Pytania i propozycje

Dział stworzony z myślą o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach czy dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]

#60157 07 mar 2023, 12:21

avocado pisze:
05 mar 2023, 13:27
To ja jeszcze nieśmiało zwrócę uwagę na to, że zmuszanie forów do zawierania partnerstwa z edenem jest słabe, a jeśli już przebiega, to te bannery (drogą partnerstwa) powinny być wyświetlane w waszej stopce "partnerzy", a nie mieścić się tylko w przywileju posiadania u was reklamy.
Cześć. Nie doczekałam się jak dotąd jakiejś wypowiedzi względem powyższej wiadomości, więc podbijam ją i mam nadzieję, że tym razem kwestia ta zyska szansę na jakąś szerszą dyskusję.

By wszystko było jasne, fragment wiadomości, którą w sprawie bannerów wysyłaliście:

“Zależy nam na tym, żeby współpraca między forami a Edenem kwitła. W ten sposób chcemy zwiększyć świadomość istnienia i aktywności Edenu wśród większej ilości graczy.”

Skoro więc wymiennie stosuje się słowa partnerstwa z reklamą, nie można wyjaśnić wszystkiego stwierdzeniem, że reklama na Edenie jest czymś oddzielnym od partnerstwa. Świadomie oba te słowa będą przeze mnie przywoływane na nowo, by w jasny sposób dało się dostrzec problem owej sprawy.
Na większości forów (nie sprawdziłam wszystkich) w temacie partnerstwa mini-regulamin brzmi mniej więcej tak: “jeśli chcesz zamieścić u nas swój banner, wrzuć nasz na swojej stronie”.
Na edenie mamy tylko reklamy. W tematach. Które były zawsze, na każdym poprzedniku lub alternatywie Edenu. Dlatego, że głównym celem tego typu miejsc jest reklamowanie forów. I gdyby ich nie było, Eden straciłby sens.
Kiedy więc pojawia się u was stopka z nazwą “partnerzy” i nie ma tam forów, które podpisują się jako wasi, no, partnerzy, to trochę zaczyna ta cała sprawa wyglądać po prostu niefajnie. Jak niesprawiedliwa wymiana. Jak wyższość Edenu nad forami pbf, które uznają (niekiedy z przymusu) was za swoich partnerów, ale wy ich za owych nie uważacie. Trochę pozbawione logiki, nie?

1. Fajnie byłoby zobaczyć bannery forów w stopce. Jest to szybsza droga odkrycia inspirujących miejsc, przyjrzenia się szatom graficznym forów (mnie to zawsze ciekawi najbardziej) i po prostu zapoznania się z innymi miejscami. Na edenie są raptem 24 reklamy, nie jest to wcale dużo. Poza tym, póki co najlepszą reklamę u was mają nowo otwarte fora, skoro ich bannery są na głównej. Jest to oczywiście bardzo fajny pomysł, bo przyciąga uwagę, ale właśnie dlatego tym bardziej jestem za sprawiedliwą i uczciwą wymianą bannerów ze wszystkimi
2. O Edenie się rozmawia. To nie jest tak, że ludzie tu nie zerkają, bo tego miejsca nie znają - często, gdy ktoś potrzebuje avatarów bądź żali się na niepowodzenie w poszukiwaniach, radzi się mu, by zajrzał właśnie tutaj. To też na edenie pojawiają się zapowiedzi nowych projektów, a nie gdzieś pokątnie, przez informacje rzucane na discordzie etc.
3. Eden bez reklamowania forów by nie istniał.
4. Niektórzy w temat partnerstwa nawet nie wchodzą. Nie jest to więc najlepsza droga oddania Edenowi tego, co się mu należy.

Bo tak, napisałyście na sb coś w stylu “Edenowi też się coś za te reklamy należy”, ale dokładnie nie pamiętam, bo nie uczestniczyłam w toczonej tam dyskusji. W każdym razie jasne - poświęcacie temu czas, wydajecie na to miejsce pieniądze, więc to oczywiste, że oczekujecie czegoś w zamian. Nie ma w tym nic złego czy dziwnego. Po co ktokolwiek miałby dbać o miejsce, na którym niewiele się dzieje? Tyle, że ten szantaż wymierzony w Administrację forów nie jest dobrą metodą, bo powinniście przekonać do siebie ludzi tym, co Eden może zaoferować poza swoją główną funkcją.
Bo na przykład ja (nie będę generalizować i mówić o większej grupie) wchodzę na eden kiedy:
- pojawia się nowa zapowiedź
- pojawiają się nowe wpisy w tematach reklam (bywa, że śledzę nie tylko sl-e)
- wpadają poszukiwania
- pojawia się ciekawa dyskusja w “okiem edenu”
- potrzebuję ava, ale to dzieje się coraz rzadziej

Więc kilka luźnych pomysłów:
1. skoro wprowadziłyście odznaki, wykorzystajcie ich potencjał. Moje propozycje: konkretna odznaka za założenie tematu w okiem edenu, inne odznaki za napisanie tam konkretnej ilości postów (jeden komentarz, dwa, pięć, dziesięć itd), inne odznaki, na tych samych zasadach, za komentowanie zapowiedzi, inne odznaki za dodawanie avatarów, gotowców, etc. Po prostu rozwinięty system dzięki któremu ludzie czuliby się zachęceni do zabierania głosu, jako że spora część graczy lubi odznaki zbierać. Mogłoby to nawet do czegoś zmierzać, np. za zebranie 50 odznak można uzyskać tytuł top edeńczynka, cokolwiek, po prostu żeby bycie częścią tej społeczności stało się atrakcyjne.
2. przemyślcie kwestię tego, jak uatrakcyjnić wrzucanie tutaj poszukiwań
3. może jakaś współpraca z tumblrami, które przejęły bazę avatarów? umówmy się, łatwiej mieć swojego tumblra, wrzucić na niego avy kilkoma klikami (na edenie to cięższa sprawa) i następnie być w tych bazach reblogowanym. mówię tu o blogach takich jak faceclaims-rpg czy avatarsisland
4. zachęcenie ludzi do dzielenia się pomysłami dot. zabaw MG, pomysły na zastosowanie kostek, inspirujące pisarsko gry, itd, po prostu zadbanie o to, by eden był miejscem inspirującym, pobudzającym naszą kreatywność
5. może jakieś konkursy/zabawy prowadzone (dobrowolnie, bez przymusu) z kilkoma forami, dzięki którym można byłoby te inne miejsca poznać. a jako że eden byłby organizatorem, to właśnie dzięki czemuś takiemu zyskałby dobrą reklamę


Podbijam jeszcze ten komentarz
nata pisze:
05 mar 2023, 13:47
Chciałabym też przy okazji wrócić do tematu polubień i podziękowań, bo jednak wydaje mi się, że zgadzanie się z wypowiedzią przedmówcy lepiej wyraziłby kciuk w górę (lub w dół w przypadku odmiennego zdania), a podziękowania wyglądają trochę śmiesznie (bo o ile z wieloma z wypowiedzi wyżej się zgadzam, to nie powiedziałabym, że mi jakoś bardzo pomogliście), za to jak ktoś wstawia tutorial, avatary, albo rozwiązanie problemu, wtedy to podziękowanie jak najbardziej ma sens.

Może w tym wypadku, kiedy pojawiło się sporo odpowiedzi w tym temacie, przemyślicie sprawę wprowadzenia łapek w górę/dół w temacie "Pytania i propozycje?"

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60158 07 mar 2023, 15:42

To ja przy okazji przytoczę jeszcze post, na który nie uzyskałam odpowiedzi, może zniknął w dyskusji:
nata pisze:
23 lut 2023, 15:49
chubby pisze:
23 lut 2023, 15:44
@nata, post Ashe był nacechowany nastawianiem członków administracji przeciwko sobie. od niego też zaczęła się dyskusja nieodnosząca się do zapowiedzi, stąd posty zostały usunięte. na temat poruszany w postach chętni mogą założyć temat w okiem edenu — zapowiedź nie jest jednak miejscem na podobne dyskusje. regulamin już posiadamy:
2. Posty nieodnoszące się do komentowanej zapowiedzi będą usuwane.
Posty, a przynajmniej pierwszy post (wydaje mi się, że kolejne też, bo rozmowa toczyła się chyba o tym, że to małe miasteczko, niestety zostały usunięte na tyle szybko, że ich nie pamiętam), odnosiły się do komentowanej zapowiedzi.
Przytoczyłyście wcześniej argument, że według regulaminu posty nieodnoszące się do komentowanej zapowiedzi będą usuwane - usunięte posty (a przynajmniej część) odnosiły się do komentowanej zapowiedzi, dlaczego więc zostały usunięte?

Podbijam też post @avocado co do partnerstwa z forami - pomysł ze wstawianiem banerów nowych forów/forów, które się zapowiedziały, jest według mnie super opcją przyciągającą, widać je już przy otwarciu strony głównej, ale szkoda, że to tylko te nowe. Fajnie, jakby oprócz newsów z forów pojawiały się też właśnie banery. Do tego po przerwie w graniu, kiedy wchodziłam na kilka forów SL, byłam szczerze zaskoczona tematem z partnerstwem, bo jest to coś, czego się raczej nie praktykuje i w żaden sposób to nie rozpromuje Edenu.

Co do odznak - wolałabym zobaczyć takie, jak staż gry, kategorię forów, na jakich się gra, wrzucenie x postów z avatarami/kodami/tutorialami, czy właśnie dyskusje w Oku Edenu, a nie jaki kto ma znak zodiaku i jaki dom z Hogwartu wybiera, bo to nie ma żadnego powiązania z osobą, jako graczem - bardziej zainteresuje mnie nieznany profil, który ma odznakę grania na SLach, niż odznakę za bycie Baranem.

Podbijam też pomysł na dzielenie się pomysłami na wykorzystanie mg, kostek, czy aktywności, co miało raz miejsce przy okazji świąt - można było napisać co jest na forum, na którym się gra, może ktoś na przyszłość będzie czerpał z tego inspirację - i fajnie.

Na koniec jeszcze pytanie techniczne - czy da się coś zrobić z oznaczeniami przy cytowaniu postów? W tym momencie mój post ma z 20 razy mention nata, bo ciągle mi to wyskakuje, nawet jak piszę normalnie tekst, ciężko się w ten sposób odpowiada, ale może to ja coś źle robię i jest łatwiejsze rozwiązanie? Załączam zrzut ekranu: klik.

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60257 14 mar 2023, 9:03

@crashie @chubby @Elian @medusa

Na chacie część z Was pisała, żeby pytania zadawać w odpowiednim temacie, bo wtedy nie przepadną. Posty od avocado i mnie są sprzed tygodnia - zamierzacie się jakoś odnieść? Oznaczam Was dla ułatwienia, żeby tym razem nic nie umknęło.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#60259 14 mar 2023, 10:46

nata pisze:
07 mar 2023, 15:42
Co do odznak - wolałabym zobaczyć takie, jak staż gry, kategorię forów, na jakich się gra, wrzucenie x postów z avatarami/kodami/tutorialami, czy właśnie dyskusje w Oku Edenu, a nie jaki kto ma znak zodiaku i jaki dom z Hogwartu wybiera, bo to nie ma żadnego powiązania z osobą, jako graczem - bardziej zainteresuje mnie nieznany profil, który ma odznakę grania na SLach, niż odznakę za bycie Baranem.
podbijam tak bardzo, że bardziej się chyba nie da :lol: szczególnie, że Harry Potter, ani trochę mnie nie obchodzi, czy jakieś inne zakony, które nawet nie wiem czym są - jak już chciałyście dać coś takiego, to trochę krzywdzące dla użytkowników, którzy nawet nie wiedzą czym to jest (o zgrozo, a są tacy #ja), bo istnieją fani innych filmów, którzy też mogliby się dopasować do niektórych "grup", które nawet nie zostały wymienione w prezentacji :lol:

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60261 14 mar 2023, 14:40

chubby pisze:
14 mar 2023, 9:32
@nata niczego nie pomijamy. Wasze posty są dość rozbudowane, chcemy je omówić wspólnie, a do tego potrzeba czasu. jesteśmy osobami pracującymi, uczącymi się, mającymi swoje rodziny, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.
Pierwszy zacytowany przeze mnie post był z 23 lutego i o ile rozumiem pracę, naukę, rodzinę i wszystko inne, o tyle fajnie by było w takim razie dać znać, że temat jest przez Was omawiany, bo trzy tygodnie to chyba dobry moment na zastanawianie się, czy można się spodziewać odpowiedzi. W takim razie czekam (nie)cierpliwie na wyniki Waszych rozmów.

Awatar użytkownika
O mnie
And my life is sweet like cinnamon...
Moje RPGi
Lorne Bay
Podziękował(a): 6 razy

#60320 17 mar 2023, 14:22

Hej, ja bym chciała tylko zapytać, czy jesteście w stanie chociaż określić ile czasu będziecie potrzebowały na odniesienie się do wiadomości Avocado (tej z 7 marca, nie będę jej już cytować po raz kolejny), ponieważ jest to dla mnie też dość istotną kwestią, a podobnie jak Wy mam pracę, naukę i dodatkowe obowiązki, więc nie jestem w stanie śledzić forum codziennie, w nadziei, że już się coś pojawiło. No, a nie chciałabym tego przegapić ^^
Minęło już 10 dni, w tym jeden weekend, drugi właśnie się rozpoczyna, więc może uda się coś w tej kwestii ruszyć, tym bardziej, że pytanie padło w odniesieniu do Waszych pomysłów ze współpracą, więc wierzę, że omawiając to między sobą miałyście już na to jakiś pomysł, którego teraz od podstaw nie musicie planować.
Z góry dziękuję za jakikolwiek feedback, na który nie ukrywam, mocno liczę - jeśli nie gotową odpowiedź, to chociaż jakieś ramki czasowe, w których można się jej spodziewać

Awatar użytkownika

#60344 18 mar 2023, 13:11

Dlaczego przenosicie tematy bez żadnej informacji o tym?

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem jestem a czasem mnie nie ma.
Moje RPGi
Lorne Bay, Long Beach
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 7 razy

#60353 18 mar 2023, 21:18

Co do tych "kontrowersyjnych" wizerunków, to może zrobić jakąś listę? Bo szczerze mówiąc trochę mam problem z rozpoznaniem kogo avatary można wstawiać a kogo nie. Chociażby przytoczona wcześniej para Depp i Heard. No nie wiem czy oni się podpinają jako te kontrowersyjne postacie czy nie. Tak samo jak na przykład Heath Ledger albo te dwa typki z "Glee". I tak, ja wiem, że ich twarzy już się na forach nie "używa" ale naszłaby mnie kiedyś ochota na zrobienie z nimi grafiki no a tu nie wiadomo czy wstawiać czy nie wstawiać. Myślę, że to by ułatwiło pracę przede wszystkim wam, co by potem nie było co chwilę burd o to, że dlaczego taki temat z wizerunkiem został usunięty.

Awatar użytkownika

 Luxter#4127

#60357 19 mar 2023, 8:21

medusa pisze:
06 mar 2023, 17:53
@Luxter poprawilam uprawnienia, ale proszę cie daj znać czy wszystko widzisz :<3:
Teraz w ogóle nie widzę swojego warsztatu technicznego.
Obrazek

Jeśli to działanie zamierzone, to przynajmniej wygląda na spójne.

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#60359 19 mar 2023, 11:40

Luxter pisze:
19 mar 2023, 8:21
medusa pisze:
06 mar 2023, 17:53
@Luxter poprawilam uprawnienia, ale proszę cie daj znać czy wszystko widzisz :<3:
Teraz w ogóle nie widzę swojego warsztatu technicznego.
Obrazek

Jeśli to działanie zamierzone, to przynajmniej wygląda na spójne.
Po wrzuconej prezentacji otrzymasz dostęp :<3:
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60361 19 mar 2023, 12:05

Ale widzicie, ze odpowiedz na jeden post z pominięciem kilku poprzednich wyglada jak olanie tematu, a nie danie sobie czasu na jego przegadanie, czy nie widzicie?

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#60362 19 mar 2023, 12:45

avocado nie widzimy problemu, aby wrzucać banery for do partnerstwa. zajmiemy się tym w stosownym momencie ❤️ co do odznak, aktualne odznaki były naszym "badaniem rynku". nie zamierzaliśmy dawać multum odznak na wstępie, bo jak widać - zmian było wiele. ale łączymy przyszłość odznak z przyszłością edenu. dziękujemy za pomysły! co do reszty Twojej wypowiedzi - są to pomysły, które mamy w planach rozwinąć.

co do aspektu polubień, doszliśmy do porozumienia, że nie zostaną one wprowadzone w dziale organizacji.

@nata komentarze z naszej perspektywy pod zapowiedzią montany nie tyczyły się zapowiedzi. uznajemy więc dyskusję za zakończoną w tym aspekcie. można się dzielić swoimi wątpliwościami, jednakże prosimy o kulturę wypowiedzi, zamiast złośliwości.
co do ignorowania pytań — jasne, rozumiem twoje odczucia. jednak zapewniam cie, ze nie tak wyglada sprawa. jest nas kilka osób w ekipie, każdy z innym trybem życia, innym grafikiem w pracy i zwyczajnie musieliśmy pewne sprawy przedyskutować między sobą. odpowiedziałam Luxterowi, bo byłam pewna, ze wrzucił pytanie w temat techniczny :love:

@pearl @vayner jak wyżej :<3:

@euforia rozumiem, że chodzi o temat w subforum poszukiwania. został zmieniony regulamin 'Poszukiwania nieaktualizowane przez miesiąc będą trafiać do archiwum, zaś oznaczone tagiem "nieaktualne" zostaną trwale usunięte.' w ostatnim ogłoszeniu była informacja o zmianach regulaminowych.

@faye temat został podjęty w administracji i został nawet poruszony wyżej:
skoro temat został poruszony, wkrótce ukaże się ankieta w sprawie ograniczeń co do wizerunków.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem jestem a czasem mnie nie ma.
Moje RPGi
Lorne Bay, Long Beach
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 7 razy

#60363 19 mar 2023, 14:54

Nie było określone, że się zastanawiacie nad zrobieniem takiej listy. Myślałam, że ankieta będzie głównie po to żeby użytkownicy zagłosowali czy w ogóle te ograniczenia mają być a nie, że będziemy głosowali na to w jakiej formie. Ale no dobra, źle zinterpretowałam z tą ankietą, mój błąd :)

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60416 21 mar 2023, 13:15

Po wypełnieniu prezentacji w podanym niżej kodzie należy temat podbić nowym postem o dowolnej treści. Opiekunowie forum mają 48h na zaakceptowanie lub wysłanie odpowiednich uwag.
Patrzyłam na kilka prezentacji, które miały wpisane bardzo różne rzeczy i trochę zastanawia mnie kiedy pojawia się coś, czego nie akceptujecie?

Druga sprawa jest taka, że proces "zaakceptowania", żeby zostać pełnoprawnym Edeńczykiem wygląda trochę jak akceptowanie Kart Postaci na forum, natomiast na forach tematy są zamykane, nie można w nich pisać, ani ich edytować bez wiedzy i zgody administracji, a tutaj po wypełnieniu prezentacji można po prostu usunąć całą treść z pierwszego posta, wstawić tam gifa, głupi obrazek, albo przepis na ciasto i też będzie się pełnoprawnym Edeńczykiem, dalej więc nie rozumiem, czemu tak bardzo upieracie się przy tym, że to musi być zaakceptowana prezentacja z nowym wzorem i nie można przy tym korzystać ze starej (którą ma akurat cała masa userów).

Myślę, że jeśli chciałyście wprowadzić odznaki w jakiś sposób uaktywnić użytkowników, którzy już są, mogłybyście wprowadzić prezentacje dla chętnych, tak jak to było wcześniej i tych, którzy je wypełniają według wzoru, nagrodzić odznakami. W tym momencie ci użytkownicy, którzy nie mają prezentacji nie wypowiedzą się przy okazji kolejnej zapowiedzi i straci na tym głównie administracja forum. Mniej użytkowników wrzuci swoje avatary na Eden, na czym stracą ci, którzy szukają wizerunków, albo avatarów właśnie tutaj; mniej użytkowników wrzuci swoje kody, warsztaty, czy tutoriale, na czym również tracą inni użytkownicy i Eden, obowiązkowymi prezentacjami ograniczacie więc jego działalność i aktywność.

Awatar użytkownika
O mnie
tell Cersei, I want her to know it was me.
Podziękował(a): 13 razy | Pomógł(a) : 30 razy

#60420 21 mar 2023, 18:48

nata pisze:
21 mar 2023, 13:15
Mniej użytkowników wrzuci swoje avatary na Eden, na czym stracą ci, którzy szukają wizerunków, albo avatarów właśnie tutaj; mniej użytkowników wrzuci swoje kody, warsztaty, czy tutoriale, na czym również tracą inni użytkownicy i Eden, obowiązkowymi prezentacjami ograniczacie więc jego działalność i aktywność.
this.
serio, napisanie, że ma się na imię Kasia/Basia/Ola, grało się na jednym z 3532356776543 forów osadzonych w ny i jest się w slytherinie nie zmienia NIC i nie wnosi NIC do życia innych, a jeśli się tego nie zrobi, nie można nawet podbić zapowiedzi forum jakimś zapytaniem albo, bardzo trafne, dodać avatarów, które — moim skromnym zdaniem — są jedną z głównych rzeczy, które ciągną to forum, poza zapowiedziami i reklamami oczywiście.
jest to absurdalne.
Obrazek