Zbiorowe poszukiwania na Cursebreaker

Awatar użytkownika
 Annałke#6468 piama#7007 Elisavetha#5174

#54713 06 sty 2021, 20:20

(NIE)WESOŁA KOMPANIA
Okolice Góry są dość specyficznym miejsce, w którym gromadzi się mieszanina najróżniejszych fae. W jaki sposób znalazłeś/aś się tutaj ty? Może popełniłeś/aś jakąś zbrodnię i uciekając na te tereny liczysz, że ominie cię kara? A może nie odpowiadały Ci sztywne zasady rządzące dworami? Uciekasz czy po prostu szukasz miejsca, w którym każdy zaczyna z czystą kartą? Jeśli odpowiedź na chociaż jedno pytanie brzmi TAK to miejsce jest odpowiednie dla Ciebie!

Jednak z tego zacnego grona poszukuję bardziej specyficznych osób. Innych najemników takich jak ja. Tworzymy niezorganizowaną kompanię czy może gildię, to już ustalimy wspólnie. Czy wszyscy tutaj są sobie bliscy, czy wręcz przeciwnie i nikt nie wtyka nosa w sprawy innych, wiedz że Ishtar jest gdzieś na poboczu tej gromady, nie zbliżając się do nikogo pomimo dobrych kilkunastu lat spędzonych wspólnie.

Jesteś także ty – przywódca (rezerwacja) wyżej wspomnianych najemników. Kim byłeś/aś wcześniej? Jaki/a jesteś i jak traktujesz tych, którzy pracują dla Ciebie? Do czego dążysz w życiu? To wszystko zostawiam Tobie, ale mam w głowie mnóstwo pomysłów i chętnie podzielę się nimi w razie potrzeby.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zgłoś się do Ishtar na PW lub na discordzie: Elisavetha#5174

Czekam na Ciebie drużynko, bo musimy się zebrać przed wyruszeniem w drogę!
Aktualne (6.01.2021)

THE BOOK, THE FOX AND THE FEATHER
dwór jesieni // około 200 lat // kuzynka, przyjaciółka i prawdopodobnie przyszła żona
Jesteś jedyną córką ciotki Oleny i moją najlepszą przyjaciółką. Zawsze czułaś, że między nami jest coś więcej - jakaś więź, której nie da się przemóc. Przez lata krążyliśmy wokół siebie jak drapieżne ptaki, z nadzieją, że nic się nie zmieni.
Coś się jednak zmieniło. Najpierw zaczęła nas swatać moja matka, a twoja ciotka, a potem okazało się, że nasze uczucia są gdzieś pomiędzy miłością a przywiązaniem. Nie potrafiliśmy tylko dokładnie odgadnąć gdzie.
Potem pojawiły się sny, sny których nikt nie chciał - ty wpatrywałaś się z oddali w mężczyznę w masce kruka, a ja nie potrafiłem mu się oprzeć. Wiedziałaś, że w tym snach dzieje się coś niedobrego, nie potrafiłaś jednak powiedzieć, co. Zauważyłaś jedynie, że znów się od siebie oddaliliśmy, a ja zacząłem wpadać w obsesję, której nie potrafiłem przezwyciężyć.
Jesteś dla mnie najważniejsza i ty jedyna potrafisz zajrzeć w moje serce.
Kontakt na priv u Ealiona lub discordzie: Ealion#3073.
Aktualne (6.01.2021)

THE SECRET, THE LEAF AND THE POWER
dwór jesieni // około 500-600 lat // matka
Jesteś jedyną córką ciotki Oleny i moją najlepszą przyjaciółką. Zawsze czułaś, że między nami jest coś więcej - jakaś więź, której nie da się przemóc. Przez lata krążyliśmy wokół siebie jak drapieżne ptaki, z nadzieją, że nic się nie zmieni.
Coś się jednak zmieniło. Najpierw zaczęła nas swatać moja matka, a twoja ciotka, a potem okazało się, że nasze uczucia są gdzieś pomiędzy miłością a przywiązaniem. Nie potrafiliśmy tylko dokładnie odgadnąć gdzie.
Potem pojawiły się sny, sny których nikt nie chciał - ty wpatrywałaś się z oddali w mężczyznę w masce kruka, a ja nie potrafiłem mu się oprzeć. Wiedziałaś, że w tym snach dzieje się coś niedobrego, nie potrafiłaś jednak powiedzieć, co. Zauważyłaś jedynie, że znów się od siebie oddaliliśmy, a ja zacząłem wpadać w obsesję, której nie potrafiłem przezwyciężyć.
Jesteś dla mnie najważniejsza i ty jedyna potrafisz zajrzeć w moje serce.
Aktualne (6.01.2021)

THE NAME, THE MASK AND THE RAVEN
dowolny dwór // powyżej 200 lat // tajemniczy mężczyzna ze snów
Ciągle słyszę, jak wypowiadasz moje imię. Tylko to brzmienie słyszę w swoich uszach. Przeraża mnie to.
Nie wiem, w jaki sposób znalazłeś się w moich snach, zapewne to sprawka magii, ale nie potrafię przestać o tobie myśleć. Szukam cię, próbując dokładnie przypomnieć sobie, jak wyglądasz. W głowie krąży mi tylko obraz maski kruka, którą nosisz na twarzy.
Zatrudniam artystów, by mogli zgadnąć, jaki jesteś i uwiecznili cię tak, jak ja cię widzę, żaden jednak nie podołał jeszcze temu zadaniu. Nikt nie potrafi tego zrobić.
Pojaw się i pokaż wreszcie swoją twarz. Wtedy dopiero rozpocznie się prawdziwa gra.
Aktualne (6.01.2021)

BRAT, KTÓREGO WOLAŁABY NIE MIEĆ
mężczyzna | +180 lat | Dwór Lata
Pierwszy na świecie. Pierwszy do odziedziczenia rodzinnego majątku. Pierwszy do ojcowskiej miłości. Jasnym było, że z dwójki dzieci to właśnie Oleander był tym faworyzowany, w którym pokładane nadzieje i na którego rozwój zwracano szczególną uwagę. Nic dziwnego, że relacja między rodzeństwem nigdy nie była prosta - brat dokuczał raczej wycofanej Nerium, nieco zastraszonej we własnym domu, który winien jej zapewnić bezpieczeństwo. Dopiero z czasem, gdy oboje podrośli, mogli podjąć próby uwolnienia się od przekazanych przez rodziców nawyków. Z perspektywy dziewczęcia było już jednak za późno - nie czuła potrzeby naprawiania więzi, bo zwyczajnie takowa w jej oczach nigdy nie istniała. Gdy więc w ramach politycznych rozgrywek Oleander został uprowadzony a w zamian za uwolnienie zażądano od niej politycznych ustępstw odmówiła, pozostawiając go na łaskę spiskowców, z których rąk zdołał wykupić go dopiero nestor rodziny.
Kontakt u Nerium.
Aktualne (6.01.2021)
RODZINA ZBUDOWANA NA SPISKACH
Dwór Lata
Ich miejsce mogło być w równym stopniu na samym środku balowej sali, co wśród spowitych ciemnością korytarzy. Szpiedzy, ale nie na wynajęcie przez jakichś pomniejszych szlachciców, ale służący większemu celowi - dobru całego Dworu Lata. Nie było znacznie skąd przyszli, do jakiej rasy przynależeli. Złączyły ich starania Heskela, dawnego Szpiegmistrza, który z czasem okazał się jedynie kolejnym z tyranów do zrzucenia z piedestału. Choć próżno doszukiwać się więzów krwi między szpiegami regionu, to jednak z czasem stworzyli oni więzi na tyle silne, by poczuć się jak rodzina, w której nikt nie zostawał pozostawiony sam sobie. Nerium jest dla nich a oni są dla Nerium cokolwiek nie działoby się w świecie, tkając wspólnie pajęczyny, których ostateczny wzór zdają się znać tylko oni.
Kontakt u Nerium.
Aktualne (6.01.2021)

TOWARZYSZ SPISANY ATRAMENTEM

Samotna, ale nigdy sama, Nerium może zdawać się niezdolna tworzyć bezinteresowne relacje z innymi Fae. A jednak nawet w jej życiu pojawiła się osoba zdolna nawiązać z nią znajomość trwającą nawet mimo dzielących ich kilometrów. Kolejne listy, spisane na pergaminie myśli i odczucia podróżują między miastami, ostrożnie omijając tematy mogące zagrozić sekretom strzeżonym przez obie strony. Mimo tego pozostają blisko, jakby zmieniające właściciela kartki cegiełka po cegiełce budowały nietypową przyjaźń, choć przez chwilę pozbawioną wpływów polityki czy układów.
Kontakt u Nerium.
Aktualne (6.01.2021)

MY, DUSZE ZŁOCISTE, WIĘZAMI KRWI ZŁĄCZONE
Choć jesteście młodsi zawsze wykazywaliście się większym rozsądkiem. Pętaliście węża wijącego się w mojej piersi, przynosiliście spokój i wyciszenie. Nie byłam wam za to wdzięczna, bo czułam się jak skowronek uwięziony w złotej klatce czyichś wyobrażeń. Wiedziałam, że nie staną się kopią ugrzecznionych fae czekających na męża, a wy przez długi czas kazaliście mi w to wierzyć. Walczyliście tak długo, aż naprawdę staliście się moją podporą. Przestałam traktować was jak wrogów. Zaszczepiliście mi miłość - jedną z niewielu, którą chciałam odwzajemnić - do koni. Wieczorami wybieraliśmy się na szalone galopy po twarzy. Słona woda moczyła nam twarze i ubrania. W drodze powrotnej zrywaliśmy pomarańcze prosto z drzew, a później palce lepiły się od słodkiego soku. Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem Amaranthy. Ty, najmłodszy bracie, utknąłeś razem z ówczesnym Księciem pod Górą. Każdego dnia przez czterdzieści dziewięć lat drżeliśmy o twoje życie. Po twoim powrocie nie na długo zaznałam spokoju. Oboje wyruszyliście na wojnę z królem Hybernii razem z Tarquinem. Nie wiedziałam, co zrobiłabym bez u boku mojego sczerniałego serca. Jeszcze bardziej zapadłabym się w nienawiści i złości do każdego napotkanego fae. Kiedy cali i zdrowi przestąpiliście próg rodzinnej rezydencji wpadłam wam w ramiona. Przez długie tygodnie nie odstępowałam was na krok, pozwalałam układać głowy na poduszkach obok mnie i głaskałam gładkie włosy próbując przynieść ukojenie. Wyjazd do Velaris był podyktowany chęcią znalezienia czegoś nowego. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe.

Szukam dwóch braci - obaj są młodsi od Coryanne, która ma 419 lat. Nie mam zbyt wielu wymagań, ponieważ nie narzucę Ci charakteru postaci, wizji na historię czy umiejętności, a wizerunek pomogę Ci znaleźć. W Karcie Postaci znajduje się fragment opisujący udział starszego brata, aczkolwiek nie rzutuje to na jakiekolwiek wymagania. Proszę jednak o to, żebyśmy szanowali swój czas i zanim napiszesz do mnie decydując się na wybór tych poszukiwań, przemyśl dobrze, czy będziesz grać na forum. Najłatwiej złapać mnie na Discordzie - Annałke#6468 <3
Aktualne (6.01.2021)

MATKA
To już 18 lat jak zostałaś wybrana przez los jako partnerka księcia Dworu Wiosny podczas święta Calanmai. Od tego momentu twoje życie uległo nieco zmianie. Jesteś wyższą Fae i zawsze byłaś związana z Dworem Wiosny.

Cała reszta jest praktycznie do ustalenia.
Kontakt na priv u Cillina lub discordzie: zdesperowany_nalesnik#4135.
Aktualne (6.01.2021)

ARTYŚCI, TWÓRCY, BOHEMA
Earth without art is just 'eh'.
Tworzysz niecodzienne obrazy, których interpretacja wymaga od widza nieco pomyślunku, ale nawet laik przystanie, by zachwycić się kunsztem? Melodie, które komponujesz, trącają czułą nutę nawet w najbardziej zatwardziałych sercach? Gdy tańczysz, Twoje ruchy bywają porównywane do tych u boginek, hipnotyzując każdego, kto tylko spojrzy? Czy Twoje rzeźby wydają się tak realistyczne, że zdawać by się mogło, że przy nadaniu im pierwiastka życia nie różniłyby się niczym od ludzi - nawet jeżeli nie wpasowują się w przyjęty kanon piękna? Czy piszesz powieści kontrowersyjne, traktujące o zakazanych tematach, które czyta się z wypiekami na twarzy i drżącymi rękoma?
A jeśli tego nie potrafisz - czy doceniasz sztukę, widząc w niej więcej niż ładną dekorację kolejnej wnęki w pałacowym korytarzu?
Jeśli tak, to właśnie Ciebie szukam.
Szukam artystów do objęcia mecenatem oraz wszelakich wielbicieli sztuki. Oferta skierowana do członków wszystkich dworów, jednak z podkreśleniem Dworu Wiosny (niekoniecznie jako pochodzenia, ale chociaż czasowego przebywania); nie tylko do wyższych fae.
Ilość miejsc nieograniczona.
Kontakt na priv u Cesária lub na discordzie: Ryś#0718
Aktualne

MATKA, WDOWA PO CALEBIE
Dwór Wiosny | kobieta | 550-600 lat | wyższy fae
Niegdyś kobieta niezwykle rodzinna, starająca się wynagrodzić dzieciom nieobecność i surowość ojca. Uchylająca im nieba, niejednokrotnie kosztem własnej reputacji - stojąca za nimi murem, niezależnie od decyzji lub przewinienia. Marzycielka, z zamiłowania florystka, godzinami przesiadująca w zamkowej oranżerii. Mawiało się, że jesteś nieobecna myślami i nie orientujesz się w sytuacji na Dworze, a jednak potrafiłaś służyć celną radą, gdy tylko było to potrzebne.
Twój świat runął w dniu, w którym zamordowano Caleba, Twojego męża. Morderstwo na Dworze rzuciło długi cień na Twoje dni - zapadłaś się w sobie, zamilkłaś i zwiędłaś, jak te rośliny, którymi się zajmowałaś. Zamieszkało w Tobie coś ciężkiego i ciemnego. Od czasu śmierci męża nic nie jest takie samo. Ze strachem patrzysz na każde działanie swoich dzieci, bojąc się o to, że złośliwa Fortuna odbierze Ci i ich.
Ale to niemożliwe, byś była tak zupełnie sparaliżowana. Niemożliwe, by jedyną osią Twojej egzystencji był zmarły mąż.
Przecież nie bez powodu zmieniałaś się w żmiję.
Szukam matki dla Erdyra i Cesarii, wdowy po Calebie, członkini rodziny książęcej. Częściowo relacje mamy już wypracowane, ale wszystko da się dostosować!
Więcej informacji na priv u url=https://cursebreaker.forumpolish.com/u33]Cesária[/url] lub u Erdyra.
Discordy: Ryś#0718 & mara#8535
Aktualne (6.01.2021)

ODPOWIEDZ ]