Kontakt z administracją

Dział stworzony z myślą o użytkownikach Edenu oraz o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach i dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
ta dziwna ciocia, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje fora
gram na Morsach + zajmuję się stroną dla PBFów https://tgfab.pl
Podziękował(a): 20 razy | Pomógł(a) : 14 razy

bezimienna#5963

#54998 25 sty 2021, 22:32

Bezimienna pisze:
22 sty 2021, 1:49
Chciałam wrzucić na Eden moje coloringi do avków, ale jak przeciągam plik .psd, to mi wyskakuje, że nieprawidłowe rozszerzenie. Czy dałoby się coś z tym zrobić? :C Chyba, że Eden nie przewiduje wrzucania takich rzeczy?

Dodane! ~Nori
@Noritoshi Ten czerwony dopisek odbieram jako "powinno już działać", ale nadal mi wyskakuje coś takiego:

Obrazek

Czy ja robię coś nie tak? :C

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Pomógł(a) : 6 razy

Noritoshi#2699
 6016244

#55008 26 sty 2021, 16:38

@Bezimienna naprawiłem i przetestowałem! :smok:
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora

bezimienna#5963

#55015 26 sty 2021, 22:19

@Noritoshi Bardzo dziękuję, już działa. <3

Awatar użytkownika
O mnie
Lorne Bay
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 11 razy

nata#9784
 9712089

#55272 19 lut 2021, 10:43

Nie wiem dlaczego na sb przeczytałam "koniec tematu", ale okej, skoro tam nie jest miejsce na rozmowę, to może być tutaj.
Chciałabym się odnieść do wypowiedzi, gdzie cytowałam @Bezimienna na sb:
Obrazek

Skoro Eden to forum dyskusyjne o pbfach, zbierające społeczność graczy, którzy przychodzą tu po avatary, kody, nowinki, to nie rozumiem, czemu dyskusje są usuwane. Jak napisałam wyżej - jestem w stanie zrozumieć kiedy ktoś kogoś obraża, ale nie jeśli post jest na temat, dodatkowo pytanie w nim zawarte dotyczy regulaminu Edenu i dopiero miesiąc później jest ponownie zadane - tym razem już przez administrację :roll:

Dodatkowo chciałam podpytać czy planujecie coś robić z tym ogłoszeniem na stronie głównej? Nieaktywne konkursy, Oko Edenu ma 7 kolejnych tematów. Nie uważam, żebyście jako administracja musieli nie wiadomo co robić, ani wymyślać konkursy, ani jakieś nie wiadome innowacje, ale fajnie jakby chociaż główna była aktualna, a jak sobie nie radzicie w trójkę z czasem, to może ktoś jeszcze mógłby Wam pomóc?

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora

bezimienna#5963

#55273 19 lut 2021, 11:16

IMHO nawet jak ktoś kogoś obraża, to powinien dostawać ostrzeżenie i post powinien zostać na Edenie, nawet jeżeli zostanie przeniesiony do archiwum (no bo jak ktoś komuś spamuje w reklamie to wiadomo, że post zostać tam nie powinien - ludziom bardzo zależy na stronie wizualnej tych tematów). Też nie wiem dlaczego rozmowa została ucięta, bo była z mojej strony pozbawiona złośliwości, po prostu wyraziłam swoją opinię. Obserwowałam wielokrotnie jak osoby obrażające się pod reklamą Shinobi no Mono na VL kreują adminki tego portalu na jakieś arcymroczne i złe cenzorki, które usuwają im rozmowy, a przecież oni są święci. Jest post? Jest też powód ostrzeżenia. Zero kręcenia koleżankom, że im admin Edenu usunął pościk w temacie, a ja nic złego nie zrobiłam blablabla. No i to trochę dziwne dla kogoś kto przychodzi po czasie, kiedy fragment rozmowy po prostu wyparował. Już lepiej gdyby treść posta była usunięta, a sam post został. Ktoś olewa te ostrzeżenia, to dostaje bana. To sposób w jaki działa naprawdę wiele publicznych for dyskusyjnych (o ile nie wszystkie). Oczywiście to z mojej strony tylko sugestia, nie chciałam robić jakiegoś zamieszania i jeżeli tak to zostało odebrane to przepraszam.

Awatar użytkownika
O mnie
Kiki. Nie lubię tej rubryczki, ale dziwnie zostawić ją pustą.
Moje fora
Londyn
Jestem, ale trochę mnie nie ma.
Podziękował(a): 2 razy

Kiki#7306
 5002181

#55275 19 lut 2021, 15:24

Podpisuje się pod tym co napisały @nata i @Bezimienna. Przecież administrator może edytować posty innych i zawsze można wkleić regułkę typu „treść postu została usunięta przez złamanie punktu x regulaminu” etc. Zreszta jak widać nie tylko ostrzeżenia nic nie dają, ale usuwanie komentarzy również, bo ludzie dalej będą kręcić dramę 🤷🏼‍♀️ (a zawsze przecież po x ostrzeżeniach można dać bana).
Dodatkowo chciałam podpytać czy planujecie coś robić z tym ogłoszeniem na stronie głównej? Nieaktywne konkursy, Oko Edenu ma 7 kolejnych tematów. Nie uważam, żebyście jako administracja musieli nie wiadomo co robić, ani wymyślać konkursy, ani jakieś nie wiadome innowacje, ale fajnie jakby chociaż główna była aktualna, a jak sobie nie radzicie w trójkę z czasem, to może ktoś jeszcze mógłby Wam pomóc?
I to, przecież miały być jakieś zmiany, z tego co kojarzę :lol:

Awatar użytkownika
O mnie
pomagam ludziom w podejmowaniu złych decyzji, bo w życiu podejmuję tylko takie. Lubię koty. Chciałbym też doczekać dnia, w którym ludzie będą poprawnie odmieniać przez przypadki słowo 'forum', zwłaszcza w liczbie mnogiej.
Moje fora
odwyk
uśpiony, ale obecny
Podziękował(a): 5 razy | Pomógł(a) : 2 razy

Unthinkable#0079

#55281 19 lut 2021, 17:34

nata pisze:
19 lut 2021, 10:43
Podpisuję się pod tym. Nie chcę być niemiły, ale z boku to trochę wygląda tak, jakby administratorzy nie wiedzieli co się dzieje na forum, za które podobno odpowiadają. Zaktualizowanie ogłoszenia to raptem kilka minut roboty i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

Edit. teraz jest ideolo.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Pomógł(a) : 6 razy

Noritoshi#2699
 6016244

#55325 22 lut 2021, 13:37

Realizujemy taką formę walki z dramami, obraźliwymi i agresywnymi wpisami, aby usuwać posty zawierające te treści. Ma to na celu podnoszenie poziomu dyskusji, zmniejszanie szansy na rozwijanie toksycznych rozmów i sprawianiu wrażenia, że Eden to przyjazne miejsce. Tak, bez ogródek stwierdzam, że chcemy działać w tym kontekście PRowo, tak wiele miejsc w sieci robi. Gdybyśmy tego nie robili, to Eden byłby miejscem pełnym dram do poczytania na Dobranoc, albo do porannej kawy, a nie chcemy pełnić roli taniego brukowca do zbierania punktów w postaci ostrzeżeń i liczyliśmy, że nie pojawią się głosy sprzeciwu wobec takiej formy walki z treściami o niskim poziomie wypowiedzi.
Wszystkie nieregulaminowe posty są usuwane w taki sposób, że one nadal istnieją, administracja ma je do wglądu i w każdym momencie może te posty przywrócić. Jednocześnie nie mamy możliwości wglądu w historię edycji postów, więc ich usunięcie daje nam lepszą pozycję w negocjacjach typu "ja nic złego nie napisałem / ja napisałem to inaczej, a Wy to wyedytowaliście!". Post, który jest tu przytaczany, był w naszej opinii agresywnym wytykaniem administracji, ze są randomami. Post został przywrócony, abyście sobie zobaczyli, co usunęliśmy, bo być może w przekazie pantoflowym ktoś z was mylnie zapamiętał jego treść - sugerujemy taki przebieg zdarzeń, bo trudno inaczej nam zrozumieć głosy o jego przywrócenie i mówienie, że był zapytaniem o skład.

Dziwimy się, że nadal trzeba tłumaczyć to, że Eden ma być miejscem przyjaznym, służącym reklamowaniu forów, udostępnianiu treści i konstruktywnym oraz przyjemnym dyskutowaniu o forach. Nie jest to forum o tematyce typu polityka, religia, podatki, sport, żebyśmy mieli na porządku dziennym wyzwiska, teorie spiskowe, przekrzykiwania się znienawidzonych przez siebie stron konfliktu albo pseudokibicowskich sympatyków jakichś klubów. A mimo to nie ma miesiąca, żebyśmy czegoś nie usuwali, bo ktoś jest złośliwy, komuś czegoś zazdrości, coś chce wypomnieć, zaznaczyć, że zrobił podobne już forum, wybrzydzać, że administracja jest ***, a w części przypadków zakładane jest nowe konto albo używane jest multikonto, bo ktoś chce być anonimowy.

Chcecie miejsca, w którym zaczną się toczyć dramy, bo skoro administracja nie kasuje postów, to oznacza, że przyzwala na rzucanie mięsem? Miejsca, w którym powstawać będą kolejne multikonta, bo wyczerpała się pula ostrzeżeń? Mówicie, że możemy część treści usuwać, ale przecież to jest czyste cenzurowanie wypowiedzi i groźba tego, że zostaniemy posądzeni o stronniczość, bo jedna wypowiedź istnieje, a druga została okrojona. Jeśli mielibyśmy edytować posty graczy, to wolelibyśmy nie ruszać ich wcale, wziąć popcorn i patrzeć, jak coś ładnie płonie. Tak, my także lubimy poczytać dramy.
Co do samego usuwania postów, teraz będziemy się już starali o to, aby informować biorących w dyskusji udział o tym fakcie, by mogli zedytować swoje posty i dopasować do nowego kontekstu.

Nasza aktywność nie jest porywająca, Eden trochę się nam wypalił, stał się rutyną, a nie przygodą. Mimo to próbujemy pchać ten wózek. Zawsze jesteśmy otwarci na propozycje współpracy. Nie jesteśmy w stanie dawać temu projektowi całego czasu wolnego, jakim dysponujemy, bo to by się zamieniło w pracę, a nie mały obowiązek połączony z przyjemnością. Sami jesteście lub byliście administratorami forów (lub po prostu jakiś czas na nich spędziliście) i najpewniej wiecie, ile administracja musi wkładać w to pracy, a co otrzymuje w zamian. Eden jest o tyle gorszy od PBFa, że liczba użytkowników jest znacznie większa, dyskutujemy o rzeczach realnych, a my jako admini nie mamy tu postaci, nie tworzymy eventów ani fabuły - nie mamy z tego NIC, no może poza tym, że możemy sobie zareklamować swoje forko bez proszenia się o kolorek konta forumowego.

Prosimy wszystkich Edeńczyków o wstrzymywanie się z agresywnym i złośliwym tonem wypowiedzi. :hug:
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
Lorne Bay

nata#9784
 9712089

#55328 22 lut 2021, 15:19

Noritoshi pisze:
22 lut 2021, 13:37
Post, który jest tu przytaczany, był w naszej opinii agresywnym wytykaniem administracji, ze są randomami. Post został przywrócony, abyście sobie zobaczyli, co usunęliśmy, bo być może w przekazie pantoflowym ktoś z was mylnie zapamiętał jego treść - sugerujemy taki przebieg zdarzeń, bo trudno inaczej nam zrozumieć głosy o jego przywrócenie i mówienie, że był zapytaniem o skład.
Przed napisaniem tutaj z podaniem przykładu posta Chałki spojrzałam na niego jeszcze raz (w przekazie pantoflowym całkiem dobrze działają skriny, a w internecie nic nie ginie) - dalej nie uważam, żeby był agresywnym wytykaniem administracji, że są randomami. "A czy administracja zamierza ciągnać ten kit że są randomami z forek? :D" to taka agresja? Nie. A teraz po przywróceniu posta stawiacie w trochę słabym świetle Miami, bo wygląda, jakby nie odpowiedzieli na pytanie w temacie swojej zapowiedzi, więc myślę, że skoro już raz usunęliście posta, to nie ma go co przywracać po miesiącu. Z mojej strony był to tylko przykład, bo nie jest to jedyny usunięty post, nawet nie jedyny post w tym konkretnym temacie. W weekend toczyła się na sb dyskusja o poście, który też został usunięty z zapowiedzi, widziałam skrina i jednak to, co działo się na sb uważam za gorsze, a wiadomości tam nie były usuwane. Jest zapowiedź innego forum, w której ktoś pyta czy admini będą się ukrywać za nowymi nickami i ten post też nie jest usunięty - moim zdaniem to spora niekonsekwencja, chociaż dalej jestem za tym, żeby po prostu zostawiać te posty do wglądu.

Nie rozumiem skąd ta narracja, że chcemy miejsca do toczenia dram? Nie mogę odpowiedzieć za innych, ale chciałabym i zawsze widziałam Eden jako platformę do dyskusji na temat forów. A dyskusje mają to do siebie, że ludzie mają różne zdania. Czasem ktoś wie coś więcej, czasem ktoś napisze wiadomość w mniej przyjaznym tonie, ale dalej nie jest to rzucanie mięsa. Jeśli jest wrzucony post w dyskusję, bardzo często ktoś zdąży go zapisać, a potem administracja nie ma się nawet jak wytłumaczyć, odeprzeć argumenty.
Jeśli ktoś rzeczywiście rzuca mięsem, (co w moim rozumieniu oznacza wyzwiska, personalne wycieczki, wyciąganie brudów sprzed lat), to jaki jest problem usunąć część posta? Dać ostrzeżenie i możliwość edycji takiej osobie? Więc super, że chcecie pójść tą drogą, mam nadzieję, że rzeczywiście tak to będzie działało.
Nie jesteśmy w stanie dawać temu projektowi całego czasu wolnego, jakim dysponujemy, bo to by się zamieniło w pracę, a nie mały obowiązek połączony z przyjemnością.
Tak jak pisałam wyżej - nie uważam, że trzeba zrobić nie wiadomo co, wrzucać nie wiadomo ile nowych tematów, czy organizować konkursy. Kiedy Vayner dołączyła do Waszego składu dużo z takich rzeczy się działo, ale można się spokojnie bez tego obejść. Nie chcę być absolutnie złośliwa, ale ile zajęła Wam aktualizacja ogłoszenia na stronie głównej? A już zupełnie inaczej to wygląda, lepiej. Więc jeśli Wasza trójka nie ma czasu/pasji/ochoty, a jesteście otwarci na propozycje współpracy, to może warto wrzucić ogłoszenie o tym, że szukacie kogoś do pomocy?

Nie zrozumcie mnie źle - bardzo cieszę się, że Eden istnieje, że jest miejscem do reklam, zapowiedzi, ale sam sposób odesłania mnie tutaj z sb ("Koniec tematu."), czy Twoja odpowiedź @Noritoshi brzmią trochę jakbyście nie byli najszczęśliwsi, że pojawiła się dyskusja, przy czym widzę tu bardziej sugestię ze strony użytkowników do tego co zrobić, żeby było lepiej, a nie domaganie się dramy :wtf:

Awatar użytkownika
 Crimson Rose#9033

#55510 07 mar 2021, 16:51

Dzień dobry,
na stronie głównej wisi ogłoszenie mojego rp Overwatch: Last Chance. Niestety link w odnośniku (obrazku) jest już nieaktualny. Musieliśmy tamto zaproszenie wyłączyć z powodu rajdów. Czy można prosić o wymianę na ten https://discord.gg/zb5rcHWYAW ?

Zrobione!

Awatar użytkownika
O mnie
Lorne Bay

nata#9784
 9712089

#55591 16 mar 2021, 14:55

Zacytuję siebie:
Więc jeśli Wasza trójka nie ma czasu/pasji/ochoty, a jesteście otwarci na propozycje współpracy, to może warto wrzucić ogłoszenie o tym, że szukacie kogoś do pomocy?
Planujecie szukać kogoś do ekipy? Jakoś jaśniej nakreślić, że potrzebujecie pomocy? Albo zaktualizować ogłoszenie na głównej, tak chociażby o fora, które się otworzyły?