#31 Czas to pieniądz

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]

#17681 17 lut 2016, 17:24

Każdy z nas ma różnego rodzaju pasje i zainteresowania. Moje, czytaj granie w pbfy, a konkretnie adminowanie forum często ciekawi. Byłam na spotkaniu ze znajomymi, a tam wywiązała się rozmowa na ten temat, podczas której mój chłopak rzucił, że zajmuje mi to dużo czasu, ciągle jestem dostępna na gg, żeby rozwiązywać ewentualne problemy, w dodatku robię ludziom avatary, czy gify. Według niego wygląda to jak pełnoetatowa praca, a gdyby jego ktoś poprosił o zrobienie avatara, w co składa się znalezienie zdjęcia, wykadrowanie, obrobienie na pewno nie zrobił by tego za darmo - jest grafikiem.

Stąd też w mojej głowie pojawiła się myśl: przecież to jest gra, to jest zabawa, rozgrywka. Tak samo dla mnie, jak i dla graczy. Dlaczego miałabym czerpać profity z tego, że robię coś co de facto sprawia mi przyjemność i powoduje rozładowanie emocji, ale... Właśnie. Nie zawsze bycie adminem to taki wianuszek pasm i sukcesów. Często mamy problemy, o których zwykły user nie ma pojęcia, wiele rzeczy robimy po nocach albo przez kilka godzin, które moglibyśmy poświęcić na cokolwiek innego w realnym świecie albo po prostu na odpisy.

Poprzeglądałam sobie zagraniczne fora i na niektórych można znaleźć link do "dotacji" na rzecz danej platformy. Nikt nie ma nakazu wpłacanie przysłowiowej złotówki.

Ja, osobiście, uważam, że tego rodzaju praca na rzecz for - ogólnie: style, avatary, gify, administracja - powinna pozostać darmowa. Rozumiem podziękowanie za włożony wkład w forum w postaci kodu na punkty do odblokowywania reklam, bo to widziałam w wielu miejscach, jednak nie wiem, czy byłabym w stanie powiedzieć swoim użytkownikom; Hej, dajcie pięć złotych na piwo. A najlepiej 25, bo jest nas piątka w administracji.

Co Wy uważacie na ten temat?

#17685 17 lut 2016, 17:38

Poprzeglądałam sobie zagraniczne fora i na niektórych można znaleźć link do "dotacji" na rzecz danej platformy.
O panie, zagranico to <wstaw cokolwiek>!!!

Tak samo jest u nas. Zrzutka na coroczne opłacenie serwera i wsparcie informatyków/grafików/kogokolwiek, czy jakieś grosze by zdjąć reklamy albo nawet i wpłata na konto by pozbyć się wxv/forumpl/cba/cośtamcośtam z adresu czy koszulki/książki/gry/gadżety to nic dziwnego dla forów, które żyją po parę lat albo i dłużej. W przypadku maluchów, które dopiero co się otwierają to nie ma sensu, bo jaki idiota wpłaci adminowi na konto, skoro za tydzień forum może zniknąć?

#17692 17 lut 2016, 21:35

Ja popieram dotacje. Jak na jednym z zagranicznych for zagrzeję więcej czasu to chętnie wpłacę im nawet te kilka złotych za przyjemnie spędzony czas jak zrobiłabym to z książką, filmem lub innym typem rozrywki.

Na angielskim odpowiedniku edenu można płacić za miejsca na ich stronie głównej. Myślę, że to może być bardziej szokujące dla naszej sceny. Bo jak to? Płacić za reklamę? :lol:

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#17711 18 lut 2016, 16:28

Jak pisałam w poprzednim temacie Oka uważam forum za pracę. Taka jest smutna prawda. Nie mniej jednak również nie powiedziałabym swoim użytkownikom, że halo płaćcie. Jest mi głupawo dogadywać się z dziewczynami od administracji kto wyłącza reklamy w tym miesiącu, a co dopiero wymagać tego od użytkowników.
Popieram Apple, przy tak świeżych projektach głupotą byłoby wspieranie i płacenie adminom, bo i za co... W sumie patrząc na nasz rynek to się mija z celem, choć wkładamy w to niewyobrazalnie dużo czasu i energii.

Z perspektywy użytkownika powiem, że lubię pomagać administracji forum, na którym jestem. Czy to jakimś kodem czy nagłówkiem, czy czymkolwiek, lubię pomagać... I myślę, że to też jest jakieś podziękowanie za ich pracę :P

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#17746 18 lut 2016, 22:10

Wyłączenie reklam to akurat powinno być dostępne dla użytkowników. Ja mam dostęp do telefonu, z którego nikt prawie nie korzysta, a na karcie jest dużo hajsów, więc to nie jest dla mnie wielki problem wysłać smsa, żeby dziewczyny mogły wklepać kod i mieć reklamy na miesiąc, czy ile tam chcą z głowy i pewnie na wielu forach się pojawiają ludzie, dla których to nie problem, w ramach podziękowania można przy kolejnym ogłoszeniu dodać, że hej, ten i ten wpłacił na nas kasę, dzięki, albo zaznaczyć to jakimś specjalnym kolorem, skoro i tak mnóstwo rzeczy się nim zaznacza.

Co do płacenia na rzecz adminów - no ma to jakiś sens, tylko patrząc na to, że mnóstwo ludzi na forach to ludzie z gimnazjum, liceum, studenci, większość bez pracy, do tego dwie pierwsze grupy pewnie nawet konta w banku nie mają, a trzecia może ma, ale w większości nie pracuje, a jak już, to nie zarabia wielkich pieniędzy. W sensie chodzi mi o to, że ja widzę sama, że taka dobrowolna składka na admina by na mnie nie zadziałała, bo halo, robisz to, bo chcesz, potrzebujesz pieniędzy? Get real job, nie mówię, że ludzie nie mogliby dostawać za to hajsu, ale jednak trzeba widzieć, że trafia się głównie do nastolatków, więc nie ma sensu nawet pytać chyba.

#17785 19 lut 2016, 19:36

To ja się wypowiem z perspektywy administratora. Jestem w ekipie WO już sporo czasu, wcześniej brałam udział też w innych projektach i chociaż owszem, to bywa pracochłonne, nie można też przesadzać. Bo ej, sami się przecież tego podejmujemy, nie? Zakładamy forum, czy dołączamy do ekipy, bo chcemy, lubimy ogarniać, co się na nim dzieje i brać w tym udział - nasza decyzja. Zresztą, to wcale nie jest pełnoetatowa praca, zwłaszcza, kiedy w ekipie jest kilka osób - obowiązki się wtedy dzieli i po sprawie. Jeśli zaś chciałabym się wypowiedzieć jako grafik - robiłam podpisy, avatary wielu osobom, nagłówki/ogłoszenia na sporą ilość forów i chociaż czasami brakuje mi pomysłów, złapie mnie lenistwo, nie chwytałabym się tego, gdybym tego nie lubiła; poza tym w ten sposób można ćwiczyć umiejętności, nie? A to też jest dobre. Fajnym wynagrodzeniem jest tutaj zaoferowanie wyglądu na forum osobie, która zajmowała się grafiką (kiedy forum jest nowe) - i uważam, że wystarczającym.

No i dodam jeszcze od siebie, że kiedy forum dłużej funkcjonuje, użytkownicy nie raz sami wychodzą z propozycją, że zapłacą za wyłączenie reklam - bardzo fajny gest z ich strony. A na dużej ilości for, z tego co widzę, nawet administracja o to nie dba, chociaż w tym momencie nie wszystkie reklamy blokuje adblock, ale to ich sprawa.

#17789 19 lut 2016, 21:18

Ja już jestem pracująca, ale w życiu nie wyobrażam sobie, żebym miała wymagać od kogoś na forum płacenia za reklamy czy inne pierdoły. Okej, miło by było, gdyby ktoś chciał ten kodzik machnąć, ale niespecjalnie jest to dla mnie ważne. Ja dbam o to, żeby mi i użytkownikom na moim (i Logana i Joyce) forum się dobrze grało. Ja z moimi współpartnerami z administracji.

A za grafę... :lol: Od szefa biorę kasę za grafikę i to niekoniecznie mało, bo łosiem nie jestem :lol: Ale nie od użytkowników. Tak, jak napisała maleficent. Mogę trochę popracować nad swoim warsztatem, mam frajdę, jak się podoba kolejny wygląd na GL czy wcześniej AB. To mi wystarczy. :hug3:

ODPOWIEDZ ]