Opowieść Wigilijna

  
Awatar użytkownika
Moje RPGi
Zostawiłam polski pbfówek
Podziękował(a): 7 razy | Pomógł(a) : 33 razy

#56905 07 gru 2021, 17:27

Temat dodatkowy do wydarzenia świątecznego.
W tym temacie możecie udostępniać własne pomysły na eventy/rozgrywki na forum. A może nawet chcecie się nawzajem wyzwać do rozegrania czegoś na swoim forum? Możecie też dyskutować o swoich pomysłach, udostępniać linki (jeśli forum pozwala na przeglądanie tematów bez rejestracji) albo zabawne fragmenty waszych forumowych rozgrywek świątecznych.
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 1 raz
 Dorek Chlorek#8650

#56913 07 gru 2021, 18:52

Cóż, aktualnie prowadzę chyba dwa świąteczne wątki, przynajmniej tyle umiem sobie przywołać na ten moment, więc zakładam, że te akurat są najistotniejsze. Dzieją się na SL-u i niech to będzie taki lekki kontekst.

1) Skoro Święta to i świąteczne drzewko - zatem choinka. Jednak ja, że lubię włożyć jakiś absurd w grę, stwierdziłem z moją kochaną współgraczką: a co my będziemy tacy jak wszyscy - tu sobie celebrują narodziny Bejbi Dżizusa, my se odjebmy coś w stylu jego umieranka (mam tutaj na myśli Wielkanoc), więc zaczęło się od łapania królika wielkanocnego na lodowisku w środku zimy pod Big Benem, ale skończyło się na ozdabianiu choinki wydmuszkami.

2) Są rzeczy, które zdarzają się tylko w ff, ale są i rzeczy, które zdarzają się serio. Ja np. raz zostałem zaciągnięty do klubu go-go bez wiedzy o tym, gdzie idę. Więc stwierdziłem: skoro ja miałem taką traumę - czemu moja postać ma takowej nie mieć? Zatem wysłałem moją postać na klimatyczne mikołajki do takowego klubu, gdzie pytanko: Byłeś grzecznym chłopcem? Nabiera bardziej wyuzdanego znaczenia + jest to w klimacie troszkę szerszym niż panowie z idealnym brzuchem i panie w skąpych spódniczkach. Bardziej też z takimi często pomijanymi postaciami jak Krampus czy świąteczne chochliki. No i oczywiście w tle musi polecieć świąteczny remix Szklanek Młodej Leokadii.

Ano i myślę, że chętnie popisałbym więcej świątecznych wątków, które wychodzą poza ten prosty schemat: chodź do mnie, upieczemy pierniki. Nie mam nic do takich gier, ale jeśli mogę wybrać: grać to lub nie grać - wolę nie grać, bo takie atrakcje mam z rodzinką/znajomymi, jest wspaniale a przez posty nie dostaje takiego vibe'u jak na żywo.
Więc jakby: kradzież ten wielkiej choinki w NY? - Jestem Twój! Chcesz zaczarować nielubiane istotki w lodowe rzeźby, które robią Ci alkoholowego grzańca? - No nie powiem, mógłbym tak irl. Jazda polskim PKP z lamą przebraną za renifera? - Czemu nie?
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#56920 08 gru 2021, 13:01

Ja zawsze chciałam zagrać taką dynamiczną grę rodzinną w tematyce świąt na forum, ale wiadomo jak to jest z grupowymi - pierwszy post wpada w miarę szybko, a potem wszystko się rozłazi :lol:

W tym roku gram na Lorne Bay, więc nie ma śniegu, ubierania żywej choinki, grubych swetrów i ciepłego kakao w moich postach, za to jest surfowanie w stroju Mikołaja i przystrajanie domu lampkami w upale, co jest w sumie trochę odskocznią i muszę przyznać, że administratorki fajnie opisały wszystkie zwyczaje i tradycje w Australii.

Do tego na forum pojawił się kalendarz adwentowy i jest to super zabawa poza fabularną grą, codziennie pojawiają się zadania, na których wykonanie jest jeden dzień i muszę przyznać, że jestem w miłości, rekompensuję sobie w ten sposób brak fizycznego kalendarza (bo co roku zapominam kupić :lol: ).

Nie jest to mój autorski pomysł, ale bardzo mi się podoba, więc zrobię małą reklamę <3

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Zostawiłam polski pbfówek
Podziękował(a): 7 razy | Pomógł(a) : 33 razy

#56925 09 gru 2021, 11:55

Wiadomo jak to z wątkami świątecznymi wychodzi, tymi takimi rodzinnymi. Jak Nata pisała, rozchodzą się po dniu i ciągną się do sierpnia xD

Dlatego w sumie napisałabym coś bardziej magicznego . Jakąś świąteczną krainę, gdzie cały rok trwają przygotowania do świąt, gdzie trafia moja postać z kimś - Jakaś psiapsi czy love interestem - i muszą ogarnąć jak wrócić do swojego świata i jednocześnie będą odkrywać ten świat, chodząc po fabryce pierniczków, zbierajac ochrzan od skrzatów pakujących prezenty, aż po próbę kradzieży reniferów Mikołaja by wrócić do domu.

Jeśli ktoś gra na SLu, to można to też rozegrać! Można zacząć pisać taką historię by pod koniec "przerwać" Rozgrywę w świąteczny scenariusz RPG i pójść po prezenty :3
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

 Zablokowany