#127 temat życia intymnego (i nie tylko?)

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Zawodowo leniuchuję i zabijam smoki w Rumuni.
Podziękował(a): 21 razy

#53840 26 paź 2020, 21:23

Rebel pisze:
24 paź 2020, 20:36
Tak jak się wypowiadałam tam, tak samo wypowiem się tutaj.

Oznaczanie tak zwanych "hajdów" nie powinno być postrzegane jako przymus, a po prostu kulturą pisania w większym gronie osób, gdzie nie każdy ma ochotę wszystko czytać. Wzięcie w spoiler/hide/napisanie przed postem +18, po prostu jest formą szacunku dla osoby, która się później natknie na te posty i nie koniecznie musi chcieć czytać sceny seksu, ale nie tylko.
Ktoś powie "to moja fabuła, nikt jej nie musi czytać", proszę was. Każdy dobrze wie, że się stalkuje wątki na forach. Ktoś fajnie pisze, tworzy ciekawą historię, aż chce się przeczytać, no ale właśnie, nie każdemu musi wszystko odpowiadać, sceny seksu można najzwyczajniej świecie pominąć, jeśli ktoś nie ma ochoty czytać a nawet czasem po prostu ktoś przypadkowo zerknie.
Warto spojrzeć na inne źródła pisarskie w Internecie, na wszelakich stronach o fanfikach od dawien dawna obowiązują trigger warning (pl. ostrzeżenie, że dane materiał może zawierać niepokojące treści), których też moim zdaniem powinniśmy używać pisząc posty, jeśli dotykają one tematyki, która może kogoś sprowokować do pewnego rodzaju myśli/zachowania. Już od pewnego czasu zaczęłam stosować TW w swoich postach/kartach postaci, wiedząc, że po prostu nie wszystko jest dla każdego. Tak samo w informatorach często jest miejsce, gdzie MG pyta się, jakich wątków nie chcesz rozgrywać - ta sama zasada. Nie wszystko co mieści się w twojej granicy komfortu, mieści się w granicy kogoś innego i powinieneś to szanować, nie ważne czy to jest scena seksu, scena samookaleczania, znęcania się czy cokolwiek tylko wymyślisz.
Ja szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko "hajdom", jak ktoś chce sobie je pisać, to niech je sobie pisze. Mi osobiście to już się znudziło, napisałam swoje chyba i wolę zrobić filmowy rzut na kominek, niż wgłębiać się w fizyczne szczegóły. Jak już, to chętniej opisuje emocje związane z tą sceną, niż czynności per se. Jednak proszę bardzo, droga wolna, piszcie co chcecie, to fikcja. Jednak szanujmy siebie nawzajem, nie każdy chce wszystko czytać.

Dziękuje za uwagę <3
Pięknie napisane i moim zdaniem w zupełności wyczerpuje temat. Rzadko trafiam na wątki +18, ale kojarzę kilka plotkarskich opowieści ze światka pbfów co z jednej strony jest interesujące (no kurczę, kto nie lubi pikantnych ploteczek!?), a z drugiej pokazuje jakie to jest... Przykre.
Staram się nie czytać wątków innych, ale lubię pozerkać co tam piszą, bo daje to pomysł na relacje ect. Ogólnie lubię jak inne postacie plotkują o innej postaci, ale rzadko się to zdarza :roll:

#56827 29 lis 2021, 10:02

Tak. Macie 100% racje. To TRZEBA oznaczać, niezależnie do tego, czy jest w tym coś mocniej, czy mniej "gorszącego". Przez długi czas pisałam wszystko w hide, z racji, że moje opisy są dość soczyste i nie wszystkim przypadały do gustu. Jednak kiedy dochodzi do sytuacji, że ludzie kropkują tematy, albo zakładają fake konta (true story), żeby tylko napisać post w ostrym temacie, bo chcą sobie poczytać, a później KOMENTOWAĆ, oburzać się, wysyłać innym screeny, żeby pisać coś w stylu "boże patrz jakie to straszne! Jak można coś takiego w ogóle napisać! Ta osoba jest jakaś nienormalna!" to chyba coś jest nie tak. Oddzielajmy życie fabularne postaci od userów... Przecież niejednokrotnie nie zgadzamy się z poglądami postaci, nie jesteśmy nimi.
Dlatego ja osobiście od tamtej pory używam albo 18+, albo spoiler (w zależności czy działa) i uważam, że każdy powinien to robić. Hidy są super, do momentu aż nie trafi się na ludzi, których właśnie zżera ciekawość, albo po prostu lubią się nabijać z innych / utrudniać im życie / przenosić fabuły userów na swoje własne życie / odczucia. Trochę jest to przykre. Piszę o tym, bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wygląda sprawa z tej drugiej strony. Niejednokrotnie było tak, że przez moje fabuły, ludzie siadali na mnie na pw / na sb, a wszystko co pisałam (właśnie publicznie, prywatnie), odbierali źle, a sami rzucali łaciną współczesną, bo im wolno, bo mają fabuły bez seksu i przemocy. Bo weszli w hidy (XD ?) i już przyczepili łatkę na użytkownika. To też nie jest miłe... tak, jak piszecie. Nie wszystko wszystkim się podoba, niektórzy mają traumy, bądź też nie lubią trudnych wątków (jak na przyklad różnica wieku postaci, kazirodztwo, czy inne "niestandardowe" historie), ale forum to ma być chyba rozrywka? Może przestańmy podchodzić do tego AŻ tak poważnie? Niech każdy gra, jak mu się podoba, oznaczajmy trudne gry, sceny erotyczne, czy pełne przemocy, ale jeśli nie podoba nam się czytanie tego, nie czytajmy, nie komentujmy.