Pytania i propozycje

Dział stworzony z myślą o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach czy dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje RPGi
sol
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#60501 31 mar 2023, 11:32

Raziel pisze:
30 mar 2023, 21:35
Chciałbym poruszyć kwestię zaakceptowanych prezentacji, ponieważ denerwuje mnie sam fakt, że są użytkownicy, którzy z biegiem czasu grają na różnych forach i odchodzą, aby zagrzać kolejne miejsca jednakże nie mogą uzupełnić swojej prezentacji na jakich forach grali i jakich są teraz. Moją drobną sugestią, aby każdy byłby zadowolony powinien być dodatkowy dział jako "kartoteka - (czyt. uzupełniająca kartoteka do prezentacji) czyli skopiowanie aktualnej zaakceptowanej prezentacji, aby móc ją dobrowolnie przez użytkownika edytować a nie ograniczać im normalnie dostęp, bo nie każdemu chce się na nowo tworzyć prezentację aby móc znów edytować.
Ja się jeszcze wpędziłam w taką pułapkę, że nie wzięłam roli 'grafik' bo nie mam żadnego warsztatu ani nic, nie chcę tego prowadzić, bo czasami mi się nie chce tego wycinać. Ale chciałam te avki dodać, jak już jakieś wytnę na potrzeby mojego forum (zwłaszcza że avatary kostiumowe i historyczne to sprawa niszowa - nawet wy jako admini nie dodaliście dla nich tego nowego spisu), bo przecież avków nigdy nie jest za dużo. Niestety nie mogę. Dział jest zablokowany. Nie wiem teraz jak tę grupę dostać, mam podbić prezentację? Ale jak zamkniecie te prezki to już nigdy tego nie podbiję. W dodatku wg. regulaminu "Avatary dodawane z innych kont będą usuwane." - czyli te avki, które ja robiłam lata temu, zostaną usunięte? :( Czemu? Nie róbcie tego, proszę. Dajcie mi ten kolorek albo wyprowadźcie mnie z błędu, bo się teraz martwię o te wszystkie avki, które mamy w bazie.

W jednym z moich poprzednich postów wspomniałam o niedodaniu na mój profil odznaki za udział w konkursie graficznym, więc ponawiam to z nadzieją, że zostanie ona jednak na mój profil dodana. I chciałam wyrazić mój smutek i żal w związku z tym, że zatraciła się pierwotna funkcja tych odznak. Ten post, który pisałam w świetle tego 'jakie fajne odznaki dodać' pisałam nie zauważywszy, że odznaki za wygranie dwóch lub trzech mistrzów avatarów zniknęły z profilu @fassylover, co osobiście uważam za bardzo przykre i głosuję każdą moją kończyną za przywróceniem ich. Nori jakieś odnaki za mistrza podpisów ma, ale np. bez obrazków. Nie uważam, żeby odznaki za to 'na jakich forach lubię grać' to było to. Te odznaki, podobnie jak opcja 'dziękuję' powinny (w moim odczuciu) służyć nagradzaniu za aktywność, za tworzenie treści. Za to 'na jakich forach lubisz grać' i 'jaki masz staż na pbfach' to (hehe) idealne pola do prezentacji edeńczyka zamiast pól takich jak bractwa.

Oto moje propozycje pól do prezentacji, które wnoszą do nich coś ciekawego:
- Jak długo grasz na PBFach?
- W jaki sposób dowiedziałeś się o PBFach?
- Triggery.
- Jak się do ciebie zwracać?
- Co lubisz grać?
- Czego nie lubisz grać?
- Napisz coś o tym jak grasz, jak lubisz pisać posty?
- Jakiego typu gry preferujesz?
- Jakie są twoje najlepsze wspomnienia z PBFów?

viewtopic.php?p=60034#p60034
viewtopic.php?p=60073#p60073

Przywracam też kwestię kont RPG. Ja nie mam czasu sprawdzać PW takiego konta, w ogóle nie chciałam go prowadzić i zostałam do tego trochę zmuszona. Czy moglibyście dać nam jakieś zapewnienie, że jeżeli wpisałam sobie w pole 'nieobecność' informację, aby przesyłać PW na moje 'prywatne' konto, to nie będę musiała się tam regularnie logować w poszukiwaniu jakiegoś info? Te nowinki o odznakach forumowych szły przez PW na przykład. :C

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje RPGi
sol
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#60502 31 mar 2023, 11:49

No i proszę - wyłączcie w swojej głowie opcję z kasowaniem. Przenoszenie do archiwum - tak. Rozdawanie ostrzeżeń - tak. Ukrywanie kontrowersyjnych wpisów dla niezalogowanych - tak. Ale ich nie kasujcie, nie odbierajcie nam do nich dostępu. Siła tego forum to dla mnie to, że tutaj właśnie wszystko jest, nawet jeżeli zostało ukryte za siedmioma warstwami archiwum.

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Herbia
Odpowiadam na CB korzystając z telefonu. Pracuję na forum będąc przy komputerze.
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 5 razy

 elian#4779

#60503 31 mar 2023, 11:59

VAYNER pisze:
31 mar 2023, 11:18
odnośnie ogłoszenia - skoro ktoś pracuje nad wyglądem, czy można mieć prośbę aby ten Eden nie był taki wielki, a bardziej jak normalne forum? :/ aktualnie ja (i jak wiem kilka innych osób) jadę na 75%, bo inaczej po prostu się nie da, zaś aby przeczytać coś na czacie, muszę wrzucić 100% i jest to mega denerwujące :/
Co by nie robić zamieszania w tym wątku, bo i tak się mocno tematy mieszają, zapytam tylko: czy jest to ogólna uwaga, czy są jakieś szczególnie irytujące rzeczy związane z rozmiarem wyświetlanych elementów? Jeśli to tylko ogólna uwaga, to poprostu popracuję nad tym. Natomiast jeśli są jakieś elementy, które szczególnie trzeba wziąć na warsztat, to zapraszam do komunikacji w PW. Będzie można swobodnie przegadać temat.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#60504 31 mar 2023, 13:13

Elian pisze:
31 mar 2023, 11:59

Co by nie robić zamieszania w tym wątku, bo i tak się mocno tematy mieszają, zapytam tylko: czy jest to ogólna uwaga, czy są jakieś szczególnie irytujące rzeczy związane z rozmiarem wyświetlanych elementów? Jeśli to tylko ogólna uwaga, to poprostu popracuję nad tym. Natomiast jeśli są jakieś elementy, które szczególnie trzeba wziąć na warsztat, to zapraszam do komunikacji w PW. Będzie można swobodnie przegadać temat.
Najprościej mówiąc - jak patrzę na eden na 43 calach, to wygląda forum okej, jak patrzę na 16 to mam ochotę od razu wyjść, bo środek zajmuje mi prawie cały ekran, nie licząc tej żarówki i jest to denerwujące po prostu. W porównaniu do tego jak wygląda większość stron, to na 43 takie Los Angeles jest jest mega malutkie, ale eden jest normalny, taki jak np Alaska czy LA na laptopie :lol: nie wiem czy rozumiesz, jeśli nie, to wieczorem podrzucę Ci screeny :lol:

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Herbia
Odpowiadam na CB korzystając z telefonu. Pracuję na forum będąc przy komputerze.
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 5 razy

 elian#4779

#60506 31 mar 2023, 14:01

Myślę, że rozumiem o co chodzi. Mimo to - podeślij screeny. Zawsze łatwiej odnieść się do czegoś "namacalnego".

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#60509 31 mar 2023, 18:46

Bezimienna pisze:
31 mar 2023, 11:32


W jednym z moich poprzednich postów wspomniałam o niedodaniu na mój profil odznaki za udział w konkursie graficznym, więc ponawiam to z nadzieją, że zostanie ona jednak na mój profil dodana. I chciałam wyrazić mój smutek i żal w związku z tym, że zatraciła się pierwotna funkcja tych odznak. Ten post, który pisałam w świetle tego 'jakie fajne odznaki dodać' pisałam nie zauważywszy, że odznaki za wygranie dwóch lub trzech mistrzów avatarów zniknęły z profilu @fassylover, co osobiście uważam za bardzo przykre i głosuję każdą moją kończyną za przywróceniem ich. Nori jakieś odnaki za mistrza podpisów ma, ale np. bez obrazków. Nie uważam, żeby odznaki za to 'na jakich forach lubię grać' to było to. Te odznaki, podobnie jak opcja 'dziękuję' powinny (w moim odczuciu) służyć nagradzaniu za aktywność, za tworzenie treści. Za to 'na jakich forach lubisz grać' i 'jaki masz staż na pbfach' to (hehe) idealne pola do prezentacji edeńczyka zamiast pól takich jak bractwa.
Skoro już o mnie wspomniano to skłamałabym twierdząc, że nie żal mi tych odznak za mistrzowanie avatarów :lol: Fajnie jakby to wróciło, bo odznaka "konkurs graficzny" za wiele nie mówi.
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 14 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#60517 01 kwie 2023, 18:32

Jak już brane pod uwagę są poprawki wizualne, to się podepnę.

Bardzo bym się cieszył, gdybym na ekranie 4k był w stanie obejrzeć więcej niż 3 posty na wysokość, nawet jeśli każdy zajmuje jedną linijkę tekstu.
Obecnie wygląda to tak jakby ważniejsze niż treść postów było to aby się wyświetlił wielgaśny avatar (choć to nie gra i nie postaci), sygnaturki, odznaki, tona linków do profili czy inne dane w stylu "o mnie" i "moje gry". Czyli informacje które wystarczy przeczytać raz i które spokojnie możnaby znaleźć w profilu.
Jeśli jest to forum dyskusyjne, to priorytetem moim zdaniem powinno być wyświetlanie dyskusji.

Bardzo bym prosił o:
1) Naprawienie opcji WYŚWIETLAJ AVATARY bo nawet po ustawieniu NIE dalej wyświetla pusty avatar. Opcja WYŚWIETLAJ SYGNATURKI działa poprawnie.
2) Dodanie opcji WYŚWIETLAJ PIERDOŁY która po prostu schowa wszystkie te zbędne informacje, które sprawiają, że post zajmuje pół ekranu nawet jeśli ma linijkę długości
3) Rozważenie opcji WYŚWIETLAJ PIERDOŁY JAKO TOOLTIP która będzie je wyświetlała po najechaniu kursorem na nick, avatar czy co tam ktoś sobie ustawił, że chce widzieć przy każdym poście.
4) Przesunięcie diva z sygnaturkami na POD TREŚCIĄ POSTA zamiast jak obecnie POD PIERDOŁAMI, dzięki czemu nawet jak ktoś chce mieć te pierdoły i sygnaturki włączone, to przynajmniej nie będą one zajmować więcej miejsca niż to konieczne, z masą pustej przestrzeni między treścią posta a sygnaturką.
5) Dodanie do pierdół (lub przynajmniej do profilu) linku do prezentacji użytkownika. Skoro już te prezentacje są, to niech będą łatwo dostępne bez szukania. OK, widzę, że jest przynajmniej jako opcja do ustawienia przez użytkownika. Optymalnie byłoby po prostu je mieć z automatu, skoro są teraz obowiązkowe, ale opcja to już coś.

Dziękuję! <3

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#60520 02 kwie 2023, 13:13

@Elian zapomniałam, ale obiecuję, że wyślę jak wrócę z wakacji, jeśli nie zapomnę i nie będzie za późno :lol:

+ ja zaś mam prośbę, aby wspomniane wcześniej "pierdoły" nie były poprzez tooltip, bo skoro już mamy te odznaki i resztę, to niech ludzie to widzą, o! Jak będzie przez najechanie na to myszką, to po co w ogóle to robić? 90% osób nawet na to nie spojrzy, więc równie dobrze mogłoby tego nie być, a skoro już dajecie odznaki za rzeczy, które są umieszczone w prezentacji, to jednak fajnie aby znajdowały się one na widoku. Tylko dajcie jakoś ładniej linki, bo teraz wygląda jakby zostały one tam wrzucone, bo nigdzie indziej nie pasowały, a i avek obok pisania szybkiej odpowiedzi jest zbędny! (chociaż akurat z tym, że "o mnie" jest zbędne w widoku postu się zgodzę, ale jednak fora na których się gra, bym zostawiła)

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 14 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#60524 02 kwie 2023, 23:55

Bardzo bym też prosił o zmianę "moje fora" na "moje gry". W ogłoszeniu czytamy "wcześniejsza nazwa PBF została zastąpiona poprzez nazwę RPG;", co było krokiem w dobrym kierunku. Czas rozważyć kolejny. :)

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Herbia
Odpowiadam na CB korzystając z telefonu. Pracuję na forum będąc przy komputerze.
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 5 razy

 elian#4779

#60527 03 kwie 2023, 12:37

gusto pisze:
02 kwie 2023, 23:55
Bardzo bym też prosił o zmianę "moje fora" na "moje gry". W ogłoszeniu czytamy "wcześniejsza nazwa PBF została zastąpiona poprzez nazwę RPG;", co było krokiem w dobrym kierunku. Czas rozważyć kolejny. :)
Wezmę to pod uwagę przy modyfikacjach wyglądu forum, o których była mowa kilka postów wyżej.
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60620 21 kwie 2023, 9:12

Nastała cisza.

Nie prowadzę statystyk, ale gołym okiem widać spadek aktywności użytkowników Edenu. Coraz mniej osób tu zagląda, a przez brak możliwości pisania, jeszcze mniej się udziela. Rewolucja się nie powiodła, miały być ankiety, pytanie userów o zdanie, ale to też się od jakiegoś czasu nie wydarzyło.

W takim razie rzucam propozycją:
Proszę o przywrócenie możliwości pisania we wszystkich działach dla osób nieposiadających prezentacji przynajmniej do momentu, kiedy będziecie mieli czas na przeprowadzenie rozmów w swoim gronie i ustalenie co dalej z tym robicie.

Wcześniej aktywność na Edenie nie była powalająca, ale jednak chociaż była. Przemyślcie to, serio.
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#60622 21 kwie 2023, 10:58

Cześć wszystkim! :smok:
Do wszystkich wypowiedzi, w tym propozycji się odniesiemy w końcu, ale jest nas mało, a materiału całkiem sporo (od marca do teraz powstało około 4 strony postów w temacie pytań I propozycji) i warto je uważnie prześledzić, żeby się upewnić, że wszyscy dostali odpowiedzi, a interesujące propozycje nie zginęły w tłumie :matma:

Jeśli mamy faktycznie coś przemyśleć, wprowadzać, poprawiać sensownie i odpowiedzieć na wszystko to czas będzie niezbędny. Tak jak i cierpliwość :<3:

Chcemy przypomnieć, że od zmian minęły niecałe 2 miesiące. Obserwujemy sytuację i w zależności jak będzie się rozwijało to dalej, poczynimy niezbędne kroki :nori:
1 Obrazek
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
jack's lament playing softly in the background
Podziękował(a): 15 razy | Pomógł(a) : 14 razy

#60730 22 kwie 2023, 19:45

Czołem!
Pozwolę sobie odnieść się do Waszych wypowiedzi o tym, że Was jest mało, a materiału dużo. Jak zostało wyżej wspomniane, minęły już dwa miesiące. Czy naprawdę przez dwa miesiące ciężko znaleźć trochę przestrzeni, żeby obgadać poruszane tutaj tematy? Gdyby ekipa była większa, to bym zrozumiała, że pięciu czy siedmiu osobom ciężko jest wygospodarować czas, w którym można razem usiąść i porozmawiać, ale trudno mi zaakceptować, że trzy osoby nie znalazły przez tyle tygodni ani jednego dnia, gdy mogłyby przeanalizować poruszone tutaj tematy. Zauważyć niezadowolenie społeczności z wprowadzonych zmian. Zauważyć głosy odnoszące się do braku akceptacji systemu, który chcecie przetestować. Jeśli przez dwa miesiące nie udało Wam się porozmawiać i odpowiedzieć na pytania i wszelkie kwestie, to jest to jednak martwiące. Bo w jaki sposób społeczność ma się rozwijać, skoro administracja nie jest w stanie wygospodarować czasu na zajęcie się tą przestrzenią?
Dodatkowo, skoro dwa miesiące to mało na spostrzeżenie, że zmiany nie są korzystne dla forum i przynoszą odwrotny od zamierzonego skutek, to ile czasu uważacie, że będzie dostateczne? Trzy miesiące? Cztery? Sześć? A może dopiero moment, w którym nikt nie będzie się logował na Eden uznacie za ten, kiedy należy uznać, że być może zmiany nie zadziałały w przewidziany przez Was sposób?
Trudno niestety brać na poważnie Wasze słowa, kiedy nie czuć, abyście Wy poważnie podchodziły do użytkowników tworzących razem z Wami to miejsce :c
2 Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 14 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#60736 23 kwie 2023, 10:18

Ja bym pięknie prosił aby po kliknięciu na ODPOWIEDZ albo POKAŻ OKNO SZYBKIEJ ODPOWIEDZI od razu ustawiało focus w oknie formularza. To wymagane obecnie dodatkowe kliknięcie na formularzu jest zbędne.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#60750 23 kwie 2023, 15:12

Hej!
Tak, jest ciężko, bo niecałe 2 miesiące, gdzie były święta, problemy zdrowotne, natłok pracy, sprawy rodzinne i ogólnie nieprzewidziane czynniki, wplatające się w życie plus sprawy naszych własnych projektów, to nic. Dodatkowo, jesteśmy ubożsi o jedną osobę, bo było nas 4. Zajmujemy się Edenem w ramach własnej inicjatywy, bez żadnych korzyści, wtedy, kiedy jest to dla nas możliwe :nori:
I też potrzebujemy odetchnięcia. Oczywistym jest, że każdy ma prawo do niezadowolenia, wyrażenia swojego zdania, ale też jesteśmy tylko ludźmi. Ludźmi, którzy sami się przejmują, bo przecież również im zależy. Ludźmi, którzy nie przeszli żadnych specjalnych szkoleń w zakresie prowadzenia projektów, komunikacji czy rozwiązywania konfliktów interesów, więc też z pewnymi rzeczami muszą radzić sobie na własną rękę :c
I tak, to również ma znaczenie.

Po to też ogłaszamy nabór. Po to też szukamy ludzi do ekipy. Do pomocy. Do tego, żeby móc w większym gronie przedyskutowywać propozycje, do wprowadzenia nowych elementów, do weryfikacji, co można by było wprowadzić, a co lepiej sobie odpuścić. Do tego, żeby można było przedyskutować coś nieraz w mniejszym gronie, kiedy tych x osób nie ma. Teraz brak choćby 1 to już pewien problem w ramach faktycznej burzy mózgów.
Chcemy być pewni każdej podjętej przez nas decyzji. Nie chcemy coś wprowadzać, niezależnie od tego, czy propozycja wychodzi od kogoś z ekipy czy kogoś ze społeczności, żeby zaraz na nowo modyfikować, poprawiać i zakręcać się na funkcje poprawek tylko w jednym obszarze.
Każdy głos w ekipie ma znaczenie, ale też każdy, jak ujęliśmy w ostatnim ogłoszeniu, ma inną działkę, w której czuje się pewniej. :smok:


6 miesięcy to już dobry okres, po którym można stworzyć ankietę i sprawdzić jak oceniane są zmiany. Tak jak pisaliśmy wcześniej, zawsze można coś zmienić, bądź przywrócić. Wrócić do punktu wyjścia i zostawić to tak jak było. I być może pomyśleć nad zmianą osób odpowiedzialnych, jeśli w odczuciu większości, obecny skład nie spełnia swoich zadań.

Tak jeszcze tylko na koniec nadmienię, że w ekipie są 2 kobiety i 1 mężczyzna :<3:
1 Obrazek
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want