#12 "Poszukuję..." gwiazdki z nieba.

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]

#8766 30 cze 2015, 20:08

Poszukuję siostry, brata, rodziców, byłej dziewczyny, ojca dziecka, matki chrzestnej, kochanki, współpracownika… Wiek w takim przedziale, a takim. Wygląd najlepiej taki, ale możemy dogadać się na pw. Będzie dramatycznie, ciekawie, romantycznie, rodzinnie. Naprawdę mi zależy, nie ucieknę, ty też nie uciekaj.

Brzmi znajomo?

Początki powstania takiego działu jak poszukiwania zaczynają się tam, gdzie rozpoczęła się dbałość o kartę postaci. Lubimy mieć w niej dużo szczegółów, ciekawych wydarzeń, haczyków do przyszłych wątków. Kiedyś karty składały się z niewielu zdań, co pozostawiało większe pole do popisu w grze. Relacje ustalało się bardziej na żywca, nie brało się pod uwagę przeprowadzek postaci, bo często nie były ujmowane w karcie. Wiele szczegółów do biografii dopisywanych było w taki właśnie sposób.

Pisząc kartę chcesz się jakoś wyróżnić, stąd też wielorakie scenariusze, a co za tym idzie – wiele poszukiwań. Jednak czy na pewno są takie różne? Wydaje mi się, że ostatnio powstały schematy toksycznych związków, ciąż o których się nie wiedziało, samotnych ojców, cichych samotników, kobiet, które szukają wrażeń. Mężczyźni w typie Greya mający świat u swych stóp zazwyczaj poszukują kochanek w ilości jak największej. Delikatne kobiece promyczki chcą kogoś, kto wyciągnie je z wygodnego kąta ich mieszkań. Dominujące panie szukają albo kogoś kto je stępi, albo kogoś z kim dobrze będzie się kłócić. Scenariusze stają się typowe, a co za tym idzie poszukiwania.

Jakiego rodzaju poszukiwania przykuwają Waszą uwagę? Szukacie oryginalnych pomysłów, których nigdzie wcześniej nie widzieliście? Może ważnym argumentem jest sama postać, dla której są te poszukiwania? Czy decydujecie się zrobić czyjeś poszukiwania, bo kogoś znacie lub kojarzycie ze światka forów?

Czy decydujecie się na jakieś poszukiwania, ze względu na wskazany wygląd, a może staracie się przeforsować swój? Dostosowujecie postać w 100% do poszukiwań, czy próbujecie dojść do kompromisu z drugim autorem?

Przede wszystkim: czy wierzycie w ostatnie słowa, które ostatnio coraz częściej pojawiają się na końcu poszukiwań, że ktoś nie ucieknie z forum?

Jakie są Wasze doświadczenia?

#8966 06 lip 2015, 12:53

Osobiście zawsze tak konstruuję swoje poszukiwania, żeby nie nakreślać dokładnego toru, jakim ma później pójść fabuła. Tak jak sióstr czy braci mogę szukać z wypunktowaniem tego, jak będzie wyglądała relacja, tak przy drugich połówkach czy choćby nawet romansach absolutnie nic nie narzucam. Ot, wątek w fabule, fajnie nam się będzie grało i wymyślimy nagle coś super/wpłynie na naszą fabułę gra z kimś innym - super! Być może to trochę zachowawcze, bo tym samym zostawiam sobie furtkę do powiedzenia bez wyrzutów sumienia ''sorry, coś nie zagrało'', ale później dzięki temu unikam sytuacji gdzie, dajmy na to, gram z kimś, bo po prostu głupio mi usunąć postać, a w rzeczywistości kompletnie jej nie czuję.

W sumie ja się bardzo rzadko zgłaszam do poszukiwań, nigdy nie ma dla mnie znaczenia wygląd postaci, może dlatego, bo podrzucam swoich do relacji takich jak współlokatorzy itp, ogólnie tolerancja, co nie <alko>

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 1 raz

#8996 06 lip 2015, 19:31

Rzadko kiedy robię komukolwiek postaci z poszukiwań - jeśli mam pomysł na postać, to ją tworzę. Czasem jednak bywa tak, że mam pomysł na postać, ale udaję się do poszukiwań, bo a nuż moja koncepcja przypasuje do jakichś poszukiwań.

Nie lubię jednak, jeśli ktoś narzuca w swoich poszukiwaniach wygląd i imię. Nazwisko, to jeszcze - bo czasem zrobię komuś brata, to okej (ale tylko rodzinne relacje mogą dla mnie być z narzuconym nazwiskiem), ale imienia nie. Sama w związku z tym też się do tego stosuję i w moich poszukiwaniach nie narzucam ani wyglądu, ani nazwiska. Jakiś zarys charakteru jednak czasem trzeba, jeśli mnie zależy na konkretnej relacji. Jednak jeśli nie jest to konieczne - to i tego nie narzucam.

#9002 06 lip 2015, 19:58

Niezbyt często korzystam z poszukiwań na forach - częściej je przeglądam, niż zamieszczam własne. Lubię wiedzieć, czego poszukują użytkownicy, bo czasem okazuje się, że ktoś szuka relacji, która idealnie mi pasuje. Sama jednak trochę za mało ufam ludziom i często kluczowe role w życiu mojej postaci odgrywają osoby, z którymi zaczęłam pisać przypadkiem i bardzo mi przypasowały, albo zwyczajnie ludzie, których już od jakiegoś czasu znam i dobrze nam się pisze. Poza tym mam w sobie trochę za mało cierpliwości, a wiadomo, że czasem trzeba swoje odczekać, aż ktoś się zgłosi - ostatnio znalazłam na forum brata dla swojej postaci w momencie, kiedy już praktycznie zapomniałam o tym, że w ogóle napisałam ogłoszenie! Ale kiedy już piszę... to zależy, czego oczekuję. Jeśli są to postacie, które uwzględniłam już w historii, to wiadomo, że niektórych oczekiwań nie mogę zmienić. Zwykle jednak zaznaczam, że można się ze mną dogadać co do wielu kwestii. Nie lubię narzucać zbyt wiele, bo wiem, że sama niezbyt chętnie grałabym postacią, którą ktoś mocno mi ograniczył.
Co zaś się tyczy tego zapewniania o nieuciekaniu z forum - nie widziałam tego jeszcze w żadnym ogłoszeniu.

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#9547 19 lip 2015, 12:55

Poszukiwania to dość złośliwa kreatura, bo czasem jest tak, że ktoś szuka właśnie "gwiazdki z nieba". Co raz częściej poszukiwania zawierają frazę, że ludzie proszą o przykładowy post. Moim zdaniem to bardzo dobry krok ku temu, aby wyeliminować od razu osobę, której styl nam nie podchodzi albo zwyczajnie nie będziemy w stanie się dogadać literkami. Zaobserwowałam to niedawno i wydaje mi się, że to wejdzie na stałe też do moich poszukiwań.
Znowuż nigdy nie staram się powielać poszukiwań. Uważam, że jeśli raz szukałam matki z dzieckiem to musiała być ku temu przyczyna w mojej biografii i już starczy, bo gdzieś tam coś tam zagrałam i siema. Większość fabuł nie wychodzi mi tak jakbym chciała i wydaje mi się, że to są takie momenty, kiedy faktycznie rozgrywka wychodzi na przeciw. Przyznam szczerze, że ogłaszając szukajki albo zgłaszając się, nie potrafię obiecać tego, że "cześć, nasze postaci będą ze sobą do końca życia, obiecuję". No po prostu nie potrafię. Może być przecież tak, że mojej postaci zechce się zemrzeć, znaleźć kochankę, psa czy w ogóle się wyprowadzić. Dla mnie to jest normalne, bo podczas pisania wszystko się zmienia, a nie lubię stać w miejscu i nie potrafię powiedzieć komuś innemu: "sorry, ale wygląda na to, że nie pogramy, bo w sumie to nie chcę aby moja ex/żona/kasia/basia/stasia czuły się źle". Ja wiem kiedy mam zachować wierność fabularną, a kiedy nie i to zazwyczaj wynika głównie z charakteru postaci, a nie z lojalności wobec tego kto robił mi szukajki. A czasem mam wrażenie, że własnie za to mnie ludzie nienawidzą. Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest tak, że zrobisz mi dziewczynę, a ja już zacznę wątek z inną i Cię rzucę w kolejnym. Zwyczajnie nigdy nie jestem w stanie przewidzieć co będzie potem, ale pomysłów mam bez liku. Moje pomysły same w sobie mogą się komuś wydać za przerysowane, oklepane czy powielane, ale ja je lubię. One zawsze są zakorzenione w głowie mojej postaci i to potem się rozwija, lubię obserwować ten proces.
Od osoby, która robi mi poszukiwania faktycznie oczekuję: poważnego podejścia do tematu (bo jednak nie widzi mi się za dwa dni szukać kolejnej osoby), kreatywności (nienawidzę osób, które robią postać jedynie z przyczyny moich poszukiwań i do historii nie wnoszą nic od siebie) i pewnie paru innych rzeczy, które są jednak mniej istotne.
Ale no dzięki wszystkim, którzy kiedykolwiek mi te szukajki zrobili i w sumie to za wspólną grę też. <alko>

AAA i nienawidzę, gdy robie komuś szukajki, a on mi robi łaskę, że znajdzie czas na wątek. :roll: Albo odpisuje jakby chciał, a nie mógł i udaje, że jest fajny, a wcale nie jest. Według mnie skoro ktoś robi szukajki to wymaga "opieki", aby z nim grać i ogarniać fabułę na bieżąco. Skoro ktoś nie potrafi dopełnić tego zobowiązania to szkoda mojego czasu na przyszłość, bo te nicki trafią na czarną listę. ^^

Awatar użytkownika
Moje RPGi
erised, HV

#9949 24 lip 2015, 13:44

Bardzo rzadko z tego korzystam, w sumie jeśli już, to przeglądam i patrzę, czy coś mi pasuje. Teraz mam pomysł na postać (mam już całą historię i charakter, zapisane ładnie w wordzie i czekające na swoją szansę), której jednak potrzebna jest kluczowa postać w życiu. Ale nie zamieszczam poszukiwań, bo wiem, że jak już ktoś się zgłosi, to w 95% przypadków albo ucieknie, albo coś mu nie przypasuje. Teraz nie zgłaszam się sama do poszukiwań, ale kiedy to robiłam, to najpierw przeglądałam sobie statystyki danej osoby i jak długo jest ona na forum, na które sobie kogoś szuka. Jeśli i forum, i wątek i ta osoba (w tym jej styl pisania) mi odpowiadały, zgłaszałam się. Bo ja jestem nieufna, bo wczuję się w postać, a tu zonk, szukający uciekł...

Na pewno lepiej zareaguję na poszukiwania do jakiegoś ciekawego wątku, lubię dramy, a jeśli zamieści je ktoś, kogo już znam - ma mnie w 50%, bo z takim i dogadać się łatwiej, i zamysł zmienić i w ogóle jakoś tak lepsiej mi się wydaje.

Awatar użytkownika
Moje RPGi
pracuje nad projektem własnym

 tosti#1422

#10082 25 lip 2015, 19:14

A ja zawsze przed rejestracją przeszukuje poszukiwania xD można tam znaleźć bardzo wiele dość ciekawych inspiracji, jak również jeszcze więcej niesamowitych relacji <3

ale raczej nie poszukuje tam romansów, tylko coś do czego koniecznie musi być nowa postać. W sensie... drugie połówki, bff, randki i inne zachowania "romans/przyjaźń z piaskownicy" to mogę naprawdę szybko znaleźć w relacjach, więc po co O.o ? Zwłaszcza że jak szukam, to bardziej pod czyiś charakter, byleby mi pasował. Chociaż przyznaje że wyglądem proponowanym też można uwieść moje serce </3

na pewno polubię postaci szukające bliźniaka xD ogólnie rodzeństwo jest zawsze spoko, bo robienie kolejnego jedynaka jest nudne, a tak od razu mam kogoś kogo moja postać zna od urodzenia. Dalsze gałęzie rodziny też spoko, ale mniej ciekawe.

no i DRAMY! dramy są super, więc czemu z nich nie korzystać? Ojciec nienarodzonego dziecka? Albo matka z nieznaną dwuletnią córką poszukiwana? Szalona ex szuka faceta do stalkowania? w ten sposób można stworzyć podstawę pod masę super rozgrywek!

#10104 25 lip 2015, 20:57

Przeglądając różne poszukiwania to szczególnie w tych nowszych natknęłam się na długości postów w wymaganiach. Ok, mogę zrozumieć, że nie każdy preferuje grę z osobą, która ogranicza się do niezbędnego minimum, czyli kilkunastu zdań, albo odwrotnie, nie każdy ma ochotę grać z osobą rozpisującą się na dwie-trzy strony, ale podawanie ilości wyrazów/znaków? Uważam, że to przegięcie i mnie to zdecydowanie zniechęca. Już zdecydowanie lepsza jest kwestia przykładowego posta i zgadzam się z tym co napisała Yenna.

Sama poszukiwań nie pisałam, jeśli miałam jakąś wizję to szukałam chętnych po znajomych, bo wiem czego się mogę po nich spodziewać i z reguły łatwiej się dogadać niż z osobą zupełnie obcą. Ale kto wie, pewnie kiedyś przyjdzie taki czas, że będę oferować gwiazdki czy inne ciastka. :P

ODPOWIEDZ ]