Pytania i propozycje

Dział stworzony z myślą o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach czy dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#60960 12 maja 2023, 15:40

Rosalinda pisze:
12 maja 2023, 15:23
Rosalinda pisze:
04 maja 2023, 7:42
Z innej pary kaloszy to nie powinno się wrzucać czyjegoś kodu nawet ze źródłem, bo po to twórcy mają strony aby na nie wchodzić. A z tego co wiem nasi zachodni przyjaciele są tym punkcie przeczuleni na maksa więc lepiej to usuńcie: X i X . Wystarczy w przydatnych stronkach podrzucić link do forum tej osoby, a będzie to już lepiej wyglądało :D
Doczekamy się jakiejś odpowiedzi/reakcji? Czy będziemy się bawić we wstawianie nieswoich kodów i avków dorzucając łaskawie link do strony autora? :kij:
Przepraszam, widziałam twoją wiadomość wcześniej, ale kompletnie wypadło mi z głowy. Niestety nie mam teraz czasu za bardzo się odnieść do tego, a nie chcę byś myślała, że temat jest ignorowany (nie jest), więc rozwinę odpowiedź później. Prosiłabym też o wskazanie, które avki nie są autora_ki :<3:
1 Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
babo, ile mam czekać na twoje forum ???
Podziękował(a): 25 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#60974 15 maja 2023, 8:49

medusa pisze:
12 maja 2023, 15:40
Rosalinda pisze:
12 maja 2023, 15:23
Rosalinda pisze:
04 maja 2023, 7:42
Z innej pary kaloszy to nie powinno się wrzucać czyjegoś kodu nawet ze źródłem, bo po to twórcy mają strony aby na nie wchodzić. A z tego co wiem nasi zachodni przyjaciele są tym punkcie przeczuleni na maksa więc lepiej to usuńcie: X i X . Wystarczy w przydatnych stronkach podrzucić link do forum tej osoby, a będzie to już lepiej wyglądało :D
Doczekamy się jakiejś odpowiedzi/reakcji? Czy będziemy się bawić we wstawianie nieswoich kodów i avków dorzucając łaskawie link do strony autora? :kij:
Przepraszam, widziałam twoją wiadomość wcześniej, ale kompletnie wypadło mi z głowy. Niestety nie mam teraz czasu za bardzo się odnieść do tego, a nie chcę byś myślała, że temat jest ignorowany (nie jest), więc rozwinę odpowiedź później. Prosiłabym też o wskazanie, które avki nie są autora_ki :<3:
To z avatarami było ironią. Jak się pozwoli na wklejanie czyichś kodów ze źródłem to co stoi na przeszkodzie wklejaniu avków z linkiem do tumblra/innego bloga? Moim zdaniem jest to nie fair, dlatego liczę na usunięcie kodów dodanych przez chubby :<3:
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#61103 07 lip 2023, 9:50

hej, w związku z Waszym ogłoszeniem o zmianach chciałabym zapytać kiedy planujecie wprowadzić jakieś ankiety, czy inne rzeczy, o których pisaliście w ogłoszeniu

Awatar użytkownika
O mnie
szukam miejsca by znów dużo grać ale na razie tylko dużo pracuję i tylko Netflix mnie odstresowuje
Moje RPGi
czekam na coś fajnego!
chwilowo niedostępna
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 1 raz

#61106 07 lip 2023, 11:38

nata pisze:
07 lip 2023, 9:50
hej, w związku z Waszym ogłoszeniem o zmianach chciałabym zapytać kiedy planujecie wprowadzić jakieś ankiety, czy inne rzeczy, o których pisaliście w ogłoszeniu
Cześć!
Od naszego ogłoszenia minął miesiąc - w tym czasie pracowaliśmy nad pierwszym punktem czyli porządki i poprawki we wszystkich regulaminach. Jesteśmy już na końcowym etapie tego punktu, a nowy regulamin planowałyśmy dodać w ten/ przyszły weekend wraz z ankietą i propozycjami do przedyskutowania.
Wiemy, że nasze ogłoszenie dało nadzieję na zmiany ale przechodzimy przez wszystkie zasady punkt po punkcie, a to trochę trwa :) Mamy nadzieję, że dacie nam jeszcze tylko chwilkę :<3:

Awatar użytkownika

 Luxter#4127

#61465 16 paź 2023, 21:38

nata pisze:
07 lip 2023, 9:50
hej, w związku z Waszym ogłoszeniem o zmianach chciałabym zapytać kiedy planujecie wprowadzić jakieś ankiety, czy inne rzeczy, o których pisaliście w ogłoszeniu
Podbijam.

viewtopic.php?p=61269#p61269

To też podbijam.

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#61491 20 paź 2023, 22:22

Bardzo was przepraszam, nie jestem w stanie podać konkretnej daty wrzucenia regulaminu, ale postaram się zrobić to jak najszybciej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 14 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#61579 03 lis 2023, 22:51

Na podstawie starego regulaminu, który dostałem na priv, opracowałem listę zmian. Nie wiem czemu administracja nie zrobiła tego sama, było na to pół roku, ale trudno.

Stare wersje regulaminów działów obiecano dosłać jutro.

Nowy regulamin: viewtopic.php?f=236&t=11535
Stary regulamin: https://docs.google.com/document/d/e/2P ... vFAFJk/pub

Niektóre punkty zmieniły numer. Trzymam się nowej numeracji, za wyjątkiem tych punktów które zostały usunięte.

ZASADY OGÓLNE
1. Punkt o akceptacji regulaminu, drobna zmiana stylistyczna.
7. Punkt usunięty. Było: "Administracja zastrzega sobie prawo do nieodpisywania na discordzie czy PW w sprawach, które posiadają odpowiednie tematy."
9. Punkt usunięty. Było: "Decyzje Administracji zostają uznane za ostateczne."

PYTANIA I PROPOZYCJE
1. Oprócz przeredagowania, wprowadzono zmiany poniżej:
Było: "Po 2 takich sytuacjach konto główne zostanie zbanowane."
Jest: "Administracja przed podjęciem jakichkolwiek działań, zobowiązuje się do kontaktu z użytkownikiem celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji."
3. Punkt o kontach RPG. Dodany wymóg minimum dwóch osób: "w ramach jego profilu muszą zostać wymienione minimum dwie osoby odpowiedzialne za konto/ forum RPG."
4. Punkt o zmianie nicka, drobna zmiana stylistyczna.
8. Usunięty fragment "by uzyskać dostęp do forum bez zakładania odpowiedniej prezentacji" - od teraz ranga technika lub grafika nie chroni przed koniecznością posiadania prezki.
9. Punkt o dezaktywacji kont RPG. Dodano: "Administracja zaznacza, że przed każdą dezaktywacją podejmie próbę kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za dane konto (o ile dane kontaktowe zostaną wskazane w profilu konta)."
W osobnym miejscu doprecyzowano: "Za brak aktywności uznaje się brak logowania oraz dodawania nowych postów przez więcej niż 3 miesiące."
11. Punkt o deaktywowaniu i usuwaniu zwykłych kont po 2 latach. Doprecyzowanie kont o niskiej/wyskiej aktywności pozostawiono takie same, ale przesunięto w osobne miejsce.

PUBLIKOWANIE TREŚCI
2. Punkt o udzielaniu się na forum, zmieniony w całości.
Było: "Każdy z użytkowników Edenu może przedstawiać swój punkt widzenia w OKU EDENU."
Jest: "Każdy użytkownik należący do grupy Edeńczycy może udzielać się we wszystkich działach na Edenie (z wyjątkiem reklam), jednakże nie może zakładać tematów w: ZAPOWIEDZI, REKLAMY oraz WARSZTATY GRAFICZNE oraz WARSZTATY TECHNICZNE"
3. Nowy punkt o treści: "Użytkownicy należący do grupy Graficy i Technicy zyskują dodatkowo możliwość zakładania tematów w: STREFA GRAFICZNA - w przypadku Grafików oraz STREFA TECHNICZNA - w przypadku Techników."
6. Punkt o udostępnianiu prac, od teraz nie można udostępniać nie swoich prac.
Było: "Jeśli użytkownik udostępni pracę, której sam nie wykonał, a nie poda jego źródła, zostanie ona natychmiast usunięta, a użytkownik otrzyma ostrzeżenie w profilu."
Jest: "Zabrania się dodawania nie swoich prac - dotyczy to prac graficznych oraz kodów. Grafika bądź kody znalezione na Tumblr lub innych forach/stronach należy umieścić w polecanych stronach wraz z linkiem do źródła - polecane strony w przypadku kodów i skryptów oraz polecane strony w przypadku grafiki."
8. Nowy punkt: "Administracja Edenu nie ponosi odpowiedzialności za grafikę, kody, zapowiedzi i inne treści umieszczone przez użytkowników forum."
9. Punkt o usuwaniu treści na życzenie użytkownika, rozbudowany: "Administracja, na życzenie użytkownika - twórcy, zobowiązuje się do usunięcia wskazanych przez niego treści, których nie chce już dystrybuować na Edenie. Punkt dotyczy treści umieszczanych w Strefie kreatywnej, Strefie Technicznej oraz strefie RPG."
10. Nowy punkt: "W przypadku kont nieaktywnych, prace umieszczone za czasów aktywności danego użytkownika, pozostają na Edenie nie naruszając zasad i wciąż są one własnością danego użytkownika. Do czasu aż Administracja Edenu nie otrzyma żadnej oficjalnej wiadomości z prośbą o usunięcie wskazanych prac od ich autora, pozostaną one dostępne dla użytkowników Edenu."

REKLAMA BLOGÓW, RPGÓW ORAZ TWÓRCZOŚCI WŁASNEJ
1. Punkt o partnerstwach. Przeredagowany + zmiany poniżej:
Było: "Każda osoba zainteresowana tą formą reklamy powinna zwrócić się do wybranego przez siebie Administratora. "
Jest: (jako nowy punkt 2) "Zgłoszenia i pytania dotyczące partnerstwa należy kierować na konto ogólne Edenu."

POSTANOWIENIA OGÓLNE
Było: "Niestosowanie się do zasad regulaminu skutkuje upomnieniem, czasową blokadą pisania, ostrzeżeniem dodawanym do profilu lub całkowitym banem. O wymiarze kary decyduje Administracja."
Jest: "Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z przestrzegania jego zapisów.
Złamanie postanowień regulaminu skutkować będzie karami przewidzianymi w regulaminie.
W przypadkach nieokreślonych przez Regulamin Główny, Administracja zastrzega sobie prawo do wyznaczania odpowiedniej kary za złamanie zapisów Regulaminu.
Administracja zobowiązuje się rozpatrywać każde zgłoszenie/ przypadek łamania zapisów regulaminu.
Nagminne łamanie zapisów Regulaminu Głównego może wiązać się z czasową blokadą dostępu do Edenu lub banem."
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
listen up, my idea of "help from above" is a sniper on the roof
Moje RPGi
haraedo
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 31 razy

#61608 09 lis 2023, 11:15

* Jeżeli jest gdzieś o tym wzmianka to pardon.

Hej!
Czy nowe ikony dodawane do profilu mogłyby być widoczne lub zamienne za obecne? Prawdę mówiąc: bardziej mnie interesuje informacja czy ktoś jest fanem PBFów czy jednak blogów niż to czy preferuje akurat jasną stronę mocy. Może inni są podobnego zdania i dałoby się to jakoś ukulać?
me? jealous?
hahahahahahahahahahahahahahaha
Y E S

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#61609 09 lis 2023, 12:16

Hej @howl odznaki te są dodawane w zupełnie inny sposób i oczywiście, ze można zrobić tak by były widoczne zarówno w profilu jak i widoku posta, ale, że nie znam się na kodach pozwolę sobie oznaczyć @Elian, bo zapewne on będzie umiał lepiej odpowiedzieć na to pytanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#61637 21 lis 2023, 6:54

Nie wiem czy dobrze rozumiem ogłoszenie i chciałabym się mylić, ale jeśli naprawdę zamykacie Eden to jest mi bardzo szkoda.
Kilka miesięcy temu cała masa użytkowników walczyła, żeby Eden był dalej wspólnym miejscem, żebyśmy mieli ankiety, żeby administracja nie podejmowała decyzji sama, a teraz same podjęłyście decyzję o jego zamknięciu.
Przytoczę to, co napisałam też w innym miejscu

„Szkoda z Edenem, bo w momencie, kiedy były najbardziej rozbudowane dyskusje na jego temat, dużo osób, w tym ja, pisało, że najbardziej będzie szkoda tego całego archiwum zapowiedzi, reklam i tak dalej, dlatego czegoś swojego nie założą, a tutaj powstanie coś nowego i całe to archiwum robi papa”

Wprowadziłyście zmiany, czystki, nowy regulamin i teraz postanawiacie się zamknąć, wcześniej zamykając rejestrację, więc nowe fora nie mogą się zapowiadać/reklamowac.

Przykro mi, ale nie widzę w waszych działaniach kompletnie żadnego sensu…
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje RPGi
sol
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#61638 21 lis 2023, 7:38

Dziewczyny, martwię się trochę jednak, wszystkie dotychczasowe rozmowy dotyczyły tego, że byśmy chcieli zachować to archiwum treści i pozostać otwarci, a z tego co rozumiem, to cała ta zawartość... Zniknie? Może podzielcie się tym jakie to są koszta utrzymania strony i się wszyscy na ten Eden złożymy (są takie stronki dedykowane zbiórkom typu ko-fi, może coś takiego?). Zdaję sobie sprawę z tego, że taki hosting mini webd na którym stoi większość gierek to może być trochę za mało na edenowy ruch strony, ale może jednak da się to jakoś uratować? Proszę nie odbierajcie tego jako jakiejś złośliwości czy coś, mi po ludzku bardzo szkoda Edenu, tego wszystkiego co zostało tutaj napisane, a teraz się bardzo boję, że to będzie koniec - zrobicie nowe forum, ludzie tam nie pójdą i tyle. Możecie się podzielić konkretniejszymi planami? To ma być jakaś fuzja z bazarkiem? Ogłoszenie jest bardzo okrojone w treść, ale grudzień już bardzo blisko, więc zakładam, że prace są na zaawansowanym etapie.

edit: znalazłam coś podobnego z opcją blik, ale trzeba więcej o tym poczytać bo nie korzystałam
4 Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lis 2023, 20:14 przez Bezimienna, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Kaczuszek morderczy nożem z plastiku.
Moje RPGi
Story of Magic
Martwy Kaczuszek
Podziękował(a): 29 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 łajzia#6375

#61639 21 lis 2023, 8:45

Podpisuje się pod wszystkim, co zostało napisane powyżej i dorzucę swoje trzy grosze, bo dzięki temu może uda się coś zdziałać.

Eden istniał odkąd pamiętam. Owszem, administracja się zmieniała, było czasem lepiej, a czasem gorzej, ale jednak eden dalej działał. I wydaje mi się, że Eden dalej mógłby istnieć z minimalną aktywnością. Nie potrzeba wcale rewolucji, czy całkowitej zmiany wyglądu forum. I tak jak Beza, rownież myślę, że gdyby ogłosić zbiórkę na fundusze, to z pewnością znaleźliby się chętni, żeby ją wesprzeć (zaliczcie mnie od razu do tych osób).

Tracenie tych wszystkich wspaniałych zasobów, nad którymi ciężko pracowali różni użytkownicy na przestrzeni ostatnich, już pewnie ponad 10 lat, smuci bardzo po prostu. Nie wydaje mi się, żeby można było to odtworzyć na nowym hostingu z nową nazwą i z kompletnie czystą kartą.
3 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Nie wiem, co robię ze swoim życiem.

#61641 21 lis 2023, 19:07

Szczerze, nie wiem, co myśleć. Osobiście nie jestem fanem wydawania pieniędzy na pbf'y, ale już dostaliśmy informację, że to nie jest kwestia stricte finansowa.
Rozumiem osoby, którym szkoda treści, wszystkich prac, instrukcji i dyskusji. O ile część z nich można by przenieść, to jednak nie wszystkie, a pewnie nawet mniejszość. Obawy o to, że ludzie nie pójdą tłumnie na nowe forum są natomiast całkiem uzasadnione. Już samo to, że Eden miał dawać przestrzeń do reklamy. Nawet jeśli ktoś nie miał tu konta, to kojarzył, zaglądał, a w momencie, kiedy powstanie coś nowego i nieznanego, to kto tam przyjdzie? Kto będzie zostawiał komentarze i dyskutował? Początki są trudne, a ponowne początki to często droga donikąd. Już teraz widać, że ludzie nie są pozytywnie nastawieni do pomysłu, więc możliwe, że o tych kilku będzie mniej, część z pozostałych nie pójdzie, bo i tak tylko siedzi i zerka. Tak się często dzieje przy przenoszeniu pbf'ów i myślę, że tu może być podobnie.
3 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Wełniany rękodzielnik ٩(✿∂‿∂✿)۶
Podziękował(a): 1 raz

 Okamgnienie#0081

#61643 22 lis 2023, 0:18

Jestem totalnie zaskoczona tą decyzją i nie ukrywam, że czekam na więcej konkretów i jakiegoś sensownego uzasadnienia, skąd ten szalony pomysł. :wtf: Kiedy tylko w przeszłości ogłaszana była zrzuta na Eden, mogliście liczyć na moje symboliczne wsparcie i gotowa jestem i teraz coś dołożyć, jeśli miałoby to przedłużyć żywotność tego miejsca. Eden (o ile się nie mylę) działa od około 8 lat, więc kawał czasu i wspomnień zdążyło się tu naprodukować - jestem sentymentalna i lubię do tego wracać. :pls:
Nie wiem, czy w czasach starzejącej się społeczności PBF’owej (macki 30-tki dosięgają powoli każdego! :bzz: ), “nowy start” przyniesie jakiekolwiek korzyści, czy wśród wszelkich bólów codzienności uda się wykrzesać jeszcze iskrę aktywność w miejscu, gdzie tak naprawdę może się nic nie dziać miesiącami i nawet dramy nie będzie z czego rozkręcić! :shook:
Może to jeszcze przemyślcie? :kij:
2 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#61650 22 lis 2023, 18:23

Trochę śmiesznie, że uznałyście, że użytkownicy nie chcą wspierać edenu, bo JEDNA osoba kiedyś coś napisała, a jeszcze wczoraj któraś z Was (katonakitty) udzielała się w dyskusji o poprzednim ogłoszeniu, w której były deklaracje finansowego wsparcia edenu, tylko ten fakt jakoś pominęłyście XD
6 Obrazek

ODPOWIEDZ ]