest tu garstka osób z forów innych niż sl'e. Doskonale, więc zróbmy coś razem, aby tych osób było więcej. Co w tym złego, żeby się odezwać i powiedzieć swój pomysł?
Od tego powstał ten temat, żeby wspólnymi siłami coś zrobić. Z tym, ze posty "zachęc ludzi, sprowadź ludzi", też nie są dla mnie pomocne jako administratora, bo nie grając na tamtych forach nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, dokąd iść. Czy mam się rejestrować wszędzie i zapraszać na Eden? Właściwie, to znów skupia się na tym, że nasza administracja jest otwarta, aktywna i chętna do pomocy, do zrobienia czegoś. Tylko, że my też potrzebujemy rybki czy wędki, aby mieć z czym i z kim pracować.

Widziałam wzmiankę o sl'owym wyglądzie forum. Mówiąc szczerze nie inspiruje się przy tworzeniu wyglądów tym, aby był sl'owy lub bardziej fantasy. Robię go tak, aby był czytelny i intuicyjny. Żaden wygląd Edenu nie był tworzony pod żadną grupę, także już spokojnie.
Co do "głownie dla sli", to tak. Napisałam tak pewnie kilka razy w swoich postach, co też tłumaczyłam później w dalszym toku słów, więc nie będę tego tłumaczyć ponownie. Nie mniej jednak znów to zamyka się w tych kilku słowach, nie wiem do końca jak funkcjonują fora, na których nie gram. Znam ogół, nie znam detali. Jest na to sposób, którym jest powrót do głównej domeny Edenu i skupieniu się na współpracy, na dzieleniu się pomysłami, a nie tylko narzekaniami: "tego nie ma, tamtego też nie ma". Sprawmy, żeby było.

Jak wspomniałam, właśnie od tego jest ten temat.