#29 ilość, jakość, czy trzeba wybierać?

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#17025 03 lut 2016, 23:36

Gram na forach od dłuższego czasu i zawsze najpierw uwagę zwracałam na nick, potem avatar, czasem na kartę, ale największą wagę przykładałam do postów fabularnych.
Już na żadnym chyba forum nie jest widoczna liczba postów, dopóki nie wejdzie się w profil danego gracza i samemu tego nie sprawdzi. Naliczane z reguły są tylko te fabularne, ale i tak nikt tego nie liczy, no bo po co? Ja właśnie na nie patrzę; nie mówię, że oceniam ludzi po ich liczbie, dzieląc na gorszych i lepszych, ale daje to jakiś pogląd na to, czy ktoś się przykłada. Ale czy rzeczywiście?
Post może być przecież krótki, zupełnie nieprzemyślany, napisany na pałę, nic nie wnoszący, a może być długim elaboratem, który zajmuje kilka stron w wordzie (słyszałam legendy o takich, sama nie jestem zdolna), odpisuje się na niego pół roku, ale jak już, to jakby się czytało prawdziwą książkę. Są jednak przecież i inne posty; takie, które są i nie za długie, i dobrze się je czyta, i wnoszą coś do tematu, a szybko można na nie odpisać.
Sama preferuję tę ostatnią kategorię, o ile tylko ktoś nie tylko odpisuje na 'zadany' przeze mnie temat, a dodaje coś od siebie, ciągnie akcję do przodu. Nie lubię, jak post jest za długi, bo widzę wtedy, ze dużo muszę zrobić i zwyczajnie mnie to zniechęca, a za krótkie z kolei sprawiają wrażenie napisanych na odwal, to i mnie na odwal się nie chce wcale na takie posty odpisywać.
Mam wrażenie, że dużo osób patrzy na posty w podobnej kategorii, te dłuższe mając za lanie wody. Pytanie więc, czy trzeba rzeczywiście iść w ilość lub jakość, a nie można tego jakoś połączyć, żeby się dobrze dopełniało.

Jak zwykle napisałam dużo rzeczy, które nie były w pierwotnym zamyśle, ale ogólnie chciałabym poczytać, jakie to Wy posty czytać lubicie, w jakiej formie pisane, czy dialogi wyróżnione, czy nie, czy ze wstawianiem linków i uśmieszków, a może prywatnych wtrąceń i wierszyków. No wszystko, co lubicie i czego nie lubicie w postach!

Awatar użytkownika
O mnie
na forach cos okolo 15 lat, albo moze nawet wiecej, jak mnie najdzie ochota to robie avatary
Moje RPGi
-
Pomógł(a) : 1 raz

 natalia#3319
 5712974

#17031 04 lut 2016, 0:25

Na shelter deck zrobiłam multi, dołączyłam do rodziny i dostałam wiadomość, że w rodzinie gramy, że się tak wyrażę na beke, a w "ludziach" na poważnie. Chyba nadal nie umiem się w to wkręcić, ale szczerze dla mnie to była abstrakcja. No bo jak można grać nie na poważnie? Przecież ja to traktuje serio! Jednak poszłam na to. Śmiałam się czytając te rodzinne posty, sprawiały mi radość. Jednak nie na dłuższą metę pewnie. Jestem z tych drama queen, więc wole wprowadzić jakiś dramat niż komedie. I co do postów. Z reguły sobie ustalam, że post ma być na wysokość avatara. Jak jest krótszy to mam do siebie pretensje, ale nie staram się niczego doklepać na siłę. Wszystko zależy od wątku. Ja, osoba, która ma czasami problem z postem na wysokość avatara może i potrafi się rozpisać. Czasami z powodu tego, że ktoś się wysilił, napisał coś długiego, a ja mu oddam takie gówno pisane na kolanie. Wtedy staram się podejść do sprawy inaczej, ale jeśli wątek jest do dupy to sorry, ale nic nie wskóram. Czasami nawet grając najlepszą fabułe w życiu można nie mieć flow i napisać coś gorszego, krótszego (bo dla wielu to jest właśnie gorsze, heheszki). Nie znosze fabuł o niczym na przykład całkowicie przypadkowe spotkanie w sklepie. Najgorsze co istnieje. Wtedy nie da się napisać nic sensownego, tylko się wymyśla steki bzdur. I szczerze? To na takie gry nie chce mi się odpisywać. Przyznam bez bicia, że często o nich "zapominałam". No sorry gregory :) Lubię wątki ambitne, który zaangażują jedną jak i drugą stronę. Zależy mi na grach, które wniosą coś w życie postaci, zmienią ją na lepsze, albo wręcz przeciwnie. Polubiłam Mistrza Gry, właśnie dlatego, żeby coś się działo w życiu postaci. I pierwsze co dostałam to trojaczki! I coś się działo, miałam co robić z postacią, jakie wątki grać. Było ciekawie. Na WO miałam wątek z Kruczą, przez który moje serce krwawiło i płakałam. Na takich grach mi zależy. Uwielbiam czuć to co postać, wczuwać się w nią. I posty wcale nie należały do krótkich. Jestem jednak przeciwna, wklejaniu linków (oprócz outfitu), uśmieszków i całego tego dziadostwa. Chcesz coś powiedzieć? Zapraszam na pw, gg i gdzie tam się jeszcze da. Nie znoszę wtrąceń, chyba, że z kimś z kim mam jakąś fazę, ale to jest naprawdę rzadkie bo rozprasza. A i jeszcze, dialogi! Moje ulubione. Czasami potrafię napisać posta bez ani jednego, wtedy dostaje opieprz :lol: Jednak często gra wydaje mi się ciekawsza, kiedy opisujemy uczucia, ruchy naszej postaci. Dlatego teraz zależy mi na zrobieniu głuchoniemej postaci. I ja swoich nie pogrubiam. Nigdy tego nie robiłam i nigdy nie będę. Nie mam nic do tego jak ktoś tak robi, ale czasami, przy ważnym poście oczy lecą pierwsze na pogrubiony tekst, a ja chce przeczytać całą resztę zanim dowiem się co osoba odpowiedziała. Weird.
więcej avatarów i gifów tutaj

Awatar użytkownika

#17032 04 lut 2016, 0:28

ale i tak nikt tego nie liczy, no bo po co?
Ja czasem na to zerkam, zazwyczaj kiedy szukam jakiś poszukiwań, bądź ktoś robi dla mnie. Gra z sobą, która napisała 50 postów w ciągu pół roku mnie po prostu nie satysfakcjonuje; nie lubię rozwlekać jednej rozgrywki na kilka tygodni, wole płynną grę,

Ja lubię czasem pisać na stronę w wordzie, ale muszę mieć do tego wenę oraz wątek, który pozwala mi na rozpisanie się. Wiadomo nie będę opisywała stanu emocjonalnego postaci, podczas zwykłego wyjścia na browar i niezobowiązującej rozmowy o pogodzie.
Nie lubię pisać z kimś kto używa naprawdę hmmm.. wyszukane słownictwo. Może mam ograniczony zasób słów, może jestem niedouczona, ale naprawdę ludzie potrafią rzucać słowami, których w życiu nie słyszałam. Mam wrażenie, że piszą posta, a potem szukają synonimów, danych słów i je podmieniają, żeby post wyglądał lepiej.

Ja lubie pisać luźne posty, czasem wtrącę coś od siebie, czasem skupiam się na czymś innym, wszystko zależy od wątku i osoby z którą gram. Nadal szlifuje umiejętność(lub nieumiejętność) pisania, więc za pół roku pewnie będę miała inne spojrzenie na ten temat.

Nie mam nic do tego jak ktoś tak robi, ale czasami, przy ważnym poście oczy lecą pierwsze na pogrubiony tekst, a ja chce przeczytać całą resztę zanim dowiem się co osoba odpowiedziała. Weird.
Mam tak samo :D

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#17035 04 lut 2016, 6:59

Zacznę od tego czego nie lubię w postach:
- offtopu "Hej, Boże wróciłam dzisiaj z pracy, urodziłam dziecko, ale własnie Ci pisze c'nie? Hihi. Nie gniefwaj się pliska, jeszcze musze wynieść śmieci i no dobra koniec c'nie? Elżbieta weszła do pokoju..."
Nic mnie bardziej nie wkurza, bo to taka walka o dłuższy post. Jak chyba Monroe napisała "jak chcesz mi coś powiedzieć to wal na pw".
- linków - outfit jeszcze zdzierżę, czasem sama linkuję, bo wolę to niż chorą szafę, co dla mnie jest bezużytecznym w ogóle działem, ale spoko! W każdym razie zdzierżę jeszcze muzykę, czasem gdy piszę z kimś fabulę i ona jest pełna emocji, i ktoś podrzuca mi link do tego, co właściwie go zainspirowało, to jest niesamowite. Natomiast jeśli ktoś zamiast pisać linkuje np. gify, to krzyż Ci na drogę.
- gifów!!! O Boże tak. To jest jakis koszmar. Leci post, post, post i nagle gif. Sorry, ale liczą się słowa jak dla mnie. Nie każdy ma wizerunek pełen gifków z seriali, aby nagle je wstawiać. To trochę taka beznadzieja W dodatku zaburza to, jak dla mnie, ciągłość posta. Post to post, już bym wolała podlinkowane z dwojga złego.
- emotek. To też mnie rozstraja z klimatu "podniosłości".


Natomiast co do moich postów piszę różne. Takie średnie to zazwyczaj trochę ponad avek, bo w sumie uważam to za optymalne. Natomiast długie długie, wychodzą już podczas gry gdy się rozkręcę i muszę, a przede wszystkim chcę, przekazać więcej. Często we wszystkich postach umieszczam emocje mojej postaci, to nawet na tym się bardziej niz skupiam niż np. na niebieskiej firance w pokoju i wiem, że dużo osób nie lubi czegoś takiego. Nie wiem czy to wymaga pomyślenia czy odreagowania, czy coś, ale przez czas swojego stażu znalazłam kilkoro graczy, którzy nie mają nic przeciwko takiej grze i dajemy radę, a jak nawinie się ktos nowy, to też go sprawdzam!

Natomiast poszukiwania, to już po treści widać czy osoba tzw. szuka chu... do du, czy ma pomysł na relacje, ale tradycyjnie robię obczajke postów. To dlatego irytują mnie fora, które blokują możliwość wejścia w profil bez rejestracji. Wszak to trochę inna sprawa niż na Edenie, więc nie wiem. Przecież nie ukradnę tych postów!!!! Chcę tylko obczaić ich częstotliwość, dlugość, a przede wszystkim jakość.

Natomiast co do samej organizacji posta, to preferuje pogrubione dialogi, bo jakoś tak. Wcześniej sobie tego nie wyobrażałam, od teraz pogrubiam, jakoś nie ogarniam co ze mną nie tak się wydarzyło, ale pogrubiam. :D Bez konkretnego powodu!

#17079 05 lut 2016, 11:47

Tak samo jak monroe gram w tej rodzince i nawet jestem w stanie się w to wkręcić. Generalnie lubię raczej wątki z dramami wszelkiego rodzaju więc fajnie jest czasem zagrać coś na rozluźnienie. Niektórzy lubią tak grać cały czas i dobrze, niech sobie grają jeżeli tylko znajdą kogoś dobrego do pisania. No bo nie oszukujmy się, każdy szuka kogoś z podobnym stylem żeby prowadzić wymarzone rozgrywki. Najważniejsze jest właśnie dopasowanie się moim zdaniem. Wtedy nie patrzy się na długość posta ani na nic innego. Można grać jakieś wielkie dramy albo właśnie coś śmiesznego. Nie mówcie mi, że nie macie kogoś z kim gra wam się najlepiej na świecie. Styl pisania może się różnić dramatycznie ale nadal jest 'to coś'.
Osobiście staram się dostosować z postami do drugiej osoby. Kiedyś pisałam tasiemce, a teraz właściwie wszystko zależy od sytuacji. Mogę napisać posta na pół avatara, na jego wysokość albo zdecydowanie więcej i nie mam do siebie pretensji w żadnym z tych wypadków. Wszystko zależy od akcji. Z tego samego powodu nie mam pretensji do kogoś, że napisał zdecydowanie za dużo albo za mało. Liczy się to co jest w poście. Lubię czytać przemyślenia postaci, wyobrażać sobie co ona czuje, jak się zachowuje i to samo z moją postacią. Nie mam z tym raczej problemów bo tak jak poprzednicy lubię grać akcje, które coś wnoszą do życia mojej postaci. Oczywiste jest więc, że gdy ktoś kto ze mną gra nie daje z siebie nawet 10% zaangażowania to nawet nie chce mi się czytać tego posta. Nie lubię ludzi, którzy zamiast dodawać coś od siebie potrafią tylko przepisać pół posta dopasowując to delikatnie do płci swojej postaci. Ostatnio zdarzyło mi się grać z taką osobą i właściwie całą rozgrywkę musiałam ciągnąć sama bo posty tamtej osoby nic nie wnosiły, zupełnie. Jeżeli ktoś jest zaangażowany, cokolwiek pchnie do przodu i pisze w miarę znośnie to da się grać. Z każdym postem nabywamy nowych umiejętności, uczymy się pisać posty, grać na forum. Niby banał, a nie każdy potrafi.
Generalnie nie jestem więc wymagającą osobą bo hej, każdy kiedyś zaczynał. Czasem warto się przemęczyć i kiedyś zagrać jakaś fajną fabułę z taką osobą. Jest jednak jeszcze jednak rzecz, która została tutaj poruszona, a mianowicie ilość postów. Osobiście nigdy na to nie patrzę. Powód? Ten sam co wcześniej, każdy kiedyś zaczynał plus mamy też swoje życie prywatne. Zawsze pamiętam o tym, że forum to tylko rozrywka, sposób spędzania wolnego czasu. Mamy studia, szkołę, prace, dom czy znajomych i jeśli tylko ktoś prowadzi jakoś swoje rozgrywki, pisze jednego posta dziennie to ja jestem na tak. Raz gra idzie szybciej, a raz wolniej, tak to już jest.
Co do dialogów to czasami je pogrubiam, a czasami mi się nie chce, lenistwo to mój ogromny problem. Zdarza mi się wrzucić coś co krąży po głowie postaci, a to już zawsze zaznaczam kursywą. Nie lubię udziwnieni w postach, a linki preferuję tylko przy outfitach czy sytuacjach gdy faktycznie ten link jest niezbędny np. przy wręczaniu jakiegoś prezentu lubię poza opisem dokładnie zobaczyć jak coś wygląda.
Wyszło trochę chaotycznie ale chodzi o to, że wypada dać każdemu szansę do gry, a to czy pisze posty krótkie, długie, z pogrubionymi dialogami czy bez to już bez znaczenia o ile potrafi coś wnieść do rozgrywki.

#17430 11 lut 2016, 23:17

Dla mnie ważna jest długość, ale nie w sensie tego, aby post był długi tylko aby właśnie był krótki. Kiedyś pisałam na 2 strony A4 i co prawda lubiłam, ale to zawsze tworzy komplikacje - łatwiej napisać bez sensu, rozmówca może mieć problem ze zrozumieniem, akcja może być nielogicznie rozłożona w czasie i masz dużo lania wody.
Jako 'jakość' postrzegam post, który jest dobry pod względem interpunkcji, zawiera zarówno zdania złożone jak i proste, przekleństwa ewentualnie tylko w dialogach no i gracz rzeczywiście odgrywa swoją postać. Kiedyś lubiłam jakieś dzikie metafory dodawać i w ogóle pisać pseudo-poezję zamiast postów, ale z tego wyrosłam i pasuje mi to tylko do postaci artystów. Styl musi być dopasowany do postaci, ale to kwestia tego 'wczuwania'.

Podsumowując, uważam że nie trzeba wybierać, bo długość zawiera się w jakości. Może to tylko moje zdanie, kto wie.

ODPOWIEDZ ]