Pytania i propozycje

Dział stworzony z myślą o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach czy dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#59911 23 lut 2023, 9:14

Co się stało z postami z tematu zapowiedzi Montany? Rozumiem, że nie były do końca przychylne, ale czy na Edenie teraz będą usuwane niewygodne posty? Z jednym epizodem (tyle tylko kojarzę), kiedy wywiązała się dyskusja na temat kasowania postów, zostawały. Jak dyskusja szła w złym kierunku, wystarczyło upomnieć biorących udział, czasem usunąć obraźliwie fragmenty, a teraz nawet nie wiem co tak niespotykanego zostało napisane. Widziałam opinię o administracji - temat przewijający się w większości zapowiedzi (przynajmniej SLi).
Czy to znaczy, że teraz nie można się na ten temat w ogóle wypowiadać? Czy zostanie napisany regulamin, zabraniający pisania konkretnych rzeczy w zapowiedziach, żeby zapobiec usunięciu całej dyskusji? Czy można napisać, że administracja jest super, czy to też spowoduje usunięcie dyskusji? I jak to się ma do Waszego pomysłu wprowadzenia obowiązkowych ocen, przecież tam też ludzie wyrażaliby swoje zdanie. Czy to znaczy, że te nieprzychylne byłyby po prostu usuwane, więc nie ma się co ocenami martwić?

Tl;dr: czy na Edenie jest cenzura? :wtf:

Awatar użytkownika
Moje RPGi
alaska
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 2 razy

#59912 23 lut 2023, 11:26

nata pisze:
23 lut 2023, 9:14
Co się stało z postami z tematu zapowiedzi Montany? Rozumiem, że nie były do końca przychylne, ale czy na Edenie teraz będą usuwane niewygodne posty? Z jednym epizodem (tyle tylko kojarzę), kiedy wywiązała się dyskusja na temat kasowania postów, zostawały. Jak dyskusja szła w złym kierunku, wystarczyło upomnieć biorących udział, czasem usunąć obraźliwie fragmenty, a teraz nawet nie wiem co tak niespotykanego zostało napisane. Widziałam opinię o administracji - temat przewijający się w większości zapowiedzi (przynajmniej SLi).
Czy to znaczy, że teraz nie można się na ten temat w ogóle wypowiadać? Czy zostanie napisany regulamin, zabraniający pisania konkretnych rzeczy w zapowiedziach, żeby zapobiec usunięciu całej dyskusji? Czy można napisać, że administracja jest super, czy to też spowoduje usunięcie dyskusji? I jak to się ma do Waszego pomysłu wprowadzenia obowiązkowych ocen, przecież tam też ludzie wyrażaliby swoje zdanie. Czy to znaczy, że te nieprzychylne byłyby po prostu usuwane, więc nie ma się co ocenami martwić?

Tl;dr: czy na Edenie jest cenzura? :wtf:
ja też się nad tym zastanawiam. nie napisałam nic co byłoby niezgodne z regulaminem, to były powszechne opinie które hulają w środowisku sl. (; było pełno zapowiedzi z o wiele gorszymi opiniami ale widocznie trzeba mieć plecy. ;d

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#59922 23 lut 2023, 15:49

chubby pisze:
23 lut 2023, 15:44
@nata, post Ashe był nacechowany nastawianiem członków administracji przeciwko sobie. od niego też zaczęła się dyskusja nieodnosząca się do zapowiedzi, stąd posty zostały usunięte. na temat poruszany w postach chętni mogą założyć temat w okiem edenu — zapowiedź nie jest jednak miejscem na podobne dyskusje. regulamin już posiadamy:
2. Posty nieodnoszące się do komentowanej zapowiedzi będą usuwane.
Posty, a przynajmniej pierwszy post (wydaje mi się, że kolejne też, bo rozmowa toczyła się chyba o tym, że to małe miasteczko, niestety zostały usunięte na tyle szybko, że ich nie pamiętam), odnosiły się do komentowanej zapowiedzi.

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Ottawa
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 2 razy
 mkj

#59924 23 lut 2023, 20:02

To z perspektywy osoby z boku, która z popcornem sobie czytała te komentarze, chciałbym zauważyć następujące:
Skład administracji jest częścią zapowiedzi, komentowanie jej składu jest więc zgodne z przytoczonym punktem regulaminu. :)

Awatar użytkownika
Moje RPGi
gram na LB / Sapphire
Pomógł(a) : 1 raz

#59928 24 lut 2023, 15:49

A ja się odezwę bo w sumie mnie też kiedyś dotknęło usuwanie wypowiedzi na innym koncie, które jak widzę również zniknęło z listy zarejestrowanych także hmmm.
powiedzmy jasno, gdzie jest wolność słowa? póki wypowiedz nie ma wulgaryzmów i jest napisana przez osobę myślącą i z ładem i składem poprawnym językowo co konkretnie jest nie tak?
tym bardziej że jest w odpowiednim temacie i o odpowiedniej tematyce, ale no tak - trzeba mieć tutaj znajomości czasami jak i w życiu.

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#59989 05 mar 2023, 12:55

3. Aby mieć dostęp do głównej treści forum oraz pełnego pakietu przysługującego Edeńczykowi, należy założyć własny temat w subforum PREZENTACJI. Po jego wypełnieniu należy temat podbić nowym postem. Opiekunowie forum mają 48h na zaakceptowanie lub wysłanie odpowiednich uwag.
Serio zabieracie Eden ludziom, którzy nie chcą zakładać prezentacji? Którzy nie chcą podawać swojego imienia, wieku, miejsca zamieszkania? WTF?

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#59990 05 mar 2023, 13:03

@nata, o ile samo stworzenie prezentacji, tematu jest obowiązkowe, o tyle żadna z osób nie ma obowiązku podawać rzeczy, których nie chce podawać.

Jeśli jest to za mało jasne, możemy dopisać to do adekwatnych miejsc.
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#59992 05 mar 2023, 13:05

Aby otrzymać akceptację prezentacji, obowiązkowe jest wypełnienie pól O MNIE oraz STREFA KREATYWNA.
O MNIE
[/align]
Twój pseudonim: tu wpisz
Twoje imię: tu wpisz
Twój rocznik: tu wpisz
Twoje miasto: tu wpisz
(...)
Pola O MNIE są obowiązkowe, a to one zawierają pseudonim, imię, rocznik, miasto, więc jeśli nie są obowiązkowe, to po co są obowiązkowe? Tak, jest to niejasne.

Awatar użytkownika
O mnie
tell Cersei, I want her to know it was me.
Podziękował(a): 13 razy | Pomógł(a) : 30 razy

#59994 05 mar 2023, 13:09

Na ogół nie tracę czasu na przepychanki tutaj, bo koniec końców są bezsensowne, a opinie ignorowane przez administrację, ale tym razem sobie zrobię wyjątek, bo jestem oburzona.
To, co robicie z tym miejscem, to żart, w dodatku bardzo nieśmieszny.
Nikt nie musi mieć ochoty na wypełnianie prezentacji (z takimi danymi czy bez nich, chociaż figurują jako obowiązkowe, więc dla mnie Wasz wymóg jest raczej jasny) i z całym szacunkiem, ale zmuszanie ludzi do tego, by mogli w ogóle korzystać z tego miejsca jest grubą przesadą. Jeśli ktoś potrzebuje konta tylko po to, by śledzić nowości w świecie forów i nie jest aktywny, bo nie czuje potrzeby, to co, bez prezentacji i byle jakiego posta, zostanie usunięty? Smutno się patrzy, jak jedyna baza pbfów, zamiast dążyć do bycia bezpiecznym miejscem i przestrzenią dostępną dla wszystkich, robi takie fikołki. Nie tędy droga.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
listen up, my idea of "help from above" is a sniper on the roof
Moje RPGi
haraedo
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 31 razy

#59995 05 mar 2023, 13:09

A ja dodatkowo zarzucę pytaniem: dlaczego Eden nie jest już dostępny z punktu osoby niezalogowanej? To nam ucina drogę do osób, które nie chcą założyć konta bądź z jakiegoś innego powodu tego nie robią. Tacy potencjalni gracze nawet nie mają szansy na to, aby zapoznać się z treściami serwera, które mogłyby ich skłonić do wbicia się w naszą społeczność. Na logikę: skąd mają czerpać informacje na temat nowych forów, aktualnych opcji albo choćby przekonać się czy w ogóle warto rejestrować się na Edenie, który równie dobrze może być martwy*, a oni nie mają jak tego zweryfikować?

*Czego nie życzę, ale wiadomo jak jest. Czego oczy nie widzą, to nie istnieje.

edit: Dobra, wyprzedzono mnie, ale zostawiam dla potomnych.
me? jealous?
hahahahahahahahahahahahahahaha
Y E S

Awatar użytkownika
Moje RPGi
sapphire creek, lorne bay
Podziękował(a): 12 razy | Pomógł(a) : 16 razy
 thayiko

#59997 05 mar 2023, 13:19

Ja tylko dodam, że w tym momencie strzelacie w kolano wszystkim twórcom forek, bo dam sobie głowę uciąć, że większość osób zwyczajnie nie będzie miała ochoty na tracenie czasu na uzupełnianie prezentacji, która nikomu nie jest potrzebna (bo po co mi wiedzieć czy xyz jest ślizgonem czy puchonem?). Idąc tym tropem, jeśli ktoś będzie chciał wrzucić zapowiedź nowego forum, automatycznie ma ograniczone grono odbiorców - ten dział zwyczajnie POWINIEN być widoczny dla wszystkich.

Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje RPGi
morsmordre
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#59998 05 mar 2023, 13:27

Ogólnie to zawsze mi się wydawało, że Eden miał też służyć rozwojowi naszej małej społeczności. W tym momencie forum staje się bezużyteczne dla każdego, kto trafi na niego przypadkiem z googli czy coś. Taka osoba nie dotrze do reklam forek, nie zainteresuje się nimi, nie powiększy naszego grona. Szkoda :(
[align=right]m o r s m o r d r e[/align]

#59999 05 mar 2023, 13:27

To ja jeszcze nieśmiało zwrócę uwagę na to, że zmuszanie forów do zawierania partnerstwa z edenem jest słabe, a jeśli już przebiega, to te bannery (drogą partnerstwa) powinny być wyświetlane w waszej stopce "partnerzy", a nie mieścić się tylko w przywileju posiadania u was reklamy.

Awatar użytkownika
O mnie
jack's lament playing softly in the background
Podziękował(a): 15 razy | Pomógł(a) : 14 razy

#60002 05 mar 2023, 13:36

Z jednej strony rozumiem, że macie jakąś tam swoją wizję tego miejsca, ale może warto czasem wyjść poza swój własny idealnie skrojony plan i dostrzec, że zarówno w ankietach, które robicie użytkownicy mają inne zdanie, jak i że każda Wasza kolejna decyzja wywołuje coraz większe ZNIECHĘCENIE do tego miejsca. Czasem warto się zreflektować i jakoś zderzyć oczekiwania jednostek z oczekiwaniami większej ilości osób, zastanowić się, czy robienie po swojemu nie sprawi, że to miejsce przestanie pełnić swoją funkcję.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 11 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#60003 05 mar 2023, 13:39

crashie pisze:
05 mar 2023, 13:03
@nata, o ile samo stworzenie prezentacji, tematu jest obowiązkowe, o tyle żadna z osób nie ma obowiązku podawać rzeczy, których nie chce podawać.

Jeśli jest to za mało jasne, możemy dopisać to do adekwatnych miejsc.
Tak jak w poście niżej uwagę zwróciła @nata - informacje dot. rocznika czy miasta są zbędne. Mało to problemów jest z powodu udostępniania danych? Jeśli ludzie będą chcieli wiedzieć - to zapytają prywatnie. O ile już nie znają się osobiście, jako że społeczność Edenu jest mała. Przy ostatnich zmianach właściwie będzie jeszcze mniejsza, skoro forum zostaje ograniczone w tak znaczącym stopniu.

Wystarczyłoby zastąpić informacje typu rocznik, imię czy miasto na informacje dodatkowe, żeby każdy mógł wpisać, co uważa za słuszne. Przy tej formie formularza to jest niejasne, co takiego trzeba wpisać, co można, a co najlepiej zignorować. Tym bardziej, że w ostatnim czasie coraz częściej mówi się o pilnowaniu się z udostępnianiem danych.

No, chyba że dopiero po przekroczeniu 16 r.ż. mam możliwość spojrzenia w temat z reklamami i zapowiedziami?
Obrazek Obrazek