#133 kim lepiej grać?

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#54185 14 lis 2020, 12:20

Chyba nie od dzisiaj wiadomo, że na forach (szczególnie typu SL, niestety nie wiem jak z resztą, chociaż grając kiedyś na forach o "TVD" także zauważyłam taką mentalność) dużo częściej występują postacie kobiecie i to właśnie dlatego poszukiwania są przepełnione aż po brzegi różnymi tekstami typu: "szukam męża" "facet na już" "ojciec dziecka". Nie żebym miała coś do grania kobietami, sama na ogół mam więcej postaci damskich, niż męskich.
Pamiętam też, że kiedyś (o zgrozo) w regulaminach istniały nawet wzmianki o tym, że kolejną postać kobiecą możesz zrobić dopiero mając jakiegoś faceta lub na 4 postacie musisz mieć jedną męską. Na całe szczęście teraz tego nie ma, ale przez lata nic szczególnego nie zmieniło się w kwestii procentu kobiet do mężczyzn na forum. To właśnie dlatego w tym wszystkim wydaje mi się, że jeśli chcemy wbić się na jakieś forum, które w sumie istnieje już jakiś czas to najlepiej właśnie przyjść tam facetem, bo wolnych kobiet jest pod dostatkiem. A jak wy myślicie? Kim lepiej wam grać? Kto według was ma większe szanse na znalezienie drugiej połówki albo podbicie serc połowie miasta?
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
#WerkaHejterka
Moje RPGi
Zapytaj, wyśledź mnie!
 Werka #1964
 48001676

#54186 14 lis 2020, 12:30

Facetem zawsze jest dużo prościej zdobyć relki, to na pewno. A jak jeszcze się weźmie jakiś chodliwy wygląd, to już w ogóle. Mówię z doświadczenia grania przez lata niemal wyłącznie facetami. Nie oszukujmy się, bardzo często też szukamy relacji w jakiś sposób romantycznych. Nawet jeśli nie chodzi o związki, to układamy jakieś flirty, byłych i inne takie. Przez lata na forach zdecydowanie zrobiło się bardziej tęczowo, ale nie jest to jeszcze jakaś wielka fala. Może z czasem po prostu będziemy chętniej robić kobiety homo i biseksualne i problem z ciągłymi poszukiwaniami mężów zniknie, heh
Obrazek
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
Gramy już trzy dogrywki, wciąż nie widzę zwycięzcy
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
To już ostatni karny, wciąż nie widzę zwycięzcy


Awatar użytkownika
O mnie
nic o sobie nie powiem, bo jestem tak nudna, jak to tylko możliwe
Moje RPGi
złap mnie, jeśli potrafisz
Pomógł(a) : 4 razy

#54187 14 lis 2020, 12:46

Jeszcze do niedawna tworzyłam wyłącznie postaci mężczyzn. Od zawsze raczej łatwo było mi wbić się na forum, znaleźć fajne relacje oraz zdobyć graczy do jakiś fabułek. Stosunkowo często przychodziłam bez jakiś konkretnych planów odnośnie "głównych wątków" - nie było mi to w zasadzie do niczego potrzebne. I bez tego potrafiłam taki twór porządnie rozkręcić, napisać danym kontem dużą ilość postów. Jeszcze do niedawna byłabym skłonna zgodzić się z tym, że tamte sukcesy były wynikiem wybieranej przeze mnie płci. Teraz... chyba miałabym wątpliwości, czy faktycznie ma to tak duże znaczenie, jak temu przypisujemy (nie twierdzę jednocześnie, że wpływu to to nie ma). Raczej postawiłabym na bycie otwartym na nowe fabuły i przygotowanym na to, że nie zawsze i nie wszystko nam się uda. Jeśli chcesz; jeśli faktycznie działasz zamiast tylko i wyłącznie narzekać na sb, że brakuje Ci gier, ewentualnie - że do poszukiwań nikt się Tobie nie zgłasza - cóż, bardzo mi przykro, ale daleko w ten sposób nie zajdziesz. Nie wyszło z jednym pomysłem? To spróbuj z drugim. Nikt Ci nie zaproponował fabuły? To czemu sam/sama nie napiszesz do drugiego gracza z propozycją wspólnej gry? No ale nie będę się nad tym niepotrzebnie rozwodzić.

Kim lepiej grać? Moim zdaniem - zawsze lepiej jest grać taką postacią, która nam odpowiada, przy której prowadzeniu będziemy się dobrze bawić. Reszta to tylko marudzenie i szukanie dziury w całym. Dziękuje :>

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#54188 14 lis 2020, 13:24

Chienne pisze:
14 lis 2020, 12:30
Przez lata na forach zdecydowanie zrobiło się bardziej tęczowo, ale nie jest to jeszcze jakaś wielka fala. Może z czasem po prostu będziemy chętniej robić kobiety homo i biseksualne i problem z ciągłymi poszukiwaniami mężów zniknie, heh
patrząc często po kartach postaci to wiele kobiet jest biseksualnych, ale jednak poszukiwania w dalszym ciągu świecą "szukam męża". Wydaje mi się, że ta orientacja wpisana w KP to często tylko taki dodatek, ale mało wykorzystywany niestety jeszcze.

Awatar użytkownika
O mnie
Kaczuszek morderczy nożem z plastiku.
Moje RPGi
Story of Magic
Martwy Kaczuszek
Podziękował(a): 29 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 łajzia#6375

#54189 14 lis 2020, 15:38

Przyznam szczerze, że nigdy nie spotkałam się z tym, żeby w regulaminie ktoś pisał, że jest ograniczona liczba jakiejkolwiek płci. Gdybym jednak się na to natknęła, spakowałabym swoje manatki i zawróciłabym w stronę wyjścia, sporadycznie podskakując i płacząc ze śmiechu. Nie rozumiem tego, serio. Każdy powinien grać, kim chce, a zmuszanie kogoś do robienia postaci określonej płci jest tak słabe, że aż zabrakło mi słów, żeby to opisać.

Z jednym się zgodzę. Jeśli grasz "chodliwym" wizem mężczyzny, to z relkami przeważnie jesteś ustawiony już na starcie, jeszcze zanim twoja karta postaci jest oddana. Z tego co zauważyłam, kobietom jest się ciężej przebić, szczególnie na początku, aczkolwiek jeśli ktoś ma dobry, interesujący pomysł na postać i nie czeka jak mimoza, tylko zagaduje samemu do ludzi, to zawsze da się coś ogarnąć. :tear:

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Zostawiłam polski pbfówek
Podziękował(a): 7 razy | Pomógł(a) : 33 razy

#54190 14 lis 2020, 17:04

Ja mam zazwyczaj na forum postać kobiecą i postać męską. Ostatnio rzadko decyduje się na 3 multi, więc można powiedzieć, że zawsze mam parkę.

Jezu, pamiętam te zapisy w regulaminie. Często na TVD się właśnie z tym spotykałam, nie dam sobie ręki uciąć czy czasem ja na swoich TVD nie miałam takiego zapisu, w sumie wszędzie były to miałam i ja xD Jednak szczerze mówiąc nie pamiętam, to było dawno i nie prawda. Mroczne czasy. Był to jakiś sposób na zrównanie dysproporcji między kobietami a mężczyznami na forum, nie najlepszy, ale jakiś tam był. Mam wrażenie, że w tamtych czasach było mniej kobiet chętnych do pisania postaciami męskimi a wątki nie heteroseksualne też pojawiały się bardzo rzadko, więc równanie do tego, by każda dziewuszka mogła sobie znaleźć chłopczyka, przez co nawiązała jakieś relacje i została na forum, było czymś do czego administracja dążyła.

Ja w sumie nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem relacji dla swoich postaci kobiecych, ale to też może wynikać z tego, że rzadko na forum wbijam sama. Zazwyczaj na forum idę z jakąś paczką, gdzie mamy ustalone relacje, albo piszę do kogoś ze znajomych "ej mam ochotę wbić na forum XYZ, idziesz ze mną, zrobimy sobie jakąś fajną relkę". Jednak jak poszłam teraz na SL sama, też po prostu podbiłam do czyiś poszukiwań. Fakt, często widuje się te żeńskie poszukiwania, jednak męskie też istnieją i do takowych właśnie podbiłam. Mam wrażenie, że też sporo osób wbija na forum już z jakąś wizją postaci, do której jednak zamieszczone poszukiwania nie pasują, więc robi postać według własnej wizji i pisze poszukiwania pod siebie.

Jeśli chodzi o chodliwe wizy męskie, no to wiadomo. Wyobraźnia robi swoje, szukamy jednak osób z wizami, które sami uznajemy za atrakcyjne, jednak też są gusta i guściki. Pamiętam raz na jednym forum zrobiłam postać z wizem Acklesa (teraz już boom na ten wiz opadł, ale kiedyś o panie) i nie było szturmu na moje relki, ale to był szok i niedowierzanie. XD

Jeśli chodzi o orientacje seksualną, to tak jak wspominałam. Zaczęło się robić więcej wątków nie-hetero, jednak mam wrażenie, że większość dotyczy relacji między mężczyznami? Nie prowadzę statystyk, ale tak na oko jestem w stanie stwierdzić, że mamy na forach więcej gejów niż lesbijek - więc postaciom męskim łatwiej jest znaleźć relkę.

Podsumowując... niby trochę trudniej dla postaci kobiecych, ale dla chcącego nic trudnego. Jak się zgada z ciekawym pomysłem, to idzie sobie znaleźć.
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#54193 14 lis 2020, 18:21

@stoned Był, to prawda, ale byłam ciekawa czy spojrzenie graczy zmieniło się w jakiś sposób, a tam ostatni post był Twój z 2019, a taka dyskusja, że dyskusja zakończyła się w 2015! To jest 5 lat, przez pięć lat spojrzenie niektórych osób mogło się naprawdę zmienić, na Edenie pojawiły się pewnie jakieś inne osóbki i wolałam otworzyć temat nowy, niż zaczynać ponownie stary. ^^ Dlatego mam nadzieję, że to nie będzie jakiś straszny problem dla użytkowników, już nie offtopuje! ♥
<br><br>
Moonstar pisze:
14 lis 2020, 15:38
Z jednym się zgodzę. Jeśli grasz "chodliwym" wizem mężczyzny, to z relkami przeważnie jesteś ustawiony już na starcie, jeszcze zanim twoja karta postaci jest oddana. Z tego co zauważyłam, kobietom jest się ciężej przebić, szczególnie na początku, aczkolwiek jeśli ktoś ma dobry, interesujący pomysł na postać i nie czeka jak mimoza, tylko zagaduje samemu do ludzi, to zawsze da się coś ogarnąć. :tear:
prawda jest taka, że jeśli grasz chodliwym wizem kobiety, to także znajdziesz relacje, chyba gorzej jest już jak forum stoi kilka miesięcy, w głowie masz plan, ale wszystkie popularne "ryjki" są zajęte. Tzn takie jest moje zdanie, bo próbowałam z tą samą historią na dwóch forach i na jednym zero odzewu, a na drugim "o jejku, masz XYZ na buźcie, chętnie zrobię Ci faceta", a nie ukrywam, że było to tuż po otwarciu forum.

Awatar użytkownika
O mnie
the best kind of girl is a sleepy girl because if she's not asleep then she's probably asleep
Moje RPGi
gram na riverdale

 elfmoss#5844

#54198 15 lis 2020, 13:26

ciekawie się czyta ten wątek z perspektywy kogoś, kto w zasadzie nie gra na SL-ach; popularne wizerunki jako koncept to coś, z czym się praktycznie nigdy nie spotkałam na forach, na których byłam, tak samo nie przypominam sobie, żebym kiedyś widziała, że ktoś chce z kimś mieć relację, bo jego postać ma fajną mordkę (prędzej rzucanie się na relacje z powodu fajnie napisanej karty czy w ogóle ciekawej postaci, ale to myślę że jest normalne, zresztą sama tak robię). natomiast też mam wrażenie, że na takich forach, na których gram, męskich postaci jest więcej i łatwiej się gdzieś zaczepić, grając facetem. moja osobista teoria jest taka, że ludziom łatwiej się tworzy postacie męskie i nimi gra, bo w mediach (serialach, grach, nawet książkach) postacie męskie są zazwyczaj lepiej skonstruowane, głębsze i po prostu lepiej napisane -- więc niektóre schematy czy koncepcje łatwiej w myślach przenieść na postać męską. ale nie powiedziałabym, że to znaczy, że postacie żeńskie mają gorzej; myślę, że trzeba się troszkę więcej nakombinować, żeby znaleźć sobie ciekawe miejsce np. w jakiejś grupie, ale za to dobrze skonstruowane żeńskie postacie bardzo zapadają ludziom w pamięć, takie przynajmniej odnoszę wrażenie. więc jak się człowiek trochę przyłoży, to też będzie miał z kim pisać. to rzekłam jako osoba, która kiedyś grała wyłącznie mężczyznami, a teraz praktycznie tylko kobietami.
talk shit about me, i'm gonna find where you live and i'll clip through your house
put you in a cart on the border to skyrim 'cause that's what you get for running your mouth

Awatar użytkownika
 Ameerah#2958
 518893

#54199 15 lis 2020, 15:42

Dlaczego na typowych SLach jest więcej postaci żeńskich niż męskich? Moim zdaniem dlatego, że większość osób grających na tego typu forach to w realu kobiety i nie każda z nich potrafi odnaleźć się w roli faceta. Nie oszukujmy się, kobiety często pod wieloma względami różnią się od mężczyzn... Osobiście zdarza mi się tworzyć postacie męskie, ale o wiele trudniej mi się nimi gra niż postaciami żeńskimi. Poza tym nie jestem osobą, która skupia się na romansach lub tylko na relacjach romantycznych, więc nie tworzę bohaterów, których płeć, wizerunek i profesja ułatwią mi znalezienie takich relacji. Swoją postać tworzę głównie pod siebie, bo to mi ma się dobrze nią grać. Z doświadczenia wiem, że jak się posiedzi na forum, porozmawia z ludźmi, to zawsze się kogoś do tej gry znajdzie, a i pomysły na różne ciekawe wątki z czasem przyjdą.

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#54206 17 lis 2020, 10:59

Z jednej strony każde forum miało kiedyś zapis o multikontach żeńskich w regulaminie, z drugiej widzę teraz po czasie jak idiotyczny to był pomysł.

Spora część graczy na sl'ach to dziewczyny. Pamiętam, jak spotkałam na sb chłopaka po raz pierwszy i byłam zaskoczona. Tak samo za drugim i za piątym; dopiero ostatnio mam wrażenie, że ich trochę widać. Ale dalej - większość to dziewczyny, którym po prostu wygodniej jest pisać kobietami.
Ja to rozumiem, nie potrafię pisać dorosłymi postaciami, które mają mężów, żony, są po rozwodzie, albo mają dzieci, nie ma mowy, żebym się w tym odnalazła i chociaż piszę facetami dosyć wymiennie z babkami, to też tymi drugimi pisze mi się łatwiej, naturalniej, lepiej mi wymyślać więcej wątków.

Ile razy na poszukiwania kobiety zgłaszało mi się w godzinę kilka osób, wszystkie mogą pode mnie dostosować wiza, historię, charakter, wszystko, bo im się tak podoba, ja zaznaczałam, że to ich postać, a ja chcę, żeby relacja się rozwinęła i dostawałam cracki naszych postaci (to rzadziej, bo rzadko moje wizy mają tyle grafiki), plany, które dosyć często ograniczały się do usidlenia, co mnie akurat niesamowicie zniechęca.
Ile razy też wchodzi się na forum jako nowy gracz i nie ma się jeszcze pomysłu na postać, to wszyscy zachęcają do męskiej i ich konkretnych poszukiwań na męża? Nie mówię, że to zły sposób szukania, bo w sumie całkiem spoko, ale mniej ludzi szuka tak żon :lol:

Niemniej jednak, widzę, ze na przestrzeni lat się to wszystko trochę pozmieniało. Mam wrażenie, że kiedyś ludzie byli bardziej nastawieni na endgejm i KONIECZNIE tę główną romantyczną relację, teraz jest to luźniejsze i też łatwiej znaleźć więcej pobocznych wątków, chociaż dalej uważam, że więcej jest kobiet, a lepiej się wstrzelić postacią faceta.

Tylko wiecie co jest najlepsze? Dobrze napisany facet! Taki, który nie jest przerysowany w żadną stronę, który nie jest typowym bohaterem z romansidła dla nastolatek. O takich to ja też mogę się bić :lol:

Awatar użytkownika
O mnie
Zawodowo leniuchuję i zabijam smoki w Rumuni.
Podziękował(a): 21 razy

#54342 28 lis 2020, 10:15

VAYNER pisze:
14 lis 2020, 12:20
Chyba nie od dzisiaj wiadomo, że na forach (szczególnie typu SL, niestety nie wiem jak z resztą, chociaż grając kiedyś na forach o "TVD" także zauważyłam taką mentalność) dużo częściej występują postacie kobiecie i to właśnie dlatego poszukiwania są przepełnione aż po brzegi różnymi tekstami typu: "szukam męża" "facet na już" "ojciec dziecka". Nie żebym miała coś do grania kobietami, sama na ogół mam więcej postaci damskich, niż męskich.
Pamiętam też, że kiedyś (o zgrozo) w regulaminach istniały nawet wzmianki o tym, że kolejną postać kobiecą możesz zrobić dopiero mając jakiegoś faceta lub na 4 postacie musisz mieć jedną męską. Na całe szczęście teraz tego nie ma, ale przez lata nic szczególnego nie zmieniło się w kwestii procentu kobiet do mężczyzn na forum. To właśnie dlatego w tym wszystkim wydaje mi się, że jeśli chcemy wbić się na jakieś forum, które w sumie istnieje już jakiś czas to najlepiej właśnie przyjść tam facetem, bo wolnych kobiet jest pod dostatkiem. A jak wy myślicie? Kim lepiej wam grać? Kto według was ma większe szanse na znalezienie drugiej połówki albo podbicie serc połowie miasta?
Sama miałam kiedyś taki punkt regulaminu. Wtedy wydawało się to OK, bo przewaga kobiet była zatrważająca.
Osobiście napotykałam problem grania postacią żeńską i widząc jakie branie mają panowie to się przegenderowałam :lol: Teraz już to kim zagram zależy od pomysłu na postać i aż tak nie zależy mi na innych, aby z tego powodu koniecznie grać facetem. Zauważyłam, że na SLach bywa więcej kobiet, a na forach o innej tematyce diametralnie się to zmienia. Choćby pierwsze z brzegu forum o GoT.
Grajmy tym na co mamy ochotę :<3:

ODPOWIEDZ ]