Pomysły, propozycje, życzenia

Dział stworzony z myślą o użytkownikach Edenu oraz o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach i dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
na wiecznym urlopie!
Moje fora
czekam na bajki

bandito#0212
 62809691

#42987 14 sie 2018, 18:18

Nie jesteś do końca zadowolony ze sposobu działania Edenu?
Masz pomysł, w jaki sposób możemy go usprawnić?
Koniecznie daj nam znać w tym temacie, opisując swoją propozycję jak najdokładniej. Jednocześnie pamiętaj, że nie jest to temat do zgłaszania zażaleń. Takowy istnieje pod tym linkiem.

Awatar użytkownika

Luxter#4127

#42988 14 sie 2018, 18:40

Jak zapewne zauważyliście na forum istnieją tagi. Choć sam system działa i można wyświetlić tematy z danym tagiem, to można z nimi zrobić dużo więcej. Do krótkiej dokumentacji rozszerzenia odsyłam tutaj: https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... opic_tags/

Na uwagę zasługuje fakt, że można szukać po wielu tagach w dwóch trybach:
  • AND - tematy otagowane wszystkimi wybranymi tagami
  • OR - tematy otagowane co najmniej jednym z wybranych tagów
Propozycja jest następująca:
  1. stworzyć bazę tagów (raz ją zdefiniować i z możliwością rozszerzania przez administrację, żeby ich przesadnie nie mnożyć jak teraz)
  2. tagować tematy w zapowiedziach, pomysłach, ocenach, reklamach, avatarach, gotowcach i gdzie tam wydaje się stosowne w/w tagami.
  3. przeszukiwać wygodnie forum po tagach i zbierać profit
Przykładowe zastosowania:
Baza forów - obecnie każde forum jest przypisane do danej jednej kategorii i musimy przeglądać każdą kategorię osobno. Jakby tematy tagować, np. tak:
Forum 1, tagi: Fantasy, High-Fantasy, Autorskie
Forum 2, tagi: Na podstawie, Harry-Potter, Autorskie
Forum 3, tagi: Fantasy, Medieval-Fantasy

To w bazie forów, która jest po prostu zwykłą wyszukiwarką po tagach można wpisać coś takiego (potencjalnie jakiś ładny UI by do tego dorobić):
app.php/tag/Autorskie <- Forum 1 i 2
app.php/tag/Fantasy,Harry-Potter/OR <- Wszystkie 3
itp. itd.

Można dodać dodatkowe tagi, jak np. Zapowiedz, Reklama, Ocena etc. wiecie o co chodzi, żeby dokładniej filtrować, albo tagować tylko Reklamy, albo jeszcze coś innego - do przemyślenia.

Jednym słowem z jednego miejsca można odfiltrować dokładnie to co się chce, jednocześnie nie wprowadzając sztucznych podziałów (często ciężko przypisać konkretne forum do wyłącznie 1 kategorii) i nie wymuszając tworzenia formularzy etc. Można wyszukiwać dokładnie tego czego się pragnie (w obrębie zdefiniowanych tagów, których może być masa: Fantasy, Low-Fantasy, Dark-Fantasy, High-Fantasy, Urban-Fantasy, Space-Fantasy, Heroic-Fantasy etc. etc.).

Sam pomysł jest ponadto przenośny, drugi przykład avatary:
Avatar 1, tagi: 300x200, Kobieta, Blond, Elf
Avatar 2, tagi: 250x250, Kobieta, Aktorka, Blond, Niebieskie-oczy, Czerwona-sukienka
Avatar 3, tagi: 300x200, Mężczyzna, Blond

To w bazie avatarów, która jest po prostu zwykłą wyszukiwarką po tagach (dokładnie tą samą!) można wpisać coś takiego:
app.php/tag/Blond <- Wszystkie 3
app.php/tag/Blond,320x200 <- Avatar 1 i 3
app.php/tag/Blond,Kobieta <- Avatar 1 i 2

I wiele, wiele, wiele, wiele, wiele (wiecie ile?) więcej możliwości, których już nie chce mi się wymyślać, ale mam nadzieję zobrazowałem je.

PS. Żywy przykład jak to działa:
Stworzyłem 2 tematy w "Poszukiwania osób" i otagowałem je:
Temat 1, tagi: Unleash, The, Tags
Temat 2, tagi: Unleash, The, Kraken

W wyszukiwarce możemy wklepywać:
app.php/tag/kraken,tags/OR <- Oba tematy
app.php/tag/unleash <- Oba tematy
app.php/tag/unleash,tags <- Temat 1
Common sense is so rare that it should be classified as a super power. ~ Bill Murray.
Where ignorance is bliss, 'tis folly to be wise. ~ Thomas Gray.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro, a w prawej nożyczki.
Moje fora
San Gejose! I tworzę M.A.R.S!
Do końca października

Noritoshi#2699
 6016244

#43247 20 sie 2018, 13:50

System tagów można wykorzystać na wiele sposobów, jednakże nie obejdzie się bez odpowiedniego przygotowania pod to gruntu. Obecnie korzystamy z prostej chmury tagów, mającej na celu zaprzyjaźnienie użytkowników z tą nową formą wyszukiwania tematów oraz oznaczania ich.

Baza forów posiada swoje własne tagi, po których wyszukiwanie zamierzam w przyszłości dorobić. Nie chcę tych tagów mieszać z obecnym systemem, gdyż byłoby to mocno problematyczne.
W przyszłości, kiedy fora znajdą się w bazie, możliwe będzie przypisywanie forum do więcej niż jednej kategorii. Choć na ten moment chyba tylko fora z kategorii "na podstawie" można przydzielić do innych, bo jest to niejako drugi rodzaj podziału forów.

Odnośne avatarów, to tak, można im dodać tagi i zapewne dla avatarów rysunkowych zostaną dodane w niedalekiej przyszłości.

Co do przykładów z wyszukiwaniem po AND oraz OR, to już mam w planach zrobić temu prostą wyszukiwarkę pod chmurą tagów, ale większy priorytet ma zlikwidowanie obecnych błędów na forum. W planach są także inne udoskonalenia forum.

Należy też pamiętać, że w forum wbudowana jest już wyszukiwarka, która ma duże możliwości i pozwala w łatwy sposób przeszukiwać treść postów oraz nazwy tematów. I (nie)stety, nie jest zintegrowana z systemem tagów. Tagi zaś mają być jedynie wizualnym dodatkiem, a nie dublującą się alternatywą.

PS: twoje testowe tematy zostały skasowane, gdyż raz, że znajdowały się w niewłaściwym dziale, a dwa, przykłady można zbudować na istniejących już tagach, co lepiej też zobrazowałoby poruszaną kwestię.
x x x x

Awatar użytkownika

#43285 21 sie 2018, 15:54

Fajnie jakby przy tej karuzeli/zmieniarce z nowymi forami w ogłoszeniu były takie strzałeczki, żeby można też sobie samemu przewijać zawartość tej karuzeli. O tak jak tu: http://www.spectrofobia.cba.pl/
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro, a w prawej nożyczki.
Moje fora
Do końca października

Noritoshi#2699
 6016244

#43335 23 sie 2018, 20:57

Hej!

Do karuzeli z forami dodaliśmy już stosowne kropki. W karuzeli z bannerami, który znajduje się w stopce, zamierzam dodać strzałki po bokach, choć może także kropki tutaj dodamy.
PS: miło że linkujesz na wzór karuzelę, którą sam robiłem ^^
x x x x

Awatar użytkownika

#43384 24 sie 2018, 17:33

Można przywrócić linki do Indeksów wizerunków tak jak było na starym Edenie pod dział z avatarami i gifami realnymi? To dawało do nich dużo bardziej intuicyjny dostęp, bo aktualnie gdyby nie podpowiedź od innej osoby jak odsłonić sobie podręczne menu z odnośnikami do indeksów wizerunków, to chyba bym na to sama nie wpadła ( a użyłam nawet opcji "Szukaj").
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora
Do końca października

Noritoshi#2699
 6016244

#43390 24 sie 2018, 19:16

Szkoda że wyszukiwarka nie łapie treści z podstron. Będę próbował to zmienić.
Co do wizerunków, mogę dodać informacje o spisach i link do nich. Ale bardziej intuicyjne będzie jak każdy dostanie powiadomienie-chmurke gdzie jest to menu podręczne i taką opcję dodamnajpewniej.

Dzięki za informacje.
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
Lubię w larpy, PBF-y i masochizm emocjonalny.
Moje fora
The Gifted

@Kaczka#4211

#43416 25 sie 2018, 16:23

Zgłaszam palącą potrzebę dodania tej emotki pod nazwą krul. Albo Krzysio. Albo cokolwiek, ale potrzebuję tej emotki </3

Awatar użytkownika
O mnie
besoski
Moje fora
The Gifted (Valerie, Zoe)
 Krzysztof Krawczyk#0019

#43420 25 sie 2018, 21:49

Lady Duck pisze:
25 sie 2018, 16:23
Zgłaszam palącą potrzebę dodania tej emotki pod nazwą krul. Albo Krzysio. Albo cokolwiek, ale potrzebuję tej emotki </3
Podpisuje się całym sercem pod tym <3

Awatar użytkownika

Luxter#4127

#43934 13 wrz 2018, 23:20

Proponuję zmienić te klikalne "przyciski" pod shoutboxem na prawdziwe linki. Dzięki temu można będzie w nie kliknąć np. środkowym przyciskiem myszy i otworzyć archiwum sb w nowej karcie.

Przykład:
Zamienić to:

Kod: Zaznacz cały

<button class="button button-simple" onclick="window.location.href = '/app.php/mchat/archive';" value="Archiwum"><i class="icon fa-fw fa-file-text-o"></i></button>
Na to:

Kod: Zaznacz cały

<a href='/app.php/mchat/archive' class="button button-simple" ><i class="icon fa-fw fa-file-text-o"></i></a>
I pewnie minimalnie styl dostosować.
Common sense is so rare that it should be classified as a super power. ~ Bill Murray.
Where ignorance is bliss, 'tis folly to be wise. ~ Thomas Gray.

Awatar użytkownika
O mnie
part time princess & corgi lover; robię awatary jak mi się nudzi

undrscoremaddie#6061

#43946 14 wrz 2018, 19:22

Cześć! W regulaminie widziałam wzmiankę o hostingach grafik. Jeśli chcecie to jakkolwiek poszerzyć, to od siebie mogę spokojnie polecić jeszcze funkyimg, korzystam bardzo bardzo długo i jeszcze nic mi nie wygasło, ale to tylko taka luźna - jak mówi temat - sugestia ♥

Awatar użytkownika
Moje fora
Berrylane

16160343

#44024 19 wrz 2018, 10:19

Czy można dodać (przyklejony) temat w dziale "poszukiwania wizerunku", w którym można byłoby wrzucać zdjęcia i pytać kim jest ta osoba? Pamiętam, że na poprzednich edycjach (Eden, Czart) było coś takiego i akurat by mi się przydało, tym bardziej, że nawet google grafika nie zna odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora
Do końca października

Noritoshi#2699
 6016244

#44025 19 wrz 2018, 11:56

@Lana Banana

Tutaj: viewforum.php?f=48
Bywają zakładane tematy dotyczące tego o co pytasz (kto jest na zdjęciu?) oraz w drugą stronę - szukam kogoś "takiego".
Zbiorowego tematu do takich poszukiwań nie kojarzę. I nie wiem w sumie, czy zbiorowy temat byłby na takie rzeczy lepszy.
x x x x

Awatar użytkownika
Moje fora
Berrylane

16160343

#44028 19 wrz 2018, 13:15

Noritoshi pisze:
19 wrz 2018, 11:56
@Lana Banana

Tutaj: viewforum.php?f=48
Bywają zakładane tematy dotyczące tego o co pytasz (kto jest na zdjęciu?) oraz w drugą stronę - szukam kogoś "takiego".
Zbiorowego tematu do takich poszukiwań nie kojarzę. I nie wiem w sumie, czy zbiorowy temat byłby na takie rzeczy lepszy.

Właśnie proponuję, żeby taki założyć, żeby nie śmiecić nowymi tematami, w których zamiast opisu byłoby w zasadzie samo zdjęcie/gif. Kojarzę taki temat chyba jeszcze z czasów czARTa, gdzie cieszył się sporą popularnością ;)

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora
Do końca października

Noritoshi#2699
 6016244

#44032 19 wrz 2018, 14:38

Temat został utworzony: viewtopic.php?f=48&t=8303 :heart:
x x x x