Sweetwater

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#43797 06 wrz 2018, 17:01

Sweetwater
COUNTRY ROADS TAKE ME HOME TO THE PLACE I BELONG
Z dala od zgiełku i wielkomiejskiego pędu życie jest znacznie piękniejsze.
Daj się oczarować Sweetwater - małej mieścinie ukrytej gdzieś w Tennessee, gdzie sąsiad zawsze wystawi do sąsiada pomocną dłoń, a wieczory spędza się wspólnie w najlepszym barze w okolicy. Damy z południa, rośli zawodnicy amatorskiej ligi rugby, koło parafialne. Tutaj każdy zna każdego a przyjezdni witani są jeszcze gorącymi owocowymi plackami, a życie jest wolne niczym internet w centrum miasteczka.

Poprowadź rodzinną farmę lub ranczo, odwiedź nielegalne rodeo i nie zapomnij o sobotniej potańcówce w starej remizie! A może porwą cię dawne, indiańskie legendy i, pomimo zakazów, zgubisz się na terenie dawnego rezerwatu?

To nie miejsce dla super modeli i gwiazd filmu, w tych okolicach czasami trzeba się ubrudzić, a zasięg często jest słaby. Co z tego, skoro wieczorem wyjść można na ganek by pooglądać gwiazdy, racząc się przy tym alkoholowym co nieco z rodzimej destylarni.

Gorąco zapraszamy - rozpocznij z nami swoją małą, wielką przygodę już dzisiaj! Dołączyć możesz w każdym momencie! To może i koniec wxv - koniec pewnej epoki, jak mówi wiele osób - ale to nie koniec Sweetwater, przecież to dopiero początek! Planujemy przeniesienie na inny hosting, więc nie macie co się obawiać, że wraz z 30 września wszystko przepadnie.


Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 16:53 przez SWEETWATER, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika

#43809 06 wrz 2018, 20:12

Drodzy!

Chcemy raz jeszcze, głośno i wyraźnie zakomunikować, że pomimo ostatnich niespodziewanych i niefortunnych wydarzeń , nie zamykamy naszych progów!

Żeby nie być gołosłownymi - dzisiaj zakupiłyśmy hosting! Forum zostanie przeniesione pod koniec września (z tego miejsca gorąco pozdrawiamy Noriego!) tak by nasi gracze nie odczuli absolutnie żadnych niedogodności. Pewnego dnia wpiszą po prostu inny adres - i tyle! Grać będziemy dalej.

Będziemy na bieżąco informować o wszystkich zmianach. I nowych eventach na forum - bo te zbliżają się wielkimi krokami. A na rozgrzewkę potańcówka zorganizowana w całości przez jednego z userów - bo takich właśnie cudownych ludzi u siebie gościmy!

Zapraszamy was serdeczcie do wspólnej zabawy w sielskich klimatach!

Pozdrawiamy,
Ekipa SW
Obrazek

Awatar użytkownika

#43899 12 wrz 2018, 10:49

Sweetwater
COUNTRY ROADS TAKE ME HOME TO THE PLACE I BELONG
Jest nam niezmierne miło, że w ciągu pierwszego tygodnia forum, w Sweetwater pojawiło się aż 108 dam oraz 85 dżentelmenów <3

Jak już wiecie, podjęłyśmy decyzję o przeniesieniu się na płatny hosting hekku. Migracja będzie miała miejsce jeszcze w tym miesiącu, wszystkie szczegóły zawrzemy w kolejnym ogłoszeniu, które pojawi się od razu po ustaleniu konkretnej daty. Wstępnie możemy zdradzić, że będzie to między 20 a 25 września.

Pojawiła się ankieta na temat ilości multikont (klik). Potrwa ona do niedzieli, będziemy wdzięczne za każdy oddany głos oraz wasze opinie!
***

ŚWIĘTO KUKURYDZY:
Tegoroczne Święto Kukurydzy w Sweetwater odwiedzi obwoźne, wesołe miasteczko! Na mieszkańców czekać będą liczne atrakcje jak: przejażdżka kołem widokowym, strzelnica czy gabinet luster. Fabularnie zabawa potrwa pełne dwa dni, a teren lunparku będzie otwarty do późnych godzin nocnych. Na poszukujących odpoczynku od zgiełku oraz tłumów, czekać będzie koce na piknikowej polanie.

Atrakcje pojawią się wraz ze specjalnym subforum już w tę sobotę (15.09.) i będą dostępne pełne, dwa tygodnie. Event odbywać się będzie bez udziału Mistrza Gry, przygotowałyśmy jednak kilka interakcyjnych lokacji, w których będzie można zdać się na los i za pomocą rzutów kostką sprawdzić swoje szczęście. Stosowne instrukcje odnośnie rzutów pojawią się wraz z tematami.

Ze świętem kukurydzy nieodzownie związane są wybory Miss Kukurydzy!

Jak mówi Juniper Hurston, przewodnicząca Sweetwater Sweethearts:
Złośliwcy - choć tych dookoła jest niewielu - mogą twierdzić, że to konkurs na najładniejszą buzię i najbardziej pustą głowę. Zapraszam ich wszystkich gorąco do obchodów tegorocznego święta, na własne oczy zobaczą jak szeroką paletą talentów powinna wykazać się każda miss.
Coroczne wybory nie hołdują naszej próżności! To pochwała tego, co najcenniejsze: zaradności, gościnności, otwartości i empatii. Piękna buzia to jedynie pusta maska. A puste maski nie mają żadnej wartości - my wyróżniamy prawdziwe klejnoty naszej społeczności.
Tego tytułu nie zdobywa się w jedno popołudnie, pracuje się na niego przez cały rok swoją uprzejmością, dobrymi manierami i, co najważniejsze, pracą na rzecz innych. Właśnie dzięki temu każda z kandydatek jest zwyciężczynią. Nie ma wszak większej nagrody niż poczucie dobrze wykonanej pracy i pomocy udzielonej bliźnim!


Więcej o zasadach wyborów Miss w naszym ogłoszeniu: tutaj!

To nie wszystkie atrakcje zaplanowane na wrzesień, bądźcie czujni!

Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 16:53 przez SWEETWATER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika

#43980 16 wrz 2018, 16:26

Sweetwater
COUNTRY ROADS TAKE ME HOME TO THE PLACE I BELONG
Na forum pojawiły się lokacje festynowe (klik) i zostaną z nami aż do 29 września! Gorąco zachęcamy każdego do wzięcia udziału w kukurydzianych atrakcjach. Część z nich posiłkuje się rzutami kośćmi, które wgrał nam na własny użytek niezastąpiony Nori <3

Święto Kukurydzy to przede wszystkim barwne stoiska przygotowane przez mieszkańców. Każdy z graczy założyć może własne i już pojawiają się przepiękne przykłady. Zachęcamy wszystkich do podobnej aktywności, dla wszystkich zaplanowane mamy drobne nagrody-niespodzianki.

Wraz z początkiem święta, rozpoczęły się Wybory Miss Kukurydzy. Zasady i listę zadań dla kandydatek można sprawdzić w tutaj. Wybory miss to nie jedyny konkurs, który trwać będzie przez cały festyn. Postanowiłyśmy w sposób wyjątkowy wyróżnić użytkownika, który wykaże się aktywnością podczas Święta Kukurydzy i podejmie się największej ilości wyzwań (więcej na ten temat w tym temacie). Zarówno najaktywniejszy użytkownik na festynie, jak i zwyciężczyni wyborów Miss Kukurydzy otrzymają przywilej stworzenia 4 multikonta bez konieczności zgromadzenia na poprzednich kontach wymaganej ilości postów.

Ponadto miło nam poinformować, że zapoznałyśmy się ze wszystkimi odpowiedziami na poszukiwania Mistrza Gry dotyczących członkini Sweetwater Sweethearts i w szeregach ślicznotek witamy Andy Withford!

Do niedzieli trwa ankieta w sprawie multikont. Kto jeszcze tego nie zrobił, może oddać swój głos tutaj.

W tym tygodniu czekają nas również pierwsze zadania z cyklu "wybierz mądrze" - bądźcie czujni!

Obrazek

Awatar użytkownika

#44163 27 wrz 2018, 17:39

Sweetwater
COUNTRY ROADS TAKE ME HOME TO THE PLACE I BELONG
Niektórych rzeczy nie warto odkładać, dlatego...
Witamy pod nowym adresem!

Na samym wstępie chcemy bardzo podziękować Noriemu i naszej niezastąpionej Mańce (Ira) aka Janek Burza za ogrom pracy włożony w przeniesienie forum na nowy serwer. Bez nich nic by się nie udało.

Wedle zapowiedzi, fora otwarte na wvx dostępne są do końca września. Daje wam to kilka dni na przeniesienie niezapisanych wątków (korzystaliśmy z bazy zapisanej 26.09 z godziny 11.30, ale na wszelki wypadek lepiej sprawdzić czy nie zaginęły żadne wcześniejsze posty). Niestety, wszystkie konta założone po tej godzinie nie są aktywne pod tym adresem!
Na starym forum została wyłączona możliwość rejestracji.

Co nowego?

Pojawiły się wzory albumów, które mamy nadzieję wypełnicie zdjęciami swoich postaci, jak i barwną panoramą Sweetwater. Zostały dodane Ulubione tematy widoczne w pasku na samej górze; wystarczy wejść w interesujący Was wątek, zjechać na sam dól i wybrać Dodaj temat do ulubionych. Profile zyskały nowe linki oraz miejsce na specjalny tytuł i odznaczenia. Sugerując się propozycjami graczy, postanowiłyśmy nagradzać najbardziej zaangażowanych w eventy użytkowników nie tylko namacalnymi rzeczami, takimi jak na przykład przywilej założenia czwartego multkonta bez wymaganych postów na poprzednich kontach, ale również czymś symbolicznym i na swój sposób wyjątkowym; w tym miejscu pragniemy podkreślić, że odznaczenia nie będą przyznawane "za wszystko". Okazje do ich zdobycia pojawią się tylko w trakcie większych eventów oraz wydarzeń. Pierwsze odznaczenia zostaną rozdane po zakończeniu Święta Kukurydzy.

Kronika

Rozegrałeś nietypowy, intrygujący wątek? Byłeś/byłaś świadkiem czegoś interesującego? Ktoś się oświadczył? Komuś powiększyła się rodzina? Czyjaś stodoła spłonęła? Mistrz Gry czeka na wasze PW i zgłoszenia gier, które warto zapisać ku pamięci w co miesięcznej kronice. Wystarczy podesłać w wiadomości prywatnej link do rozgrywki oraz kilka słów od siebie, o okoliczności lub konsekwencji tego, co się rozpisało.

Już niedługo pierwsza edycja "wybierz mądrze" oraz kolejny event.
Bądźcie czujni!

Obrazek

Awatar użytkownika

#44228 01 paź 2018, 14:17

Sweetwater
COUNTRY ROADS TAKE ME HOME TO THE PLACE I BELONG
Przyszedł październik...
I wtedy spadł deszcz.

Burza nadeszła z zachodu, niespodziewanie uderzając w Sweetwater. Niebo zrobiło się czarne, huk błyskawic płoszył zwierzęta, a wiatr szalał po miasteczku. Trwała jedną noc. Szkody naprawiane będą przez kolejne tygodnie. Kilka gospodarstw zostało podtopionych, inne uszkodził wicher. Najbardziej ucierpiał kościół - nieomal całkowicie zerwany dach, zalane ściany i zniszczone ławki. Ucierpiała też parafia i dom dziecka.

Wszyscy mieszkańcy zostali poproszeni o pomoc w odbudowie świątyni - do tego czasu nabożeństwa będą odbywać się na świeżym powietrzu.

Nie oznacza to, październikowe nauki dla przyszłych i już całkiem doświadczonych małżeństw się nie odbędą! Corocznej tradycji nie powstrzyma nawet brak dachu - Muriel Matthews wraz z Pastorem czekają na wszystkich chętnych i potrzebujących odpowiedniego wsparcia. Czy to w rozpoczęciu wspólnej drogi życia, czy też poradzeniu sobie z problemami, które nie ominą żadnego związku. Październik to miesiąc miłości, w sam raz przed zbliżającym się coraz większymi krokami sezonem świątecznym. To ostatni moment by naprawić co zepsute by zgodnie usiąść przy dziękczynnym i wigilijnym stole.

Zgodnie też przychodzi nam walczyć z nasilającymi się pogłoskami o nadchodzącym, nielegalnym rodeo. Wśród niektórych ranczerów wywołuje to niemałe poczucie podniecenia, jednak należy pamiętać, że większością głosów rady miasteczka tego typu aktywności zostały w Sweetwater stanowczo zakazane. Są pośród nas ci do dzisiaj zmagający się z bólem po utracie najbliższej osoby - córki, siostry, przyjaciółki - chociażby ze względu na szacunek wobec ich cierpienia wszyscy, którzy wiedzą cokolwiek o planowanym wydarzeniu proszeni są o kontakt z Szeryfem!

Święto kukurydzy dobiegło końca, podobnie jak tegoroczne zbiory. Niestety, przewidywania sprawdziły się i tegoroczna susza mocno je zdziesiątkowała. Ceny poszły w górę… A miejscowa destylarnia, po raz pierwszy od początków swojego istnienia, złamała niepisaną umowę z miejscowymi rolnikami i skupiła kukurydzę po niższej cenie od pozamiastowego dostawcy. I chociaż festyn udał się w tym roku nadzwyczajnie, atrakcje jeszcze przez długi czas wspominane będą z prawdziwym podziwem, to świadomość utraty miejsca skupu oraz niewątpliwe poczucie zdrady szybko przebiło poświąteczną bańkę i przywróciło do szarej rzeczywistości. Sytuacja nie prezentuje się najlepiej - co sprytniejsi próbują nawiązać kontakt z innymi destylarniami whiskey w regionie, ale nie ma ich tak znowu wielu. Targi rolnicze w Johnson też nie przynoszą najlepszych wiadomości - najkorzystniejszą opcją wydaje się sprzedaż kukurydzy na paszę dla zwierząt, choć jest ona znacznie mniej opłacalna niż dotychczasowa. Istnieje duża szansa, że wielu miejscowych hodowców poniesie w tym roku straty.

Liście powoli zaczynają opadać z drzew, pola są już puste. Zbieramy pierwsze jesienne owoce, a w powietrzu powoli rozchodzi się aromat korzennych przypraw i dyni. Może przygotowania do Halloween pozwolą ukoją narastające zmartwienia. Przecież dla wielu to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku.

Najwyższa pora zacząć szykować kostiumy!

Święto kukurydzy zakończone!

Chcemy podziękować wszystkim, którzy chociaż na chwilę pojawili się na festynie. Jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszej kreatywności przy zakładaniu stoisk, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas festynu została wybrana nowa Miss Kukurydzy – Katherine Finlay, która będzie nosić koronę przez najbliższy rok. Najaktywniejszym graczem podczas festynu został Andie Carter, serdecznie gratulujemy!

Przed nami kolejne forumowe wydarzenia, bądźcie czujni!

Obrazek

Awatar użytkownika

#45178 24 lis 2018, 21:45

Sweetwater
COUNTRY ROADS TAKE ME HOME TO THE PLACE I BELONG
Dni stają się coraz krótsze, a noce chłodniejsze. Temperatury raz wzrastają, do nawet 20 stopni, tylko po to, aby po kilku dniach spaść gwałtownie do 12. Nad ranem nad całym miasteczkiem utrzymują się mgły, dopełniając malowniczy, jesienny pejzaż Sweetwater.

W Sweetwater nastała prawdziwa jesień, a wraz z nią wiele atrakcji. Na forum pojawiła się zadania powiązana z co miesięcznym tłem. Na graczy czekają ciekawe, wynikające z aktualnego tła wyzwania dotyczące na przykład aktualnej, kapryśnej pogody, sezonu grypowego, finału rozgrywek rugby, zbliżającej się zimy czy przygotowań do Święta Dziękczynienia. Zadania są punktowane, im trudniejsze zadanie tym większa ilość punktów do zdobycia. Najaktywniejsi gracze trafiają do widocznego na stronie głównej rankingu; pod koniec każdego miesiąca dla najlepszego czekać będzie wyróżnienie na liście użytkowników oraz fabularna nagroda - niespodzianka.

W związku z obchodzonym w całych Stanach Zjednoczonych Świętem Dziękczynienia, nasi użytkownicy wzięli udział w forumowym polowaniu na dziękczynnego indyka. Indyk, który w czasie Święta Dziękczynienia miał trafić na stół rodziny Westwoodów, zakupiony na świątecznym targu zorganizowanym w samym centrum miasta, zdołał uciec staremu Billowi! I teraz panoszy się po naszym miasteczku, uznawszy, że bardzo podoba mu się na wolności, co naszego biednego burmistrza doprowadza wręcz do białej gorączki. Bo jak to tak, żeby jedzenie mu uciekało? Za jego schwytanie wyznaczona została nagroda! A na czym polegało zadanie? Użytkownicy musieli podążyć śladami indyka rozwiązując zagadki i odnaleźć zgubę. Poza punktami do rankingu, każdy za poprawne wskazanie lokalizacji z ukrytym indykiem, otrzymał fragment ukrytej wiadomości, która zdradzała jakie były dalsze losy indyka.

Wielkimi krokami zbliżają się wybory na burmistrza Sweetwater. Aktualny włodarz - Bill Westwood - stanie w wyborcze szranki z ranczerem Jebbediahem Hayesem. Kto wie, może w tym roku jego trwająca od kilkudziesięciu lat kadencja zostanie zakończona?

Pragniemy gorąco podziękować Manii (Jankowi Burza) za nowy styl :<3: . To dzięki niej wygląd forum posiada klimatyczną, jesienną szatę.

Przed nami kolejne forumowe wydarzenia, bądźcie czujni!

Obrazek

Awatar użytkownika

#45237 01 gru 2018, 13:49

Sweetwater
COUNTRY ROADS TAKE ME HOME TO THE PLACE I BELONG
Święta zbliżały się wielkimi krokami.

Atmosfera Bożego Narodzenia z każdym dniem była coraz bardziej odczuwalna. Właściciele sklepów dwoili się i troili, by uzupełniać zapasy i na bieżąco obsługiwać klientów. Ozdoby świąteczne rozchodziły się jak świeże bułeczki, a czasami jak na złość na kolejną dostawę trzeba było czekać kilka dni.

“Gorący okres” - mówili sklepikarze.

Korzystając z czasu hucznych przygotowań do najmagiczniejszego czasu w całym roku, Pastor namawiał do dzielenia się swoimi dobrami z innymi. Współpracując ze Ślicznotkami, ogłosił loterię świąteczną. Z pieniędzy uzbieranych dzięki kupnie losów, zorganizowana została uroczysta kolacja bożonarodzeniowa w sierocińcu dla wychowanków oraz dla samotnych, starszych osób. Nagrody zapewnili szczodrzy mieszkańcy Sweetwater, którzy postanowili wesprzeć wielebnego Crimsona w jego staraniach. Dzięki nim można było wygrać liczne upominki, rabaty, a nawet weekend w letniskowym domku rodziny Westwoodów nad jeziorem Watuga. Ślicznotki również chodziły od domu do domu, zbierając prezenty dla dzieci.

Mieszkańcy Sweetwater znów pokazali jak bardzo liczy się dla nich wspólnota oraz wspieranie się nawzajem.

Pogodną atmosferę tych wspaniałych świąt psuły wyłącznie nadchodzące wybory. O dziwo głosy wśród mieszkańców były i nadal pozostają podzielone. Wielu farmerów ma za złe staremu Billowi małe wsparcie ich interesów oraz brak działań związanych z naprawą tamy, która z roku na rok wydaje się być coraz bardziej krucha. Inni z kolei pamiętają jak wiele dobrego Westwood zrobił dla miasteczka i jak hucznie zapewnia wsparcie rozlewni oraz przetwórni kukurydzy, czyli największym ośrodkom zatrudnienia w Sweetwater. Tajemnicą poliszynela był fakt, że obaj kandydaci się nienawidzą. Strategia obu panów opierała się głównie na obrazie drugiego oraz wyciąganiu brudów sprzed lat.

Wszystko rozstrzygnąć się miało już dwunastego grudnia.

Z okazji Dnia Założyciela uczniowie szkoły średniej zorganizowali przedstawienie opowiadające o historii miasteczka. Z racji na wielkość i ambicje tego wydarzenia, wielu mieszkańców zdecydowało się pomóc młodzikom i użyczyło narzędzi oraz własnych rąk przy dekoracjach. Kilku zdecydowało się nawet wziąć udział w przedstawieniu w roli aktorów i statystów.

Okoliczna klinika weterynaryjna ostatnimi czasy zanotowała wzrost zgonów wśród bydła. Niestety, ale placówka w Sweetwater nie mogła pozwolić sobie na profesjonalne badania toksykologiczne, zmuszona była wysłać próbki do Johnson City. Niemniej jednak wszyscy weterynarze byli zgodni - ktoś albo podtruwa zwierzęta, albo zbiorniki wodne. Póki co należy nie wysuwać pochopnych wniosków i zwrócić szczególną uwagę na dziwne zachowania zwierząt oraz jak najszybciej zgłaszać je do pracowników kliniki.

Obrazek

ODPOWIEDZ ]