Domena jest zablokowana

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
I'm here for dramas & avatars
Moje fora
nothing special

#45312 09 gru 2018, 16:04

Po wejściu na adres strony wyskakuje TAKI oto komunikat (sprawdzałam, plik index.php jest), a po wejściu do panelu pojawia się taki: Domena adresdomeny.cba.pl jest zablokowana, powód: obciążenie serwera. Czy ktoś się z tym spotkał? Co robić? Kontaktować się z administracją czy czekać, a może mogę samodzielnie ją odblokować? (Mam konto PRO jeśli ta informacja jakoś pomoże.)

Awatar użytkownika

#45313 09 gru 2018, 16:43

Cba blokuje zwykle strony w kilku przypadkach. Jednym z nich jest brak aktywności na stronie, ale jeśli masz wykupiony pakiet PRO bardziej prawdopodobne są inne wersje. Albo przekroczony został limit transferu (dla pakietu PRO to jest bodajże 10GB miesięcznie, chociaż trzeba naprawdę się postarać, żeby przeskoczyć ten limit) albo uznali, że strona za bardzo przepuszcza boty. Często nie patrzą co faktycznie im obciąża serwer, tylko szukają po omacku winnych, ale tak czy inaczej powinnaś być o tym zawiadomiona wcześniej emailowo.

Spróbuj się z nimi kontaktować - mailowo najlepiej. Jeśli problemem byłyby boty zwykle wystarczy wprowadzenie jakiegoś pytania zabezpieczającego, żeby przestali Ci suszyć głowę i odblokowali stronę. Jeśli przekroczyłaś transfer jest możliwość dokupienia dodatkowego do pakietu PRO. Wspomnij przy okazji, że masz płatny pakiet, na "klienta" zawsze patrzą trochę przychylniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora
nothing special

#45320 10 gru 2018, 15:24

Więc tak - forum jest malutkie, zamknięte, rejestracja wyłączona, więc o żadnych botach raczej nie ma mowy. Transfer raczej też odpada, skoro normalne "otwarte" forum ma problem z przekroczeniem go. Napisałam na ich forum w specjalnym temacie do "odblokowywania domen" (wczoraj, jakoś krótko po tym poście) ale wciąż pozostaję bez odpowiedzi. Chyba zostaje jedynie czekać na zbawienie.

Nie mniej, dzięki <3

#45557 02 sty 2019, 18:47

Czy udało się coś załatwić? Mnie właśnie też przywitał dziś taki komunikacik - co z resztą bardzo ciekawe, bo forum zostało dosłownie założone dzień wcześniej.

Nie mam zupełnie doświadczenia w tych sprawach, co znaczy, że przepuszcza boty i co można z tym zrobić?

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora
nothing special

#45559 02 sty 2019, 20:12

Moje forum miało jakieś dwa tygodnie. I cóż, support nie reagował - przez 10 dni. 10 dni forum wisiało z takim komunikatem, ja się wkurzyłam i przeniosłam na najtańszy, płatny hosting :lol: Kiedy tam już wszystko się zadomowiło, odkryłam, że forum odblokowali. Już wcześniej słyszałam, że cba to niestabilny, szemrany hosting, a teraz się upewniłam - nie wróciliśmy tam i nie zamierzamy.

Awatar użytkownika

#45560 02 sty 2019, 20:17

Najlepiej kontaktować się z nimi mailowo
obsluga@cba.pl
Wtedy najszybciej odpowiadają (na drugi dzień najpóźniej).
Obrazek

ODPOWIEDZ ]